Dermapen Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

03.11.2022 0 Comments

Dermapen Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı
Dermapen Sonrası Spor ve Yüzme – “Dermapen sonrası yüzme” en az 24 saat yapılmamalıdır. “Dermapen sonrası spor” ve egzersiz terleme ve spor salonlarının hijyenik durumu sebebi ile ilk 24 saat yasaktır. DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDİLENLER Dermapen faydaları nelerdir? Dermapen, citte mikro kanallar açmak için küçük iğneler kullanan bir uygulamadır.

 1. Dermapen uygulamasının amacı, daha pürüzsüz, daha sıkı, daha eşitlenmiş bir cilt için yeni kolajen ve cilt dokusu oluşturmaktır.
 2. Dermapen çoğunlukla yüzde kullanılır ve çeşitli yara izleri, kırışıklıklar ve geniş gözenekler için faydalıdır.
 3. Dermapen sonuçları ne zaman ortaya çıkar? Dermapen sonuçları 4-6 haftada ortaya çıkar.

Dermapen ile açılan mikrokanallar anında iyileştirmek için vücudunuzun yara iyileşme süreçlerini tetikler. Bununla birlikte, en çarpıcı sonuçlar tedaviden dört ila altı hafta sonrasına kadar görünmeyecektir. Vücudunuzun yeni, güçlü, sağlıklı kolajen yaratması kabaca 1,5 ay kadar uzun sürer.

 • Dermapen seansları arasında ne kadar süre olmalıdır? Genel bir kural olarak, dermapen tedavisi yaklaşık ayda bir veya 4 ila 6 haftada bir güvenle yapılabilir.
 • Elastin ve kollajen kaybı, ciltte incelme, sarkma ve yüzde kırışıklıklara neden olur.
 • Dermapen sayesinde tekrar restore edilen kolajen ve elastin yapılar sayesinde kırışıklıklar ve ince çizgiler azaltılır.

Dermapenin ameliyat izleri, çatlakları ve sivilce izlerini azalttığı bilinmektedir. Dermapen yan etkileri nelerdir? Dermapen, sivilce izi için daha agresif tedaviler kadar etkili olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir prosedür gibi, dermapen de kanama, morarma, enfeksiyon, yara izi ve pigment sorunları gibi olası komplikasyonlara neden olabilir.

 1. Dermapen sonuçları ilk seans sonrasında görülür mü? Dermapen çoğu cilt tipi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
 2. Hepsinden iyisi, çoğu insan Dermapen sonuçları sadece bir veya iki seanstan sonra görür Dermapen sonuçları kalıcı mıdır? Dermapen etkileri kalıcı değildir.
 3. Bu nedenle klinisyenler cildin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için üç ayda bir dermapen uygulamasının tekrarını içerenk bir bakım programı önermektedir.

Dermapen tedavisi kimlere yapılır?

İnce çizgiler veya orta derecede kırışıklıkları olanlar,Cildinde düzensizlikler olanlar,Orta derecede cilt gevşekliği olanlar,Azalan doku tonusu, ciltte matlık,Atrofik (çökmüş) sivilce izleri olanlar dermapen için uygun birer adaydır.

Dermapen sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dermapen sonrası yüzünüzü yıkamak için en az dört saat bekleyin. Cildiniz dermapen sonrası sıcak ve gergin hissedilebilir. Dermapen sonrası cilt 1-3 gün kırmızı görünebilir. Bu süre zarfında hassas bir temizleyici ve nemlendirici kullanın ve cilt tahrişini yatıştırmak için gerektiği kadar%1 hidrokortizon kremi uygulayabilirsiniz.

Dermapen yapıldıktan sonra neler yapılmalı?

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? – Dermapen ciltte mikro hasarlara neden olacağı için cilt yüzeyinin kızarması gözlemlenebilir. Fakat bu kızarma ilk 6 saat içerisinde his olarak, 2-3 gün içerisinde ise tamamen kendiliğinden geçebilmektedir. Hafif kaşıntı hissedilebilir. Dermapen sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler şunlardır;

İşlemden sonraki 24 saat boyunca doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılabilir. Dermapen uygulamasından sonra uygulamanın yapıldığı bölgenin 24 saat boyunca su ile temas etmemesi gerekir. Mikroiğneleme tedavisinden 1 gün sonra makyaj malzemeleri kullanılabilir. Uygulamadan sonraki 2 hafta boyunca epilasyon, ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Dermapen uygulandıktan sonraki 2 gün boyunca yüksek tempolu spor, sauna, hamam gibi aşırı sıcak ve terleten ortamlardan uzak durulmalıdır.

