Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Krem?

05.12.2022 0 Comments

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Krem
Göz Altı Morluğu & Torbası Bakımı

 1. Dermoskin Be Bright Göz Çevresi Peptit Kompleks Krem 15 ml.
 2. Bioderma Atoderm Intensıve Eye 100 ml.
 3. Cyrene Multivitamin Extra Firming Eye Treatment.
 4. Reklam.
 5. Herbaderm 15Ml Göz Altı Torba Ve Morluklarına Karşı Krem.
 6. Reklam.
 7. Bioderma Sensibio Eye Contour Gel 15 ml.

Meer items

Göz altı morlukları için en iyi krem hangisi?

La Roche-Posay Pigmentclar Yeux Göz Bakım Kremi – Konu en iyi göz altı morluğu kremi olduğunda La Roche-Posay Pigmentclar Yeux kreminden bahsetmemek olmaz. İçeriğindeki PhE-Resorcinol ve kafein konsantresi sayesinde mavi ve kahverengi halkaların görünümünü azaltan ürün, çok daha aydınlık bir görünüm vaadediyor.

Göz altı morluklarına ne iyi gelir ilaç?

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir? –

Salata

İçeriğinde %96 oranında su bulunan salatalık, göz altı derisine yeterli miktarda sıvı verir.

Göz altına neden krem sürülmez?

Gözlerinizin çevresindeki deri incedir ve nemlendirici malzemeleri yüzünüzün diğer bölgelerindeki derilerden çok daha hızlı emer. Çok narin olduğundan tahrişlere karşı korunmasızdır. Göz bölgesinde ayrıca hiç yağ bezi yoktur, bu sebeple çok az doğal yağlanma söz konusudur.

Göz altı kremleri işe yarıyor mu?

Güzellik uzmanlarına göre, 20’li yaşlarındaki her kadın göz kremi kullanmalıdır. Göz kremleri kolajen hasarını ve yaşlanmayı engellerken göz çevresindeki hassas cildi nemlendirir. Yüz kremlerine ve serumlara kıyasla göz kremleri daha hafiftir, koyu halkaları ve şişlikleri silen özel bileşenlere sahiptir.

Göz altı morlukları neyin belirtisi?

Yüz güzelliğinde önemli işlevi olan gözler, özellikle kadınlar için, koyu renkli halkalar nedeniyle, güzelliğe düşülen gölge gibi algılanabiliyor. Ama sadece estetik bir sorun değil hastalık habercisi de olabilen bu halkalardan kurtulmanın yolu, düzenli yaşamı benimsemekten geçiyor.

– Çoğu zaman uykusuzluk, yorgunluk, stres, depresyon gibi nedenlerle göz altında koyu renkli halkalar oluşabiliyor. Uzun ve yoğun iş dönemindeki bireyler, uzun süre bilgisayarla uğraşan insanlarda, bu halkalara daha da sıklıkla rastlanıyor. Dermatolog Dr. Nihat Özkan, çoğu kişinin en çok rahatsız olduğu durumlardan biri olan göz altındaki koyu renkli halkalar veya morluklar hakkında önemli bilgiler verdi.

İLK BELİRTİ GÖZ ÇEVRESİNDE MEYDANA GELİR Göz altı torbaları veya morluklar, daha çok kadınlar için önemli bir sorun. Göz altındaki koyu renkli halkalar ve morluklar aslında, hastalık habercisi olabilir diyen Dr. Nihat Özkan, bu durumun nedenlerini şöyle sıraladı: “Göz altı cildi, hassas ve incedir.

You might be interested:  Cilt Bakımında Tonik Ne Işe Yarar?

Bu nedenle, yaşlılığın ilk belirtileri göz çevresinde meydana gelir. Bu bölgede, bazen ileri yaşlarda, sıvı kaybı artar. Kalıtım yani genetik, anne-babada varsa aile bireylerinde de olabilir. Yaşlanmaya bağlı kolojen doku kaybı sonucu da oluşabilir, az su içmek de bu kuruluğun nedenleri arsındadır. Ortalama, günde 2-2 buçuk litre su tüketmekte fayda var.

Uykusuzluk, yorgunluk ise halkaların oluşumunda en sık gösterilen sebepler arasında. Bunun haricinde depresyon, sinüzit, göz etrafında oluşan enfeksiyonlar, böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları, tiroid hastalıkları, göz alerjileri, göz kuruluğu, demir eksikliği göz altı torbalarının oluşumunu tetikler.” SİGARA DA MORLUKLAR ÜZERİNDE BÜYÜK ETKEN Sigara, dolaşım bozukluğuna sebep olduğu için, göz altındaki torbaları çoğaltabilir, açıklamasını yapan Dr.

