Farmasi Cc Krem Hangi Cilt Tipine Uygun?

18.10.2022 0 Comments

Farmasi Cc Krem Hangi Cilt Tipine Uygun
Her ikisinide tüm cilt tipleri kullanabilir. Farmasi BB krem ve CC krem, cildinizin o andaki görünümü daha iyi göstermek ve cildi beslemek için geliştirilmiş pratik kullanımlı ürünlerdir. Her ikiside fondöten gibi kullanılır kapatıcı özelliğe sahiptir.

CC krem hangi ciltler için?

CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar? – “Colour Correcting” (Renk Dengeleyici) veya “Complexion Correcting” (Cilt Dengeleyici) sözcüklerinin kısaltılmış hali olan CC krem, cilt üzerindeki kızarıklıkları kapatmak ve renk eşitsizliklerini düzenlemek için geliştirilmiştir.

BB kremden daha hafif olan yapısıyla sivilceye yatkın yağlı ciltler için idealdir. Ciltte oluşmuş sararmalar, lekeler ve kızarıklıkları CC krem ile kapatabilir, içerisindeki ışık yansıtıcı partikülleri sayesinde anında aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz. Yağlı ciltlerin parlamasını kontrol altına alıp mat bir görünüm sağlarken aynı zamanda da cildi nemlendirir.

Hafif yapısıyla makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Farmasi Cc Krem Hangi Cilt Tipine Uygun BB Krem ve CC Krem Arasındaki Farklar ve Benzerlikler Nelerdir? • Her iki kremde cildi nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. • Her iki ürünün de güneş koruma faktörüne sahip seçenekleri vardır. • Her iki ürünün de yaşlanma karşıtı bakım özelliğine sahip olan ürünleri vardır.

 1. Her iki üründe cilt kusurlarının kapatılmasını sağlar, ancak fondöten kadar etkili değillerdir.
 2. Her iki ürünün de farklı cilt tonlarına uygun ürünleri vardır.
 3. Her iki üründe komedojenik değildir.
 4. BB kremin yapısı CC kremden daha yoğun ve yağlıdır.
 5. BB krem hafif fondöten etkisi yaratırken CC krem ton farklılıklarını düzenler.

• BB krem CC kremden daha fazla kapatıcı özelliğe sahiptir, ancak CC krem cildinize uyum sağlayarak renk eşitliği sağlar. • BB krem daha yoğun nemlendirici içerir, bu sebepten dolayı yağlı cilde sahip olanlar CC kremi tercih etmelidir. • CC krem morluk ve kızarıklık karşıtı bakım yapan ürün seçeneklerine sahiptir.

CC kremi kimler kullanabilir?

Kimlere göre? – – Genelde makyaj yapmayan ya da cildindeki renk eşitsizliklerini, kızarıklıkları gidermek isteyenler, – Cildini sürekli nemli tutmak isteyen kuru, karma ve normal ciltliler içindir. – Özellikle yazın, günlük hayatta fondöten yerine alternatif arayanlar, – Pratik ve hafif ürün sevenler, – Makyajsızken de bakımlı görünmek isteyenler, – Hem doğal ve bakımlı görünüp hem de cildini güneşten korumak isteyenler, – Tatilde makyaj yapmak istemeyen ve tek ürünler yetinmek isteyenler CC kremleri tercih edebilirler. Farmasi Cc Krem Hangi Cilt Tipine Uygun Shiseido Waso Color Smart Day Moisturizer SPF30 Oil-Free : Cilt rengini düzenleyen, yağsız, günlük nemlendiricidir. Cildin renk tonunu düzenleyen ve yağ dengesini sağlayan 2’si 1 arada gündüz nemlendiricisi dersek daha doğru olur. Bu çeşidi yağlı ciltler için tasarlanmıştır.

Bu ürünün bir de kuru ciltler için besleyici özelliği olan havuç özlü (turuncu ambalaj) çeşidi vardır. Cilt tonuna adapte olarak sağlıklı bir ten rengi ortaya çıkarır. Cilde tazelik verir ve ciltte yapışkan olmayan mat bir görünüm bırakır. Tüm gün boyunca cildi nemlendirir. SPF30 ile UV ışınlarına karşı korur.

Gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Çevre kirliliğine karşı cildi koruyan Anti-Pollution Powder içerir. PhytoResist System+ ile botaniklerin zengin nem gücünü kullanarak cildin iç ve dış stres kaynaklarına karşı direncini arttırmaya yardımcı olur.

