Exoderil 1 Krem Ne Işe Yarar?

10.12.2022 0 Comments

Exoderil 1 Krem Ne Işe Yarar
1.EXODERİL nedir ve ne için kullanılır? EXODERİL naftifin isimli etkin maddeyi içerir ve mantar enfeksiyonlarının harici tedavisinde kullanılır. EXODERİL deri mantarları, maya mantarları, küf mantarları ve diğer mantarlara karşı etkinlik gösterir.

Exoderil 1 Krem kaşıntıya iyi gelir mi?

Exoderil 1 Krem Ne Işe Yarar Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Exoderil krem, tırnak mantarı,mantar enfeksiyonları, bakterilerin kaynaklı sorunları gidermede oldukça başarılı. Cilde lokal olarak uygulanan çok etkili bir ilaç olan Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem ne işe yarar? Tüm soruların yanıtını haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

Mantarların cilt yüzeyinde büyümesinin önüne geçen Exoderil krem in etken maddesi, Naftifin Hidroklorür‘ dür. Uzman doktorların iltihabi veya egzamalarla birlikte görülen derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının, mayalar ve maya benzeri mantarların ve küf mantarlarının tedavisi için reçete ettiği bu krem, 15 gram ve 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır.

Eczane dışında herhangi bir yerde satışı mümkün olmayan Exoderil Sandoz İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze İstanbul’da üretimi yapılmaktadır. Olumlu etkilerinden dolayı mantar tedavisi için kullananların memnun kaldığı bu ilaç, merak ediliyor.

İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz. Eğer ayağınızda mantar enfeksiyonu varsa, etrafınızdaki kişilere bulaşmasını önlemek için, çıplak ayakla dolaşmayınız.

İLİŞKİLİ HABER Travazol krem ne işe yarar? Travazol krem kullanımı! Travazol krem fiyatı Exoderil 1 Krem Ne Işe Yarar İLİŞKİLİ HABER Clinoper krem ne işe yarar? Clinoper krem nasıl kullanılır? Clinoper krem fiyatı Candida’ya bağlı koltuk altı, meme altları üzerinde ince kabuklaşma gösteren kırmızı veya kahverengi lekeler ile belirgin kaşıntılı /döküntülü mantar enfeksiyonlarının tedavisinde Exoderil kullanılabilir. Exoderil 1 Krem Ne Işe Yarar Genellikle boyun, göğüs, kolların üst kısımları ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile belirgin mantar enfeksiyonu (tinea versicolor) gibi kaşıntılı veya kaşıntısız iltihaplı deri mantarlarının tedavisinde Exoderil krem kullanılmaktadır.

You might be interested:  Coresatin Kırmızı Krem Ne Işe Yarar?

Exoderil mantar için kullanılır mı?

EXODERİL naftifin isimli etkin maddeyi içerir ve mantar enfeksiyonlarının harici tedavisinde kullanılır. EXODERİL deri mantarları, maya mantarları, küf mantarları ve diğer mantarlara karşı etkinlik gösterir. EXODERİL aynı zamanda mantar enfeksiyonlarında sıklıkla oluşan farklı birçok bakteriye karşı da etkilidir.

Ayak mantarından nasıl kurtulurum?

Ayak mantarı tedavisi için nasıl bir yol izlenir? – Öncelikle ayak mantarı tedavisi nin en etkili yolu ayak mantarı bulaşabilecek ortamlardan uzak durmaktır. Ayak sağlığına dikkat ederek mantarla en etkili şekilde mücadele edilebilir. Ayaklar her gün düzenli olarak temizlenmeli, bol su ile yıkandıktan sonra temiz bir havluyla parmak aralarına kadar özenli bir şekilde kurulanmalıdır.

  1. Ayrıca sıcak yaz aylarında hava alan ayakkabılar giymek, ter emici çorapları tercih etmek, antifungal spreyler veya pudralar kullanmak hastalığın tedavisinde oldukça önemlidir.
  2. Hastalık ortaya çıktıktan sonra mutlaka bir cildiye uzmanına danışmak gerekir.
  3. Tedavi için mantar karşıtı krem ve spreyler tercih edilebilir.

Bazı durumlarda oral olarak antifungal ilaçların kullanılması uzman tarafından önerilebilir. İlaçların her gün düzenli olarak aynı saatte kullanılması mantar hastalığının zamanla ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Ancak yukarıda yer alan temizlik ilkelerine uyulması tedavi süreci için oldukça elzemdir.

  1. Tedavi için birçok doğal yöntem de mevcuttur.
  2. Ayakların içine sokulabileceği bir sıcaklığa kadar ısıtılan suyun içerisine sirke ilave edilir ve su soğuyana kadar ayaklar bu suda bekletilir.
  3. Zamanla mantarların yok olmaya başladığı görülecekir.
  4. Bunun yanında karbonat da mantar tedavisinde oldukça önemli bir yer kaplamaktadır.

Yine bir miktar su ısıtılıp içerisine karbonat eklenip ayak su soğuyana kadar içinde bekletilebilir. Daha az sıcak su içerisine karbonat eklenip macun kıvamına gelene kadar karıştırılıp mantarlı bölgeye uygulanabilir. Bu gibi doğal yöntemler bazı durumlarda mantar için önerilebilen doğal tedavilerdendir.

You might be interested:  Hipokort Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

TERBİSİL etkisi ne kadar sürer?

El tırnaklarındaki enfeksiyonlar: Tedavi süresi: çoğu vakada 6 hafta yeterlidir. Ayak tırnaklarındaki enfeksiyonlar: Tedavi süresi: çoğu vakada 12 hafta yeterlidir.