Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun?

20.10.2022 0 Comments

Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun
FARMASİ BB KREM ORTADAN KOYUYA 50 ML 04 Doğal ve taze görünen bir cilt için Farmasi BB Krem seninle! Ultra hafif formülü ile gözenekleri tıkamadan cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirirken pürüzsüz ve yarı mat bir bitiş sağlar. SPF 15 güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korumaya destek olur.

Farmasi BB Krem kimler kullanabilir?

Her yaşa ve cilde sahip kişiler bu ürünlerimizi kullanabilir. Farmasi ‘de yeni çıkan ürünümüz, Farmasi Çay Ağacı BB Krem ise,yağlı, sivilceli ve lekeli ciltler için harika bir üründür.

BB krem hangi cilt tipleri için uygundur?

Hassas ciltler için BB krem – Yoğun formüllü makyaj malzemeleri hassas ciltleri irrite edebilir. Gözenekleri kapatarak cildin nefes almasını önleyen ten ürünleri bu cilt yapısı için uygun değildir. Fakat BB kremin dokusu oldukça hafif olduğu için hassas ciltlerde konforla kullanılabilir. Cildin nefes almasını sağlayan ince dokulu BB kremlerle hassas cildini mükemmelleştirebilirsin.

Farmasi CC krem hangi ciltler için?

Farmasi BB Krem ve CC Krem karşılaştırmasına ne dersiniz? İkisi de Farmasi’nin en sevilen ürünlerinden. BB Kremi de CC Kremi de daha önce tek tek inceledim. Okumak isterseniz yazının sonuna linklerini bırakacağım. Ayrıca karşılaştırma videosu da yazının sonunda 🙂 Her ne kadar birbirine benzer yapıda görülseler de, hadi beraber bakalım nasıllarmış.

Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun
Farmasi CC ve BB Krem Karşılaştırması

Karşılaştıracağım BB ve CC kremlerin ikisinin de rengi, Light to Medium yani açıktan ortaya. Ten rengim süt beyaz olmasa da beyaz. Cilt tipim kış aylarında kuru. Anlatırken şimdiki döneme göre anlatacağımdan siz de kendi cildinize göre kıyaslayın istedim. Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun Farmasi BB Krem’in vaadleri ; Cildi canlandırır, kapatıcıdır, aydınlatır, nemlendirir ve korur. Farmasi CC Krem’in vaadleri ; BB Krem’de olduğu gibi cildi canlandırır, kapatıcıdır, aydınlatır, nemlendirir, korur ve ayrıca cildin direncini arttırır. İçeriğindeki Multimineral ve Vitamin C artısıyla CC Krem biraz daha önce çıkıyor.

Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun
Farmasi CC Krem ve BB Krem dağıtıldığında

BB Krem, CC Krem’den daha çabuk matlaşıyor. CC Krem, BB Krem’e göre daha doğal duruyor. BB Krem’in matlığı, CC Krem’den daha yoğun. İkisi de çabuk sabitleniyor, sağa sola bulaşmıyor. Nemlendirme etkileri başarılı. Cildimi kurutmuyor ve pütürlendirmiyorlar. Farmasi BB Krem SPF 15, Farmasi CC Krem SPF 25 güneş koruma özellikli.

Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun
Farmasi CC Krem ve BB Krem kuruduğunda

Farmasi BB Krem’in en açık rengi Light to Medium, beyaz tene koyu kalıyor.

Farmasi BB krem renk seçimi nasıl yapılır?

Farmasi BB Krem Çeşitleri – Profesyonel ve günlük makyaj uygulamalarında günün her saatinde kullanabileceğiniz BB krem Farmasi, her cilt yapısına uygun çeşitleriyle satışa sunulur. Tek bir ürünle fondoten, primer ve nemlendirici olarak kullanılan kremi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur.