Dr.Derm Polikliniği, uzman kadrosu ile cildinize ihtiyacı olan gençleşmeyi sağlayacak tedaviyi en profesyonel şekilde uygular. Dermapen uygulaması ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dermapen sonra hangi serum kullanılır?

Rosevelt Profesyonel Dermapen Dermaroller Serisi (Salon Tipi ) Lifting Serum Rosevelt Dermapen ve Dermaroller serumları uzman estetisyen veya hekimler tarafından uygulanan profesyonel bir üründür. Uygulama konusunda eğitim almış uzmanlar tarafından uygulandığı taktirde maksimum etkiyi gösterir. Whitening Serum : Cilt lekelerine karşı etkilidir her tür cilt lekesinin giderilmesi ve hafifletilmesi amaçlı kullanılır. Özellikle içinde bulunan arbutin sayesinde çok daha beyaz ve pürüzüz cilt görünümü sağar. Cilt de renk düzensizliklerini giderir. Güvenli ve yoğun cilt beyazlatma uygulamaları için tasarlanmış bir serumdur. Koyu ten rengi olan insanlar için ve ayrıca akne ve yaşlanma sürecinin (yaşlılık lekeleri) neden olduğu çillerin ve cilt renklerinin görünümünü azaltmak için tavsiye edilir. Somon DNA Serum: Cilt yenilenmesi Siivilce skarları (çukurları )lekeler cilt sarkması cilt lekeleri için kullanılır. Vitamin Complex Serum: Özellikle genç ciltlerin bakımı için cildin geçliğini korumak için geliştirilmiş vitamin mineral ve peptit komplexi Hyalüronik Asit % 2 Serum : Cildin nem tutma miktarını kendi kapasiteninin 1000 katına arttıran micro hyoluronic asid ile cilt daha genç gözükür. Özellikle olgun ciltler için veya yaş almaya başlamış ciltler için önerilir. Anti Age Serum: Olgun Ciltler için Bo tox etkisine sahip ciltteki mikro kırışıklıklara mimik krışıklarına karşı önerilen bir serumdur.40 çeşit özel ekstreden oluşur. Özellikle olgun ciltler için önerilir. Lifting Serum: Olgun ciltler için cilt sarkmalarına karşı geliştirilmiş bir üründür. Olgun ciltlerde cilt ovalinin toparlanması ciltte sarkmalar için kullaılabilecek bir üründür. Hair Serum: Saçlı deri için geliştirilen bu ürün özellikle kaş ve saç için uygulanır, Kaş vitamini uygulamasında dermapen veya dermaroller ile uygulayabilirsiniz. BB Glow Serum: Ciltte renk düzensizliklerinin giderilmesi için kullanılan bir leke serumudur. kalıcı fondeten olarak da bilinen bu serun özellikle cilt lekelerinin giderilmesi azaltılmasında kullanılır. Dermapen serumları genel özellikleri –Cilt lekelerini azaltır –Cilt yenilenmesi sağlar –Cilt sarkmalarını toparlar ve önler –Cilt esnekliğini ve elastikiyetini arttırır. –Hasarlı dokuların onarımını hızlandırır –Cilt kırışıklarını azaltır hafifleterek cilt gençleşmesi sağlar –Cilt gözeneklerini azaltır küçültür. –Cilt altı kolejen sentezini arttırır. Mikro iğneleme ile en etkili kullanımalanıdır ayrıntılı kullanım bilgisi için videolarımızı izleyebilirsiniz.
You might be interested:  Normal Ve Karma Cilt Nasıl Anlaşılır?

Dermapen sonrası cilt ne zaman yenilenir?

Dermapen Tedavisinin Etkileri Ne Zaman Görülür? – Dermapen tedavisinin etkisi, cilt sorununa da bağlı olarak ortalama 6 hafta sonunda gözle görülecek seviyeye gelir. Dermapen’in yenileme etkisi maksimum 3 ay sürmektedir.3 ayın ardından cilt yara iyileştirme görevine son verir, hasta en net sonucu bu sürecin ardından görür.