Kuru ciltler için bb mi cc mi?

BB ve CC krem seçerken nelere dikkat edilmeli? – Günümüzde BB krem ve CC kremler de oldukça revaçtadır. Bu kremler birkaç ürünün özelliğini tek bir üründe toplamak üzere formüle edilirler. Nemlendirme, güneşten koruma, renklendirme, yaşlanma karşıtı, beyazlatma gibi pek çok özellik tek ürün ile tüketiciye sunulmaktadır.

BB kremler ilk olarak 1960 yılında Alman dermatolog Dr. C Schrammek tarafından ameliyatlarından sonra hastaların kullanması ve ciltlerinin iyileşme sürecinde cildi desteklemesi için formüle edilmişlerdir. Daha sonra günlük kullanım için de geliştirilmeye başlanmıştır ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

CC kremler ise BB kremlerin yenilikçi şeklidir. BB kremlerden daha kapatıcı, daha fazla aktif bileşen içeren yapıları vardır. BB ve CC kremler genelde su bazlı ürünlerdir. Bu sebeple günlük hayatta rahatlıkla kullanılırlar, cildin bakımını yapabilirler.

 1. Ayrıca özellikle kuru ciltler bu ürünleri makyaj bazı olarak da kullanabilirler.
 2. Eğer hem nemlendirme hem renklendirme hem de güneşten koruma özelliği istiyorsanız BB ve CC kremleri tercih edebilirsiniz.
 3. Değişik koruma faktörlü ürünler mevcuttur.
 4. Açık tenliyseniz yüksek koruma faktörlü (30 ve üstü), orta koyulukta bir cildiniz varsa orta koruma (15-30 faktör arası), çok koyu bir cilt tipiniz varsa daha düşük koruma faktörlü (15 koruma faktörü altı gibi), ürünleri tercih edebilirsiniz.

Allıklar, krem allık ve toz allık olmak üzere ikiye ayrılır. Krem allıkları kuru ve karma ciltler kullanabilirler. Toz allıklar ise her tarz cilt tipinin kullanabileceği ürünlerdir. Pudralar da krem ve toz pudra olarak değişik çeşitleri vardır. Toz pudralar özellikle makyajın sabitlenmesi için uygulanırlar.

Farmasi CC krem kuru ciltler için mi?

Farmasi cc krem tüm ciltler için kullanıma uygundur. CC Krem cildi canlandırır, kapatıcıdır, aydınlatır, nemlendirir, korur ve ayrıca cildin direncini arttırır. Doğal bir görünüm sağlar.

Farmasi cc mi yoksa BB mi?

Farmasi CC Kremler C vitamini içerir ve cilt tonu dengelemede bu vitamin önemli özelliğe sahiptir. BB kremler içermez. Farmasi BB Kremleri, cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidermede,cildinizi nemlendirmede, kusurların kapatılmasını gidermekte tercih edebilirsiniz.

CC ve BB arasındaki fark nedir?

CC Krem – CC krem aynı zamanda “colour correcting” (renk eşitsizliklerini giderici) ya da “complexion correcting” (cilt dengeleyici) olarak biliniyor. BB kremlerle aynı GKF ve antioksidan özellikleri taşıyor oluşunun yanında, önemli bir ekstra özelliği de cilt rengini aydınlatan bir makyaj bazı olması.

 1. CC kremin kıvamı BB kremlerden biraz daha hafif.
 2. Bu da CC kremin sivilceye yatkın yağlı ciltler için daha faydalı olabileceği anlamına geliyor.
 3. CC kremlerde ek olarak bulunan ışık yansıtan partiküller cilde anında ışıltı katabilir, fondöten de cilt tonunu dengelemeye yardımcı olabilir.
 4. Eğer teniniz kızarmış ya da sararmışsa, isminden de anlaşıldığı gibi, cildinizin güzel ve eşit tonda görünmesi için doğru içeriğe sahip olan CC krem kurtarıcınız olacaktır.
You might be interested:  Kuyruk Sokumu Ağrısına Hangi Krem Iyi Gelir?

Antioksidanlarla, C ve E vitaminleriyle dolu olan, BB kremden daha yüksek GKF’ye sahip CC krem ile, cildinizin beslendiğinden ve korunduğundan da emin olabilirsiniz.

Farmasi CC krem ne işe yarar?

