Göz Altı Morluklarına Hangi Krem Iyi Gelir?

07.12.2022 0 Comments

Göz Altı Morluklarına Hangi Krem Iyi Gelir
3. Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Göz Kremi – Göz Altı Morluklarına Hangi Krem Iyi Gelir Göz altındaki koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünden şikayetçi olan Cildimveben editörleri olarak son dönemdeki favorilerimizden biri Lancome Rénergie Multi Lift Ultra Göz Kremi ! Hyaluronik Asit ve keten tohumu özü içeren bu göz kremi, göz altındaki koyu halkaların, göz altı torbalarının görünümünü azaltmasının yanı sıra cildi sıkılaştırıp aydınlık bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Gözaltı morlukları için en iyi krem hangisi?

La Roche-Posay Pigmentclar Yeux Göz Bakım Kremi – Konu en iyi göz altı morluğu kremi olduğunda La Roche-Posay Pigmentclar Yeux kreminden bahsetmemek olmaz. İçeriğindeki PhE-Resorcinol ve kafein konsantresi sayesinde mavi ve kahverengi halkaların görünümünü azaltan ürün, çok daha aydınlık bir görünüm vaadediyor.

Göz altı morluklarına kesin çözüm nedir?

Süt – Süt, göz altlarınızdaki morlukları açarak kendi doğal cilt renginize kavuşmanızı sağlar. Soğuk süte batırmış olduğunuz pamuğu bu bölgeye soğuk kompres yapın ve on dakika bu şekilde bekletin. İşte bu kadar basit.

Göz altı morlukları için hangi vitamin?

Göz altı morlukları için ne yapabilirsiniz? Göz altı morluklarına salt kozmetik bir sorun olarak bakmak eksik bir yaklaşım olacaktır. Sağlığınızla ilgili her türlü ihtimalin üzerine gitmeniz ve tedavi olmanız gerekmektedir. Geriye kalanlar da kozmetik olarak çözümlenebilir veya en azından daha kötü olması engellenebilir.

Bunun için; – Yeteri kadar su içmeye çalışın. – Sabah yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. – Gözlerinizin altına en az 30 faktör bir güneşten koruyucu sürmeden sokağa çıkmayın. – Uykunuzdan fedakarlık etmeyin. – Göz altı için kullanabileceğiniz doğal malzemeleri daima soğutun. Çayları gazlı beze koyun ve soğuk olarak uygulayın.

Hazır çay poşetleri o kadar etkili değildir. – Fazla tuz tüketmeyin. – Göz çevresine K vitamini içeren kremler sürün. – C vitamini kullanın. Bu değerli antioksidan damar duvarlarının güçlenmesini sağlar. – Üzüm çekirdeği özü ve (pycnogenol) çam kabuğu ekstresi de damarları güçlendiren cilt dostu gıdalardır.

 1. Yaban mersini, çilek, çay, frenk üzümü, soğan, maydanoz da gözaltına iyi gelen antioksidanlar içerir.
 2. Vitamini göz altı morlukları için ne kadar önemlidir? K vitamini kanın pıhtılaşmasındaki en önemli etkenlerden birisidir.
 3. Eksiklik durumunda kanamaya eğilim artar, pıhtılaşma süresi uzar.
 4. Ilcal damarlar üzerindeki bu etkisi nedeniyle K vitamini göz altı morluklarına iyi gelir.
You might be interested:  Beklazon Mavi Krem Ne Işe Yarar?

Bazı ciltler en küçük bir çarpmada veya travmada morarırlar. Onların da dermanı K vitaminidir. Cildin gözeneklerinden derinin alt katmanlarına doğru iner ve hasar görmüş kan damarlarını onarır, sızıntıların kapanmasını sağlar, dokunun kendi kendini toparlamasına yardımcı olur.

 • Göz altı morlukları için hangi kozmetik çözümler uygulanabilir? – Dolgu tekniği ile göz altı hafifçe kalınlaştırıldığında morluklar ortadan kalkar ve görünüm düzelir.
 • Ayrıca yüzeysel bir enjeksiyon tekniğiyle yapılan göz altı mezoterapisi de başarılı sonuçlar vermektedir.
 • Birçok durumda lazer peeling göz altı morluklarını hafifletir.

Ancak daha zorlu bir uygulamadır. – Radyo frekans ile de kolajenli dokuyu artırmak mümkündür. Hem zahmetsiz hem de gayet etkilidir. – Bazı lazer uygulamaları ile göz altı morluklarında da harika sonuçlar alınmaktadır. İyileşme sürecinin daha hızlı olabileceği bu tekniklerle göz altı morluklarını büyük ölçüde hafifletebilmek mümkündür.

