Bacak Arası Kararması Nasıl Geçer Krem?

12.12.2022 0 Comments

Bacak Arası Kararması Nasıl Geçer Krem
3 Doğal Yöntemler – Limon Suyu: Limon çok iyi bir beyazlatıcıdır. Bacak arasına uygulayacağınız bir adet limon suyu ile masaj yapın. Bir ay içerisinde bacak arası kararması yok olmaya başlayacaktır. Yoğurt: Mantar olmadığından emin olduktan sonra beyazlatmak için on dakika boyunca bacak arasına yoğurt uygulayabilirsiniz.

Vajina Kararmasina hangi krem iyi gelir?

Cevap: Viaxi Beyazlatıcı Krem, özellikle (dış genital bölge, bikini, kol altı gibi) hassas cilt bölgelerindeki renk eşitsizliğini gidermeye yardımcı olmayı amaçlar. Cilt üzerinde oluşmuş renk koyulaşmalarını dereceli olarak açan etkili bir kremdir.

Bacak arası siyahlık nasıl geçer?

Yarım limon suyu ile 1 yemek kaşığı balı ve 1 tatlı kaşığı şekeri karıştırın. Oluşan bu macunu iç baldır bölgenize nazikçe dairesel hareketlerle şeker kaybolana dek sürün.10 dk bekletin ve su ile yıkayın. Salatalık da doğal cilt beyazlatıcılarından ve nemlendiricilerindendir.

Vajina rengi önemli midir?

Daily Mail’in haberinde Londra Jinekoloji Kliniği’nden Dr. Ahmed Ismail, kadınların en çok merak ettiği soruların cevaplarını açıkladı. Vajinam normal mi? Her kadının vajinasının farklı olduğunu bilmek önemlidir. İdeal bir boyut, şekil veya renk söz konusu değildir.

Vulva ve vajina tıpkı burun, kulak, göğüs gibi kişiye has organlardır. Vulvanın şekli, uzunluğu, rengi ve boyutu değişiklik gösterir. Bazı kadınlarda pembe renkliyken bazılarında soluk beyaz veya koyu renkli olabilir. Bazılarında daha dolgunken bazılarında daha ince olabilir. Klitoris de aynı şekilde farklılık gösterir.

Kimi kadınlarda kıvrımlı ve uzunken kimilerinde gergin ve kısa olabilir. Vajina dudakları da farklı renk ve şekillerde olabilir. Bazen hem iç hem de dış dudaklar aynı renkteyken bazen farklı renklerde olabilir. Bazı durumlarda iç dudaklar dış dudaklardan daha uzun da olabilir.

Vajinada normal dudak uzunluğu nedir, labioplastiye ne zaman ihtiyaç duyulur? Vajinada iç dudak estetiği olarak bilinen labioplasti kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlardan biridir. Dr. Ismail’e göre normal dudak uzunluğu diye ideal bir boyut bulunmamaktadır. Birine hoş gelen uzunluk bir başkasının hoşuna gitmeyebilir.

Bu tamamen kişisel ve partnerinizle ilgili bir durumdur ve kültürler arasında da tercihler farklılık gösterebilir. Sağlıklı, temiz ve rahat hissettirdiği müddetçe labioplastiye ihtiyaç yoktur. Dudakların çok uzun olması durumunda cinsel ilişki sırasında acı söz konusu oluyorsa veya bikini giyilmek istendiğinde bir şekilde fazla belli olması sebebiyle rahatsızlık yaratıyorsa o zaman labioplasti tercih edilebilir.

  • Yani labioplasti tamamen kişisel tercihlere bağlı bir operasyondur.
  • İdeal boyut, renk, şekil vs.
  • Söz konusu değildir.
  • Vajina ne şekilde değişir? Vajina da tıpkı vücudunuzdaki diğer organlar gibi yıllar içerisinde psikolojik ve hormonal değişikliklerden nasibini alacaktır.
  • Hamilelik, doğum, menopoz gibi dönemler de vajina ve vulvanın değişimine neden olacaktır.
You might be interested:  Evde Yüz Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir rahatsızlık söz konusu olduğunda belirli jinekolojik müdahaleleler ile rahatsızlık ortadan kaldırılabilir. Yine vücudun diğer yerleri gibi yaşa bağlı olarak vajina dudakları da esnekliğini ve dolgunluğunu kaybedebilir. Gizem Aydoğan – PembeNar

Vajina kararması rahatsız eder mi?