Renk düzeltici anlamına gelen “Color Corrector” kelimesinin kısaltılması olan CC kremler, hafif kıvamları ile cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olan ancak cildi ağırlaştırmayan kozmetik ürünlerdir. Özellikle yoğun makyaj yapmayı tercih etmeyen pek çok kadın tarafından günlük makyajda kullanılır.

Güneş lekeleri ve sivilce izlerini kapatmak için oldukça etkilidir. CC Krem Nedir? Cildinizin nefes almasını engellemeyen CC kremler, içeriğinde cilt renginizi eşitleyen pigmentler ve antioksidan içerir. Daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlamanın yanı sıra cilt bakımına da destek olur. Ayrıca CC krem kullandığınızda tek bir hamle ile cilt kusurlarınızı kapatabilir, cilt tonunuzu eşitleyebilir ve cildinizin kadife bir dokuda olmasını sağlayabilirsiniz.

CC Krem Ne İşe Yarar? Hafif formülü ile ön plana çıkan CC krem; siyah nokta, sivilce, sivilce izleri, çil ya da cilt lekelerini kapatmak için kullanılır. Cildi yağlandırmaması nedeni ile özellikle sivilceye meyilli cildi olan kişiler tarafından tercih edilir.

Ayrıca içeriğinde yoğun miktarda antioksidan, E ve C vitamini bulunur. Böylece cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri sunar ve cilt sorunlarınızın azalmasına yardımcı olarak daha güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Makyaj öncesinde CC krem kullanılması ise makyajın daha kalıcı olmasını sağlar.

CC Krem Nasıl Kullanılır? CC krem kullanmadan önce cildinize uygun bir ürün kullanarak cilt temizliği yapmanızda fayda vardır. Ardından cildinizi nemlendirerek hem CC kremi daha kolay uygulayabilir hem de ürünü daha kalıcı kılabilirsiniz. Daha kapatıcı ve yoğun bir uygulama için nemlendirilmiş sünger kullanabilir, hafif ve doğal bir görünüm için ise fondöten fırçası kullanarak CC kremi cildinize yedirebilirsiniz.

CC krem güneşten korur mu?

Ciltteki kırmızı ve sarı rengin birbirine olan eşitsizliğini gidermeyi amaçlayan CC krem, başta kadınlar olmak üzere pek çok kişinin vazgeçilmezi durumunda. Markalarına göre renkler değişebilen CC kremler; ciltte oluşan ince çizgilerin ve gözeneklerin de görünümünde etkili olmayı sağlayabilecek özellikleri taşıyor. CC krem ; ciltteki kırmızı ve sarı rengin birbirine olan eşitsizliğini gidermeyi amaçlayan renk dengeleyici krem olarak adlandırılır. Kore yapımı bir krem olan CC krem; sivilcelerden dolayı kızarmış olan ya da solgun bir sarı renge sahip olan ciltler için kullanılmaktadır.

 1. CC kremler markalarına göre renkleri de değişmektedir.
 2. Imisi ten rengine sahipken; kimi marka da gri-beyaz olabiliyor.
 3. Bu kullanıldıktan sonra cildin gerçek rengini almasını sağlıyor.
 4. CC kremler; ciltte oluşan ince çizgilerin ve gözeneklerin de görünümünde etkili olmayı sağlayabilecek özellikleri taşıyor.

CC kremler ; cildin güneş ışığından korunma özelliğini de taşıyarak cilde orta oranda nemlendirme sağlamaktadır. CC kremleri almadan önce mutlaka içeriklerini okumalısınız. Her marka aynı özelliği taşımayabilir. CC Krem Markaları Farmasi CC Krem: İçeriğinde; yulaf özü, vitamin, mineral ve protein bulunan krem; SDF 25 koruma etkisi ile güneş ışınlarına karşı da önemli bir faktör oluşturmaktadır.

 1. Cildin rengini oldukça iyi dengeleme sağlıyor ve yaşlanma etkilerini de azaltıyor.
 2. Flormar CC Krem : Cilt rengini dengeleyerek ciltte oluşan kusurları gideriyor ve cildi nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.
 3. Diadermine CC Kremi: İçeriğinde bitki özleri bulunan krem cildi besleyerek, nemlendirilmesini sağlıyor ve cilt kusurlarını kapatıyor.