 • Öncelikle Farmasi BB krem renk seçimi çok önemlidir.
 • Ayrıca cilt tipinizi de belirlemeniz gerekir.
 • Uru bir cildiniz varsa, daha yoğun nemlendirici özelliği olan Farmasi BB kremi tercih etmeniz uygun olur.
 • Eğer yağlı ve karma bir cilde sahipseniz, yağı kontrol altına alan özellikte bir ürün seçmeniz gerekir.
You might be interested:  Bioder Tüy Dökücü Krem Ne Kadar Etkili?

Farmasi BB krem açık ton, orta ton seçeneklerinden size en uygun olanı kullanarak cildinizin tonuyla bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Açık cilt tiplerinden koyu olanlara doğru numaralandırılan Farmasi BB krem 1 numara, 2 numara, 3 numara olarak sınıflandırılır.1 numara açık, 2 numara açıktan ortaya, 3 numara ortadan koyuya doğru olan Farmasi BB krem numaralarıdır.

Farmasi BB ve CC arasındaki fark nedir?

CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar? – “Colour Correcting” (Renk Dengeleyici) veya “Complexion Correcting” (Cilt Dengeleyici) sözcüklerinin kısaltılmış hali olan CC krem, cilt üzerindeki kızarıklıkları kapatmak ve renk eşitsizliklerini düzenlemek için geliştirilmiştir.

 1. BB kremden daha hafif olan yapısıyla sivilceye yatkın yağlı ciltler için idealdir.
 2. Ciltte oluşmuş sararmalar, lekeler ve kızarıklıkları CC krem ile kapatabilir, içerisindeki ışık yansıtıcı partikülleri sayesinde anında aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz.
 3. Yağlı ciltlerin parlamasını kontrol altına alıp mat bir görünüm sağlarken aynı zamanda da cildi nemlendirir.

Hafif yapısıyla makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun BB Krem ve CC Krem Arasındaki Farklar ve Benzerlikler Nelerdir? • Her iki kremde cildi nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. • Her iki ürünün de güneş koruma faktörüne sahip seçenekleri vardır. • Her iki ürünün de yaşlanma karşıtı bakım özelliğine sahip olan ürünleri vardır.

• Her iki üründe cilt kusurlarının kapatılmasını sağlar, ancak fondöten kadar etkili değillerdir. • Her iki ürünün de farklı cilt tonlarına uygun ürünleri vardır. • Her iki üründe komedojenik değildir. • BB kremin yapısı CC kremden daha yoğun ve yağlıdır. • BB krem hafif fondöten etkisi yaratırken CC krem ton farklılıklarını düzenler.

• BB krem CC kremden daha fazla kapatıcı özelliğe sahiptir, ancak CC krem cildinize uyum sağlayarak renk eşitliği sağlar. • BB krem daha yoğun nemlendirici içerir, bu sebepten dolayı yağlı cilde sahip olanlar CC kremi tercih etmelidir. • CC krem morluk ve kızarıklık karşıtı bakım yapan ürün seçeneklerine sahiptir.

Kuru ciltler için BB krem mi CC krem mi?

BB ve CC krem seçerken nelere dikkat edilmeli? – Günümüzde BB krem ve CC kremler de oldukça revaçtadır. Bu kremler birkaç ürünün özelliğini tek bir üründe toplamak üzere formüle edilirler. Nemlendirme, güneşten koruma, renklendirme, yaşlanma karşıtı, beyazlatma gibi pek çok özellik tek ürün ile tüketiciye sunulmaktadır.

BB kremler ilk olarak 1960 yılında Alman dermatolog Dr. C Schrammek tarafından ameliyatlarından sonra hastaların kullanması ve ciltlerinin iyileşme sürecinde cildi desteklemesi için formüle edilmişlerdir. Daha sonra günlük kullanım için de geliştirilmeye başlanmıştır ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

CC kremler ise BB kremlerin yenilikçi şeklidir. BB kremlerden daha kapatıcı, daha fazla aktif bileşen içeren yapıları vardır. BB ve CC kremler genelde su bazlı ürünlerdir. Bu sebeple günlük hayatta rahatlıkla kullanılırlar, cildin bakımını yapabilirler.