Nedenleri Nelerdir? – Vajinanın iç bölgesinde meydana gelen kararmaların nedenlerini şu şekilde sıralayabilmekteyiz:

Yaşın ilerlemesi Uzun yıllar gerçekleştirilen düzenli cinsel hayat Normal doğum sonrası Vajina bölgesinin temizlenmesi amacıyla jilet kullanılması Vajina bölgesinde meydana gelen bazı enfeksiyonlar sonucu Vajina bölgesinde ortaya çıkan mantar gibi hastalıklar sonucu Pamuklu olmayan ve kalitesiz iç çamaşırı kullanımı sonucu Sürekli olarak dar kıyafet kullanılması sonucu Vajina bölgesine hasar verecek nitelikte meydana gelen sürtünmeler sonucu Vajina bölgesinde terleme ve aşınma meydana gelmesi sonucu, iç dudak kararmaları ortaya çıkabilmektedir.

Vajinanın iç ya da dış bölgesinde meydana gelen kararmalar, hastalık ya da sağlık sorunu olarak nitelendirilmemelidir. Vajina bölgesinde kararma meydana gelmesi; kokulu, iltihaplı ya da kanlı bir akıntı oluşturmadığı ve kaşıntı ortaya çıkarmadığı sürece normal bir durum olarak nitelendirilmelidir. Sağlık sorununa işaret etmeyen vajina kararmaları, estetik kaygılara sebep olabilmektedir.

Bacak arası niye kararır?

Bacak Arası Kararması Tedavisi Nasıl Yapılıyor? – Bacak arasındaki karartının sebebini en çok bu bölgedeki tüyleri yok etmek için uygulanan ağda, jilet ve epilasyon gibi yöntemler oluşturur. Bölgenin tüylerinin alınması işleminden sonra kıl köklerinin siyahımsı görüntüsü, her epilasyon işleminden sonra biraz daha artar ve siyahlık her defasında daha büyük alanlara yayılır.

  1. Bacak arasındaki, vulva bölgesi üzerindeki ve vajina etrafındaki bu siyahlıkları yok etmek ve gerçek ten rengine döndürerek beyazlatmak için Op.Dr.Meral Sönmezer lazer tedavisi uygulamaktadır.
  2. Lazer uygulaması ile genital bölge üzerindeki kıl köklerinde bulunan koyulaşmış melanosit hücreleri içeren dermis tabakası temizlenerek yirmi dakikalık bir işlemle gözle görülür renk değişikliği sağlanmaktadır.
You might be interested:  Burun Ameliyatı Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

Tedavinin hemen sonrasında kadınlar normal yaşantılarına devam edebilirler. Tüm kadınların bikini ve genital bölgeleri veya bacak arası kararması nasıl geçer sorusuna kısa süre içinde kalıcı cevaplar alınması mümkündür. Bu tedavi ile aynı seansta lazerle vajina daraltma, sıkılaştırılma veya gençleştirme gibi işlemler de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Lazerle vajina beyazlatma işe yarıyor mu?

Lazerle Genital Renk Açma – Kadınlarda değişik nedenlerle genital bölgede renk koyulaşması, siyahlaşma, esmerleşme ve genital kararma gibi can sıkıcı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Son yıllarda uygulanan lazerle renk açma tedavileri ile kararmış, esmerleşmiş genital bölgeye beyazlatma, ağartma yapılabilmektedir.

Genital bölgeye her ne kadar bazı kimyasal peeling ve diğer cilt soyma tedavileri uygulanabilse de lazerle genital bölge beyazlatma – ağartma işlemlerinin başarısı daha yüksektir. Genital bölge renk açma – beyazlatma ‘labial whitening’ (pudenda bleaching) olarak da bilinmektedir. Lazerle renk açıcı işlemler üzeri tüyle kaplı dıştaki büyük dudaklara (labia majora – büyük dudaklar) uygulanmaktadır.

Hatta renk koyulaşmasının olduğu makad (anüs) ve kasık çevresine de yapılabilmektedir.

Vajina beyazlatan var mı?

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır? – Vajina bölgesinde meydana gelen kararmalar için en başarılı yöntem Erbium Yag lazerle beyazlatma yöntemidir. Lazer işlemi öncesinde genital bölgeye lokal anestezik kremler sürülür ve işlem sırasında ağrı hissinin azaltılması sağlanır.

  1. Toplamda 20-25 dakika süren işlem sırasında, vajina bölgesinde meydana gelen kararmalara lazer ışını uygulanır.
  2. Uygulanan lazer ışınları melanosit hücrelerini parçalar ve melanin yapımını engelleyerek vajina bölgesinin beyazlamasını sağlar.
  3. İşlem sonrasında lazer uygulanan bölgede kızarıklık, şişlik, su toplanması ve ödem oluşumu oldukça normaldir.

İşlem sonrasında genital bölgede koyulaşma meydana gelir ve sonrasında ölü cilt hücreleri dökülerek yerine daha parlak ve beyaz bir cilt dokusu gelir. Lazer ile vajina beyazlatma işleminde cildin en üstünde bulunan epidermis tabakası soyulmaktadır. Bu tabakanın altında daha parlak ve pembe bir cilt tabakası yer almaktadır.