Homm Kantaron Özlü Krem Ne Ise Yarar?

04.12.2022 0 Comments

Homm Kantaron Özlü Krem Ne Ise Yarar
Ödeme Seçenekleri ciceksepeti.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir. Ürün Açıklaması

Aktif Bileşenler: Ceviz Yaprağı Özü, At Kestanesi Özü, Aynısafa Özü, Çoban Çantası Özü, Sarı Kantaron Özü, Shea Butter, Civanperçemi Özü, Allantoin Kantaron bitkisinden elde edilen yağlar, hücre yenilenmesini destekler ve hızlandırır. Kantaron yağı yaşlanma belirtilerini geciktirmeye, kırışıklıkları önlemeye ve cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. Cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlarken daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. Kantaron yağının cilt üzerindeki önemli etkilerinden bir diğeri ise lekeleri ortadan kaldırmasıdır. Bu etki sayesinde düzenli olarak kantaron yağı kullanımı ile birlikte yüzde veya vücutta yer alan yara, yanık ve sivilce izleri ve lekeleri giderilebilir.

Ürün Kodu: kcm4698858 ],”Variables”:},”IsActiveWidget”:false,”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″,”RecommendedProductCount”:12} ],”Variables”:},”IsActiveWidget”:false,”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″,”RecommendedProductCount”:12,”Products”:} ],”Variables”:},”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″}

Dikişli bölgeye kantaron yağı sürülür mü?

Kantaron yağının en yaygın kullanım alanı yara izi tedavisidir. Kantaron yağı hücre yenileme özelliği sayesinde yaranın hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Yarada mikrop ve iltihap oluşması engeller.

Sarı kantaron yağı Basur için nasıl kullanılır?

Hemoroid: Bunlar anüs ve çevresindeki kirli kanı taşıyan damarlardır. Bunların şişmesi, varisleşmesi ve anüsten dışarı çıkmasına hemoroid denir. Bunlar bacaklarda görülen varislerin anal bölgedeki şeklidir. Bazen içlerine kan pıhtısı birikir. Çok ağrılı olan bu duruma tromboze hemoroid denir. Hemoroid nedeni ile acil servislere yapılan müracaatların %99’u bu nedenle olmaktadır.

Basurlarda ana belirti kanamadır. Bu durum hemoroidin derecesine, yerine göre değişir. Dışkıya bulaşık olabildiği gibi tuvalet sırasında damla damlada gelebilir. Bu kanama uzun zaman devam edecek olursa hastada anemi denen kansızlığa yol açabilir. Hastalar çoğu kez bir proktoloğa gitmek yerine çeşitli bitkisel alternatifleri denemektedirler.

Fakat bunların bilimsel değeri çok sınırlıdır. Kimileri havuç yapraklarının kaynatılıp suyunun içilmesini önermekte, kimileri ise akşamları anal bölgeye, hemoroidlerin üzerine soğuk ince rendelenmiş havuç uygulamasını önermektedir. Bir başka makalede basur üzerine saf zeytinyağı emdirilmiş pamuk konulmasını önermektedirler.

Hastalardan gece yatmadan önce incir, mürdüm eriği ve kayısı tüketmeleri veya bunların çayını içmeleri istenmektedir. Bu bitkiler oluşan kabızlığı bir nebze azalttığından kısmen yararlı olabilir. Kabızlık hemoroid ve diğer makad hastalıklarının oluşumunda baş faktörlerden biridir.

  1. Ahududu, böğürtlen, kambu çayının damar büzücü etkisi vardır.
  2. Hemoroid tedavisi sonrasında yardımcı olarak kullanılabilir.
  3. Hastaların çok sık sorduğu ve halk arasında çok bilinen çoğu kişinin kullandığı sarı kantaron yağı vardır.
  4. Sarı kantaron, halk arasındaki adı ile kılıç otu bitkisi çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır.
You might be interested:  Fito Antiseptik Krem Ne Işe Yarar?

Yaraları iyileştirdiği, damar büzücü etkisi ile hemoroidin iyileşmesini sağladığı söylenmektedir. Bir parça pamuğa sarı kantaron yağı emdirilir ve hafif fitil şeklinde anal bölgeye uygulanır. Her gün pamuk değiştirilerek ortalama 1 ay devam edilir.

Anal Fissür ( Makat Çatlağı): Hastalarda cam kesiği şiddetli ağrı ve yanmaya neden olan anüsün arka tarafında görülen yırtıklardır. Müzmin kabızlık çeken kişilerde en çok görülür. Sert dışkı anüsten çıkarken yırtılmalara yol açar. Ayrıca aşırı ishallerde buna yol açabilir.

Ana belirti hastalarda dışkılamadan sonra görülen yanma ve ağrıdır. Bazen de peçeteye kırmızı parlak bir kan bulaşabilir. Bu hastalarda da ilk olarak her derde deva olarak görülen zeytinyağı kullanılır. Zeytinyağı, balmumu ile karıştırılır ve çatlak bölgesine sürülür.

  • Bu amaçla aleovera adlı bitkinin yaprakları da kullanılmaktadır.
  • Bunun dışında ayrıca karakafes adlı bitki, Hindistan cevizi yağı, elma sirkesi, keten tohumu önerenler vardır.
  • Şu durum göz önünde tutulmalıdır.
  • Gerek hemoroid de, gerekse anal fissürde tedavi tıbbi tedavidir.
  • Her ikisinde de kişinin müzmin kabızlığının ortadan kaldırılması esastır.

Bunun için günlük su tüketiminin en az 3-3.5 litre olması gerekir. Bunda ölçü her hastaya söylediğimiz gibi idrar rengidir. İdrarın rengi beyaz olmalıdır. Sarı bir idrar vücuda giren suyun az olduğunu gösterir. Diğer dikkat edilmesi gereken konu posa bırakan diyete önem verilmesidir.