Besvita Likit Cilt Temizleyici Nasıl Kullanılır?

22.10.2022 0 Comments

Besvita Likit Cilt Temizleyici Nasıl Kullanılır
Bebeklerin cildinin temiz kalmasını sağlayarak kısa sürede kordonun düşmesine yardımcı olur. Kutu İçeriği: 50 ml Likit 15 Adet Mendil İçerir. Kullanım Şekli: Günde 2 kez olmak üzere hijyenik beze yeteri kadar püskürterek bebeğinizin göbeğini dipten başlayarak ucuna doğru nazikçe siliniz.

Likit Cilt temizleyici ne işe yarar?

Günlük kullanıma uygun yüz, vücut ve makyaj temizleyici. Formülünde bulunan etken maddeler sayesinde cildin temizlenmesine yardımcı olur.

Likit temizleyici ne demek?

Bee Beauty Organik Sertifikalı Likit Temizleyici cilt üzerindeki toz, yağ ve kir vb. kalıntıları nazikçe temizler ve rahatlık hissi verir. Organik ve Vegan Sertifikalıdır. Kullanım: Yeteri miktarda likit temizleyiciyi alıp el ve/veya yüzünüze uygulayarak köpürtünüz.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir

İnceleme başlığı: * Metni incele: * Değerlendirme:

Kötü 1 2 3 4 5 Mükemmel

Besvita sprey ne işe yarar?

Bebeklerin cildinin temiz kalmasını sağlayarak kısa sürede kordonun düşmesine yardımcı olur.

Göbek deliğine Batikon sürülür mü?

Besvita Likit Cilt Temizleyici Nasıl Kullanılır Göbek kordonu bebeğin anne karnında ihtiyaçlarını görmesi için elzem bir yapı olmasına karşın doğum sonrasında kesilmesi ile birlikte önemini yitirir ve yaklaşık bir hafta ila on gün sonra düşerek bize annemiz ile olan son bağı hatırlatan göbek deliğimizi bırakır.

(Bu duygusal hatıra için bakınız Sunay Akın Çukur şiiri) Yenidoğan bebeğin göbeği düşene kadar temiz tutulması büyük önem taşır. Önceleri günlük batikon veya alkol ile pansuman öneriliyordu. Ancak batikon uygulamasında göbekten bebeğe bol iyot geçmesi ve göbeği kurutması için verilen alkolün de göbeğin kurumasında rol oynayan bakterilerin ölmesine neden olmasıyla bu uygulamalar terk edilmiştir.

Göbeğe sadece doğumda kesilme öncesi batikon uygulanmakta ve sonrasında üzeri temiz bir gazlı bez ile kapatılmakta, sonrasında ise ek bir bakım uygulanmamaktadır. Bu nedenle bebeğin göbek düşmeden yıkanması da doğru değildir. Tercihen göbeğin düşmesini takip eden ikinci günde bebeğiniz yıkanabilir.

You might be interested:  Sivrisinek Isırığına Ne Iyi Gelir Krem?

Göbeğin düşmesini takiben az miktarda kanama görülebilir. kanama sürekli devam ediyor ve yoğun ise K vitamini eksikliği olabilir. Doktorunuz gerekli görürse kas içine K vitamini iğnesi yaptırabilir. Göbeğin etrafında yaygın kızarıklık, kötü koku ve/veya akıntı. Göbeğin düşmesi 2 haftadan uzun sürmüşse bebeğinizde bağışıklık sistemi ile ilgili birtakım rahatsızlıklar veya enfeksiyon gelişmiş olabilir. Göbek düştükten sonra göbekte kabarık, parlak ve ıslak bir doku gözlenebilir ve buna granülasyon dokusu denir. Üzerine gümüş nitrat uygulaması yapılarak gerilemesi sağlanır. Göbek fıtığı da özellikle gazlı bebeklerde karın ön duvarı kaslarının zayıf olması nedeniyle gözlenir. Acil müdehale gerekmez, genellikle 1 yaşına kadar kendisi geriler. Bu yaştan sonra gerileme hala olmamışsa çocuk cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Yeni doğan bebeğin göbeği düştükten sonra ne yapılır?

Sağlıklı bebeklerde göbek bağı düşene kadar herhangi bir şeyle silmeden kuru bakım yapılır. Eğer kordon, idrar veya kaka ile kirlenmiş veya yapışkan hale gelmişse su ve sabunla temizleyin ve iyice kurutun. Emici bir bez ya da kağıt ile ıslaklığını alarak ve havalandırarak kurumasını sağlayabilirsiniz.

Göbek bağını gömmek caiz mi?

Göbek Bağının Gömüldüğü Yer İnsanın Kaderini Etkiler mi. Bir izleyicinin ‘ Göbek bağının gömüldüğü yer insanın kaderini etkiler mi?’ sorusuna cevap veren Nihat Hatipoğlu, ‘Bunlar batıl inançlar. Kuran’da yeri yok’ dedi.

Göbek bağı koparsa ne olur?

Tahmini Okuma Süresi: 1 Dakika 56 Saniye Besvita Likit Cilt Temizleyici Nasıl Kullanılır Göbek Bağı (Kordonu) Bakımı Göbek bağı, anne karnındaki bebek ile annesi arasındadır ve bebeğe beslenmesi, gerekli minerallerin aktarımı, oksijen gibi pek çok gerekli faktörün iletimini sağlar. Yaklaşık 50 santim uzunluğundaki göbek bağı doğumun ardından göbeğin 2-3 santim yukarısından klempe edilir ve kesilir.