 • Ayrıca özellikle kuru ciltler bu ürünleri makyaj bazı olarak da kullanabilirler.
 • Eğer hem nemlendirme hem renklendirme hem de güneşten koruma özelliği istiyorsanız BB ve CC kremleri tercih edebilirsiniz.
 • Değişik koruma faktörlü ürünler mevcuttur.
 • Açık tenliyseniz yüksek koruma faktörlü (30 ve üstü), orta koyulukta bir cildiniz varsa orta koruma (15-30 faktör arası), çok koyu bir cilt tipiniz varsa daha düşük koruma faktörlü (15 koruma faktörü altı gibi), ürünleri tercih edebilirsiniz.

Allıklar, krem allık ve toz allık olmak üzere ikiye ayrılır. Krem allıkları kuru ve karma ciltler kullanabilirler. Toz allıklar ise her tarz cilt tipinin kullanabileceği ürünlerdir. Pudralar da krem ve toz pudra olarak değişik çeşitleri vardır. Toz pudralar özellikle makyajın sabitlenmesi için uygulanırlar.

Sivilceli ciltler icin BB mi cc mi?

CC Krem – CC krem aynı zamanda “colour correcting” (renk eşitsizliklerini giderici) ya da “complexion correcting” (cilt dengeleyici) olarak biliniyor. BB kremlerle aynı GKF ve antioksidan özellikleri taşıyor oluşunun yanında, önemli bir ekstra özelliği de cilt rengini aydınlatan bir makyaj bazı olması.

 • CC kremin kıvamı BB kremlerden biraz daha hafif.
 • Bu da CC kremin sivilceye yatkın yağlı ciltler için daha faydalı olabileceği anlamına geliyor.
 • CC kremlerde ek olarak bulunan ışık yansıtan partiküller cilde anında ışıltı katabilir, fondöten de cilt tonunu dengelemeye yardımcı olabilir.
 • Eğer teniniz kızarmış ya da sararmışsa, isminden de anlaşıldığı gibi, cildinizin güzel ve eşit tonda görünmesi için doğru içeriğe sahip olan CC krem kurtarıcınız olacaktır.
You might be interested:  Green Tea Krem Ne Işe Yarar?

Antioksidanlarla, C ve E vitaminleriyle dolu olan, BB kremden daha yüksek GKF’ye sahip CC krem ile, cildinizin beslendiğinden ve korunduğundan da emin olabilirsiniz.

Farmasi BB Krem hangi ton alınmalı?

Farmasi BB Krem Özellikleri – Eğer ilk önce bu BB krem nedir derseniz; Farmasi markasını ilk defa bu BB krem sayesinde duydum ve itiraf etmem gerekirse pek umutlu değildim ama BB krem beni oldukça şaşırttı. Orta bir kapatıcılığa sahip ve bu konuda bir çok BB kreme oranla çok iyi iş çıkartıyor, BB kremi cildinize sürdüğünüz anda aşırı doğal bir görünüme kavuşuyor ve bu beklenilmeyecek kadar iyiydi. Sanki nemlendirici krem sürmüşsünüz ve cildiniz kremi emmiş gibi oluyor (garip bir tabir oldu ama ne kadar doğal göründüğünü anlatmaya çalışıyorum.) Bunun gözeneklerimiz için pek iyi olmadığını düşünsem de görünümü çok doğal olduğu için beğendim bu ürünü. Yağlı ve karma ciltlilerin çok sevineceği bir yönü de pudralı olması, üzerinden pudra geçmenize bile gerek olmayabilir parlama sorununu ortadan kaldırıyor çünkü bu pudralı yapısı, ancak gün için yanınızda bir pudra taşımanızda fayda var. BB krem oldukça kalıcı olsa da pudralı yapısı uzun süre sürmüyor ve uzun saatler sonunda parlama yapabiliyor. Renkleri ise çok kısıtlı ve maalesef çok açık tenliyseniz size her iki tonu da koyu gelecektir.

