Bilek Ağrısına Ne Iyi Gelir Krem?

09.12.2022 0 Comments

Bilek Ağrısına Ne Iyi Gelir Krem
Bilek ağrısını hafifletmek için önerilen bazı yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

 • Burkulma ve incinmeler için doktorun önereceği kremler kullanılabilir.
 • Bez içerisine buz sararak ağrılı bölgeye tampon yapabilir.
 • Hareketi sınırlandırmak için bandaj sarılabilir.
 • Avuç içine sığacak büyüklükte bir top veya obje hafifçe sıkılabilir.
 • Kireçlenmeye bağlı ağrılar için fizik tedavi uygulanabilir.

Şiddetli bilek ağrısına ne iyi gelir?

Masa başında çalışanlarda sıklıkla görülen bilek ağrısının birçok nedeni olabilir. Daha çok ilerleyen yaşlarda görülse de her yaşta yapılan işe bağlı olarak gelişebilir. Bilek ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçeri nedenleri ve tedavisi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.

 1. Bilek ağrısı, çeşitli hastalıklardan kaynaklanabildiği gibi sıkça masa başı işlerinin yapılması halinde meydana gelebilir.
 2. Ortaya çıkmasına birçok faktör etkili olabildiğinden uzmanlara başvurulması tavsiye edilir.
 3. Bilek Ağrısı Nedir? El ile kol arasındaki ince kısım bilek olarak isimlendirilir.
 4. İnsan bileği, diğer kemik yapılarına göre daha zayıf ve incedir.

Ellerin hareket ettirilmesinde bağlantı noktası olan bilekler, devamlı hareket ettirildiklerinde ağrı oluşturabilirler. Bazı durumlarda diğer kemik hastalıklarından dolayı bu bölgelerde ağrılar oluşabilir. Bilek Ağrısına Ne İyi Gelir? Spor yapan kişilerde bilek ağrıları devamlı olarak görülebilen problemlerden biridir.

Günlük yaşantıda insanlar bilek ağrısıyla çeşitli nedenlerden dolayı karşılaşabilirler. Bilek ağrısı oluştuğunda, bölgeyi hareket ettirmek güçleşebilir. Bu tür durumlarda kişinin yaşantısında aksaklıklar olabilir. Bilek ağrısında uzman doktorlara başvurulması tavsiye edilir. Önerilen bazı yöntemler uygulanarak bilek bölgesinin ağrısı hafifletilebilir.

Bilek bölgesine buz tampon yapılabilir. Bez içerisine buz konularak belli aralıklarla ağrıyan bölgeye uygulanabilir. Bölgenin daha az hareket etmesini sağlamak için ağrıyan kısım bandajla sarılabilir. Hareket azaldıkça ağrının azalması söz konusu olabilir.

 1. Avuç içerisine tenis topu alınarak az düzeyde sıkılabilir.
 2. Çok fazla sıkmamaya dikkat edilmelidir.
 3. Bilek Ağrısı Nasıl Geçer? Ağır eşyaların kaldırılması, bileğin sıkça kullanılması veya diğer nedenlerden dolayı bilek ağrısı meydana gelebilir.
 4. Ağrının devamlı tekrar etmemesi için uzman doktora başvurulabilir.
You might be interested:  Exoderil 1 Krem Ne Işe Yarar?

Uzman doktorların tavsiyeleri doğrultusunda tedaviye devam edilmelidir. Önerilen ilaçlar belirtildiği gibi kullanılmalı, verilen kontrol tarihinde uzman doktora tekrar başvurulabilir. Bilek ağrısı geçici ağrı çeşitleri arasında yer alır. Doktorun belirttiği tedavi uygulaması doğru olarak yapıldığında iyileşme işlemi kolaylaştırılabilir.

Bilek Ağrısı Nedenleri? Bilek ağrısına neden olan çok sayıda sebep olabilir. Kemiklerde hastalıklar veya yapılan spor uygulamaları bileğin ağrılarının oluşmasına neden olabilir. Tendinit ismi verilen tendon enfeksiyonu oluşumunda bilek ağrısı tetiklenebilir. Bileklerde burkulmalar ağrıyı tetikleyen diğer faktör olarak kabul edilir.

Daha çok spor uygulamalarında burkulma ve incinmeler bilek ağrısı nedenini oluşturur. Bilek sinir dokularında hasar oluşması sonucunda ağrı ortaya çıkabilir. Eklemlerde yaşanan iltihap bilek bölgesine kadar birçok kısmı etkileyebilir. Doğrudan bağlantılı olduğundan eklem iltihaplanması kimi zaman bilek ağrılarına neden olur.

El bileğinde ağrı neden olur?

