Cilt Için Serum Ne Işe Yarar?

05.11.2022 0 Comments

Cilt Için Serum Ne Işe Yarar
Yüz serumları hakkında 5 soru 5 cevap – 04 Ağustos 2019

Yüz serumları ne işe yarar?

Yüz serumları, normal nemlendirici ve bakım kremlerinden farklı olarak, çok yoğun ve çok güçlü içeriklere sahip olan ve çok kolay emilen ürünlerdir. Sıvı formda olan yüz serumları cildin en derin katmanına bile ulaşarak nemlendirirler, cildi daha iyi besler ve hücreleri daha yoğun bir şekilde yenilerler.

Yüz serumları kaç yaşından itibaren kullanılmalıdır?

Yüz serumlarını her yaşta kullanabilirsiniz; 20 yaşında da, 50 yaşında da. Ama elbette ne kadar erken o kadar iyi! 20’li yaşlarda yüz serumu kullanmaya başlarsanız, sonraki yıllar için cildinizi desteklemiş, daimi bir sıkılığa ve bakıma kavuşturmuş olursunuz.

Yüz serumları, ne kadar sürede etki gösterirler?

Yüz serumunu, ihtiyaç durumunuza göre, günde 1-2 kez olmak üzere düzenli olarak kullandığınızda, 3-4 hafta içinde etkisini görmeye başlayabilirsiniz.

Yüz serumlarını seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Yüz serumunuzu seçerken, her tür kozmetik ürününde olduğu gibi, yüzde yüz doğal içeriğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz; dolayısıyla parapen, parafin ve alkol kesinlikle içermemelidir.

Yüz serumları nasıl kullanılır?

Yüz serumunuzu kullanmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Az miktarla büyük fayda sağlayan yüz serumundan nohut büyüklüğünde bir miktarı elinize alıp yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yukarı doğru yumuşak hareketlerle masaj yaparak yedirin. Serumun cildiniz tarafından iyice emilmesi için bir süre bekleyin.

 1. Ardından günlük nemlendiricinizi uygulayın.
 2. Yüzde yüz doğal ve yüzde yüz inovatif Thalia Natural Beauty, doğa perisi Thalia’nın kollarında size iki harika yüz serumu öneriyor: Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age Serisi Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu ve Thalia Natural Beauty Aloe Vera Serisi Onarıcı ve Nemlendirici SOS Serum,

Thalia’nın yüz serumları nı deneyin, farkı cildinizde deneyimleyin!

Hangi serumlar cilde iyi gelir?

Cilt bakım rutinin vazgeçilmez anahtarlarından biri cilt serumlarıdır. Cilt serumları konsantre bir yapıya sahiptir. Bu sebeple içeriğinde hangi özellik baskınsa onu yoğun bir şekilde uygular. Bu kadar yoğun olmasına karşılık cilt serumlarının yapısı hafiftir ve ciltte ağırlık yapmaz.

Cilt bakım serumları en etkili cilt bakım ürünlerinden biridir. Cilde ihtiyacını doğrudan vererek bakım yapar. Böylece cilt daha aydınlık ve taze bir görünüme kavuşur. Cilt serumlarının düzenli olarak kullanılması gerekir. Çünkğ cilt serumlarının etkisi zaman geçtikçe görülmeye başlar. Cilt bakım serumlarının birçok çeşidi bulunur ve siz cildinizin en çok neye ihtiyacı var ise ona uygun bir içeriğe sahip olan cilt bakım ürününü seçmelisiniz.

Cilt bakım serumları; nemlendirici, tazeleyici, canlandırıcı, aydınlatıcı, leke karşıtı ve göz çevresine özel gibi birçok seçeneğe sahiptir. En çok tercih edilen cilt bakım serum markalarını ise The Purest Solutions, Vichy, Skinceuticals, Instıtut Esthederm, La Roche Posay, Herbaderm,The NewLab olarak sıralayabiliriz.

 1. Cilt bakım serumlarında en önemli nokta serumun içeriğidir.
 2. En çok tercih edilen içerikler; C vitamini, Hyalüronik asit, Niacinamide, Seramid, E vitamini, Ferulic asit, Kolajen, Retinol ve bitkisel içeriklerdir.
 3. Hyalüronik asit, Niacinamide ve Seramid içerikli yüz serumları cilde nem verirken C ve E vitamini antioksidan içeriğine sahip serumlar cilde parlaklık verir.