Karbonat göz altı morluklarına iyi gelir mi?

Karbonat, hem cilt rengini açmada hem cildi yumuşatmada etkili olduğu için, göz çevresindeki kan dolaşımını hızlandırır ve göz altı morluklarını azaltır.

Göz altı morlukları geçer mi?

GÖZ ALTI MORLUKLARI – Gözlerinin altı mor biriyle karşılaştığımızda, çoğumuz bu kişinin yorgun ya da uykusuz olabileceğini varsayarız. Normalde göz altı morluğu gibi bir sorunu olmayanlar bile, birkaç gün uykusuz kaldığında ya da uzun saatler bilgisayar başında oturduğunda bu durum hemen gözlere yansır.

Göz çevrem kahverengi ne yapmalıyım?

Gözaltı ve göz çevresi koyu halkaları her iki cinste ve her yaşta oluşabilen ve kişiyi mutsuz eden kozmetik bir sorundur. Kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir bu yüzden tedavi arayışlarına neden olur. Sebebi kesin olarak bilinmemekle birlikte birçok faktör tek başına veya bir arada bu görünümü oluşturabilir.

Göz çevresi doku volümünde yaşla azalma, deri elastikiyetinde azalma, gözaltı yağ dokusunun fıtıklaşmasına bağlı torbalanma koyuluk şeklinde sonuçlanabileceği gibi, göz çevresi damarlarında artış ve dolaşım bozuklukları ve herhangi bir nedenle bu bölge derisinde pigment birikimi göz çevresi koyuluğuna yol açabilir.

Yapılan çalışmalarda en önemli sebebin damarsal dolaşım bozuklukları olduğu, bunu göz çevresi derisinde gelişen pigmentasyon ve gözaltı bağ dokusu zayıflığına bağlı çökme veya torbalanma izlemektedir. Pigment birikimine en sık yol açan durum sık tekrarlayan göz kapağı ekzemasına bağlı veya alerjik göz yaşarmasına bağlı tekrarlayan kaşıma ve ovma hareketidir.

 1. Bu tip göz çevresi koyuluğu atopik dermatit denilen çocukluk çağı ailevi ekzeması nedeni ile erken gençlik yıllarında başlayabilir.
 2. Bu bölgedeki aşırı pigment birikimi güneş ışınlarının etkisi, gebelik ve hormonal nedenlerle de oluşabilir.
 3. Bazı göz damlaları (bimatoprost içeren damlalar) pigment artışına yol açabilir.
You might be interested:  Proctolog Rektal Krem Ne Işe Yarar?

Alt göz kapağı deri gevşekliği ve deri altı dokusunda volüm kaybı genetik belirlenen kronolojik yaşlanma ve dış faktörlere bağlı (fotoyaşlanma) erken yaşlanma sonucu oluşur. Bu sorun ışığı yansıtmada farklılık oluşturarak koyu halka izlenimi vermektedir.

 1. Ayrıca alt göz kapağı bölgesindeki deri altı bağ ve yağ dokusu azalmasına bağlı damarların yüzeysel seyretmesi bölgede mavimsi bir renk verebilir ve gözaltı koyuluğu şeklinde yansır.
 2. Tedavide; Göz altı volüm kaybı durumunda göz altı çukuruna uygulanabilecek özel hyaluronik asit dolguları sayesinde volüm kaybına bağlı koyulaşmayı kısa sürede ortadan kaldırılabilir.

Göz çevresi derisinin elastikiyet kaybı mikroiğne yöntemi (dermaroller, dermapen) ile tedavi edilebilir. Alt göz kapağındaki koyulaşmaya yol açan damarlar uzun dalga boyundaki lazerlerle (NdYAG) tedavi edilebilir. Alt göz kapağı koyuluğunu ve elastikiyet kaybını azaltmak için birçok dermatokozmetik ürün geliştirilmiştir.

Göz altı kararması için ne yapmalı?

Soğuk çay poşetleri kullanın – Papatya veya yeşil çay poşetlerini buzdolabında yarım saat soğutun. Soğuk çay poşetlerini buzdolabından alıp gözünüzün üstüne koyun. Yaklaşık 5-10 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayıp göz çevresi kreminizle nemlendirin. Bu yöntemi düzenli uygulayarak basit bir şekilde göz çevresindeki koyu halkaları ve göz altı torbalarınızı hafifletebilirsiniz.3 Göz Altı Morluklarına Hangi Krem Iyi Gelir

Göz altı morlukları hangi vitamin eksikliğinden kaynaklanır?

Gözaltı morluklarının en sık üç nedeni genetik, alerjiler ve burun C, K ve E vitamini eksiklikleri gözaltında koyu halkalara neden olmaktadır.