Nihat Özkan, kafein, alkol bağımlılığı da etkenler arasındadır. Gebelik durumlarında, ödem durumlarında, regl durumunda yine bu morluklar daha sık görülebilir. Bunun haricinde, güneş ışınlarına fazla maruz kalma da göz altı morluklarına sebep olabilir, dedi. Göz altı torbalarının oluşmasını önlemek için yaşantımıza dikkat etmemiz gerekiyor diyen Dr.

Nihat Özkan, düzenli hayat, yorgunluğu azaltma, bol su içmek bu halkaların oluşumunu engelleyebilir. Bazen dermatoloji uzmanının bilgisi olmadan, bitkisel ve kozmetik ilaçlara yönelim oluyor ki bu yanlış. Mutlaka dermatologun görmesinde fayda var. Çünkü rahatsızlığı nedene bağlı tedavi etmek faydalı olandır, açıklamasını yaptı.

Dr. Özkan göz altı halkalarının tedavi yöntemlerini şöyle sıraladı: “Tedavi olarak; radyo frekans, mezoterapi, dermoroller, haricen K vitaminli göz çevresi kremleri ve haricen E vitamini kapsüllerinin de faydası var. Botoks da yardımcıdır tedavide. Eğer halkaların oluşma nedeni demir eksikliğinden kaynaklanıyorsa ona göre tedavi yapmakta fayda var.

Kısacası, hemen dermatoloji uzmanına başvurarak laboratuvar testlerinin yapılması gerekiyor.” Nihat Özkan ayrıca, göz altı halkaları, özellikle böbrek hastalığı, demir eksikliği anemisi, tiroid hastalıkları bazen de çok nadir olarak, karaciğer hastalıklarından kaynaklanıyor olabilir.

You might be interested:  Imex Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Göz altı morlukları nasıl kapatılır?

Göz altı morluklarını kapatmak için sadece kapatıcı yeterli olmaz. Kapatıcı öncesinde corrector denilen daha yoğun ve turuncu-sarı tonlarda olan düzelticilerle uygulama yapmak gerekir. Renk skalasında morun tam karşıtı turuncu tonları olduğu için moru kamufle etmek bu tonlarla sağlanır.

Göz alti icin serum mu krem mi?

GÖZ ÇEVRESİ SERUMLARININ AVANTAJLARI NEDİR? – Tahmin edebileceğiniz üzere göz çevresi serumları, kremlerden daha hafif ve yağsız bir formüle sahip. Genelde yaşlanma karşıtı içerikler barındıran göz serumları, kırışıklıklar, koyu halkalar, şişlik ve göz çevresi elastikiyeti için daha etkili oluyor.

Nemlendirme özelliğinden çok aktif içeriklere odaklanan serumlar, göz çevresindeki spesifik şikayetler için tasarlanıyor. Bir krem kadar yoğun ve nemlendirici olmasa da serumları, antioksidan, retinol ve yaşlanma karşıtı peptit içerikleri için tercih edebilirsiniz. Eğer göz çevrenizde kuruluk problemi yaşamıyor ancak koyu halka ve kırışıklık gibi sorunların öne çıktığını düşünüyorsanız, o zaman daha hafif formüllü bir seruma yönelebilirsiniz.

CİLT TİPİNE GÖRE HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİZ? Göz kremlerini kullanırken cilt tipiniz oldukça önemli! Kuru ve donuk bir cilt tipine sahipseniz ve kış aylarında bu sorunları daha çok yaşıyorsanız göz çevresi kremleri sizin için daha iyi bir seçim olacak.

Arnica krem göz altına sürülür mü?

Arnica Krem Göz Çevresine Uygulanır Mı? – Göz çevresi, stresi ve yorgunluğu çabucak belli ederek kısa sürede çökmeye ve morarmaya meyillidir. Uykusuzluk, üzüntü ve stres, göz çevresindeki morluklarla hemen kendini belli eder ve kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur.

Morluk için evde ne yapabilirim?

Morluklar, genellikle cildin zedelenmesi sonucu oluşmaktadır. Lakin bazı durumlarda stresten vücutta morluklar da oluşabilmektedir. Bacakta morluk oluşumu en yaygın olan morluk türüdür. Nedeni fark etmeksizin morlukların iyileşme süresi, yaralanmanın şiddetine göre değişebilmektedir.