Yağlı ciltler için güvenle kullanılabilir. Chanel CC Krem: Cildin rengini dengeleyici, cildi güneş ışınlarına karşı koruyucu, nemlendirici ve ferahlatan etkisiyle oldukça popüler olarak kullanılan bir markadır. Olay Total Effects CC Krem: İnce çizgilerin görünümünü ve yaşlanma etkileri azaltan etkisiyle cildi dengeleyen bir krem.

Ayrıca hücre yenileme özelliği olan krem tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Erborion CC Krem: Cildin renk tonunu dengeleyen krem; yaşlanma etkilerini azaltarak; cilt lekelerininin de görünümünü azaltması açısından oldukça etkili bir marka. Clinique Superdefense CC Krem: Güneşin zararlı ışınları içeren formülü ve cilt rendgini düzenleyici etkisi ile oldukça iyi bir marka olarak tercih ediliyor.

Estee Lauder CC Krem: Renk dengeleyici özelliğinin yanı sıra cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruma özelliği bulunan krem; yaşlanma ve ince çizgilerin görünümünü de azaltıyor.

CC krem neyle sürülür?

2. Adım: CC kremi parmağınla uygula – CC kremi öncelikle parmağınla cildine uygulamalısın. Böylece parmağının ısısı ile CC krem daha yumuşak bir hale gelecek ve cildinde daha homojen bir şekilde dağılacaktır. CC kremi makyaj bazı olarak da kullanabilirsin. Bununla birlikte, nemlendirici özelliği olmasına dikkat etmelisin ki makyajının kalıcılığına da etki etsin. Bir taşla iki kuş!

Farmasi BB krem sivilce yapar mi?

1. farmasi ile iletişime geçip bb kremini denemek için tester istedim, gayet nazikçe cevaplayıp istediğim testerları gönderdiler. bence şans verilse iyi bir markaya benziyor. bb kremini çok sevdim mesela, mutlaka satın alıcam. 🙂 ama bb kreminde renk çeşidi biraz daha olsa süper olurdu, ortadan koyuya cildime çok koyu geliyor, açıktan ortaya ise iyi ama fazla pembe alt tonlu.

Ince yapılı, yüzünüzde olduğunu hissetmiyorsunuz ve cildiniz kadife gibi oluyor. kapatıcılıkta orta sayılır.2. Orta kapatıcılığa sahip, gayet kalıcı beni şaşırtan bir bb kremdir. Bende – karma ciltli olmama rağmen – parlama yapmadı. Çok severek kullanıyorum ve biterse kesinlikle yeniden alacağım.3. Ortadan koyuya renk tonlusunu kullandığım, akne problemi olanların uzak durması gereken, pudra bitişli ve pudra kokulu, her gün kullanılmıyorsa uzun vadede gidebilecek kullanışlı bir renkli nemlendirici.

Sürüldüğü anda ten çekiyor ve sanki hiç sürmemişsiniz gibi bir his yaratıyor ki bu artı bir özellik benim için. Eksi noktalar: Bir kaç kez kullandıktan sonra emin oldum ki bu ürün ufak ufak sivilce yapma potansiyeline sahip bir ürün. Eğer cildinizde problem varsa bence uzak durulmalı.

 1. Ayrıca cildim yağlıya dönük olduğundan sabah 7 gibi sürdüğüm bu bb krem öğleden sonra bende mat görünümünü kaybetti ve özellikle alın bölgesinde parlamalar belirdi.
 2. Baz, pudra vb.
 3. Ürün kullanmadığımı da belirtmek isterim.22 temmuz 2015 15:44 22 temmuz 2015 15:45 4.
 4. Yağlı ve karma cilde sahip kişiler için uygun bu krem.

Ürünün en güzel yanı cildinizde çok doğal bir görüntü oluşturuyor olması. Eğer parlama sorununuz az ise üzerine pudra uygulamanıza bile gerek yok. Benim çok fazla olduğu için ben uygulamadan duramıyorum tabii. Genel olarak severek kullandığım bir bb krem.

Bu ara favorim. Markayı da ilk olarak bu bb krem sayesinde duydum.25 eylül 2015 20:55 ed.16 kasım 2015 17:57 5. Sozluge ilk geldigimde ilk yorum yaptigim urunlerde biri buydu. Sildim cunku baska markalarla karsilastiramayacaktim. Rengi tam uydu bana o nedenle baya cekici gelmisti daha onceki avon flormar ve diadermine uyumsuzlugundan sonra istedigim renk tonunu bulmak gozumda buyutmeme sebep oldu.

