Azelderm Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

12.12.2022 0 Comments

Azelderm Krem Nedir Ne Için Kullanılır
AZELDERM; akne (sivilce) ve melazma tedavisinde kullanılan, beyaz renkli, bağdaşık (homojen) görünümlü, hafif setostearil alkol kokulu bir krem olup, 30 g’lık ambalajlar şeklinde sunulmuştur. AZELDERM sivilce oluşumunda önemli rol oynayan bakteriye karşı (Propionibacterium acnes) etkilidir.

Azelderm cilt rengini açar mı?

Azelderm Krem Nedir Ne Için Kullanılır Cildinizin alın, yanak ya da çene bölgesinde çıkan sivilce,cilt lekeleri, gül hastalığı, siyah noktalar ve daha birçok sorunlarla karşılaşan kişilerin doktor tarafından önerilen Azelderm Krem hakkında tüm merak ettiğiniz soruları yanıtlayan bir yazıyla karşınızdayız.

Azelderm Krem nasıl kullanılır? Azelderm Krem fiyatı nedir? Azelderm Krem gerçekten işe yarıyor mu? sorularının yanıtı haberimizin detaylarında. İlk bakışta ciltteki lekeleri silen Expigment kremle karıştırılan Alzelderm Krem, son günlerde merak edilen kremler arasında yer alıyor. Cildiye uzmanlarının sivilcelerle başı dertte olanlar için önerdiği bu krem, içerisinde %20 Azelaik asit bulunduruyor.

Bu sayede kısa sürede hem sivilceleri geçiriyor hem de lekelerinin görünümünü azaltıyor. Normal sivilce kremlerinin içerisinde bulunan Azelaik asitten bir tık daha fazla bulunan bu krem, 30 gramlık tüplerde satılan bir ilaçtır. İlk uygulandığında sivilceleri kurutarak yok eden bu krem, düzenli uygulamada etkili sonuçlar göstermektedir. Azelderm Krem Nedir Ne Için Kullanılır azelderm krem nasıl kullanılır Kullanılmaya başlandığında büyük etkisi fark edilen Azelderm krem, sivilceleri yok ettiği kadar izlerini de siliyor. Yapılan araştırmalara göre akne, iltihaplı sivilce, rozase ( gül hastalı), içi iltihaplı ve pembe sivilceler, hafif ve orta dereceli sivilceleri gidermede oldukça etkili olan bu krem, mikrop oluşumunun da önüne geçmektedir.

  • İLİŞKİLİ HABER Voltaren krem ne işe yarar? Voltaren krem nasıl kullanılır? Voltaren krem fiyatı Mutlaka uzman doktor tarafından hem kontrol altında hem de önerilerek kullanılması gereken bu krem, doğal asitler sayesinde cildin hücrelerini yenileyerek cilt lekelerinin kısa sürede rengini açıyor.
  • Ullanıldığında kahverengi lekeleri önce kızarık sonrasında tamamen giderdiğini fark edeceksiniz.
You might be interested:  Eski Kimlikte Cilt No Nerede Yazar?

Ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu kremi çukurlarınız için de kullanabilirsiniz. Azelderm krem sadece sivilce izlerini değil bilinen pek çok yara, yanık, çizilme ameliyat izleri ve dikiş izlerini yok etmektedir. PEKİ AZELDERM KREM NASIL SÜRÜLÜR? Azelderm kremi uygulamadan önce mutlaka bölgeyi suyla temizleyip dezenfekte etmelisiniz.

Azelderm krem ne kadar süre kullanılmalı?

En iyi sonuçlar için AZELDERM birkaç ay süre ile kullanılmadır.12 aydan daha uzun süre uygulanmamalıdır. Melazmada, en kısa tedavi süresi yaklaşık olarak 3 ay olmalı; en iyi sonuçları almak için AZELDERM kullanımı düzenli olarak devam ettirilmelidir.

Azelaik asit krem nasıl kullanılır?

