Estriol Vajinal Krem Ne Işe Yarar?

07.12.2022 0 Comments

Estriol Vajinal Krem Ne Işe Yarar
ESTRIOL® östrojenler grubuna ait tıbbi bir üründür. ESTRIOL®, östriol içermektedir.35, 50 ve 100 gramlık alüminyum tüplerde, uygulayıcısı ve kullanma talimatı ile birlikte karton kutuda kullanıma sunulmaktadır. ESTRIOL®, östrojen eksikliği nedeniyle oluşan belirtilerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Kadınların akıntısı nasıl geçer?

Vajinal akıntı nasıl geçer? – Tedavi vajinal akıntıya neden olan faktörlere göre değişiklik gösterir. Örneğin, akıntı maya enfeksiyonlarına bağlı ise genellikle krem ​​veya jel formunda vajinaya uygulanan antifungal ilaçlar ile tedavi edilir. Bakteriyel vajinozis tedavisinde ağızdan antibiyotik verilir veya antibiyotikli kremlerle kullanılır.

Vajina düzenli olarak yumuşak bir sabun ve ılık suyla yıkanmalıdır. Asla kokulu sabunlar, parfüm kullanılmamalıdır. Vajinal duş veya köpüklü banyolardan kaçınılmalıdır. Bakterilerin vajinaya girmesini ve bir enfeksiyona neden olmasını önlemek için tuvalet sonrası temizlik daima önden arkaya doğru olmalıdır. %100 pamuklu iç çamaşırı tercih edilmeli ve aşırı sıkı kıyafetlerden kaçınılmalıdır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum 7.7.2022 3953329 Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Östrojen eksikliği ne demek?

Östrojen bir hormondur. Vücutta küçük miktarlarda mevcut olmasına rağmen, hormonların sağlığınızı korumada büyük rolleri vardır. Kadınlarda düşük östrojenin sebepleri nelerdir? Düşük östrojenin belirtileri ve tedavi yolları. – Östrojen genellikle kadın bedeni ile ilişkilidir. Erkeklerde östrojen üretir, ancak kadınlar daha yüksek seviyelerde üretirler. Peki östrojen nedir? Kadınlarda düşük östrojenin sebepleri Merak ettiğiniz herşeyi haberimizde bulabilirsiniz ÖSTROJEN HORMONU NEDİR NE İŞE YARAR? – Ergenliğe ulaştıklarında kızların cinsel gelişmelerinden sorumludur.

Menstüral döngü sırasında ve gebelik başlangıcında rahim astarının büyümesini kontrol eder. – Gençlerde ve gebe kadınlarda meme değişikliklerine neden olur. – Kemik ve kolesterol metabolizmasında rol oynar. – Gıda alımını, vücut ağırlığını, glikoz metabolizmasını ve insülin duyarlılığını düzenler. DÜŞÜK ÖSTROJEN BELİRTİLERİ NELERDİR? Ergenliğe ulaşmamış olan ve menopoza yaklaşan kadınlarda östrojenin düşük olması muhtemeldir.

You might be interested:  Evde Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yine de, her yaştan kadında düşük östrojen gelişebilir. Düşük östrojen yaygın belirtileri şunlardır: – Vajinal kuruluk nedeniyle ağrılı seks – Üretranın incelmesi nedeniyle idrar yolu enfeksiyonlarında (İYE) artış – Adet düzensizliği – Aşırı sinirlilik – Depresyon – Sıcak basmaları – Göğüslerde hassasiyet – Önceden var olan migrenlerin baş ağrılarının tetiklenmesi – Odaklanmada zorluk – Yorgunluk Ayrıca kemiklerinizin daha kırılgan olduğunu görebilirsiniz.

  • Bu kemik yoğunluğunda azalmaya bağlı olabilir.
  • Östrojen, kemikleri güçlü tutmak için kalsiyum, D vitamini ve diğer minerallerle birlikte çalışır.
  • Östrojen seviyeleriniz düşükse, kemik erimesi yaşayabilirsiniz.
  • Tedavi edilmezse, kadınlarda düşük östrojen infertiliteye (kısırlık) yol açabilir.
  • İlginizi Çekebilir Kilo veremiyorsanız insülin direncine dikkat! DÜŞÜK ÖSTROJEN SEBEPLERİ Östrojen öncelikle yumurtalıklarda üretilir.

Yumurtalıkları etkileyen herhangi bir şey, östrojen üretimini de etkileyecektir. Genç kadınlar aşağıdakilerden dolayı düşük östrojen seviyelerini yaşayabilir: – Aşırı egzersiz – Anoreksiya gibi yeme bozuklukları – Hipofiz bezinin çalışmasının yavaşlaması – Genetik kusurlar, toksinler veya otoimmün durumdan kaynaklanabilen erken yumurtalık yetmezliği – Turner sendromu – Kronik böbrek hastalığı 40 yaşın üzerindeki kadınlarda, düşük östrojen yaklaşan menopozun belirtisi olabilir.

Estradiol jel ne işe yarar?

Estradiol kadınların vücudundaki yağ dağılımını kontrol etmektedir. Erkeklerde daha az bulunur. Bu hormonun amacı üreme sistemini korumaktır.