Kaliciligi gayet iyi elinizi surunce tum urunu almiyorsunuz. Kapaticiligi bb kremden beklenecek sekilde. Kokusu ve dagitmasi gayet kolay ozunde iyi bi krem ama asiri sivilce yapiyor. Hemde tek gunde tek kullanimda gozle gorulur sivilcelenme yapiyor. Rival de loop young in bb kremini kullaniyorum onun tonu istedigim ton degil ancak gunlerdir ozellikle sivilcelerimin ustune surmeme ragmen sivilce yapmadi.

uzuluyorum boyle 🙁 fiyati da 25 tl falan olmus farmasisin sen titre ve kendine gel 6. Yağlı ve pembe alt tonlu ciltler için uygun bir bb krem. açık tonu çok beyazsanız biraz koyu gelecektir ama yine de ciltle bütünleşmesi güzel. kalıcılığı da fena değil ama üstüne pudra istiyor.31 ekim 2015 00:07 ed.2 kasım 2015 11:40 7.2 senedir bayılarak kullandığım ürün.Ciltle bütünleşmesi ve gün boyu parlama yapmaması favori bb kremim olmasına yol açmıştır.8.

karma cilt tipine sahibim ve aşırı aşırı aşırı derecede memnunum.

You might be interested:  Madeleb Centella Asiatica Krem Ne Işe Yarar?

Kuru ciltler için hangi BB krem?

Kuru ciltler için BB krem önerileri – Bu da ilgini çekebilir Bilmeniz Gereken Makyaj Malzemeleri ve İsimleri Devamı BB kremler çıktığından beri artık canlı ve sağlıklı görünmek kuru ciltler için çok kolay. BB krem cildindeki renk eşitsizliğini ortadan kaldırarak cildine pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.

 1. Uru ciltler için BB krem seçerken her zaman ıslak bitişli ve nemlendirici etkili BB kremleri seçmelisin.
 2. Maybelline Dream Satin BB Krem, nemlendirici serum içeriği sayesinde cildi gün boyu nemlendirmeye yardımcı oluyor.
 3. Ayrıca SPF 30 içeriği ile de cildi güneşin zararlı etkilerinden koruma özelliğine de sahip.

Hafif formülü ile renk eşitsizliklerini dengeliyor, cilde aydınlık ve sağlıklı bir görünüm veriyor.

Farmasi CC Krem yağlı ciltler için mi?

Farmasi CC Krem Hangi Cilt Tipine Uygun? – Farmasi CC krem cilt tipi fark etmeksizin herkesin kullanabileceği bir kozmetik ürünüdür. Kozmetik ürünlerden beklenilen performansın alınabilmesi için ilk yapılması gereken cilt tonunuzu öğrenmek olmalıdır. Cilt tipleri; kuru, yağlı ve karma olmak üzere üç tanedir.

Cilt tipi belirlemenin en sağlıklı yolu bir dermatoloğa görünmek olacaktır ancak bu yolu kullanmadan cilt tipinin ne olduğunu anlamak da mümkündür. Cildi sürekli çatlayan, pul pul dökülen ve sürekli nemlendirme ihtiyacı duyan kişiler genellikle kuru cilt tipine sahip olmaktadır. Cildinde siyah nokta, akne, sivilce oluşumu çok fazla olan ve cildi sık sık yıkanmasına rağmen kısa süre içerisinde yağlı bir görünüme kavuşan kişiler ise yağlı cilt tipine sahip olmaktadır.

Yağlı cilt tipi için belirtilen özelliklerin burun, çene ve alında; kuru cilt tipi için belirtilen özelliklerinse yanaklarda görüldüğü ciltler de karma ciltlerdir. İlginizi Çekebilir: Farmasi İlk Ay Hediyeleri Nelerdir?

Buğday tenliler için hangi BB krem?

BB Krem Hangi Ton Alınmalı? – Pek çok farklı makyaj ürününde olduğuna benzer şekilde BB kremlerde de ton oldukça önemli. Zira bu ürünler hem cildinizdeki ton eşitsizliğini gidermeye çalışırken hem de cildinizin sağlıkla parlamasına yardımcı oluyor. Dolayısıyla farklı renk tonu seçeneği sayesinde bunu her tondaki cilt için gerçekleştirebiliyor.