Ayrıca Kolajen ve Retinol serumları cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur ve yaşlanma karşıtı etki sunar. Serumlar cilt yapısındaki sorunlara; kuruluk, nemsizlik, ince çizgi ve kırışıklık görünümü, leke görünümünü, yaşlanmaya bağlık olarak esneklik kaybı gibi çözüm üretmeyi hedefler. Cilt Için Serum Ne Işe Yarar Cilt Bakım Serumları Ne Zaman Kullanılmalı? Serum kullanmaya 20’li yaşlarda başlamak yeterlidir ve serum kullanmaya başlamak için ciltte bir sorun olmasına gerek yoktur. Cilt bakım serumlarını cildin iyi görünmesini korumak için de kullanabilirsiniz. Bu şekilde cilt olduğundan daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmuş olur.

 • Eğer cilt leke görünümünün oluşmasına meyilliyse veya çok kuru olduğu için kırışık görünümüne meyilliyse erken yaşta başlamak çok daha faydalı olacaktır.
 • Bu şekilde ciltte daha sonradan meydana gelebilecek sorunların önüne geçmiş olursunuz.
 • Cilt bakım serumlarını kullanmadan önce mutlaka cildin temizlenmiş kirden ve yağdan arınmış olması gerekir.
You might be interested:  Burun Ameliyatı Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

Eğer kirden ve yağdan arınmayan bir cilde uygularsanız istediğin etkiye ve maksimum performansa ulaşamayabilirsiniz. Cilt bakım serumlarını hem sabah hem akşam günde iki kez uygulamaya müsaittir. Hatta bu şekilde daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Üründe belirtilen miktarda parmak uçlarınıza alıp tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Yüze serum sürmek ne işe yarar?

Yüz serumu nedir? – Yüz serumu, cildini temizledikten sonra, nemlendirmeden önce cildine uygulayabileceğin, güçlü içerikleriyle doğrudan cildine etki eden bir cilt bakım ürünüdür. Yüz serumunun esas görevi, çok yüksek konsantrasyonda aktif içerik bulundurduğu için cildin derinliklerine nüfuz etmesidir.

Cilt için serum ne zaman kullanılır?

Serumnasıl kullanılır? – Serumlar hem sabah hem akşam temizlenmiş cilde uygulanır. İnce yapıda olduğundan 1 dakika içinde emilir. Üzerine gündüzleri nemlendirici, akşamları gece kremi sürebilirsiniz. Belirtilen miktarda serumu parmak uçlarıyla hafif tampon hareketlerle yüze veya göz çevresine yedirin.

Serum takmak ne işe yarar?

Cilt bakım rutininde sürekli önerilen bu serumlar nedir, ne işe yararlar? Antioksidan, asitler, vitaminler gibi aktif içerikleri yoğun olarak barındıran cilt bakım ürünlerini serum olarak adlandırıyoruz. Serumlar cildinizdeki nem dengesini korumalarının yanı sıra uzun dönemde kolajen üretimini artırmaya yardımcı olurlar ve kolajen artışı cilt için oldukça önemlidir. Serum kullanmanın cildimize faydaları nelerdir? Serumlar, direkt olarak epidermis dediğimiz üst derinin daha derinlerinde oluşan pigmentasyon, yaşlanma kaynaklı lekeler, derin kırışıklıklar gibi sorunları hedef alacak şekilde formüle edilir. Bu sebeple serumlar yaşlanma karşıtı bakımın vazgeçilmez bir parçasıdır ve fark yaratan etkileri klinik olarak kanıtlanmıştır.

Serumu gündüz veya gece kremi yerine kullanabilir miyiz? Kesinlikle hayır. Nemlendiriciler cildi nemli tutmak ve dış ortamla cildimiz arasında bir bariyer görevi görmek için tasarlanmıştır. Serumlar ise anahtar içerikleri ile cildin daha derin tabakalarına işleyerek cilt sorunlarını çözmeye yöneliktir.