En sık ağrı nedenleri; zorlanma, travmaya bağlı oluşan kırık – çıkıklar ve incinmeler, romatizmal hastalıklar (eklem iltihaplanmaları), çeşitli kistler, küçük el bileği kemiklerine özgü özel hastalıklar, kireçlenme, sinir ve tendon sıkışmaları olarak sayılabilir.

Bilek iltihabı nasıl geçer?

El bileği ağrısının tedavisi – El bileği ağrısının tedavisi yapılırken altta yatan nedenin bilinmesi gerekir. Bu ağrıların teşhisi için mutlaka bir ortopedi uzmanına görünmeli ve vakit kaybetmeden tedaviye başlanmalıdır. Ağrı şiddetlendiğinde bir süre hareket ettirmemek ve daha fazla hasar görmesini engellemek için el bileği ateli kullanılabilir.

Ireçlenme sonucu gelişen el bileği ağrıları için ise fizik tedavi uzmanının önerdiği el bileği egzersizi yapılabilir. Bu ağrıların tedavisinde sıcak ya da soğuk uygulamalar doktor kontrolü altında kullanılabilir. Genellikle buz uygulaması, el bileğinde sakatlık sonucu gelişen şişmelerde kullanılır. Buz uygulaması, bilek burkulmalarında ilk 48 saat şişliği azaltıcı etki gösterir.

You might be interested:  Eski Kimlikte Cilt No Nerede Yazar?

Artrit ve tendinit gibi inflamatuar hastalıklarda iltihap söktürücü ağrı ilaçları kullanılır. Bilek ağrılarında enfeksiyonu tedavi eden kortizon kullanımı da doktorlar tarafından önerilebilir. Bazı bilek ağrılarında ise doktor tarafından cerrahi bir girişim olan artroskopik bilek ameliyatı önerilebilir.

El bilek ağrısı için hangi doktora gidilir?

Gün içinde sıkça kullanılan el ve ayak bileklerindeki ağrılar yaşam kalitesini oldukça aza indirmektedir. Bilekteki ağrının temel nedenleri arasında tendonlarda meydana gelen enfeksiyon yer almaktadır. İnsanlar tarafından merak edilen bir diğer konu ise bilekteki ağrı için hangi bölüm ve doktora gidilmesi gerektiği konusudur.

 • Bilekte Ağrı ve Güçsüzlük Neden Olur? El bileklerinde sıkça görülen güçsüzlük veya ağrıların en temel nedenlerinin başında burkulmalar gelmektedir.
 • Dokuların geçirmiş olduğu belirli travmalar sonrasında sinirde sıkışmalar yaşanabilmekte ve bilekte burkulmalar meydana gelerek, belirli bir süre aralığında ağrı ve bileğin güçsüz kalması durumları yaşanabilmektedir.

Bu durumda doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Doğru tedavi için kişiler kendi başlarına yöntem uygulasa da bu çoğu zaman farklı olayların yaşanmasına yol açacağından, bilekteki ağrı için bir doktora başvurulması ve doğru bölüme gidilmesi tavsiye edilmektedir.

Bilekte Ağrı İçin Hangi Doktora Gidilir? Günlük yaşam sırasında hayatımızda en çok kullandığımız organlarımızdan birisi de ellerimizdir. Ellerin yoğun olarak çalışması veya yanlış kullanım sonrasında el bileklerinde ciddi ağrıların yaşandığı durumlar oluşabilmektedir. Bu durumda bilekte yaşanan ağrı için kişiler doktora gitmek istemekte ve bunun için hangi doktora gitmesi gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir.

Bilekte ağrı için hangi doktora gidilir sorusunun cevabı olarak ortopedi polikliniğine başvurulması yanıtı verilmektedir. Bu bölümdeki doktorların uygulayacak olduğu ilaç ya da farklı tedaviler sonrası bilekteki ağrılarınıza çözüm bulunacaktır.

El bileği burkulması nasıl anlaşılır?

El bileği burkulmalarında ağrı semptomunu belirgindir. Ağrı dışında hassasiyet, morarma, şişlik ve yaralanan bölgede ısı artışının meydana gelebileceği için dikkatli olunması gerekir.” diye kaydetti.

You might be interested:  Sivilce Ve Cilt Lekelerine Ne Iyi Gelir?

Sol bilek damar ağrısı nasıl geçer?

Hafif bir nedenden dolayı meydana gelen bilek ağrısının tedavisi için buz uygulaması yapılabilir. Ağrıyan bölgeye buz uygulaması yapılarak ağrının dinmesi sağlanabilir. El bileğindeki ağrının hafifletilmesi için ağrıyan bölgeye bandaj sarılabilir.