Gögüs Ucu Yarasına Ne Iyi Gelir Krem?

09.12.2022 0 Comments

Gögüs Ucu Yarasına Ne Iyi Gelir Krem
Göğüs Ucu Yarası Olmaması İçin Neler Yapılmalı? – Satın aldığınız Göğüs Ucu Kremini, emzirme döneminde de kullanmaya devam edebilirsiniz. Lanolin içermeyen kremi, bebeğinizi emzirmeden önce göğüs ucunuza sürdükten sonra durulamanız gerekmez. Göğüs ucunda kullanacağınız kremin; alerjik etki gösterebilen, cildi tahriş edebilen bir kimyasal olan lanolin maddesini içermemesi önemlidir.

 • Bebeğiniz ve kendiniz için güvenle kullanabileceğiniz bir marka olan Mustela’nın, yeni Göğüs Ucu Kremi lanolin içermez.
 • Böylece kremi göğüs ucunuza uyguladıktan sonra, silmeye gerek duymadan emzirebiliyorsunuz.
 • Hayvansal içerikli bir madde olan lanolin, taşıdığı pestisit riski nedeniyle hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı üzerinde zararlı etkilere sahiptir.

Emzirmeden dolayı hassaslaşan göğüs uçlarınız için, %100 doğal ve organik içeriğe sahip olan, Mustela kremi deneyebilirsiniz. Mustela göğüs ucu çatlak kremi, cildi besleyerek nemlendirir ve yara oluşumunu engeller. Yatıştırıcı ve yara oluşumunu engelleyici özelliği ile dikkat çeken ürün, kullanım kolaylığı ile de tercih edilir.

Lansinoh krem sürdükten sonra bebek emzirilir mi?

Meme ucunun zarar görmemesi için emzirme nasıl olmalı? – Yenidoğan bebek emme refleksiyle doğar ve anne de emzirme içgüdüsüne sahiptir. Ancak doğru şekilde emzirmek bebeğin yeterince beslenebilmesi, sütün miktarı ve annenin konforu için önemli bir ayrıntıdır. Peki, doğru emzirme nasıl olur ?

Rahat edeceğiniz konforlu bir pozisyonda oturun ya da uzanın. Size stres etkisi yaratacak unsurları göz ardı edebileceğiniz bir ortam yaratmaya çalışın. Hoş ve hafif bir müzik, temiz hava, iyi hissettiğiniz bir oda gibi Emzirirken yanınıza bir bardak ılık su alabilirsiniz. Ara ara birer yudum su almak iyi hissettirebilir. Bebeği onun rahat edeceği şekilde başı kolunuza oturacak şekilde ve ne tamamen yatay ne de dik olacak şekilde konumlandırın. Emzirme yastığı kullanımı da bebeğin konforunu arttırabilir. Meme ucunun kahverengi kısmının mümkün olduğunca büyük bölümünü bebeğin ağzına yerleştirin. Sadece meme ucunu değil kahverengi kısmın tamamını ağzına almasını sağlayın. Emzirme sona erdiğinde meme ucuna Lanolin krem sürebilirsiniz. Bebeğinizi emzirmeden önde kremi temizlemenize ya da silmenize gerek yok. Lansinoh HPA Lanolin krem tamamen doğal içerikli olduğu, hiçbir katkı ve koruyucu madde içermediği için emzirmeden önce silinmesine gerek yoktur. Meme ucunun silinmesi ya da sık yıkanması meme ucu dokusunun kurumasına ve hassasiyetin artmasına sebep olur.

You might be interested:  Cilt Bakımı Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Göğüs üstü Catlagina ne iyi gelir?

Hamilelik, hızlı kilo alıp verme, ergenlik gibi vücudumuzda değişikliklerin olduğu dönemlerde ciltte, memede çatlaklar meydana gelebilir. Göğüste oluşan çatlakları geçirmek için hem teknolojik tedavi yöntemlerini kullanabilir hem de aşağıda bildireceğimiz bitkisel yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

 1. Memede, Göğüslerde Çatlak Neden Olur? Ergenlik Ergenler ergenlik çağına geldiklerinde vücutlarında hormonal değişiklikler yaşarlar.
 2. Hormonlardaki değişiklikler fiziksel değişiklikleri de tetikler.
 3. Ergenlik döneminde meydana gelen hormonal değişiklikler, meme dokusunun hızlı büyümesini tetikleyebilir.
 4. Meme dokusu büyüdükçe cilt gerilir.

Cildin gerilip incelmesi göğüslerde çatlaklara neden olabilir. Çatlaklar, birçok kız için ergenliğin normal bir parçasıdır. Bazı genç kızlar ergenlik döneminde uyluklarında, kalçalarında ve popolarında da çatlaklar fark edebilir. Gebelik Göğüsler de dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde çatlakların ortaya çıkmasının en yaygın nedeni hamileliktir.

