Goji Berry Krem Ne Işe Yarar?

10.12.2022 0 Comments

Goji Berry Krem Ne Işe Yarar
Goji berry kremi cildiniz için gerekli kolajen liflerine ek olarak hiyaluronik asit molekülleri arasında bulunan elastikiyeti doğal yollarla sağlamaktadır. Ayrıca cildinizde değişik nedenlerle oluşmuş kırışıklıklar kan damarlarını kapatmaktadır, bu vesile ile de deride kan ve lenf dolaşımını bozulmaktadır.

Hendel’s Garden Goji cream ne işe yarar?

15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.Bu ürün ModaMarkalar tarafından gönderilecektir. İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir. Açıklama Goji meyveleri özü ile canlandırıcı krem, olgun bir cildin mükemmel bir şekilde yenilenmesi için gerçek bir enerji artışıdır. Cildin iç yaşlanma potansiyelini harekete geçirir, yorgunluk belirtilerini giderir, pürüzsüzleştirir ve nemlendirir, cilt tonunu ve direncini gözle görülür şekilde iyileştirir.Sonunda rahat, iyi dengelenmiş dokusu anında emilir, yapışkan, dökülme ve parlak olma şansı bırakmaz. Makyaj için bir taban olarak uygundur.Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir.10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten fazla stok sunulmuştur.Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Goji berry ne renk?

Goji berry nedir? – Goji Berry Krem Ne Işe Yarar Kuşburnuna benzeyen bu kırmızı minik meyve, halk arasında kurt üzümü olarak da biliniyor. Çin, Tibet ve Moğolistan’da yetişen ve ardından tüm dünyaya adını duyurmayı başaran goji berry, soğuk ve sıcak birçok hava koşuluna karşı dayanıklı olduğu için artık dünyanın pek çok yerinde yetiştiriliyor.

Goji berry türkiyede nerede yetişir?

Çok hızlı büyüyen, çok miktarlarda meyve çiçek oluşumu gözlenen bu bitkidin tadı çok fazla acıdır. Bu acı tadı sebebi ile gıda olarak tüketilmemektedir. Genellikte tıp, alternatif tıp alanlarında kullanılmaktadır. Çin’de 2000 yıldır bu bitkinin ilaç olarak kullandığı bilinmektedir.

 1. Goji Berry Nasıl Yetişir? Goji berry bitkisini iki farklı şekilde yetiştirmek mümkündür.
 2. Birinci üretim şekli çelikleme yöntemi iken, ikinci yetiştirme şekli ise tohumdan yetiştirmedir.
 3. Çok fazla olmasa da, doku kültürü ile de üretmek mümkündür.
 4. Tohum ile üretilen goji berry bitkisi, 3 km yakınlarında düşük bir ırk goji berry ağacı yok ise, tozlaşma gerçekleşmez ve aynı özelliği taşır.
You might be interested:  Hipokort 0.5 Krem Ne Işe Yarar?

Tohum ekim ortamında ortalama ısı 20 ile 25 santigrat derece olduğu zaman 7 ile 10 gün aralığında çimlenme gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu ortalama ısı derecesi değişkenlik gösterebilir ve tohum cinsine de bağlı olarak erken çimlenme olayının gerçekleşmesi olası bir durumdur.

 • Bu uygulanan işlemler, sera ortamında düzenli olarak kontrol edilerek yapılmalıdır.
 • Goji Berry Bitkisi Nasıl Budanır? Fidan dikimi yapıldığı zaman yaklaşık 1 metrelik kamışlara ya da çıtalara bağlanması ve 30 cm den tepe kesimi gerçekleştirilmelidir.
 • Bu sayede bitkimizin gövdesinin güçlenmesi gerçekleşir.

Goji berry fidanlarının 1. yılının ilkbahar ayında yaklaşık olarak 60 cm den tepe kesme işlemleri tekrarlanmalıdır. Bu sadeye gövdenin kalınlaşması ve taç yapması sağlanır. Eğer bu kesme işlemleri gerçekleştirilmezse, kendisini taşıyamayan bir gövde oluşur.

 • Goji berry bitkisinin 2.
 • Yılı ve sonrasındaki yıllarda 1,30 cm den kesme işlemleri yapılır.
 • Ters armut şeklinin verilebilmesi için her sene ilkbahar aylarında budama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gereklidir.
 • Budama işlemleri Mart ayında fidanlar uyanmadan yapılmaktadır.
 • Yaz ortalarında yapılan budamalarda meyvelerin kalitesinin düştüğü gözlemlenmiştir.

Goji Berry Türkiye’de En Çok ve En İyi Nerede Yetişir ve Nasıl Yetiştirilir? Goji berry bitkisi, ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yetişebilmektedir. Yüksek rakımlarda verimi ve kalitesi daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Rakım değeri ise 200 ile 2000 metreler arasındadır.