Alberlys Lazer Sonrası Krem Ne Işe Yarar?

04.12.2022 0 Comments

Alberlys Lazer Sonrası Krem Ne Işe Yarar
Koltuk altı, genital gibi özel bölgeler de sir, lazer ve ağdadan kaynaklı zamanla kararmalar oluşur. Beyazlaştırıcı krem bu karamaların önüne geçerek günden güne cilt renginin eski haline almasını ve aydınlanmasını sağlar. Ciltte kurumaya Sebep olmaz. Cilde pürüzsüzlük kazandırır.

Lazer sonrası krem sürülür mu?

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler – Seans sonrasında bazı kişilerde işlemin uygulandığı bölgede kızarıklık, ödem, su toplaması gibi durumlar gözlenebilir. Kimisinde bu sorunlar yaklaşık 1 veya 2 saat sonunda yok olsa da bazılarında biraz daha uzun sürdüğü görülmüştür.

Bu nedenle işlem sonucunda arzu halinde söz konusu bölgeye soğuk buz uygulaması yapılabilir veya nemlendirici kremler sürülebilir. Lazer epilasyon işleminden sonra en dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de güneşten korunmaktır. Bunun için yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanılabilir. Bölgeye nemlendirici kremler sürülebilir ve arzu hallinde ağrı kesici ilaç alınabilir.24 saat içinde herhangi bir ağrı veya şişme durumu söz konusu olur ise yumuşak beze sarılı buz uygulaması yapılabilir.

Ayrıca işlemin uygulandığı yere sıcak su değdirmekten kaçınılmalıdır. Söz konusu bölge 2 gün tıraş edilmemelidir ve kabuklanma olursa el değdirilmemelidir. Seans sonrasında tüyler 2 hafta süre içinde uzar ve hemen ardından dökülürler. Bu nedenle ağda veya tüy dökücü krem gibi işlemlerin asla uygulanmaması gerekir.

 1. Işi işlem uygulanan bölgeyi asla kaşımamalı ve bölgeye hassas davranmaya özen göstermelidir.
 2. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise lazer epilasyon yaptıran kişinin, tedavi sonrasında 2-3 gün spor yapmaması, ağır hareketlerde bulunmamasıdır.
 3. Ayrıca işlemden sonraki 24 saat içinde bölgeye fondöten, allık veya kapatıcı gibi ürünler sürülmemelidir.

Herhangi bir mikrop kapma durumu söz konusu olur ise hemen lazer epilasyon uygulayan kişi aranmalıdır.

Lazer sonrası losyon ne işe yarar?

Dermapol Lazer Epilasyon Ve Ağda Sonrası Cilt Bakım Losyonu-125 Ml –

Dermapol Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakım Losyonu, Lazer epilasyon sonrası veya ağda işlemleri sonrası cildin nemlenmesini, yumuşamasını ve elastikiyetini yeniden kazanmasını sağlar. Epilasyon sonrasında oluşan kızarıklığı almaya, yeniden güzel ve hoş bir dokunuş hissi veren cilde kavuşmaya yardımcı olur. Ortalama bir haftalık uygulama sonrasında, cildin kendi nem dengesini ve elastikiyetini yeniden koruması için destek sağladığı fark edilir. Ürün formülasyonundaki bitkisel özler, organik asitler ve mineraller ihtivası bakımından oldukça zengindir. Bu özel içerik, Antiseptik, anti-inflamatuvar ve anti mikrobiyel etkilere de sahiptir. Cilt üzerinde koruyucu bir kalkan oluşturur. Böylece Lazer epilasyon ya da diğer epilasyon işlemlerinden kaynaklanabilecek her hangi bir mikrobiyal kolonizasyona karşıda cildin enfekte olmasını engellemeye yardımcı olur.

You might be interested:  Kerium Ds Krem Ne Işe Yarar?

Epilasyon kremi ne işe yarar?

Özellikle epilasyon yapan kadınlar tarafından çok aranan Emla krem nedir? Emla krem ne işe yarar nasıl uygulanır? Yan etkisi var mıdır? İşte Emla krem hakkında merak ettiğiniz her şey – Emla kremi duymayan yoktur herhalde. Ancak kimse yeteri kadar bilgiye sahip değiliz.

Bu nedenle de kullanıp kullanmamak konusunda çekinceler yaşıyoruz. Bu duruma bir açıklık getirmek istediğimiz için Emla krem hakkında detaylı bir içerik hazırladık. Emla krem genel olarak deride yüzeysel ve geçici bir uyuşturucu etki yarattığı için dövme, ağda ve lazer epilasyon gibi acı verici işlemlerde kullanılır.