 • Çatlaklar genellikle üçüncü trimesterdeoluşmaya başlar.
 • Bebek büyüdükçe yükselen östrojen seviyeleri, süt kanallarının ve göğüslerin büyümesine neden olur ve bu da memede çatlaklara neden olabilir.
 • Ilo Alıp Verme Kilo alan kadınlar göğüslerindeki yağ dokusunun da arttığını sıklıkla fark edeceklerdir.

Göğüs boyutları büyüdükçe çatlaklar oluşabilir. Keza, kilo kaybı yaşarsanız yağ dokusu azalmasına rağmen göğüslerde çatlaklar oluşmaya devam edebilir. Bu durum, kilo kaybına bağlı ciltte elastikiyet ve kolajen kaybından kaynaklanır. Göğüs Büyütme Ameliyatı Olma Göğüs büyütme ameliyatı da memede çatlakların oluşmasına neden olabilir.

Bu ameliyatlar implant yerleştirerek meme boyutunu büyütmek içindir. Yeni implantlar yerleştirmek ve göğüslerinizi yeniden konumlandırmak cildi gerebilir ve bu da çatlaklara neden olabilir.Büyük meme implantlarıyaptıran kişilerde yaygın görülen bir sorundur. Genetik Anne veya baba tarafınızda memede çatlak yaşama sorunu varsa, bu durum sizde de görülebilir.

Memedeki Çatlaklar Nasıl Geçer? Fraksiyonel Lazer Fraksiyonellazer memedeki çatlakları gidermek için kullanabileceğiniz etkili teknolojik bir tedavidir. Çatlakların boyutu ve durumuna göre seans sayısı değişir. %70 oranında düzelme sağlanır. Lazer Tedavisi Lazer memede çatlakların geçmesi için güvenli bir yoldur.

 • Hasarlı elastin liflerinin yenilenmesine yardımcı olur ve kollajen üretimini iyileştirir, böylece memede çatlakları yok eder.Icon lazer tedavisi bu amaçla uygulanabilir.
 • Imyasal Peeling Kimyasal peelingde memedeki çatlakların tedavisi için etkili seçeneklerinden biridir.
 • Cildin üst tabakasını yeniler ve çatlakların geçmesine yardımcı olur.

Hint Yağı Kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, benler, koyu lekeler, ince çizgiler ve sivilce gibi bir takım cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan hint yağı, çatlaklardan kurtulmak için de kullanılabilir. Çatlaklara biraz hint yağı sürün ve bölgeye 5 ila 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın.

You might be interested:  Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır Erkek?

Bebek kan emerse ne olur?

Gögüs Ucu Yarasına Ne Iyi Gelir Krem Bazen emzirme sonrası bebeğiniz kustuğunda veya pompa kullandığınız zaman sütünüzün içinde bir miktar kan görebilirisiniz. Kan meme ucundan mı yoksa içinden mi ya da bebeğin ağız veya midesinden mi geliyor diye endişe edebilirsiniz. Ayrıca bu kan bebeğime zarar verir mi diye düşünebilirsiniz.

 1. Aslında emzirmenin ilk günlerinde süte kan karışması sık karşılaşılan bir durumdur.
 2. Ama endişe etmenize gerek yoktur.
 3. Çünkü anne sütü içerisinde kan olması bebeğinize zarar vermez ve emzirmenize de engel değildir.
 4. Normalde emzirmenin ilk günlerinde memedeki değişiklikler nedeniyle süte bir miktar kan geçişi olur.

Bebeğiniz emdiği kanı kusmadıkça veya siz sütünüzü sağarken kanı görmediğiniz sürece kan genellikle fark edilmez. Ama kan miktarı çoksa o zaman süt kırmızı, pembe veya kahverengi gibi görünür. Eğer bebek çok kan yutarsa parlak kırmızı bir şekilde kanı kusabilir ya da kakasında kahverengi sindirilmiş kan parçaları bulunabilir.

 • Anne sütü içinde kan sıklıkla meme ucu çatlakları nedeniyle olur.
 • Bunun dışında sütün artışı ile gelişen süt kanallarındaki gerginlik, emzirme sırasında negatif basınç nedeniyle meme içindeki kılcal damarların çatlaması da kanamaya neden olur.
 • Bu tür kanamalar genellikle emzirmenin ilk haftalarında ortaya çıkar.

Daha nadiren meme kanalında iyi huylu papillom veya memenin fibrokistik yapısı da kanamaya yol açabilir. Ayrıca ilk haftalar dışında emzirmenin ilerleyen dönemlerinde çok çok nadir de olsa sütte kan görülmesi annede var olabilecek meme kanseri ihtimalini düşündürebilir.

 • Çok nadiren kanama olmadan annenin yediği gıdalar veya sağma sırasında oluşabilecek enfeksiyon bazen sütün rengini pembe renge dönüştürebilir.
 • Eğer anne sütünde kan meme ucu çatlaklarından kaynaklanıyorsa çatlakları bir an önce iyileştirip bebeğin emmesine devam edilmelidir.
 • Bebeğin memeyi düzgün tutup tutmadığı ya da emzirme pozisyonları ile sıkıntı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmeli, gerekirse bir emzirme danışmanından destek alınmalıdır.

