Arko Classic Yağlı Krem Ne Işe Yarar?

11.12.2022 0 Comments

Arko Classic Yağlı Krem Ne Işe Yarar
Mucize krem olarak da bilinen Arko Classic Yağlı Krem, özel formülü sayesinde değişen hava şartları nedeniyle ciltte meydana gelen kuruluk, pullanma, aşırı gerginlik hissi, çatlama gibi olumsuz durumlara karşı eşsiz bir bakım sağlar, cilde nem dengesini yeniden kazandırır.

Arko klasik krem yüze sürülür mü?

Arko Classic Yağlı Krem Ne Işe Yarar Tarihin en eski ve en bilindik kremlerden biri olan Arko, neredeyse herkesin evinde bulunuyor. Genellikle el kremi olarak bilinen Arko krem, hakkında merak edilen bazı sorular yer alıyor. Arko krem yüze sürülür mü? Arko krem cilde faydalı mı? Arko krem ne işe yarıyor? ve bunun gibi daha fazlası.

Hazırladığımız bu yazıda Arko krem hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladık. Arko krem, 1927 yılında Erzurum’da kurulan Evyap firmasının ilk üretimini sabun üzerine çıkardığı Mehmet Rıfat Evyap tarafından %100 Türk markası adına üretilen bir kremidir. O yıllardan itibaren tüm market, bakkal ve kozmetik satış yerlerinde yer alan küçük ambalajıyla taşıması kolay olan Arko krem, yıllar geçmesine rağmen popülerliğini koruyor.

Elleri nemlendirmek için kullanılan Arko krem, mucizevi krem olarak da biliniyor. Kullanım alanı oldukça fazla olan arko classic krem sadece nemlendirme özelliği değil yara iyileştirme gibi faydaları da olduğu söyleniyor. Piyasada bulunan pek çok nemlendirici krem fiyatına göre oldukça düşük fiyata satılan Arko Krem, cilt kuruluğundan ev kazaları sonrası oluşan yaralara kadar problemi ortadan kaldırıyor. Arko Classic Yağlı Krem Ne Işe Yarar Arko Krem Klasik Arko Krem, Balmumu içeren özel formülü sayesinde soğuk havanın etkisiyle veya güneşlenme sonrası ciltte meydana gelen kuruluk, pullanma, aşırı gerginlik hissi, çatlama gibi olumsuz etkilere karşı eşsiz bir bakım sağlar. Cilde yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır ve cildinizin kurumasını engeller.

Cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olan bir diğer faktör de tıraştır. Arko Classic Yağlı Krem tıraştan sonra kuruyan cildi besler, nemlendirir ve yumuşacık yapar. Tıraş keyfinin gün boyu sürmesini sağlar. Banyo sonrasında kuruyan cildi nemlendirerek, cildin doğal nem dengesini korur. Suyla sık temas gerektiren işler, çamaşır, bulaşık, ev temizliği vs.

cildin zamanla doğal nem dengesini bozarak cildin yıpranmasına neden olur. Özellikle eller için ideal olan Arko Classic Yağlı Krem kuruyan ve çatlayan diz, dirsek ve topuklar için de mükemmel bir cilt kremidir. Arko Classic Yağlı Kremin en önemli özelliği ise içerisinde bulunan balmumunun antiseptik özelliği sayesinde mikropların üremesini ve enfeksiyon oluşumunu engellemesi ve cildin bakımını yapmasıdır.

You might be interested:  Bepanthol Cilt Bakım Kremi Ne Işe Yarar?

Yağlı yüze Arko krem sürülür mü?

Arko kremi nasıl kullanılır? – Yumuşak ve hafif dokusuyla hızlı emilir; yağlılık hissi bırakmaz. Nasıl Kullanılır ? Arko UltraMed Cilt Bakım Kremi ‘ni elinizde ve yüzünüzde ekstra bakıma ihtiyaç olan, pul pul dökülen, kızaran, çatlayan, gerginleşen cilt bölgelerinde günde bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz.

Arko kremin içinde ne var?

İçerdiği Aqua mineral ve E vitamini, cildinize pürüzsüz yumuşaklık sağlamaya yardımcı olur. Arko Nem Soft Touch cildinizde yağlılık hissi bırakmaz.24 saat nem sağlar. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Arko krem güneşten korur mu?

UVA – UVB filtre sistemi ve E vitamini güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi korur. Ayrıca cilt yaşlanmasına neden olan UVA ışınlarına karşı etkili koruma sağlar. Kolay emilir ve suya dayanıklıdır.