Dermapenden sonra yüze ne sürülmeli?

Dermapen; ciltteki sivilce, suçiçeği izlerinin, güneş lekelerinin geçmesini sağlayan ve aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Dermapen uygulaması mikro iğnelerin cilt altına gerçekleşmesi sonucu gerçekleşir. Bu işlem sonrası ciltte kızarıklık, yanma, gerilme ve kabuklanma oluşur.

 1. Dermapen uygulaması sonrasında cilt bakımına dikkat ederek cildin iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.
 2. Dermapen Sonrası Bakım Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilir? Dermapen, mikro iğne yöntemiyle cilt altına işlem yapılan bir uygulamadır.
 3. Dermapen uygulaması cilt sorunlarını tedavi etmek için sık tercih edilen bir yöntemdir.

Dermapen uygulamasından sonra ciltte kızarıklık, yanma ve sızlama olur ve bu gayet doğaldır. Dermapen sonrası ciltte yanma, sızlama ve gerilme hissi birkaç saatte azalmaktadır. Dermapen işlemi sonrası, cilt bakımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Dermapen işlemi sonrası güneşe çıkılmamalıdır bu yüzden dermapen genelde kış aylarında yapılmaktadır. İşlem sonrasında yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalı ve güneş ışığından uzak durulmalıdır. İşlem sonrası bir gün boyunca yüze su değmemesi gerekir. Dermapen uygulaması sonrası 24 saat boyunca banyo yapılmamalıdır. İşlem sonrası 2 gün boyunca havuza, denize girilmemelidir. Dermapen uygulamasından sonra su bazlı nemlendirici kullanılması gerekir. İşlemden sonra ciltteki kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için, doktorun tavsiye ettiği rahatlatıcı yüz serumları uygulanabilir. Dermapen sonrası kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için cilde soğuk kompres uygulanabilir. Dermapen işleminden sonra yaklaşık 2 hafta boyunca ağda, peeling gibi cildi soyacak ve tahriş edecek işlemlerden uzak durulmalıdır. Dermapen sonrası 12 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır. Aksi taktirde cilt zarar görebilir. Dermapen sonrasında yüz bölesine masaj yapılmamalıdır. Yüz bölgesinin terlememesi için yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır. Dermapen işlemi sonrası iki gün boyunca sauna, solaryum, hamamdan uzak durulmalı ve cildi yormamak için spor yapılmamalıdır. Dermapen işleminden sonrasında ciltteki kızarıklığın, kabuklanmanın geçmesi için doktora danışılarak krem kullanılabilir.

Dermapen Sonrası Kabuklanma Kızarıklık ve Soyulma Ne Kadar Sürer? Dermapen işleminden sonra ciltte kızarma, yanma ve şişme meydana gelir. Dermapen işleminden birkaç saat sonra kızarıklık azalmaya başlar. İşlem sonrası cilt 1-2 gün boyunca şiş ve kızarık olur.

Dermapen sonrası ne zaman cilt bakımı yapılır?

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Etmeli – Dermapen öncesi hasta konforu için uyuşturucu krem uygulanacaktır. Dermapen tedavinizden hemen sonra, orta ile şiddetli güneş yanığı varmış gibi görüneceksiniz ve cildiniz normalden daha sıcak ve gergin hissedebilir ve nu durum normaldir.

 • Dermapen sonrası 1-2 saat sonra bu durum azalır ve normalde aynı gün içinde veya 24 saat içinde düzelir.
 • Dermapen sonrası ilk 24 saatten sonra hafif bir kızarıklık görebilirsiniz, ancak yalnızca minimum alanlarda veya önceden var olan leke bölgelerinde görülür.
 • Dermapen sonrası doktorunuz, cildi yatıştırmaya, sakinleştirmeye ve korumaya yardımcı olmak için işlem sonrası cilt bakımı önerecektir.
You might be interested:  Muscoflex Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

Dermapen sonrası krem ilk 3 gün mutlaka kullanılması tavsiye edilir. Eğer doktorunuz tavsiye ediyor ise “dermapen sonrası kremler” 3. günden sonra da kullanılmaya devam edilebilir.