Kan bebekte bulantı ve kusma yapmıyorsa emzirmeye devam edilmelidir. Çünkü kan bebekler için zararlı değildir. Zaten bütün bebekler doğum sırasında bir miktar anne kanını yutarak doğarlar. Eğer bebeğinizin yuttuğu kan çok fazla ise bunu kusarak çıkarıyor veya kakasında kahverengi renkte sindirilmiş şekilde çıkıyorsa mutlaka doktorunuza danışmanız iyi olur.

Emzirdikten sonra memede ağrı neden olur?

Emziren annelerin neredeyse tamamına yakın bir çoğunun yaşadığı en büyük meme problemlerinden birisi de emzirdikten sonra göğüste oluşan ağrıdır. Bu ağrının neden ortaya çıktığı ise çok açıktır. Her iki memenin yeterince boşaltılmamasıyla biriken süt sonucu annenin göğsünde şişkinlik ve ağrı oluşabilir.

You might be interested:  Koleston Tüp Krem Boya Nasıl Kullanılır?

Göğüs üstü Catlagina ne iyi gelir?

Hamilelik, hızlı kilo alıp verme, ergenlik gibi vücudumuzda değişikliklerin olduğu dönemlerde ciltte, memede çatlaklar meydana gelebilir. Göğüste oluşan çatlakları geçirmek için hem teknolojik tedavi yöntemlerini kullanabilir hem de aşağıda bildireceğimiz bitkisel yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Memede, Göğüslerde Çatlak Neden Olur? Ergenlik Ergenler ergenlik çağına geldiklerinde vücutlarında hormonal değişiklikler yaşarlar. Hormonlardaki değişiklikler fiziksel değişiklikleri de tetikler. Ergenlik döneminde meydana gelen hormonal değişiklikler, meme dokusunun hızlı büyümesini tetikleyebilir. Meme dokusu büyüdükçe cilt gerilir.

Cildin gerilip incelmesi göğüslerde çatlaklara neden olabilir. Çatlaklar, birçok kız için ergenliğin normal bir parçasıdır. Bazı genç kızlar ergenlik döneminde uyluklarında, kalçalarında ve popolarında da çatlaklar fark edebilir. Gebelik Göğüsler de dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerinde çatlakların ortaya çıkmasının en yaygın nedeni hamileliktir.

Çatlaklar genellikle üçüncü trimesterdeoluşmaya başlar. Bebek büyüdükçe yükselen östrojen seviyeleri, süt kanallarının ve göğüslerin büyümesine neden olur ve bu da memede çatlaklara neden olabilir. Kilo Alıp Verme Kilo alan kadınlar göğüslerindeki yağ dokusunun da arttığını sıklıkla fark edeceklerdir.

Göğüs boyutları büyüdükçe çatlaklar oluşabilir. Keza, kilo kaybı yaşarsanız yağ dokusu azalmasına rağmen göğüslerde çatlaklar oluşmaya devam edebilir. Bu durum, kilo kaybına bağlı ciltte elastikiyet ve kolajen kaybından kaynaklanır. Göğüs Büyütme Ameliyatı Olma Göğüs büyütme ameliyatı da memede çatlakların oluşmasına neden olabilir.

 1. Bu ameliyatlar implant yerleştirerek meme boyutunu büyütmek içindir.
 2. Yeni implantlar yerleştirmek ve göğüslerinizi yeniden konumlandırmak cildi gerebilir ve bu da çatlaklara neden olabilir.Büyük meme implantlarıyaptıran kişilerde yaygın görülen bir sorundur.
 3. Genetik Anne veya baba tarafınızda memede çatlak yaşama sorunu varsa, bu durum sizde de görülebilir.

Memedeki Çatlaklar Nasıl Geçer? Fraksiyonel Lazer Fraksiyonellazer memedeki çatlakları gidermek için kullanabileceğiniz etkili teknolojik bir tedavidir. Çatlakların boyutu ve durumuna göre seans sayısı değişir. %70 oranında düzelme sağlanır. Lazer Tedavisi Lazer memede çatlakların geçmesi için güvenli bir yoldur.

 • Hasarlı elastin liflerinin yenilenmesine yardımcı olur ve kollajen üretimini iyileştirir, böylece memede çatlakları yok eder.Icon lazer tedavisi bu amaçla uygulanabilir.
 • Imyasal Peeling Kimyasal peelingde memedeki çatlakların tedavisi için etkili seçeneklerinden biridir.
 • Cildin üst tabakasını yeniler ve çatlakların geçmesine yardımcı olur.

Hint Yağı Kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, benler, koyu lekeler, ince çizgiler ve sivilce gibi bir takım cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan hint yağı, çatlaklardan kurtulmak için de kullanılabilir. Çatlaklara biraz hint yağı sürün ve bölgeye 5 ila 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle nazikçe masaj yapın.