Erkeklerde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

07.12.2022 0 Comments

Erkeklerde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır
Erkek Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır? – Erkek tüy dökücü krem tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiş olduğu için hem normal hem de hassas ciltlerde uygulanabilir. Ancak uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunur. Tüy dökücünün cilde uygulanma süresine özen gösterilmelidir.

Normal cilt üzerinde 6 dakika, hassas cilt üzerinde ise 3 dakika olarak kullanılabilir. Böylelikle ciltte oluşabilecek reaksiyonların önüne geçilmiş olur. Bununla birlikte cilt üzerinde yara, kesik, leke veya ben varsa uygulamadan kaçınılmalıdır. Tüy dökücü krem, erkek cildi üzerine uygulanırken, bölgedeki tüyler spatula ile kapatılır.

Bölgedeki tüy dökme etkisi tamamlanana kadar 3-6 dakika bekletilir.3 dakika sonunda tüy dökücü etki elde edildiyse temizleyerek cilt bol su ile yıkanır. Beklenen etki sağlanmadıysa 6 dakikaya kadar cilt üzerinde bekletilir ve sonrasında temizlenir.

Tüy dökücü krem erkek ne kadar süre etkili?

Tüy Dökücü Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler – Tüy dökücü kremler, güne hızlıca hazırlanmanız gerektiğinde, aniden gelen bir yaz partisi davetinde en büyük kurtarıcınız olabilir. Üstelik tıraş bıçağının aksine cildi tahriş etmez ve cilt yüzeyine kolayca sürülerek tüylerin dökülmesini sağlar.

Veet Tüy Dökücü Krem serisi ile bu pratik deneyimi tüylerinizden kurtulmanın ötesine taşıyabilirsiniz. Cilt tipinize göre özel olarak geliştirilmiş Veet Tüy Dökücü Krem ürünlerini tüylerinizi almak istediğiniz bölgeye kolayca uygulayarak birkaç dakika içinde pürüzsüz bir tene kavuşabilirsiniz, hoş kokusu ve zengin içeriği ile istenmeyen tüylerinizden kurtulurken cilt bakımınızı da aynı anda yapabilirsiniz.

Hatta Veet Duşta Tüy Dökücü Krem ile duş alırken hem enerjinizi hem cildinizi yenileyebilirsiniz. Tüy dökücü krem kullanımı oldukça kolaydır ve Veet Tüy Dökücü Krem’lerin etkisi tıraş bıçağından farklı olarak 1 haftaya kadar sürer. Uygulamadan en iyi sonucu almak için ise cildinizi krem, deodorant gibi kalıntılardan arındırmanız ürünü doğru kullanmaya giden ilk kural.

You might be interested:  Stafine Cort 2 + 0.1 Krem Ne Işe Yarar?

Penisteki kıllar alınmalı mı?

Erkeklerde genital bölge, kasık bölgesi, penisin gövdesi, skrotum adı verilen yumurta torbaları kıllanan bölgelerdir. Dolayısıyla bu tüyleri kısaltmak ya da kesmek gibi bir önlem alınmadığı takdirde, hava almayan ve çok terleyen bu bölgede zaman içinde son derece ciddi kir ve kokular oluşabilir.

Bu nedenle erkeklerin belli aralıklarla genital bölgelerindeki tüy ve kılları tıraş etmeleri ya da kısaltmaları gerekir. Kıl temizliğinin nasıl yapılacağı konusunda kimi sorular vardır. Çok hassas olmayan ciltlerde, iyi seçilmiş tıraş bıçağı ve benzeri aletlerle temizlik yapılabilir. Ya da kirli sakal örneğinde olduğu gibi, makasla da kısaltılabilir.

Bütün bunların yanında, yumurta torbasının kıvrımlı olması ve yüzeyinin düz olmaması nedeniyle bir takım kesikler olabileceğinden endişelenen kişiler ise, kimyasal olmayan bazı tüy dökücüleri kullanabilirler.

Tüy dökücü krem ile nereler alınır?

Tüy dökücü kremler kadınlarda en çok bacak bölgesindeki tüylerden kurtulmak için tercih edilir. Bu bölgenin yanı sıra, koltukaltı, bikini bölgesi gibi farklı yerlerde kullanıma uygun ürün seçenekleri bulunur. Erkeklerde ise yine bacak ve koltukaltının yanı sıra göğüs ve sırtta kullanımı yaygındır.