Erkek Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

20.11.2022 0 Comments

Erkek Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır
– 1 yumurta akı ve 1 çay kaşığı limon suyunu köpük köpük olana kadar çırpın. – Yarım çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Sonra birkaç dakika karışımı dinlendirin. – Yüzünüzü ılık suyla temizleyin ve ardından karışımı yüzünüze sürün.

Bir erkek cilt bakımı nasıl yapılır?

Nemlendirme – Cilt doğru şekilde temizlendikten sonra mutlaka nemlendirilmeli. Cilt tipiniz yağlı bile olsa neme ihtiyaç duyar. Özellikle soğuk havalarda cildinizi nemlendirmeniz büyük önem taşır. Bu yüzden kırışıklık oluşumunu önlemek için siz de günlük olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Bir erkek yüzü nasıl güzelleşir?

Erkek Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır 2) Nemlendirme – Erkek cildi kadınlara göre daha yağlıdır ancak yağlı ciltlerin bile nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve kırışıklık oluşumunu önlemek için günlük nemlendirici kullanın. Normal veya yağlı cilde sahip erkekler için hafif bir losyon veya nemlendirici jel yeterli olabilir.

 1. Uru ciltliler ise daha güçlü bir nemlendirici kullanmalılar.
 2. Bu nemlendiriciyi sabah ve/veya akşamları temiz cilde uygulamalılar.
 3. Nemlendirici losyon / Shiseido Men Hydrating Lotion, ciltteki tıraş sonrası tahrişler ve sertleşmelere karşı cildi rahatlatan ve koruyan nemlendirici losyondur.
 4. Cildin kızarmasını ve kurumasını engeller.

Maksimum nem dengesinin korunmasına, tıraş kesiklerinin ve pürüzlerin etkisinin azalmasına yardımcı olur. Nemlendirici jel / Shiseido Men Hydro Master Gel, cilt tarafından hızla emilen, nemlendirici ve serinletici etkili jeldir. Görünür gözenekleri küçültür.

 • Nemi ciltte maksimumda tutar.
 • Nemlendirici Emülsiyon / Shiseido Men Moisturizing Emulsion, cilde olağanüstü nem ve rahatlık veren ve cilt tarafından anında emilen kremsi bir nemlendirici emülsiyondur.
 • Erkek ciltlerine özel geliştirilmiştir.
 • Tıraş sonrası meydana gelen tahrişleri hafifletir, cildi kızarmaya ve kuruluğa karşı korur.

İnce çizgilerin ortaya çıkmasını azaltırken, cildin bariyer fonksiyonunu güçlendirir. Cildi canlandırıcı krem / Shiseido Men Total Revitalizer, kuruluk, donukluk, ince çizgiler ve yaşlanma belirtilerine karşı etkili yüksek performanslı cilt canlandırıcı kremdir.24 saat boyunca nemi ciltte tutar.

Evde günlük yüz bakımı nasıl yapılır erkek?

– 1 yumurta akı ve 1 çay kaşığı limon suyunu köpük köpük olana kadar çırpın. – Yarım çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Sonra birkaç dakika karışımı dinlendirin. – Yüzünüzü ılık suyla temizleyin ve ardından karışımı yüzünüze sürün.

You might be interested:  Akne Siyah Nokta Temizleme Aleti Nasıl Kullanılır?

Erkek peeling nedir?

Her hücre grubu gibi cilt hücreleri de belli bir süre sonra ölüyor. Bu ölen hücreleri vücuttan atmak için dışarıdan müdahaleler gerekiyor. Burada devreye peeling giriyor. Yardımcı malzemelerle cildin ovalanıp temizlemesi sonucu atılan ölü deriler, cildin nefes almasını sağlıyor. Erkek Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır Peeling işlemi birçok cilt sorununa çare olduğu için erkeklerinde en çok kullandığı cilt bakım yöntemidir. Peelingin yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Akne gidermeye ve akne izlerini kaybetmeye yardımcıdır. Ciltteki derin kırışıklıkları kaybeder. Çillenme, melazma, ventigo gibi cilt lekelerini iyileştirir. Ciltteki geniş gözenekleri düzeltir. Güneş kaynaklı cilt problemlerine çok iyi gelir.

Hazır ürün olarak eczanelerden temin edebileceğiniz peelingi n etkisini doğal malzemeleri kullanarak da yaratabilirs iniz. Erkeklerin en büyük problemlerinden biri olan ayak kokusu konusunda deniz veya kaya tuzu ile yapılan peeling oldukça etkili olacaktır. Bu örnekte olduğu gibi erkeklerin birçok cilt problemine iyi geliyor.

Yakışıklı erkek yüz hatları nasıl olmalı?