Ancak Emla krem hakkında bilgimi bunun daha fazlası değildir. O zaman bunu değiştirip Emla krem hakkında biraz bilgi edinelim. Emla krem nedir ne için kullanılır? İçinde Lidokain ve Prilokain bileşenleri bulunan Emla krem ciltteki hücre zarı sinirlerinin işlevini kaybederek hissizlik sağlar.

 • Bu durumda uyuşmaya denen olur.
 • Bu duruma yüzeysel anestezi de denebilir.
 • Cilde acı veren ağda, lazer epilasyon veya dövme gibi işlemler öncesi bölgeyi uyuşturarak acıyı en aza indirmek için kullanılır.
 • Emla Krem nasıl kullanılır? Öncelikle uygulanacak olan bölgenin temiz olması gerekmektedir.
 • Temizledikten sonra yapacağınız işlemden 45 dakika önce bölgeye kremi sürün.

Üzerine streç film kaplayın ve bekleyin. Uygulamaya geçmeden önce kremin kalan kısmını silin. Alberlys Lazer Sonrası Krem Ne Işe Yarar Krem yüze sürülür mü? Emla kremi kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığını kontrol edin. Küçük bir bölgeye sürdüğünüz kremi 1 saat bekletin herhangi bir kızarıklık tahriş veya kaşıntı yoksa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kremi aynı zamanda kaşlarınızı alırken de kullanabilirsiniz.

Lazer sonrası krem zorunlu mu?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Vazelin Kullanımı?

R*** 05 Mart 2020 Dün lazer epilasyon yaptırdım. Bu benim ilk seansımdı. Koltuk altı, genital bölge ve bacaklarıma yaptırdım. Güzellik uzmanı lazerin cildi kuruttuğunu mutlaka nemlendirici krem kullanmam gerektiğini söyledi ve bana bir krem önerdi. Güzellik salonundan krem almak fikri hoşuma gitmedi, üstelik krem bayağı pahalıydı. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlarda cilt bir miktar kurur. Bu yüzden cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Bu amaçla nemlendirici özelliği sahip herhangi bir krem kullanılabilir. Eğer ciltte uzun süre geçmeyen kızarıklık, yanık gibi komplikasyonlar oluşmamışsa sadece nemlendirici özellikte bir krem kullanmak yeterli olur. K*** 19 Mart 2020 çok kuru bir cildim var. vazelin kullanıyorum cildime iyi geliyor. lazer epilasyondan sonra doğal olarak cildim iyice kuruyor, lazer epilasyondan sonra vazelin kullanmamın bir zararı olmaz umarım. vazelin sürmeye devam etsem olurmu? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olması normaldir. Kuru ve hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra daha fazla kuruma olur. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra cildi nemlendirmek gerekir. Vazelin yoğun nem tutma kapasitesine sahiptir., cildi nemlendirir. Lazer epilasyondan sonra vazelin kullanabilirsiniz. S*** 26 Eylül 2021 Merhabalar, gelecek ay lazere başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon için nemlendirici nitelikte krem kullanmam gerektiğini belirtti fakat önerdiği kremin fiyatı oldukça yüksek, bunu almak zorunda mıyım? Kendi bütçeme göre olan vazelin krem uygularsam herhangi bir sorunu olur mu? Merhaba, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruluk olabilmektedir. Bu sebeple nemlendirici etkili kremler kullanmakta fayda vardır. Vazelin de bu kremlerden biridir. Dolayısıyla lazer epilasyon sonrası vazelin krem kullanılabilir. S*** 08 Ekim 2021 Merhabalar, gelecek ay lazer epilasyona başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon sonrasında nemlendirici krem kullanmam gerektiğini belirtti benim de aklıma vazelin geldi.

You might be interested:  Yüzdeki Sivilce Izleri Nasıl Geçer Krem?

Lazerden sonra neden sivilce çıkar?

Lazer epilasyon kadın ve erkeğe uygulanabilen, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan, klasik yöntemlere göre daha acısız ve sağlıklı olan operasyon türüdür. Günümüzde en çok kadınların tercih ettiği lazer epilasyon, birçok kolaylık sağladığı gibi yan etkileri de olabiliyor.

Ya da kişinin cildine ve kıl tipine göre yanlış cihaz kullanıldığında sivilce gibi oluşumlar görülebilmektedir. Epilasyon sonrası sivilce neden olur? Sorusunun ayrıntılarını ele aldık. Lazer epilasyon sonrası sivilce nasıl geçer? Bu sorunu yaşayanlar için çözüm önerilerimiz LAZER EPİLASYON SİVİLCE YAPAR MI? Tıbbi ve estetik gibi pek çok alanda kullanılan lazer, tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi içinde sağlıklı bir yöntem olmaktadır.