Peki, BB krem hangi ton alınmalı ? Bunu anlamak aslında çok basit. BB kremin sizin cilt tonunuza uyumlu olup olmadığını test etmek için yapmanız gereken tek şey, ürünü boynunuzda denemek. Yüz renginize en yakın ton boynunuzda olduğu için ürünü burada deneyerek doğru seçim yapabilirsiniz. Örneğin, buğday tenli kişiler için orta ton BB krem çeşitleri son derece uygun.

Ne açık ne koyu olan bu ton sayesinde buğday tenliler yüz makyajlarında doğal bir görüntüye kavuşabilir. Diğer yandan eğer teniniz oldukça beyazsa, en açık ton BB krem seçeneği sizin için ideal. Zira daha koyu tonlar yüzünüzde anında belli olacak ve bu da pek hoş gözükmeyecektir.

Esmerlerse koyu tonlu BB kremleri satın alarak makyajlarında kullanabilir. Tüm bunlara ek olarak BB krem satın alırken yüzünüzün yapısını da düşünmelisiniz. Eğer yüzünüz yağlı ve sivilceliyse, su bazlı ve mat bir ürün kullanmanızda fayda var. Diğer yandan cildiniz kuruysa, nemli bir bitişe sahip çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz.

Böylece cilt tipinize uygun BB kremi kullanarak cildinizin sağlıkla parlamasına destek olabilirsiniz.

Farmasi CC krem hangi tonu?

Farmasi CC Krem Nasıl Seçilir? – Farmasi CC krem tonları arasında seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. “Farmasi CC krem nasıl kullanılır?” sorusu kadar sıklıkla merak edilen ürünlerin nasıl seçileceği bazı kriterler doğrultusunda belirlenebilir.

Farmasi CC krem faydaları ve özelliklerini büyük oranda belirleyen doğru ürün seçimidir. Bu seçimi de cilt tipine ve cilt rengine göre yapmanız önemlidir. Farmasi CC krem açıktan ortaya kullananlar tarafından yapılan en sık yapılan hatalardan biri de yanlış renk seçimidir. Farmasi CC krem 01, en açık tona sahiptir.

Bu nedenle açık cilt rengine sahip olan kullanıcılar için uygundur. Farmasi CC krem 2 numara ise buğday ve kumral cilt rengi için uygundur. Bu ton Farmasi CC krem medium olarak da bilinir. Siz de kumral bir cilt rengine sahipseniz Farmasi CC krem orta ton kullanabilirsiniz.

Farmasi CC krem medium to dark ise esmer tenliler için en doğru seçenektir. Farmasi CC krem light to medium kullananlar genellikle ne çok açık ne de orta ten rengine sahiptir. Bu renk Farmasi CC krem orta ton için bir alternatiftir. Ürünler cilt tipi özelinde de seçilmelidir. Farmasi yağlı ciltler için CC krem içeriği yağlanmaya meyilli olan cildin sebum dengesini sağlayarak renklendirme sunar.

Bunun yanında kuru cilt tipleri için de nemlendirici özelliği yüksek CC kremler formüle edilir.

CC krem nereye sürülür?

CC Krem Nedir Neden CC Krem Kullanmalıyım Ne İşe Yarar? CC krem en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. CC harflerinin İngilizce karşılığı color correcting; yani cilt renk düzeltici demek. CC kremin faydaları denilince aklımıza gelen ilk şey tabii ki ciltteki renk eşitsizliklerini gidermesidir.

 1. Cilt tonunu dengeleyen bu krem, daha pek çok işleve sahiptir.
 2. Cilt lekelerine iyi gelir, cildin güneş ışınlarından zarar görmesini engeller ve cilde bakım yapar.
 3. Ancak CC kremlerin faydasını görmek isteyenlerin, hiç aksatmadan kullanmaya devam etmeleri gerekir.
 4. Bu konuda sabırsızlık gösterilmemelidir.
 5. CC Krem Nasıl Kullanılır? İşaret parmağımıza 2-3 damla CC krem sıkalım.

Ardından burnumuza, yanaklarımıza ve alnımıza nokta nokta uygulayalım. Daha sonra dairesel hareketlerle cildimizin tamamına iyice yedirelim. Kremin yeterli gelmemesi durumunda bu işlemi yeniden yapalım. Genelde CC krem kullanılırken sünger ya da fırçadan yardım alınır.

You might be interested:  Kimlik Kartında Cilt No Nerede Yazar?