 • Bebek nefes almaya başladığında oksijen bebeğin akciğerlerine gider ve bu damarların fonksiyonları biter.
 • Göbek Bağı Ne Zaman Düşer? Bebeklerin göbek bağı ortalama 5 ila 15 gün içerisinde düşer.
 • Zamanından önce veya sonra düşmesi ise sorunlara sebep olabilir.
 • Göbek bağının erken düşmesi durumunda kanama veya enfeksiyon riski olabilir.
You might be interested:  Silverdin Krem Nedir Ne Işe Yarar?

Bir ay geçmesine rağmen halen göbek bağının düşmemesi ise bebekte anatomik veya immünolojik bozukluk meydana getirebilir. Eğer göbek bağı tam olarak kurumadan düşerse, göbek deliğinin çevresinde pembe renkte ve yumuşak bir kitle görülebilir. Bu kitle granülom olarak adlandırılır.

 1. Granülom bir bakıma göbek bağının dipten düşmeyip bir parçasının kalmasıdır.
 2. Bu kalan parça genellikle 3-4 gün içerisinde kendiliğinden düşer.
 3. Fakat bebeğin çamaşırı sürekli akıntı ile kirleniyorsa doktora başvurulmalıdır.
 4. Göbek Bağı Kendiliğinden Düşmeli Göbek bağı zamanı geldiğinde kendiliğinden düşecektir, düşmesi için dokunmamalısınız.

Eğer bir aydan uzun süre göbek bağı düşmemişse, doktora başvurmalısınız. Göbek bağı düşerken birkaç damla kanama olabilir, fakat bu kanama birkaç damladan fazlaysa doktora başvurmanız doğru olur. Göbek Bağını Temiz ve Kuru Tutmalısınız Göbek bağı, yeni doğmuş bebeğin enfeksiyon kapabileceği yerlerden birisidir.

 • Bu yüzden temizliğine özen gösterilmeli, gün içerisinde birkaç defa temizliği yapılmalıdır.
 • Göbek Bağı Bakımı Nasıl Yapılır? Doğumun ardından hastaneden ayrılırken size pansuman yapmanız için bir sıvı verirler.
 • Antiseptik solüsyon veya %70’lik alkol kullanarak bebeğinizin göbek bağını günde 1-2 defa temizlemelisiniz.

Kullandığınız bu ilaçları yalnızca bebeğinizin göbek kordonuna sürmelisiniz. Göbek bağına takılan kordonu yavaş hareketlerle sağa sola yatırarak pansumanı yapabilirsiniz. Mandalın alt kısmına da pansuman yapmalısınız. Mandalın alt kısmına pansuman yapılmayan göbek bağları daha geç düşer.

 • Göbek bağına dokunmak bebekte ağrıya veya acıya sebep olmaz.
 • Ebeveynlerin yeni doğmuş bebeklerinde en çok korktuğu şeylerden birisi olmasına rağmen, düşünülenin aksine göbek bağına veya mandalına dokunarak hareket ettirmek bebeğin canının yanmasına veya ağrımasına sebep olmaz.
 • Banyo Yaptırırken Göbek bağının düşmesine kadar geçen 2-3 haftalık süreçte bebeği yıkamamak kirlenmesine ve dolayısı ile enfeksiyon kapma riskine sebep olabilir.

Bebeği bu süreçte yıkayıp yıkamamak konusunda farklı görüşler olmakla birlikte, göbek bağı düşene kadar banyo yaptırmak yerine, yumuşak bir süngerle temizliğini yapabilirsiniz.

Bee Beauty organik sertifikalı likit temizleyici ne işe yarar?

15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.Bu ürün Limonnorf tarafından gönderilecektir. İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir. Bee Beauty Organik Sertifikalı Likit Temizleyici cilt üzerindeki toz, yağ ve kir vb. kalıntıları nazikçe temizler ve rahatlık hissi verir. • Organik ve Vegan Sertifikalıdır. \n \n Kullanım: \n• Yeteri miktarda likit temizleyiciyi alıp el ve/veya yüzünüze uygulayarak köpürtünüz. \n• Akabinde bol su ile durulayınız. \n• İhtiyaç duyduğunuzda tekrarlayınız. \n• Ölmez Otu Çiçeği kuru ciltleri derinlemesine nemlendirir. \n• Cilde canlılık verip, ışıltı katar.Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir.10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

You might be interested:  Fucidin Krem 2 Fusidik Asit Ne Işe Yarar?

Bee Beauty organik mi?

Son 1 ürün

15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.Bu ürün Arasta Mağazacilik tarafından gönderilecektir. İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir. Bee Beauty Organik Sertifikalı Gece Kremi cildi nemlendirir, dış etkenlerden korur ve cilde yumuşaklık hissi verir. – Organik ve Vegan Sertifikalıdır. Kullanım Şekli: – Tonik ile temizlenmiş cilde, yüz boyun dahil masaj yaparak uygulayın. – Gece kullanıma uygundur. – Ölmez Otu Çiçeği kuru ciltleri derinlemesine nemlendirir. – Cilde canlılık verip, ışıltı katar. – Misket Limonu gözeneklerin temizlenmesine ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir.10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Bee Beauty likit temizleyici ne işe yarar?

Bee Beauty Organik Sertifikalı Likit Temizleyici, cildinizde biriken toz, kir, yağ vb. kalıntıları nazikçe derinlemesine temizler, arındırır, canlılık verir.