Vücudun tüm bölgesine uygulanabilen lazer epilasyon yaklaşık olarak 25 senelik bir geçmişi vardır. Artık güvenilir bir yöntem olduğu için özellikle kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Yine de günümüzde kıl tipi ve yoğunluğu, cilt tipi ve rengi gibi parametreler dikkate alınmayarak yanlış cihaz kullananlar tüyden kurtulmak için gelenlere kötü sonuçlar verebiliyor.

Bunlardan biri de sivilce sorunu. Tüy sorunundan kurtulayım derken sivilce sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden uzman kişiler tarafından muayene olduğunuzdan emin olun. Lazer epilasyon yapılacak bölgede akne, sivilce, yanık veya güneş yanığı, tahriş gibi cilt sorunları bulunanlar epilasyon işlemi yaptırmamaları gerekmektedir.

Aksi halde bölgenin daha çok tahriş olması ve sivilcelerin artmasına neden olur. Bu da ciddi anlamda cilt sorunlarını beraberinde getirir. LAZER EPİLASYON SONRASI YÜZDE SİVİLCE “Yüzüme lazer yaptırdım sivilce çıktı.” Son zamanlarda çok sık duymaya başladığımız konulardan birisi de bu oldu.

Yüz bölgesine lazer epilasyon uygulamak isteyen kişiler genellikle hormonal bozukluklar nedeniyle istemektedirler. Bu yüzden kadınlarda hormon düzeyine bakılarak işe başlanmalıdır. Varsa cilt rahatsızlığı önce bu sorunun giderilmesi gerekir. Yüzdeki bölge genetik bir sorun ise diode lazer kullanılarak bölge tüyleri yok edilmelidir.

Kıl ve cilt tipine göre uygun lazer cihazı kullanıldığı takdirde sivilce sorunu olmayacaktır. Sivilce sorunu olanlar lazer epilasyon öncesi uzman bir hekime görünerek tavsiye almalıdır. LAZER SONRASI SİVİLCE KREMİ Son zamanlarda popüler yöntem olan buz lazer sonrası sivilce sorunu görülebiliyor.

You might be interested:  Cire Aseptine Zeytinyağlı Krem Ne Işe Yarar?

Lazer epilasyon sonrası nadiren de olsa sivilce çıkabilmektedir. Kılların kökü derin olduğu zaman epilasyon esnasında da yakılmaktadır. Vücut bu kıl köklerini dışarı atmak için reaksiyon göstermektedir. Bu reaksiyonlar sonucu kızarıklık, sivilce gibi sorunlar görülebilir. Genellikle 1-2 gün içerisinde geçmektedir.

Eğer geçmeyen sivilce durumu varsa cilt doktoruna görünmenizde fayda vardır. Cilt doktorunun önerdiği kremler haricinde başka krem kullanmayın. Cildinize hasar verebilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası batık olur mu?

Batık kıl, kılın cilt üstüne çıkamayıp, cilt altında uzamasıdır. Bunun en önemli nedeni genetik oluşudur. Genetik olarak yatkın insanlarda, kıllar cilde dik değil eğimli çıkar bu da kılların cilt yüzeyine çıkması yerine cilt altında kalmasına denen olur.

 1. Ilları kıvırcık olan kişilerde batık kıl şikayeti daha fazla görülür.
 2. Bunun dışında ağda, ip, cımbız, makine ile kökten alma işlemleri batık kıl şikayetini artırır.
 3. Çünkü kılı kökünden aldığınızda kıl tekrar çıkarken cilt üstüne çıkmak yerine cilt altında ilerleyip batık hale gelmesi daha kolaydır.
 4. Bu nedenle kökten alma işlemleri batık kıl sorununu artırır.

Daha çok kadınlarda özellikle bacak, bikini ve koltuk altında görülen batık kıl problemi erkeklerde de özellikle boyun bölgesinde görülebilir. Batık kıllar hem görüntü olarak rahatsız eder. Hem de batık kıllar iltihaplara neden olur ve sivilce, leke gibi sorunlara yol açar.

 • Bu nedenle tedavi edilmelidir.
 • Batık kıl tedavisinde, öncelikle sivilce gibi iltihabi bir sorun varsa antibiyotikli kremler kullanılmalıdır.
 • Batık kıl sorununda asıl tedavi kılları yok etmektir.
 • Il olmayınca batık sorunu yok olur.
 • Bunun için batık kıl sorunu olan kişiler mutlaka lazer epilasyon yaptırmalıdır.

Şu anki teknoloji ile kılları yok etmenin en iyi yolu lazer epilasyondur. Batık kıllara da güvenle lazer epilasyon yapılabilir. Lazer epilasyon cilt altındaki kıllara da etkili olduğu için batık kılların tedavisinde de kullanılır. Cilt altındaki kıllar lazer epilasyondan etkilenir yanan kıllar vücut tarafından emilerek yok olur, lazer epilasyon batık kılları yok etmek için kullanılır.