Fakat bunun yerine parmaklarınızla yapmanız daha doğru olacak, cildinize daha iyi etki edecektir. Böylece daha düzgün uygulayabilir ve maximum düzeyde fayda görebilirsiniz. Bundan dolayı CC kremi fırça veya süngerle değil, parmaklarınızla sürmeniz tavsiye edilir. CC Kremin Cilde Faydaları Nelerdir? CC kremin o kadar hafif bir yapısı vardır ki, cildinizde olup olmadığını bile anlamazsınız.

CC krem sürmek çok basit bir işlemdir ve birkaç dakikanızı bile almaz. Cildinizin renk tonunu eşitleyen bu krem, pürüzsüzlük ve doğallık sunar. Fondötene benzeyen fakat ondan daha ince bir yapıya sahip olan CC krem, tek kelimeyle dört dörtlük bir cilt bakım ürünüdür.

  Cilt lekelerini kamufle eden bu ürünler, renk düzensizliklerini giderir. Özellikle yaz mevsiminde kullanılması çok faydalıdır. Zira güneşten koruyarak zararlı ultraviyole ışınlarının cildi yıpratmasına engel olur. Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır. Işıltılı bir cilde sahip olmak isteyenlerin beklentilerini karşılayan CC krem, daha enerjik ve dinç gösterir. Sivilcelere ve aknelere karşı etkilidir. Kızarıklığı yok eder ve kusursuz bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Nemlendirici özelliği vardır. Cildinize uygun bir CC krem alıp doğru kullanırsanız, cildinizdeki siyah noktalar, kızarıklık ve diğer pürüzler gizlenecektir. Cilt için hem kapatıcı hem de besleyici olan CC krem, çoğu kadının makyaj çantasından hiç eksik olmamaktadır. SPF koruyuculuğunun yüksek oluşu, kremsi yapısı ve iyileştirilmiş formülüyle yağlı ciltler için de gayet idealdir. CC kremler cilt tonunu dengelediği için sıklıkla tercih edilmektedir. Ciltteki kızarıklıklara birebir olan CC kremlerin etkisi uygulanır uygulanmaz hemen ortaya çıkmakta ve kızarıklıkları anında yok etmektedir. Öte yandan CC krem, cilt üzerindeki renk pigmentlerini de ortadan kaldırır. SPF içerikli CC kremler hem cilde bakım yapar hem de güneşten koruyarak cildin zarar görmesini önler. Güneş koruyucu özelliğinden dolayı kararma ve cilt lekesi gibi sorunları da engeller. CC kremler kuru ve yağlı ciltlerde kullanılabilir. Kuru cilt yapısına sahipseniz cildinize nem verecek, yağlı cilt yapısına sahipseniz cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alarak parlamanın önüne geçecektir.

  CC krem güneşten korur mu?

  Ciltteki kırmızı ve sarı rengin birbirine olan eşitsizliğini gidermeyi amaçlayan CC krem, başta kadınlar olmak üzere pek çok kişinin vazgeçilmezi durumunda. Markalarına göre renkler değişebilen CC kremler; ciltte oluşan ince çizgilerin ve gözeneklerin de görünümünde etkili olmayı sağlayabilecek özellikleri taşıyor. CC krem ; ciltteki kırmızı ve sarı rengin birbirine olan eşitsizliğini gidermeyi amaçlayan renk dengeleyici krem olarak adlandırılır. Kore yapımı bir krem olan CC krem; sivilcelerden dolayı kızarmış olan ya da solgun bir sarı renge sahip olan ciltler için kullanılmaktadır.

  1. CC kremler markalarına göre renkleri de değişmektedir.
  2. Imisi ten rengine sahipken; kimi marka da gri-beyaz olabiliyor.
  3. Bu kullanıldıktan sonra cildin gerçek rengini almasını sağlıyor.
  4. CC kremler; ciltte oluşan ince çizgilerin ve gözeneklerin de görünümünde etkili olmayı sağlayabilecek özellikleri taşıyor.

  CC kremler ; cildin güneş ışığından korunma özelliğini de taşıyarak cilde orta oranda nemlendirme sağlamaktadır. CC kremleri almadan önce mutlaka içeriklerini okumalısınız. Her marka aynı özelliği taşımayabilir. CC Krem Markaları Farmasi CC Krem: İçeriğinde; yulaf özü, vitamin, mineral ve protein bulunan krem; SDF 25 koruma etkisi ile güneş ışınlarına karşı da önemli bir faktör oluşturmaktadır.