 1. Lakin morluklar genellikle 10 gün içinde kendiliğinden iyileşmektedir.
 2. Morluklar iyileşirken, yaranın rengi de iyileşmektedir.
 3. Morluğun iyileşmesini hızlandırmak için ise birkaç yol bulunmaktadır.
 4. MORLUKLARA KESİN ÇÖZÜM Morluk, aslında zaman içinde hiçbir tedaviye gerek duymaksızın kendiliğinden iyileşebilmektedir.

Lakin morluk görünümü cildin estetiğini bozduğu için çoğu insan yaraların izi olan bu morlukların mümkün olan en kısa sürede geçmesini istemektedir. Morluklara en etkili çözüm soğuk komprestir. Morluğun ortaya çıkmasını takiben gelen 2 yahut 3 gün boyunca, morluğun üzerine birkaç saatte bir 15 dakika boyunca soğuk buz kompresi yapmak morluğun iyileşmesini hızlandırmaktadır.

 1. Morlukların iyileşmesini hızlandıran bir diğer yol ise; morluğu kalp hizasında tutmaktadır.
 2. Bu yol damarlardaki kalp akışını azaltıp yavaşlatacağından, morluğun geçmesini kolaylaştırmaktadır.
 3. Ayrıca bu yol ile morluğun rengi de hızlıca değişebilmektedir.
 4. Morlukların geçmesini zorlaştıracak ağır aktivitelerden de kişinin kaçınması önemlidir.
You might be interested:  Dudak Kurumasına Hangi Krem Iyi Gelir?

Spor yapan kişilerin morlukları geçene kadar bu aktiviteye ara vermeleri önemlidir. Zira spor sırasında kan akışı hızlanmaktadır, bu da morluğun geçmesini zorlaştırmaktadır. Ayrıca spor sırasında eklemler şişeceğinden morluk daha belirgin bir hale gelebilmektedir.

Bu nedenle ağır egzersizlerden uzak durulmalıdır. Morluğun daha hızlı iyileşmesi için bir diğer yol ise, morluğun çevresine yavaşça masaj yapmaktan geçmektedir. Lakin buradaki önemli husus morluğa değil, çevresine masaj yapılması gerektiğidir. Ayrıca masaj sırasında cilde fazla baskı uygulanmamalıdır. Morlukların tedavisinde evde hazırlanan birkaç karışımında etkili olduğu görülmektedir.

Bu karışımların başında sirkeli su gelmektedir. Sirkeli su yaraların iyileşmesini hızlandırdığından morluklarında geçmesini kolaylaştırmaktadır. Evde uygulanabilecek bir başka yol ise morluğun üzerine ezilmiş maydanoz koymaktır. Maydanozun iltihap önleyici yönü sayesinde morlukların iyileşme hızı artmaktadır.

Ayrıca c vitamini yüksek besinler tüketmek de morlukların geçmesinde etkili olmaktadır. GÖZALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER? Gözaltında meydana gelen morluklar genetik olabileceği gibi, bir yaralanma sonucu yahut uykusuzluktan kaynaklı da olabilmektedir. Peki gözaltı morluklarına ne iyi gelir? Aslında gözaltı morluklarının oluşma sebebine göre tedavi yöntemleri de değişmektedir.

Bu nedenle öncelikle gözaltındaki morluğun kaynağı doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Lakin gözaltı morluklarını genel olarak azalacak birkaç yöntem bulunmaktadır. Gözaltı morluklarına iyi gelen yöntemler başlıca olarak şunlardır:

  Gözlere ve gözaltlarına soğuk kompres uygulamak, Gözlere ve gözaltlarına çay uygulamak, Gözlere ve gözaltlarına salatalık uygulamak, Gözlere ve gözaltlarına süt uygulamak, Uyku süresini ve kalitesini arttırmak, Yatmadan evvel gözaltlarına Hindistan cevizi yağı sürmek, Uyurken baş yukarda kalacak şekilde yatmak.

  Göz altı morlukları nasıl kapatılır?

  Göz altı morluklarını kapatmak için sadece kapatıcı yeterli olmaz. Kapatıcı öncesinde corrector denilen daha yoğun ve turuncu-sarı tonlarda olan düzelticilerle uygulama yapmak gerekir. Renk skalasında morun tam karşıtı turuncu tonları olduğu için moru kamufle etmek bu tonlarla sağlanır.