Gece ve gündüz kremleri ile serumun cilt bakımında farklı rolleri ve faydaları vardır. Bunlardan birini kullanmamak, sağlayacağı faydalardan cildi mahrum etmek anlamına gelir. Üç ürünü birbirinden kolayca ayırabilmeniz için kısaca anlatmak gerekirse:

• Serum: Hafif ve küçük moleküllü yapısı ile cildin derinlerine nüfuz eder ve cilt sorunlarını çözmeye yardımcı olur. Gündüz veya gece kreminin etkisini artırır. • Gündüz Kremi : Cildinizi derinlemesine nemlendirir ve gün içerisinde dış faktörlere karşı korur. Formüllerinde cildi güneşin zararlı ışınlarından ve buna bağlı yaşlanmadan koruyan UV faktörü bulunur. • Gece Kremi: Cildimiz geceleri kendini besler ve yeniler; bu nedenle serum geceleri asla yeterli değildir. Gece kremi cildimizin yenilenmesi için ihtiyaç duyduğu bakımı yapar, cildi nemlendirir.

Peki serumu nasıl kullanmalıyız? Serumu temizlenmiş ve tonik ile arınmış yüzünüze uygulayın. Uygularken yüzünüze ve boynunuza masaj yapın. Serumlar içerik olarak yoğun oldukları için genellikle büyük bir damla tüm yüzünüz ve boynunuz için yeterli olacaktır, ürünü bol sürmekten kaçının.

Yüz serumları kıllanma yapar mı?

Hem hayır, hem evet Yüz kremlerine belli oranda vitamin ilave edildiğinden tüylenme ile ilintisi olmaz. Ama saf A ve saf E vitamini düzenli olarak sürüldüğünde veya yüksek oranda bu vitaminleri içeren kremler çok uzun süreler kullanıldığında (mesela bir yıl hiç aksatmadan) kıl köklerini etkileyebilir.

Vücuttaki kıl köklerinin yaşam döngüsü altı aydır. Saç tellerinde bu 3-4 ay civarındadır. Her yeniden çıktığında, yapısı sizin beslenmenize, kullandığınız ilaçlara ve hormonal durumunuza göre değişecektir. Hatırlayınız, saç dökülmesine karşı kullanılan ürünlerde ne deniliyor? En az 3-4 ay düzenli kullanmanız sonuç almanız için gereklidir.

Kreminizin de yüzünüzdeki tüylenmeye katkısı olabilmesi (!) için en az 1 yıl düzenli kullanmanız gerek. Vücuttaki tüm kıllar aynı anda uzamaz. Doğamız gereği kıl köklerinin bir kısmı uzarken bazıları dinlenir. Bu şekilde kılların aynı anda çıkıp dökülmesi engellenmiş olur.

Eğer bir krem bende “kıllanma yaptı” diyorsanız kremlere suçu atmadan önce genetik yatkınlığınıza bakın. Kıllı bir aileden geliyorsanız yahut hormonal bir sorununuz varsa (polikistik over gibi) siz bu kremleri sürseniz de sürmeseniz de kıllanma olacaktır. Adet düzensizliği, doğum kontrol hapı kullanımı/bırakma, polikistik over rahatsızlığı gibi sorunlar hormonlarla ilişkilidir.

Kıllar, ergenlikte ve menopozda daha çok hormonal aktivitenin iniş çıkışlarından yapılarını değiştirirler. Hormonal düzensizlikte yüzde yağlanma ve tüylenme artışından hormonlar sorumludur. Kıl kökü, kanınızdaki erkeklik hormonu fazlalaşınca büyümesini hızlandırır ve E-A vitaminli kreminizin genelde günahı yoktur.

 1. Bir şüpheniz varsa lütfen doktorunuza söyleyin, kan testi yapacaktır ve kanınızdaki testosteron/östrojen seviyelerini tespit edecektir.
 2. Doktor size dengeleyici ilaçlar vererek androjen üretimi kontrol altına alınca tüylenme normal düzeye gelir.
 3. Eşke her A, B3 ve E vitaminli kremler, serumlar sanıldığı kadar kılları kalınlaştırsaydı.
You might be interested:  Kekik Özlü Krem Ne Işe Yarar?

Bunca kirpik ve kaş uzatma çabasında olan hanımların dilekleri gerçekleşirdi A ve E vitaminli serumlarla yelpaze gibi kirpikleri olurdu. Ve ebediyen uzun kalırlardı Ayşenur Yazıcı

Serum ne kadar sürede etki eder?