  1. Cildin rengini oldukça iyi dengeleme sağlıyor ve yaşlanma etkilerini de azaltıyor.
  2. Flormar CC Krem : Cilt rengini dengeleyerek ciltte oluşan kusurları gideriyor ve cildi nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm sağlıyor.
  3. Diadermine CC Kremi: İçeriğinde bitki özleri bulunan krem cildi besleyerek, nemlendirilmesini sağlıyor ve cilt kusurlarını kapatıyor.

  Yağlı ciltler için güvenle kullanılabilir. Chanel CC Krem: Cildin rengini dengeleyici, cildi güneş ışınlarına karşı koruyucu, nemlendirici ve ferahlatan etkisiyle oldukça popüler olarak kullanılan bir markadır. Olay Total Effects CC Krem: İnce çizgilerin görünümünü ve yaşlanma etkileri azaltan etkisiyle cildi dengeleyen bir krem.

  Ayrıca hücre yenileme özelliği olan krem tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Erborion CC Krem: Cildin renk tonunu dengeleyen krem; yaşlanma etkilerini azaltarak; cilt lekelerininin de görünümünü azaltması açısından oldukça etkili bir marka. Clinique Superdefense CC Krem: Güneşin zararlı ışınları içeren formülü ve cilt rendgini düzenleyici etkisi ile oldukça iyi bir marka olarak tercih ediliyor.

  Estee Lauder CC Krem: Renk dengeleyici özelliğinin yanı sıra cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruma özelliği bulunan krem; yaşlanma ve ince çizgilerin görünümünü de azaltıyor.

  CC krem nedir ne işe yarar?

  Renk düzeltici anlamına gelen “Color Corrector” kelimesinin kısaltılması olan CC kremler, hafif kıvamları ile cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olan ancak cildi ağırlaştırmayan kozmetik ürünlerdir. Özellikle yoğun makyaj yapmayı tercih etmeyen pek çok kadın tarafından günlük makyajda kullanılır.

  Güneş lekeleri ve sivilce izlerini kapatmak için oldukça etkilidir. CC Krem Nedir? Cildinizin nefes almasını engellemeyen CC kremler, içeriğinde cilt renginizi eşitleyen pigmentler ve antioksidan içerir. Daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlamanın yanı sıra cilt bakımına da destek olur. Ayrıca CC krem kullandığınızda tek bir hamle ile cilt kusurlarınızı kapatabilir, cilt tonunuzu eşitleyebilir ve cildinizin kadife bir dokuda olmasını sağlayabilirsiniz.

  CC Krem Ne İşe Yarar? Hafif formülü ile ön plana çıkan CC krem; siyah nokta, sivilce, sivilce izleri, çil ya da cilt lekelerini kapatmak için kullanılır. Cildi yağlandırmaması nedeni ile özellikle sivilceye meyilli cildi olan kişiler tarafından tercih edilir.

  Ayrıca içeriğinde yoğun miktarda antioksidan, E ve C vitamini bulunur. Böylece cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri sunar ve cilt sorunlarınızın azalmasına yardımcı olarak daha güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Makyaj öncesinde CC krem kullanılması ise makyajın daha kalıcı olmasını sağlar.

  CC Krem Nasıl Kullanılır? CC krem kullanmadan önce cildinize uygun bir ürün kullanarak cilt temizliği yapmanızda fayda vardır. Ardından cildinizi nemlendirerek hem CC kremi daha kolay uygulayabilir hem de ürünü daha kalıcı kılabilirsiniz. Daha kapatıcı ve yoğun bir uygulama için nemlendirilmiş sünger kullanabilir, hafif ve doğal bir görünüm için ise fondöten fırçası kullanarak CC kremi cildinize yedirebilirsiniz.

  CC krem neyle sürülür?

  2. Adım: CC kremi parmağınla uygula – CC kremi öncelikle parmağınla cildine uygulamalısın. Böylece parmağının ısısı ile CC krem daha yumuşak bir hale gelecek ve cildinde daha homojen bir şekilde dağılacaktır. CC kremi makyaj bazı olarak da kullanabilirsin. Bununla birlikte, nemlendirici özelliği olmasına dikkat etmelisin ki makyajının kalıcılığına da etki etsin. Bir taşla iki kuş!