2. Simetirk özelliklerdeki yüz daha çekicidir. – Bu simetri hipotez ile tanımlanmıştır. (Rhodes, Roberts, & Simmons, tarafından 1999). Yüzün simetrisini fenotip ve genetik yapı belirlemektedir. Yüzün simetrisi ile ilgili daha detaylı bilgi için. Belkide 3 bir kriter olarak bu kompozit yapıyı oluşturan destek dokuların çekiciliğidir.

Örneğin deri kalitesi ne kadar yüksek ise yani yumuşak, dolgun ve lekesiz ise yüz daha çekicidir. Bu kriterler içerisinde simetrinin rolü kapsamlı olarak araştırılmış. Yüzler dikey bir orta hat tarafından bölünmüş, sağ ve sol yüz yarıları kopyaları ile birleştirerek sağ ve sol yüzler elde edilmiştir. Ancak bu yüzler mükemmel simetrik iken orijinaline göre daha çekici olamamıştır.

(Kowner, 1996; Langlois vd., 1994; Samuels, Butterworth, Roberts, Graupner 1994 çalışmaları). Simetrik sağ ve sol yüzün elde edilmesi sırasında mükemmel bir simetrinin yakalandığını ancak burada doğal şeklin ortalamadan uzaklaştığını öne sürmüşlerdir. Aslında estetik çekiciliği tüm ırklar, yaş ve cinsiyette tanımlarken yüzde simetri ve ortalam değerler = çekicilik = psikolojik sağlık ve harmoni = doğurganlık = genel sağlık ve yaşam kalitesi olarak tanımlayabiliriz. Yüzün estetik olarak güzel ve çekici algısı yüzün anatomik alanları arasında simetri, denge,harmoni ve ortalama değerlere sahip olmasına bağlıdır. Farklı ırklar ve kültürlerde yapılan çalışmalarda insan yüz çekiciliğinde seksüel hormonların rol oynadığı gösterilmiştir. Örneğin;

Geniş ve belirgin çene, ince dudaklar, kalın kaşlar, belirgin elmacık kemikleri erkeklerde seksüel çekiciliği desteklemekte ve erkekte dominant yapıyı göstermektedir( ancak geniş çene ergenlikte fazla teftesteron aktivitesi ile ilişkidir. Fazla testesteron immüniteyi baskılamakta buda ergenikte hastalık riskini arttırmaktadır). Kadınlarda belirgin elmecık kemikleri, büyük gözler, geniş alın, kaşların kalkık ve martı kanadı gibi olması, küçük burun ve çene, geniş ve estetik bir gülme, dolgun dudaklar seksüel çekiciliği desteklemekte. Yüzde deri ve deri ekleride çekici olmalıdır. Herhangi bir lezyon, döküntü, siğil, kist, tümör, akne, kıllanma olmamalı. Vücuta sekonder seksüel alanlar dışında kıllanmanın olmayışı ve problemsiz bir cilt seksüel çekiciliği göstermektedr. Deri rengi açısından ise açık deri rengi koyu, mavi-yeşil renge göre daha çekçi gelmektedir. Kırmızı renk pozitif ancak çekicilikte değil. Bazı görüşlere göre ise kırmızı yüz kişilere canlı, kanlı ve çekici gelmekte.

You might be interested:  Fenistil Jel Krem Ne Işe Yarar?

Çekiciliğin algısında fizyolojik hormonsal değişimlerde önemlidir. Örneğin kadınlarda ovulasyonda daha maskülen erkek yüzü diğer zamanlarda daha feminen yüz çekici gelmektedir.

Yakışıklı erkek nasıl olunur?

Daha yakışıklı, karizmatik ve çekici görünebilmek mümkündür. Birçok kişi bu yöntemleri bilmediği için pes edebiliyor. Ancak ele alınacak olan bazı ufak tefek ipuçları sayesinde bir üst seviyeye ulaşmak mümkün. Hatta şaşılacak derecede birçok kadına çekici gelecek niteliklere ve özelliklere görsel açıdan sahip olunabilir.

Nasıl Yakışıklı Olunur? Elbette daha yakışıklı görünmenin temelinde görsellik bulunmaktadır. Böylece aynaya bakıldığı vakit bambaşka bir kişiyle karşılaşmak mümkün hale gelebilir. – Mutlaka modaya ayak uydurmak, ten ve göz rengine uyum sağlayacak şık kıyafetler tercih edilmelidir. – Ortalama bir vücut formuna ulaşabilmek için spor salonuna gitmek önemlidir.

– Saç kesimi, tırnaklar ya da saç gibi ayrıntılara çok önem göstermek gerekir. Bu konuda kişi kendini tanımalı ve ona göre bir stil yaratmalıdır. – Güzel kokmak her zaman önemlidir. O yüzden sıklıkla duş almak, deodorant kullanmak ve nefesi tazelemek en önemli hususlar arasında yer alır.