Cilt bakımında serumların yeri çok ayrı ve pek önemlidir. Peki, neden? Çünkü serumlar konsantre ürün olduklarından derinin alt tabakasına yani dermal tabakaya kadar inerler. Bu yüzden en etkili cilt bakım ürünü serumlardır. Cildin ihtiyacı olan etken maddeleri cilde verirler.

 1. Böylece çok iyi bir sonuç alırsınız.
 2. Serumu düzenli kullanmaya başladıktan sonra 1,5-2 ay içinde sonuçlarını gözlemlemeye başlarsınız.
 3. Çünkü hücreler serumla takviye almaya başladıktan yaklaşık 45 gün sonra yenilenme sürecini tamamlamış olurlar.
 4. Cildinizde bakımın etkileri de yavaş yavaş farkedilmeye başlar.

Mutlaka serum kullanmalısınız! Cildin yapısındaki soruna göre serumlar çeşit çeşitttir. Kuruluk, nemsizlik, kırışıklar, lekeler, esneklik kaybı, sivilcelenme gibi her sorun için farklı serum vardır. Serumlar değişik minareller, vitaminler ve hücre yenileyici içeriklere sahiptir.

 • Stres, yorgunluk, güneş, yaşlanma gibi sebeplerle hırpalanan cildi içeriden takviye ederek daha sağlıklı görünmesine yardım eder.
 • Çünkü cildin dermal tabakasına kadar inerler.
 • Serum kullandığınız sürece hücreler gerekli takviyeyi aldığından cildiniz eskisine göre daha sağlıklı olur, daha az kırışır, daha az sarkar, daha az lekelenir.

Serum, stres ve kötü beslenmeye direnen hücrelere güç verir. Cilt Için Serum Ne Işe Yarar

Serumun yan etkisi var mıdır?

Glutatyon serum yan etkileri veya riskleri vra mıdır? – Glutatyon doğal olarak oluşan bir madde olduğu için genel olarak güvenli olduğu düşünülmektedir. Ancak, yeni bir takviyeye başladığınızda her zaman riskler vardır. En sık görülen yan etki, enjeksiyon bölgesi çevresinde morarma, kızarıklık ve tahriştir.

Serum cilde zarar verir mi?

Güzel bir cilde sahip olabilmek ve onu koruyabilmek için bakımın ne kadar büyük öneme sahip olduğu konusunu çok kez işledik. Ancak bu kez eklemek ve özellikle üzerinde durmak istediğim husus, ‘cilt serumları’ ve cilt üzerindeki ayrıcalıklı özellikleri.30 yaş itibarıyla cilt bakım ritüelinin içine dahil edilmesi bir mecburiyet halini alan bu küçük molekülerin yapıdaki formülasyonların cilde katkılarını, kullanım sıklık ve zamanlarını, neden bu kadar değerli olduklarını gelin hep birlikte inceleyelim. Cildiniz için ayrıcalıktır Cilt bakım serumlarını diğer ürünlerden ayıran en önemli fark, yüksek konsantrasyon aralıklarında, yoğun ve güçlü etken maddelerin bir araya getirilerek cilt tarafından daha kolay emilmesini sağlamak üzere oluşturulmuş bir formüle sahip olmaları.

Bu maddeleri cilt içine taşıyabilecek nitelikte olabilmek için, küçük moleküler yapılarda ve sıvı ya da hafif jel formda hazırlanıyorlar. Dahası çoğu serum su bazlı formüle sahiptir ki, derinin altına daha kolay nüfus edebilsin. Daha maliyetli, daha etkili Serum fiyatlarının diğer ürünlere göre daha pahalı olmalarının sebebi, çok yüksek oranlarda aktif madde konsantrasyonu içermeleri.

Şöyle örnekleyelim, genelde bir ürün yaklaşık yüzde 5 ila 10 etken madde içerirken, serum formülasyonları etken maddeler üzerine inşa edilir; yani yüzde 70’e kadar içerebilir. Markasına ve ürünün sağlaması istenilen etkisine göre konsantrasyon aralıkları değişiklik gösterse de, cilt bakım formülasyonları arasında en yüksek aktif madde konsantrasyonu serumlara aittir.