ASİT İÇEREN KOZMETİK ÜRÜNLER NEDİR? Asit içeren kozmetik ürünler cildi ölü hücrelerden arındırmak için tercih edilen asitlerdir. Bu asitler diğer peeling ya da temizleme yöntemlerine kıyasla oldukça güçlüdürler. Ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar ve cildin yenilme sürecini hızlandırırlar.

ASİT İÇERİKLİ ÜRÜNLERİN KULLANILMASININ FAYDALARI NELERDİR? Kişinin ihtiyacına uygun olarak seçilen asit sayesinde; -Cilt ölü derilerden arınır. -Sivilceler iyileşir. -Lekeler açılmaya başlar. -Kolajen sentezi hızlanır. -Cildin elastikiyeti artar. -Canlı ve eşit bir cilt görünümü elde edilir. ASİT İÇERİKLİ ÜRÜNLER KULLANILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? İlk olarak cildin yapısı önemlidir.

Çok hassas ya da cilt hastalığı olan kişiler uzman hekim eşliğinde asit kullanıma başlamalıdır. Diğer önemli nokta ise asitlerin ne oranda kullanılacağıdır. Cildi asit kullanımına yavaş yavaş alıştırmak önemlidir. Zaman geçtikçe kullanılan asit miktarı arttırılabilir.

  • Güneşli havalarda ya da yaz mevsiminde güneş koruyucusu kullanmak önemlidir.
  • İyice cilde yedirilmeyen ya da temizlenmeyen asitler lekelere sebebiyet verebilir.
  • Asitleri kesinlikle kullanmaması gereken kişiler ise; -Cilt yüzeyinde açık yarası ve enfeksiyonu olanlar kişiler -Hamile ve emzirenler kadınlar -Son altı ayda isotretinoin kullanımı olanlar -Sedef hastaları -Atopik dermatiti sorunu yaşayanlar -Radyasyon tedavisini uygulayanlar -Yakın zamanda yüzünde cerrahi işlem yaptırmış olanlar -Diyabet hastaları gibi zayıf yara iyileşmesi olan kişiler AZELAİK ASİT NEDİR, NE İŞE YARAR? Azelaik asit; arpa, buğday ve çavdar gibi tahıllarda doğal olarak bulunan bir asit çeşididir.
You might be interested:  Herbalife Herbal Aloe Krem Ne Işe Yarar?

Antimikrobiyal ve antienflamatuar özelliklere sahip asittir. Diğer asitlere kıyasla daha nazik bir soyucudur bu sebeple hassas ciltlere daha uygundur. Cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmeye yardımcı olan azelaik asit özellikle akne ve roza hastalığının tedavisinde tercih edilmektedir.

Akne ve iltihaplanlamalara sebep olan bakterilerinin varlığını azaltır ve ciltte meydana gelen kızarıklık, düzensiz cilt tonu problemlerini tedavi eder. Bununla beraber cilt çatlaklarını sınırlamaya yardımcı olabilecek keratin üretimini de azaltır. Sağladığı faydaları detaylıca inceleyecek olursak; -Akne sorunlarını azaltmaya yardımcı olur.

Akne oluşumuna sebep olan bakterileri öldürerek irini azaltır. Kistik akneler için tercih edilen bir asit türüdür. Antiinflamatuar etkisi ile lekelerin zaman içinde açılarak daha az görünür olmasına yardımcı olur. Hücre yenilemesini arttırarak cilt tonunu eşitlenmesini hızlandırır.

  1. Ciltte oluşan kızarık görünümü tedavi eder.
  2. İçeriği sayesinde hücrelerin normal büyüme sürecini düzenler.
  3. Roza gibi damar genişlemesi ile oluşan rahatsızlıklarda oluşan kızarık görüntüyü tersine çevirmekte etkilidir.
  4. Peeling etkisine sahiptir.
  5. Düzenli kullanım ile beraber cilde peeling etkisi yaparak pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Genişlemiş gözenek görüntüsünü azaltır. -Yaşlanma belirtilerini azaltır. Reaktif oksijen türlerini içerdiği için cilt lekelerini ve renk tonunu eşitleyerek daha genç ve sağlıklı görünen bir cilt görünümü sağlar.