Cilt Kurumasına Hangi Krem Iyi Gelir?

10.11.2022 0 Comments

Cilt Kurumasına Hangi Krem Iyi Gelir
3. Vichy Aqualia Thermal Rich Krem – Cilt Kurumasına Hangi Krem Iyi Gelir Kuru ciltlerin bir diğer problemi ise cildin nemsiz kalmasından dolayı oluşan ince çizgiler, Maalesef cilt çok kuru olduğu için kuru ciltlerde yaşlanma belirtileri daha erken ortaya çıkabiliyor. İşte cildinde gördüğün ince çizgilerin sebebi de nemsizlik.

Bunun önünde geçmek, cildinin çok daha fazla nem tutmasını sağlamak için hyalüronik asit içeren bir yüz kremi kullanabilirsin. Vichy’nin Aqualia Thermal Rich yüz kreminde bulunan doğal kaynaklı hyalüronik asit, cilde yoğun bir nem verirken aynı zamanda nem kaybını da önlüyor. Kuru ciltliler için olmazsa olmaz bir diğer içerik olan Shea yağı ise cildi nemlendirerek yatıştırıyor.

Vichy Aqualia Thermal Rich, hem kuru hem de hassaslaşan cildine 48 saat boyunca nemlendirici bakım yaparak kuru cildinin daha nemli, canlı ve taze görünmesini sağlayacak. Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt kuruluğu nasıl düzelir?

Suna Dumankaya’dan kuru cilt kremi tavsiyesi | Bakım-Güzellik | Nasil.com

Cilt kuruluğunu önlemek için neler yapmalı? – Ciltte kuruluk gelişmesini önlemek için atılabilecek en önemli adımlar yaşam tarzı değişiklikleri ve nemlendirici krem kullanımı şeklinde sıralanabilir. Aşağıdaki ipuçlarını takip etmek bu problemi önlemeye yardımcı olabilir;

Günde en az 2,5-3 litre sıvı tüketilmelidir. Nemlendirici kullanımı ihmal edilmemelidir. Nemlendiriciler cildi kaplayarak suyun ciltte hapsedilmesini sağlar. Cildin nemini kaybetmemesi için suya maruz kalmayı sınırlandırmak önemlidir. Bu sebeple banyo ve duş süresini 10 dakika veya daha kısa tutmak ve ılık suyla banyo yapmak iyi olacaktır. Ayrıca günde bir defadan fazla banyo yapmamaya çalışmak cilt sağlığını korumak açısından önemlidir. Cilt bakımı düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Ciltte kuruluk yapan sabunlar yerine temizleyici kremler, yumuşak cilt temizleyicileri ve ilave nemlendirici içeren duş jelleri kullanmak faydalı olabilir. Cilt soğuk havalardan korunmalıdır. Kışın dışarı çıkarken atkı, şapka ve eldiven kullanımı ihmal edilmemelidir. Ellerin suyla temasını gerektiren bulaşık yıkama ve temizlik sırasında lastik eldiven giyilmelidir. Özellikle sert temizleyiciler kullanılıyorsa mutlaka giyilmelidir.

You might be interested:  Yağlı Cilt Için Hangi Sabun Kullanılmalı?

Uzm. Dr. Kamile Demirci Dermatoloji (Cildiye) Dermatoloji (Cildiye) 23.11.2021 891506 Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Yüzüm cok kuruyor ne yapmalıyım?

SORU & CEVAP – (32) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Arzu soruyor Merhabalar; Cildim çok kuru, hep pul pul oluyor. Yüzüme ne kadar nemlendirici sürersem süreyim fayda etmiyor. Kuruluğu azaltmak için yapabileceğim bir şey var mı? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Arzu Hanım; Eğer sık sık pullanma ve kaşıntı gibi problemler yaşıyorsanız, kuru cilt tipine sahipsiniz demektir. Ve cildiniz nemi tutamadığı için çizgiler ve kırışıklıklar normal ciltlere göre çok daha belirgindir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, sert temizleme ürünlerinden uzak durmaktır.

Çünkü bunlar, cildinizin daha da kurumasına neden olurlar. Cildi tahriş etmeden temizleyen ve yoğun nem veren krem temizleyiciler kullanmaya özen gösterin. Ardından, cildin üstünde bir tabaka oluşturarak, kurumasını önleyen bir nemlendirici seçin. Bu arada, eğer içeriğinde retinol bulunan bir anti-aging ürün kullanıyorsanız, kuruluk probleminin artacağını belirtelim.

Kuru ciltlerde sık rastlanan pullanma problemini kontrol altına almanın en etkili yolu, haftada iki defa cildi çok tahriş etmeyen, ince granüllü bir eksfoliant kullanmaktır. Size önerim, etkili klinik bakımlarından destek almanız. Yeni nesil bir bakım olan HydraFacial cilde dolgunluk ve yoğun nem veren hyalüronik asit ve antioksidanlar, peptidler içeren formüller içerir. Melahat soruyor 53 yaşındayım. Cildim çok kuru. Özellikle menopoza girdikten sonra iyice kurudu. Bir sürü krem denedim, serum denedim hiçbiri bana mısın demedi. Öyle ki özellikle soğuk havalarda kuruluktan yüzüm acıyor. Kuru ciltler için ne yapmalı? Bana önerebileceğiniz bir krem ya da tedavi var mı? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar kremler cildin sadece en üst katmanını nemlendirdiği ve alt katmanlardaki nem seviyesine herhangi bir fayda sağlamadığı için yoğun cilt kurumalarında fazla bir etkileri yoktur. Ancak cildin daha fazla su tutmasını sağlayan, nem seviyesini artıran tedaviler var.

  • Cilde yüzeysel olarak uygulanan Volite tedavisinin ciddi faydalarını göreceğinizi düşünüyorum.
  • Volite tek seanslık bir tedavidir ve enjeksiyonun aktif maddesi hyalüronik asittir.
  • Bu madde, yüze ve dudaklara hacim vermek için kullanılan dolgularda da kullanılır.
  • Volite tedavisinde ise maddeden hacim vermek yerine bir nemlendirme ajanı olarak faydalanılıyor ve cildin derin katmanlarına etki eden, yoğun bir nemlendirme sağlıyor.
You might be interested:  Tüy Sarartıcı Krem Ne Kadar Sürer?

İşlemin etkinlik süresi 9 aydır. Etkinin devamlılığı için 9 ayda bir yapılması gerekir. Yoğun nem sayesinde cilt daha parlak görünüyor, ince çizgiler yumuşuyor.