BB mi fondöten mi?

BB krem nedir ? BB krem günün her saatinde sürebileceğiniz, günlük ve sade makyajda kullanabileceğiniz renkli bir nemlendiricidir. Hafif kızarıklığınız ya da donuk bir cildiniz varsa BB krem en iyisidir. BB krem, cilt tonunuzu eşitleyerek kusurlarınızı gizlemeye yardımcı olur.

 1. Günlük yaptığınız makyajda BB krem ilk tercihiniz olmalı.
 2. BB krem cildinize doğal bir görünüm vererek cilt renginizi eşitler.
 3. Öte yandan BB kremler güneş koruyucu özelliğine de sahip olduğu için cildinizi güneş ışınlarından korur.
 4. Ayrıca cildin parlamasını ve yağ dengesini kontrol altında tutar., Fondöten nedir? Fondöten genellikle BB kremden daha fazla kapsama alanı sunar.

Daha lekeli bir cilt yapısı ya da gizlenmek istenen bölgeler varsa fondöteni yoğun kapatıcılığı nedeniyle tercih edebilirsiniz. Fondöten, kusursuz makyajın en önemli özelliğidir. Bu nedenle, ten makyajında yoğun kapatıcılık, pürüzsüz ve iddialı bir görünüm aradığında fondöten kullanmalısınız.

Yazın BB mi cc mi?

Kimlere göre? – – Renkli nemlendiriciye göre daha fazla kapatıcılık isteyenler, – Gündelik hayatta makyaja ihtiyaç duymadan bakımlı, güzel ve doğal görünmek isteyenler, – Yazın sıcak havalarda fondöten ve pudraya ihtiyaç duymadan, tek ürünle pürüzsüz, aydınlık ve sağlıklı bir cilt tonu elde etmek isteyenler, – Gözenekleri gizleyip cilt pürüzlerinin görünümünü en aza indirmek isteyenler BB krem tercih edebilirler. Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun Shiseido Perfect BB Cream SPF30 : Bu BB krem tek başına pürüzsüz, aydınlık ve sağlıklı bir cilt tonu yaratmaya yetiyor. Başka hiç bir ürün kullanmaya gerek kalmıyor. Makyajsızken de makyajlıymış gibi canlı ve taze görünmek isteyen her kadın bu ürünü kullanabilir.

Çünkü üstüne fondöten sürmenize bile gerek kalmıyor. Yağsız dokusu ile hafif ve rahat bir his bırakıyor. Cilde yüksek nem ve renk veren Shiseido BB krem, kadife gibi bir ten ve taze bir görüntü yaratmak için en ideal ürün. Tatilde, seyahatte, kısıtlı vakitte, hastayken, yorgunken bir dokunuşla yüzünüze renk getiriyor.

You might be interested:  Epify Tüy Dökücü Krem Nerede Satılır?

SPF30 ile UV ışınlarının zararlarına karşı etkili koruma sağlıyor. Gözenekleri gizleyip cilt pürüzlerinin görünümünü en aza indirirken, cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor. Düzenli kullandığınız nemlendirici yerine veya nemlendirici üzerine kullanabilirsiniz. Farmasi Bb Krem Hangi Cilt Tipine Uygun Shiseido Sports BB Cream SPF50 : Islandıkça cildi koruma etkisi artan WetForce Teknolojisi ile güçlendirilmiş bir BB krem. Böylece suya ve terlemeye dayanıklı (80 dakika). SPF50 ile yüksek korumalı bir güneş kremi kadar cildi koruyor. Doğal bitişli ve ortaya yakın kapatıcılığı var.

BB krem cildi yaşlandırır mı?