 • Genel olarak görsel açıdan bu yöntemleri uygulamak suretiyle, görünenden çok daha yakışıklı bir hale ulaşmak mümkün.
 • Eğer bu konuda bireysel zorluk çekiliyorsa, bir uzmandan destek almak işe yarayabilir.
 • Yakışıklı Görünmenin Yolları Nelerdir? Temel olarak ele alındığı vakit yakışıklı görünmenin belli başlı bazı yollarını anlatmak mümkün.

Mutlaka kişisel bakım ile beraber bazı unsurlar üzerinden, her erkek mutlaka kadınlara çekici hale gelecek noktayı ulaşabilir. – Daha çekici görünmek için çalışmalar yapılmalıdır. Şık giyinmek, spor salonuna gitmek ve güzel kokmak en önemli hususlar arasında yer alır.

Bakımlı erkeklere ne ad verilir?

Metroseksüel Erkeğin Ortak Özellikleri – Kaynak: readersdigest

You might be interested:  Ayak Burkulmalarına Hangi Krem Iyi Gelir?

Metroseksüel erkekler, genellikle bıyıksız ve sakalsız, en fazla kirli sakallı bir stili benimsiyor.Metroseksüellik, 20 sene gibi bir zaman dilimi içerisinde yeni anlamlar kazanarak bugünkü tanımına ulaşıyor. Bugün metroseksüel erkek olarak anılmak için kişinin, gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak kendini belli düzeyde donatmış olması gerekiyor.Metroseksüel erkek; kişisel bakım, güzel kokmak, güzel giyinmek gibi kavramları hayatının vazgeçilmez alışkanlıkları arasına sokuyor. Parfüm kullanmak, cilt bakımını aksatmamak, vücut bakımını önemsemek, düzenli olarak manikür ve pedikür yaptırmak metroseksüel erkek için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Metroseksüel bir erkeğin, her zaman ve her koşulda formda görünmeyi başarması gerekiyor. Göbekli, hantal, düşük omuzlu, adalesiz erkeklerin bu unvanı kazanması ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Bu noktada metroseksüel adayı erkeğin hayatına diyet ve spor kaçınılmaz olarak giriyor. Hedeflediği formu tutturmak ve orada kalabilmek için diyet yemek alışkanlıkları, günlük hayat ne kadar yoğun olursa olsun sporu rutininin bir parçası haline getirme kararlılığı, metroseksüel erkeğe hayli yakışıyor.Daima formda bir vücuda sahip olan erkek için giyinmek de kusursuz bir dış görünüşün önemli bir adımı olarak ortaya çıkıyor. Bakımlı ve sağlıklı görünümünü tamamlayan birbirinden şık ve kentli kombinler metroseksüel erkeğin giyimdeki tarzını tanımlıyor. Yüzük ve küpe gibi aksesuarlar da bu kategorideki erkekler için tercih edilebilir parçalar arasında yer alıyor.Bakımlı saçlar, metroseksüel erkeğin diğer bir özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Biçimli kesilmiş ve güzelce şekil verilmiş saçlar bakımlı bir cildi tamamlayarak erkeği hedeflediği çekiciliğe bir adım daha yaklaştırıyor. Bıyık ve aşırı uzun sakallar metroseksüel erkeğin kitabında kendine yer bulamıyor. Metroseksüel erkekler, genellikle bıyıksız ve sakalsız, en fazla kirli sakallı bir stili benimsiyor.Metroseksüel erkek, kadınsı yanlarını vurgulamaktan çekinmiyor ancak söz konusu vurgunun da bir sınırı olduğunu unutmamak gerekiyor. Örneğin; makyaj bu noktada metroseksüel erkeklerin bile büyük oranda uzak durduğu bir uygulama olarak kabul ediliyor.Metroseksüel erkek, dış görünüşünde yakaladığı başarılı görüntüyü ve imrenilesi stili konuşmasıyla da tamamlıyor. Büyük oranda eğitimli olan metroseksüel erkekler, konuşmaya başladığında fiziksel çekiciliğine çekicilik katmayı başarıyor. Okumayı seven, bilgili, kültürlü, sosyal yönü kuvvetli kişiler, gerçek metroseksüeller olarak kabul ediliyor.

Erkek El bakımı nasıl yapılır?

Özellikle erkekler tırnaklarda kırılma, çizilme, deride nasır gibi durumlarla sık karşılaşıyorlar. Birinci önlem, nemlendirici kremler! Nemlendirici olarak size önerimizi Avene Cicalfate Hand cream Özellikle banyo sonrası ve gece yatmadan önce nemlendiricilerle ellerin kurumasını, çatlamasını önleyebilirsiniz.