Güzellik Merkezinde Cilt Bakımı Ne Ise Yarar?

29.10.2022 0 Comments

Güzellik Merkezinde Cilt Bakımı Ne Ise Yarar
Profesyonel cilt bakımında neler yapılır? – Güzellik Merkezinde Cilt Bakımı Ne Ise Yarar Profesyonel cilt bakımında ne yapıldığı hep merak konusu olmuştur. Profesyonel cilt bakım seanslarının amacı derinlemesine cildi temizlemek ve nemlendirmektir. Bunun için kişinin ihtiyacına göre buhar banyosu, peeling, nemlendirme ve kişiye özel cilt serumları kullanılır.

 1. Medikal cilt bakımında ilk önce cilt yüzeyi temizlenir.
 2. Daha sonra cilde buhar tutulayarak gözeneklerin açılması sağlanır.
 3. Bazı profesyonel cilt bakım merkezlerinde siyah noktalar sıkılabilir veya peeling ile dışarı çıkarılabilir.
 4. Daha sonra cildin ihtiyacına yönelik maske sürülür ve 20 dakika beklenir.

Profesyonel cilt bakımlarında son olarak nemlendirme ve güneş koruması sürülür. Profesyonel cilt bakımlarının evde yapılan cilt bakımlarından farkı, uzmanlar tarafından uygulanması, profesyonel cilt bakımlarının tercih edilmesi ve medikal cihazların kullanılmasıdır.

Cilt bakımı yaptırmak sağlıklı mı?

Cildim cilt bakımı yaptırmaya alışır mı? – Cilt bakımın amacı, cildi uygun ürünlerle temizleyip, yine cildinizin ihtiyacı olan serumlarla bakımını yapıp canlandırmaktır. Cilt 27 yaşına hücre yenilenmesi hızlıdır, cilt belli bir döngü içinde kendini yeniler.

 1. Ancak bu döngü belirli bir yaştan sonra yavaşlar.
 2. Bu yüzden dolayı düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak cildin yenilenmesi, tazelenmesi için önemlidir ve böylece cilt yaşlanmasının önüne de geçilebilir.
 3. Ayrıca cilt bakımı, yağlı ciltlerde sebum dengesini sağlanması, gözenekleri sıkılaştırılması, siyah noktaların giderilmesi ve sivilce-akneye yatkınlık varsa yatıştırılması ya da cildiniz çok kuru ise derinden nemlendirmek, ileride oluşabilecek ince kırışıklıkların, rahatsızlık boyutuna varan kurumaların, döküntülerin oluşmaması için de önemlidir.

Alışkanlık yapmasından ziyade gerektiği zaman cildin bakımını yapma cildin nefes alıp, kendini yenilemesi için tekrarlanmalıdır. O yüzden alışmak demeyelim, ancak ihtiyacı olduğunda tekrar etmekte fayda vardır.

You might be interested:  Muscoflex Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

Cilt bakım kaç lira?

Örnek bir Cilt Bakımı Kampanyası – –

 1. Klasik Cilt Bakımı Ücreti: 80 TL – 150 TL arasında değişmektedir.
 2. Dermapen Ücreti: 200 TL – 450 TL arasında değişmektedir.
 3. Akneli Cilt Bakımı Ücreti: 200 TL – 300 TL arasında değişmektedir.
 4. Medical Cilt Bakımı Ücreti: 200 TL – 300 TL arasında değişmektedir.
 5. Antiaging Cilt Bakımı Ücreti: 200 TL – 350 TL arasında değişmektedir.
 6. Mini Cilt Bakimi Ücreti: 75 TL

Ayrıca bazı salonlarda Cilt Bakımı Paketleri sunularak kampanyalar yapılmaktadır. Örnek olarak; 13 Adımda Cilt Bakımı Paket Kampanyası Ücreti:

 • Cilt Bakımı fiyatı
 • Cilt Arındırma (temizleme) fiyatı
 • Peeling fiyatı
 • Buhar fiyatı
 • Ozon fiyatı
 • Komedon Temizliği ücreti
 • Yüksek Frekans ücreti
 • Tonik ücreti
 • Cilt Tipine Uygun Maske ücreti
 • İyontoforez (serum yedirme) ücreti
 • Ütüleme ücreti
 • Nemlendirme ücreti
 • Temizleme ücreti

Hepsi toplam 150 TL * Ankara cilt bakımı fiyatları konusunda şunu belirmek isteriz ki bu fiyatlar cilt bakımı uygulayan güzellik merkezlerinde farklılık gösterebileceği gibi güzellik salonlarının bulunduğu semtlerden ve ilçelerden dolayı da değişkenlik gösterebilmektedir. Elizya Güzellik&Estetik, 2012 yılından bu yana huzurlu atmosferi, güvenli ve kaliteli hizmet ilkesi doğrultusunda teknolojik donanımı, deneyimli ve güleryüzlü uzman ekibi ile estetik ve güzellik sektöründe, 3. Şubesi ile Ankara / Çukurambar’da hizmetinizdedir. devamını oku. Adres: Kızılırmak Mah.1443. Cadde No:25 1071 Usta Plaza B Blok 8. Kat No:70 Güzellik Merkezinde Cilt Bakımı Ne Ise Yarar Ankara’da İncek bölgesinde yer alan, üniversitelere yakın mesafede ve 450 m2 komple 4 katlı müstakil binasıyla, “Bali Premium Beauty” sizler için sağlığı, konforu, hijyeni ve güvenliği ön planda tutan bir Güzellik Merkezidir. Güvenilir ve işinde uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte, önceliğimiz sizin mutluluğunuzdur.

Cilt ne kadar sürede yenilenir?

Cildimiz 28-30 günde bir kendini yeniler. Ölü hücreler cilt yüzeyine itilerek ciltte kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi siyah nokta (komedon) sivilce ve akne (lezyonlu sivilce) oluşumuna da neden olur. Bu yüzden her cildin ortalama ayda bir defa profesyonel cilt bakımına ihtiyacı vardır.

You might be interested:  Akne Oluşumunu Engellemek Için Ne Yapmak Gerekir?

Cilt bakımının faydası var mı?

Kişinin cilt tipine uygun düzenli olarak bakımların yapılması zamanla ve yaşam koşullarıyla birlikte meydana gelebilecek kırışıklık, sarkma, leke, akne gibi sorunların oluşmasını engellemek açısından da oldukça önemlidir.