BB Krem ve CC Krem Nedir? – Genel olarak BB kremler (beauty balm) yada (blemish balm) yani güzellik ve leke kremi olarak tanınır. BB krem, yapı olarak fondötenden daha hafif ama nemlendiriciden biraz daha kalın bir kapatıcı üründür. Özellikle yazın fondöten kullanmanın ağır geldiği zamanlarda yüzünüzdeki lekeleri kapatmak ve daha aydınlık ve ferah bir ifade yaratmak istiyorsanız, BB kremler tam size göre.

 • BB kremler SPF koruması ile cildi çevresel faktörlere karşı korurken cildi yaşlandıracak birçok etkiden de uzak tutar.
 • Yüzünüzde hafif bir ışıltıyla daha aydınlık görünüm için jel yapısına bayılacağınız Maybelline BB krem de yine seçebileceğiniz ürünler arasında.
 • CC kremler de (color corrector) yani renk düzenleyici olarak tanınır.

Ciltteki kızarıklıklar, renk eşitsizlikleri ve sorunlu görünüm için üretilmişlerdir. Solgun ve lekeli ciltlerin kullanımı için çok uygundur. Yine nemlendirme özelliği ile cildinizi kurutmaz aksine yumuşacık yapar. Sivilce, kızarıklık yada damarlı görünüm için CC krem harika bir seçim olacaktır.

Hangi BB krem sana göre?

En İyi BB Krem Listesi

Sıra Marka neoldu Puanı
1 Axwell Premium 10/9.9
2 L’Oréal Paris 10/9.8
3 Jane Iredale 10/9.9
4 Farmasi 10/9.7

BB krem her gün kullanılır mi?

BB Krem Nasıl Kullanılır? – Günlük olarak makyaj yapanlardansanız her gün cildinize ağır kapatıcı özelliği olan fondöten kullanmaktan uzak durmanız cildiniz için daha faydalı olacaktır. Günlük olarak BB krem kullansanız bile akşamları yine de makyajınızı temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

Farmasi BB krem ne kadar süre kullanılmalı?

Fondöten ve BB kremler Fondöten ve BB kremlerinde kullanım süresi 2 yıldır ve 2 yıldan sonra kesinlikle kullanılmamalıdır.

Farmasi BB krem ne işe yarar?

FARMASİ BB KREM AÇIKTAN ORTAYA 50 ML 02 Doğal ve taze görünen bir cilt için Farmasi BB Krem seninle! Ultra hafif formülü ile gözenekleri tıkamadan cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirirken pürüzsüz ve yarı mat bir bitiş sağlar. SPF 15 güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korumaya destek olur.

Farmasi BB Krem hangi ton alınmalı?

Farmasi BB Krem Özellikleri – Eğer ilk önce bu BB krem nedir derseniz; Farmasi markasını ilk defa bu BB krem sayesinde duydum ve itiraf etmem gerekirse pek umutlu değildim ama BB krem beni oldukça şaşırttı. Orta bir kapatıcılığa sahip ve bu konuda bir çok BB kreme oranla çok iyi iş çıkartıyor, BB kremi cildinize sürdüğünüz anda aşırı doğal bir görünüme kavuşuyor ve bu beklenilmeyecek kadar iyiydi. Sanki nemlendirici krem sürmüşsünüz ve cildiniz kremi emmiş gibi oluyor (garip bir tabir oldu ama ne kadar doğal göründüğünü anlatmaya çalışıyorum.) Bunun gözeneklerimiz için pek iyi olmadığını düşünsem de görünümü çok doğal olduğu için beğendim bu ürünü. Yağlı ve karma ciltlilerin çok sevineceği bir yönü de pudralı olması, üzerinden pudra geçmenize bile gerek olmayabilir parlama sorununu ortadan kaldırıyor çünkü bu pudralı yapısı, ancak gün için yanınızda bir pudra taşımanızda fayda var. BB krem oldukça kalıcı olsa da pudralı yapısı uzun süre sürmüyor ve uzun saatler sonunda parlama yapabiliyor. Renkleri ise çok kısıtlı ve maalesef çok açık tenliyseniz size her iki tonu da koyu gelecektir.