Cilt Bakım Yağları Ne Işe Yarar?

14.11.2022 0 Comments

Cilt Bakım Yağları Ne Işe Yarar
Cilt bakım yağları, ihtiyacımız olan nemi ve besinleri cilde sağlayarak daha sağlıklı ve aydınlık görünmemize yardımcı oluyor.

Cilt bakım yağları ne zaman kullanılır?

Sabah ve akşam cilt bakım rutininde, cildini temizledikten sonra yüz bakım yağını uygulayabilirsin. Cildini nemlendirmek için yüz bakım yağın yeterli olacaktır. Ancak kullandığın bir krem varsa (yaşlanma karşıtı gibi) bu kremi uyguladıktan sonra yüz bakım yağını uygulamanı öneririz.

Yağlar sivilce yapar mı?

Yağlar : Aşırı yağlı gıdalar cildinizin daha fazla yağlanmasına ve sivilce oluşumuna neden olabilir. Yağ için doğru kaynağı seçmek cilt bakımı için önemlidir.

Bitkisel yağlar gözenekleri tıkar mı?

Gözenekleri Tıkamayan Komedojenik Cilt Bakımı Yağları – Fakat her bitkisel yağ yüze sürülmez ve yanlış kullanıldığında içeriği faydalı dahi olsa gözenekleri tıkayabilir, cilt lekelerine ve akneye neden olabilir. Bu nedenle cildi besleyen ve komedojenik özelliği olan yağları ve cilde faydalarını sizler için sıraladık

Bakım yağı nasıl kullanılır?

Genel olarak saçların kökünü ve uçlarını beslemeyi vaat eden bu yağlar duştan sonra şampuan uygulamasının ve durulamanın akabinde nemli ya da ıslak saça uygulanır. Diplerden uçlara kadar güzelce yayabileceğiniz bu yağlar sayesinde saçlarınız hem yağın doğal kokusu ile bezenecek hem de çok daha güçlü bir form kazanacak!

Yüz ne zaman nemlendirilmeli?

Cilt bakımı başlı başına zaman ve emek gerektiren bir ritüeldir. Cildin her gün temizlenmesi, nemlendirilmesi, düzenli olarak maske ile bakımının yapılması gerekir. Ayrıca zaman zaman da geniş kapsamlı peeling bakımları ile cilt üzerindeki ölü derilerin temizlenmesi gerekir.

You might be interested:  Sinek Isırığına Ne Iyi Gelir Krem?

Tüm bu süreçlerde en önemli iki nokta cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesidir. Cilt gece gündüz ve kuru ciltler mümkünse gün içerisinde de nemlendirilmelidir. Nemlendirilmeyen cilt kurur, çatlaklar oluşur ve cilt yaşlanmaya, kırışıklığa açık hale gelir. Cildinizi genç ve canlı tutmak istiyorsanız mutlaka cilt tipinize uygun nemlendiriciler ile düzenli olarak cildinizi nemlendirmeniz gerekir.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın ilk kuralı olan nemlendirme için daha başka sebepler de vardır.