 • Bu özelliklerinden dolayı serumlar, daha çok spesifik cilt ihtiyaçlarına etkili sonuçlar verebilmek adına üretilmiş bakım ürünleridir ve cilt ihtiyaçlarına göre çeşitlenir.
 • Bazı serumlar ince çizgileri azaltmak, parlaklaştırmak, sıkılaştırmak ya da koyu renk lekelerden kurtulmaya yardımcı olmak gibi sonuçlara ulaşmak için raflarda yerini alırken, bazıları anti-age özellikleriyle donatılabilir yahut yoğun nemlendirici özelliklerle ön plana çıkabilir.
You might be interested:  Madeleb Plus Krem Ne Işe Yarar?

İhtiyacın belirlenmesi, doğru ürün seçimi, düzenli kullanım ve gözlem istenilen sonuçlara ulaşabilmek için en önemli etkenlerdir. Kullanım sıralaması ve uygulama sıklığı Uygun temizleyici ürünlerle cildi her türlü makyaj kalıntısı, toz ve diğer birikintilerden arındırdıktan sonra hafifçe kurulayın.

Temizleme işleminden sonra serumu çok az miktarda uygulayın ve bir süre cildin tamamen serumu emmesini bekleyin. Küçük moleküler yapısı, sıvı formatı ve zengin içeriklerle donatılmış hafif formülasyonlarıyla serumlar, cildin yenilenme sürecini hızlandırarak sonrasında uygulayacağınız nemlendirici, anti-age ya da lekeye yönelik bakımın etkisini hızlandıracaktır.

Günde bir kez uygulandığında yeterli olabileceği gibi gündüz ve gece olmak üzere iki kez de uygulanabilirler. Bir de, yüzünüze uyguladığınız ürünleri gerdan bölgenize de kullanmayı unutmayın ki, itinayla koruduğunuz yüzünüzün hemen altında yaşınızı ele veren, elastikiyetini kaybetmiş bir boyunla yüzleşmek durumunda kalmayın.

Yüz Serumu işe yarıyor mu?

Yüz serumları hakkında 5 soru 5 cevap – 04 Ağustos 2019

Yüz serumları ne işe yarar?

Yüz serumları, normal nemlendirici ve bakım kremlerinden farklı olarak, çok yoğun ve çok güçlü içeriklere sahip olan ve çok kolay emilen ürünlerdir. Sıvı formda olan yüz serumları cildin en derin katmanına bile ulaşarak nemlendirirler, cildi daha iyi besler ve hücreleri daha yoğun bir şekilde yenilerler.

Yüz serumları kaç yaşından itibaren kullanılmalıdır?

Yüz serumlarını her yaşta kullanabilirsiniz; 20 yaşında da, 50 yaşında da. Ama elbette ne kadar erken o kadar iyi! 20’li yaşlarda yüz serumu kullanmaya başlarsanız, sonraki yıllar için cildinizi desteklemiş, daimi bir sıkılığa ve bakıma kavuşturmuş olursunuz.

Yüz serumları, ne kadar sürede etki gösterirler?

Yüz serumunu, ihtiyaç durumunuza göre, günde 1-2 kez olmak üzere düzenli olarak kullandığınızda, 3-4 hafta içinde etkisini görmeye başlayabilirsiniz.

Yüz serumlarını seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Yüz serumunuzu seçerken, her tür kozmetik ürününde olduğu gibi, yüzde yüz doğal içeriğe sahip olmasına dikkat etmelisiniz; dolayısıyla parapen, parafin ve alkol kesinlikle içermemelidir.

Yüz serumları nasıl kullanılır?

Yüz serumunuzu kullanmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Az miktarla büyük fayda sağlayan yüz serumundan nohut büyüklüğünde bir miktarı elinize alıp yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yukarı doğru yumuşak hareketlerle masaj yaparak yedirin. Serumun cildiniz tarafından iyice emilmesi için bir süre bekleyin.

Ardından günlük nemlendiricinizi uygulayın. Yüzde yüz doğal ve yüzde yüz inovatif Thalia Natural Beauty, doğa perisi Thalia’nın kollarında size iki harika yüz serumu öneriyor: Thalia Natural Beauty Pearl & Peptide Reverse Age Serisi Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu ve Thalia Natural Beauty Aloe Vera Serisi Onarıcı ve Nemlendirici SOS Serum,

Thalia’nın yüz serumları nı deneyin, farkı cildinizde deneyimleyin!