Dermapen kaç gün arayla yapılır?

Dermapen Tedavisi Nedir? Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir. Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir. Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir. Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örneğin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz. Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir.

Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cilt yenilenme sürecine girer. Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır? Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye ozonlu buhar uygulaması yapılarak ciltteki gözeneklerin açılıp cildin rahatlaması sağlanır.

Daha sonrasında tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlıkla birlikte cilt yüzeyinde cildin yenilenmesine yardımcı “Hyaluronik Asit” ile birlikte gezdirilerek ciltte mikroskobik kanallar oluşturulur.1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer.

Cildinizdeki problemlere göre işlemle birlikte ihtiyacınız olan extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir. İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılmalı ihtiyaç var ise 4. Seans uygulaması için 1 ay beklenmelidir. Dermapen Tedavisi Sonrası Süreç Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşacak gece sabah olmak üzere yara iyileşmesi ve yeni doku üretimi sağlayan bir krem kullanacaksınız.

İlk 1 – 2 günde ciltteki kızarıklık koyulaşacak ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanında ki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Dermapen Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı Dermapen’in Kullanım Amaçları Nelerdir?

 • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
 • Ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi
 • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması
 • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
 • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
 • Ciltteki yaraların tedavisi
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
 • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi
 • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması

Dermapen Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı Dermapen Tedavisi Sık Sorulan Sorular?

 1. Dermapen tedavisini herkes yaptırabilir mi? Cevap: Dermapen tedavisi kadın erkek fark etmeden tüm yaşlarda ve ciltlerde uygulanabilir.
 2. Dermapen kaç seans yapılıyor ve ne kadar sürede tedavim biter? Cevap: Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır.

  Hydrafacial mi dermapen mi?

  Hydrafacial gözeneklerin derinlemesine temizliği, gözeneklerin sıkılaştırılması gibi işlemleri tek seansta yapılmasını sağlamaktadır. Dermapen ise gözenek tedavisinden ziyade cilt yenileme gibi tedavilerde kullanılmaktadır.

  Dermapen cildi sıkılaştırır mı?

  Dermapen, çok eskiden beri uygulanan klasik cilt yenileme tedavilerinden biri olmasına rağmen kırışıklıkların giderilmesi, cilt tonunun açılması, genişlemiş gözeneklerin tedavisi ve cildin sıkılaştırılması amacıyla yaygın olarak kullanılmaya devam eden etkili bir uygulamadır.

  Dermapen sonrası yüze hangi krem kullanılır?

  Dermapen Sonrası Spor ve Yüzme – “Dermapen sonrası yüzme” en az 24 saat yapılmamalıdır. “Dermapen sonrası spor” ve egzersiz terleme ve spor salonlarının hijyenik durumu sebebi ile ilk 24 saat yasaktır. DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDİLENLER Dermapen faydaları nelerdir? Dermapen, citte mikro kanallar açmak için küçük iğneler kullanan bir uygulamadır.

  • Dermapen uygulamasının amacı, daha pürüzsüz, daha sıkı, daha eşitlenmiş bir cilt için yeni kolajen ve cilt dokusu oluşturmaktır.
  • Dermapen çoğunlukla yüzde kullanılır ve çeşitli yara izleri, kırışıklıklar ve geniş gözenekler için faydalıdır.
  • Dermapen sonuçları ne zaman ortaya çıkar? Dermapen sonuçları 4-6 haftada ortaya çıkar.

  Dermapen ile açılan mikrokanallar anında iyileştirmek için vücudunuzun yara iyileşme süreçlerini tetikler. Bununla birlikte, en çarpıcı sonuçlar tedaviden dört ila altı hafta sonrasına kadar görünmeyecektir. Vücudunuzun yeni, güçlü, sağlıklı kolajen yaratması kabaca 1,5 ay kadar uzun sürer.

  Dermapen seansları arasında ne kadar süre olmalıdır? Genel bir kural olarak, dermapen tedavisi yaklaşık ayda bir veya 4 ila 6 haftada bir güvenle yapılabilir. Elastin ve kollajen kaybı, ciltte incelme, sarkma ve yüzde kırışıklıklara neden olur. Dermapen sayesinde tekrar restore edilen kolajen ve elastin yapılar sayesinde kırışıklıklar ve ince çizgiler azaltılır.

  Dermapenin ameliyat izleri, çatlakları ve sivilce izlerini azalttığı bilinmektedir. Dermapen yan etkileri nelerdir? Dermapen, sivilce izi için daha agresif tedaviler kadar etkili olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir prosedür gibi, dermapen de kanama, morarma, enfeksiyon, yara izi ve pigment sorunları gibi olası komplikasyonlara neden olabilir.

  1. Dermapen sonuçları ilk seans sonrasında görülür mü? Dermapen çoğu cilt tipi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
  2. Hepsinden iyisi, çoğu insan Dermapen sonuçları sadece bir veya iki seanstan sonra görür Dermapen sonuçları kalıcı mıdır? Dermapen etkileri kalıcı değildir.
  3. Bu nedenle klinisyenler cildin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için üç ayda bir dermapen uygulamasının tekrarını içerenk bir bakım programı önermektedir.

  Dermapen tedavisi kimlere yapılır?

  İnce çizgiler veya orta derecede kırışıklıkları olanlar,Cildinde düzensizlikler olanlar,Orta derecede cilt gevşekliği olanlar,Azalan doku tonusu, ciltte matlık,Atrofik (çökmüş) sivilce izleri olanlar dermapen için uygun birer adaydır.

  Dermapen sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dermapen sonrası yüzünüzü yıkamak için en az dört saat bekleyin. Cildiniz dermapen sonrası sıcak ve gergin hissedilebilir. Dermapen sonrası cilt 1-3 gün kırmızı görünebilir. Bu süre zarfında hassas bir temizleyici ve nemlendirici kullanın ve cilt tahrişini yatıştırmak için gerektiği kadar%1 hidrokortizon kremi uygulayabilirsiniz.

  Dermapen sonrası kantaron yağı sürülür mü?

  kızlar selam. cuma günü dermapen yaptırdım. o kızarıklık vs. geçti ama kabuk attığı için cildim şu an pütür pütür. sanki cilt rahatsızlığım varmış gibi yani. peeling yapsam sorun olur mu? paket ürün yerine türk kahvesi ve kantoron yağını karıştırıp yapsam hatta? kantaron yağını zaten gittiğim yer de önermişti.

  1. Bir de madecassol kremini sürsem sorun olur mu sizce? 1.
  2. Peeling için erken.1 hafta daha bekleyin kendini toparlasın.
  3. Şuan hassasiyet vardır çünkü.
  4. Antaron yağını tek kullanırsanız onarımına destek olursunuz.2.
  5. Çok teşekkür ederim 🙂 3.
  6. Peeling yapmak daha kotu olmasina sebep olur.
  7. Benim işlemimi yapan uzman bepanthen ile madecassol’ü karistirip nemlendirici olarak kullanmami soylemisti.

  Soyulmalar en kötü birkac gune geçecek. Biraz sabretmek gerekiyor.4. Çok teşekkürler ederim 2. Anonim, benim 2. Seansım ama sadece güneş kremi ve kantaron yağı sür başka bi şey sürme demişti o yüzden emin olamamıştım 🙂 Demek ki sürülebiliyormuş 🙂 çok sağol 🙂 5.

  • İzmir Alsancak’ta yaptırdım :),3 seansı 1500 tl.6.
  • Dermapen 3 seans 1500 muuu? Çokmus süslüm.
  • Geçen sene bayraklida biraz fazlasina 10 seans paketi almistim.
  • Hala da devam ediyorum az kaldi bitmesine.
  • Çok uzuza bulmuşum desene 7.
  • Evet biraz çok ama bildiğin iki seansta yüzümdeki izden kurtuldum.
  • Hiç iz olmayan bi yer birden çukur çukur olmuştu kulağımın arkasına kadar uzanıyodu psikolojim bozulmuştu.

  İki seansta eser kalmadı. Verdiğim paraya değdi yani, inanılmaz memnunum.

  Dermapen sonrası kızarıklık için ne yapılmalı?

  UYGULAMA SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? – Dermapen sonrası deride pembeleşme, ufak kanama alanları ve yanma hissi olacaktır. Bu tamamen doğaldır, beklenen ve istenen bir etkidir. Bu kızarıklık hissi ortalama 6 saat içerinde azalacak ve 1-2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Dermapen Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı