Iğneli Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı?

07.12.2022 0 Comments

Iğneli Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı
İğneli Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı? İğneli epilasyondan sonra yatıştırıcı kremler kullanılmalıdır. Bu işlemden sonra cilde soğuk su kompresi yapılması ve enfeksiyona yatkın bölgelere yatıştırıcı bir losyon sürülmesi önerilmektedir.

İğneli epilasyon sonrası ne sürülür?

İğneli epilasyondan sonra, yaklaşık olarak ortalama 2-3 saat, uygulama yapılmış olan bölgeye su değdirilmemelidir ve cilt; kese ve benzeri ürünler ya da sıcak su ile tahriş edilmemelidir. Yıkanılması gereklilik arz ediyor ise, yumuşak bir sabun ve ılık bir su ile uygulama yapılmış olan alan yıkanabilir.

Epilasyondan sonra cilde ne sürülür?

Lazer Epilasyondan Sonra – 1. Lazer epilasyondan sonra purpura, kabarcık, eritem, ödem görülmesi normaldir. Bu yan etkiler genellikle birkaç saat sonra kendiliğinden geçer. Ancak hatalı dozlarla ve cilt rengi için uygun olmayan dalga boylarıyla yapılan lazer epilasyon uygulamalarından sonra cilt yanığı oluşabilir.

Buna bağlı olarak hiperpigmentasyon ve/veya hipopigmentasyon yani ciltte renk değişimi meydana gelebilir, atrofik skar gelişebilir.2. Lazer epilasyondan sonra oluşan kızarıklık, kaşıntı ve kabarcıklar için hekimin önereceği yatıştırıcı kremler kullanarak cildin rahatlaması sağlanabilir.3. Lazer epiasyondan sonra ciltte bir miktar kuruluk olması normaldir.

Uygun bir nemlendirici kullanarak cildi nemlendirmek gerekir.4. Lazer epilasyon yapılan bölgeler kesinlikle güneş ışınlarından korunmalıdır. Dışarıya çıkarken mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu krem kullanmak gerekir. Geleneksel lazer epilasyon yöntemleri bronz tene uygulanmaz, minimum 1 aya cilt renginin açılması beklenir.

 • Aksi halde ciltte renk değişimleri meydana gelebilir, cilt yanığı oluşabilir.
 • Buz Lazer bronz tene de uygulanabilmesi ile öne çıkan bir yöntemdir.
 • Aktif güneşe çıktıktan 1 hafata sonra Buz Lazer güvenle uygulanabilmektedir.5.
 • Lazer epilasyon yapılan bölgelerin 24 saat boyunca su ile temas etirilmemesi gerekir.

Yine 24 saat boyunca bu bölgelere kimyasal içerikli kozmetik ürünler, parfümler, depdorantlar kullanılmamalıdır.6. Lazer epilasyondan sonra ciltte tahrişe neden olabilecek peeling, kese, hamam ve sauna gibi uygulamalardan 1 hafta boyunca uzak durmak gerekir.7.

 • İdeal lazer epilasyon seans aralığı yüz için 4-5 hafta, vücut içinse 6-8 haftadır.
 • Daha sık aralıklarla yapılan lazer epilasyon seansları etkinliği arttırmadığı gibi cilt tahrişlerine de neden olabilmektedir.8.
 • Seans aralarında çıkan kıllar kesinlikle ağda, cımbız ve epilasyon aletleri gibi kılları kökünden koparan yöntemler ile alınmamalıdır.

Davet gibi özel bir etkinklik öncesi sadece 1 kereye mahsus olmak üzere jilet yardımı ile kıllar alınabilir.9. Çene, bıyık ve diğer yüz bölgelerindeki kıllar lazer epilasyona geç yanıt verir. Bu nedenle yüz bölgesi lazer epilasyonda biraz sabırlı olmak gerekir.

Epilasyondan sonra krem sürülür mü?

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler – Seans sonrasında bazı kişilerde işlemin uygulandığı bölgede kızarıklık, ödem, su toplaması gibi durumlar gözlenebilir. Kimisinde bu sorunlar yaklaşık 1 veya 2 saat sonunda yok olsa da bazılarında biraz daha uzun sürdüğü görülmüştür.

 1. Bu nedenle işlem sonucunda arzu halinde söz konusu bölgeye soğuk buz uygulaması yapılabilir veya nemlendirici kremler sürülebilir.
 2. Lazer epilasyon işleminden sonra en dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de güneşten korunmaktır.
 3. Bunun için yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanılabilir.
 4. Bölgeye nemlendirici kremler sürülebilir ve arzu hallinde ağrı kesici ilaç alınabilir.24 saat içinde herhangi bir ağrı veya şişme durumu söz konusu olur ise yumuşak beze sarılı buz uygulaması yapılabilir.

Ayrıca işlemin uygulandığı yere sıcak su değdirmekten kaçınılmalıdır. Söz konusu bölge 2 gün tıraş edilmemelidir ve kabuklanma olursa el değdirilmemelidir. Seans sonrasında tüyler 2 hafta süre içinde uzar ve hemen ardından dökülürler. Bu nedenle ağda veya tüy dökücü krem gibi işlemlerin asla uygulanmaması gerekir.

 1. Işi işlem uygulanan bölgeyi asla kaşımamalı ve bölgeye hassas davranmaya özen göstermelidir.
 2. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise lazer epilasyon yaptıran kişinin, tedavi sonrasında 2-3 gün spor yapmaması, ağır hareketlerde bulunmamasıdır.
 3. Ayrıca işlemden sonraki 24 saat içinde bölgeye fondöten, allık veya kapatıcı gibi ürünler sürülmemelidir.

Herhangi bir mikrop kapma durumu söz konusu olur ise hemen lazer epilasyon uygulayan kişi aranmalıdır.

Lazer epilasyon sonrası hangi krem kullanılmalı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Bepanthen Plus

E*** 02 Mart 2020 Koltuk altı, bacak ve genital bölgeye lazer epilasyon yaptırdım. Estetisyen lazerden sonra bepanthene plus krem kullanmamı söyledi. Cildimin kurumasını önlemek için 3 gün mutlaka kullanmam gerektiğini söyledi. Eczaneye gittim artık bepanthene plus krem yokmuş ellerinde. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruma olması beklenen bir reaksiyondur. Bu nedenle lazer epilasyon sonrası cildin nemlendirilmesi önemlidir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde, lazer epilasyonu takiben ciltte tahriş oluşmaması için cildi nemlendirmek daha fazla önem kazanır.

 • Bepanthene plus krem deksapantenol ve klorheksidin hidroklorür içerir.
 • Deksapantenol cildi nemlendirir, onarır ve tüm bepanthol kremlerinin etken maddesidir.
 • Lorheksidin hidroklorür ise mikrop öldürücü özelliği ile enfeksiyon gelişme riskini önler.
 • Dolayısıyla açık yara, yanık gibi enfeksiyon riski olan durumlarda kullanılır.
You might be interested:  Terramycin Krem Nedir Ne Işe Yarar?

Yani; lazer epilasyondan sonra ciltte yanık gibi bir problem yoksa bepanthen plus kullanmaya gerek yoktur. Bepanthol serisinden cilt bakım kremi veya bepanthol vücut losyonu kullanılabilir. Veya deksapantenol gibi güçlü nemlendirici özelliği olan herhangi başka bir nemlendirici krem/losyon da kullanılabilir. K*** 18 Mart 2020 Kızım lazer epilasyona başladı. Lazer epilasyon yaptırdığı yerde lazerden sonra bepanthen krem sürmesini söylemişler. Eczaneye gittim, bepanthen kremin birkaç çeşidi var. Hangisini almalıyım, bepanthen plus daha mı etkili olur? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olur. Bu nedenle cildin nemlendirilmesi önerilir. Bepanthene krem içeriğindeki deksapantenol ile cildi nemlendirir ve onarır. Bepanthene Plus ilave olarak klorheksidin hidroklorür içerir. Bu etken madde mikrop öldürücü özelliğe sahiptir ve enfeksiyon gelişme riski olduğunda kullanılır. N*** 23 Eylül 2021 Merhaba, lazer sonrası cildim kuru olduğu için nemlendirici kullanmam gerektiği söylendi Bepanthol plus bulamadım Bepanthol cilt bkaım nemlendirici kremleri olur mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler Merhaba, lazer epilasyon sonrası ciltte kuruluk görülebilmektedir.

Yüz için iğneli epilasyon kaç seansta biter?

Genellikle iğne epilasyondan sonuç aldığımız ortalama seans süresi; vücut bölgelerinde 4-6 seans, yüz bölgesinde 4-8 seanstır.

Epilasyon sonrası krem şart mı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Vazelin Kullanımı?

R*** 05 Mart 2020 Dün lazer epilasyon yaptırdım. Bu benim ilk seansımdı. Koltuk altı, genital bölge ve bacaklarıma yaptırdım. Güzellik uzmanı lazerin cildi kuruttuğunu mutlaka nemlendirici krem kullanmam gerektiğini söyledi ve bana bir krem önerdi. Güzellik salonundan krem almak fikri hoşuma gitmedi, üstelik krem bayağı pahalıydı. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlarda cilt bir miktar kurur. Bu yüzden cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Bu amaçla nemlendirici özelliği sahip herhangi bir krem kullanılabilir. Eğer ciltte uzun süre geçmeyen kızarıklık, yanık gibi komplikasyonlar oluşmamışsa sadece nemlendirici özellikte bir krem kullanmak yeterli olur. K*** 19 Mart 2020 çok kuru bir cildim var. vazelin kullanıyorum cildime iyi geliyor. lazer epilasyondan sonra doğal olarak cildim iyice kuruyor, lazer epilasyondan sonra vazelin kullanmamın bir zararı olmaz umarım. vazelin sürmeye devam etsem olurmu? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olması normaldir. Kuru ve hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra daha fazla kuruma olur. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra cildi nemlendirmek gerekir. Vazelin yoğun nem tutma kapasitesine sahiptir., cildi nemlendirir. Lazer epilasyondan sonra vazelin kullanabilirsiniz. S*** 26 Eylül 2021 Merhabalar, gelecek ay lazere başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon için nemlendirici nitelikte krem kullanmam gerektiğini belirtti fakat önerdiği kremin fiyatı oldukça yüksek, bunu almak zorunda mıyım? Kendi bütçeme göre olan vazelin krem uygularsam herhangi bir sorunu olur mu? Merhaba, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruluk olabilmektedir. Bu sebeple nemlendirici etkili kremler kullanmakta fayda vardır. Vazelin de bu kremlerden biridir. Dolayısıyla lazer epilasyon sonrası vazelin krem kullanılabilir. S*** 08 Ekim 2021 Merhabalar, gelecek ay lazer epilasyona başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon sonrasında nemlendirici krem kullanmam gerektiğini belirtti benim de aklıma vazelin geldi.

Epilasyon sonrası tüylerin dökülmesi için ne yapılmalı?

Lazer epilasyon uygulaması sayesinde birçok kişi istemediği tüylerden tamamen kurtulmaktadır. Hormon dengesini koruduğu sürece de hiçbir koşulda alınan tüyler yeniden çıkmamaktadır. İşlem yalnızca tüylerin köklerine hitap ettiğinden başka herhangi bir yan etki, hayati organlara zarar vermesi gibi durumlar da söz konusu değildir.

Birçok kişi lazer epilasyon uygulaması sırasında tüm tüylerin alındığını ve pürüzsüz şekilde güzellik merkezi veya hastane gibi İşlemin yapıldığı ortamdan tıpkı ağda yapılmış gibi evine döneceğini zanneder. Ancak durum hiç de zannedildiği gibi değildir. Lazer epilasyon sonrası kılların dökülmesi zaman almaktadır.

Bu zamanın genetik faktörler, yaş, kıl kökü kalınlığı, kılların rengi ile cildin rengi arasındaki ton farkı gibi faktörler kaynaklı bireyden bireye değişiklik gösterebilmektedir. Lazer epilasyon sonrası kılların dökülme süreci işlemi takip eden 10 – 12 günü kapsamaktadır.

 1. Tüyler anında belirli bir gün içerisinde dökülmez.
 2. Dökülme işlemi yavaş yavaş dökülerek en son en inceleri ve kullanılan makinenin görmediği tüyler dışında tamamen dökülür.
 3. Bu tüyler için de bir sonraki seans sırasında değerlendirme yapılır.
 4. Bu nedenle uygulamayı yaptıran kişilerde seans sonunda özellikle de ilk seans bitiminde işlemin işe yaramadığı gibi korkular meydana gelebilmektedir.

Ancak bu doğal bir durumdur. Kıl köklerinde bulunan foliküllerin lazerin etkisi ile zarar görerek (kıl köklerini yok etmekten bahsediyoruz) dökülmesi zaman alan bir işlemdir. Bu nedenle anında farkı fark edemezsiniz. Ancak uzun vadede tüyleriniz tamamen ortadan kaldırıldığında oldukça yüz güldürücü sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

You might be interested:  Cleocin T Krem Ne Işe Yarar?

Genetik yapı Tüylenmenin yoğunluğu Hormon dengesi Kortizon içerikli ilaç kullanımı Hormon bozukluğu yaratan hastalıkların varlığı

şeklinde sıralanabilir. Tüyler döküldükten ve tamamen vücuttan yok edildikten sonra kişide hormon dengesini bozacak bir durum gelişirse yeniden işleme ihtiyaç duyulabilir. Ancak eskisi gibi bütün tüyler geri gelmediğinden işlem daha kısa sürede ve daha az bölgeye uygulanacaktır.

 • Bu nedenle tüylerin yeniden geri gelmesine dair kişilerin endişe duyması tamamen yersizdir.
 • Ek seanslar ile veya kısa bir tedavi planlaması ile hormon durumundan kaynaklanan sorun kolaylıkla giderilir.
 • Hormon durumunda bir değişim yaşanmaz ise kişide bundan sonraki yaşamı boyunca yeniden tüylenme gözlemlenmemektedir.

Bu nedenle işlemin kalıcılığından endişe duyulmamalıdır. İşlem istenilen tüm bölgelere genital bölge de dahil olmak üzere kalıcı şekilde uygulanmaktadır.

Epilasyon sonrası hangi yağ kullanılır?

Lazer epilasyon lekesi nasıl geçer diyenlere Hindistan cevizi yağı önerilir. Bu yağ cilt yanıklarını kısa sürede iyileştirir. Hindistan cevizi yağını, lazer işleminden birkaç saat sonra cildinize sürerek yanıkların oluşmasına önlem alabilirsiniz. seansları tamamlayacaktır.

Lazer epilasyondan sonra madecassol kullanılır mı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Madecassol Kullanımı?

D*** 04 Mart 2020 Lazer epilasyona gittiğim yerden hiç memnun kalmadım. İki gün önce ilk seansıma girdim. Hem çok acıdı hem de lazeri yapan kız hiç düzgün bilgi vermedi. Lazer epilasyondan sonra da bacaklarım, kollarım ve bikini bölgesi çok kızardı. Eve gidince buz koydum ama hala sızlıyor ve kızarıklıklar geçmedi. Merhabalar, madecassol krem 1. ve 2. derece cilt yanıklarında kullanılan bir kremdir. Cilt yanıklarından sonra ciltte oluşabilecek hasarları iyileştirmek amacıyla kullanılır. Madecassol krem aynı zamanda cildi onarır ve yanıkların iyileşmesini hızlandırır. N*** 19 Mart 2020 Yüzüme lazer epilasyon yaptırdım ve bıyık bölgemde yanık oldu. Madecassol diye bir krem önerdiler, bu krem lazer yanığına iyi gelirmi acaba? Acilen cevap bekliyorum lütfen. Merhabalar, madecassol krem 1. ve 2. derece yanıklardan sonra ciltte oluşacak hasarı iyileştirmek amacıyla kullanılır. Bu nedenle lazer yanıklarından sonra da cildi onarmak ve yanığı iyileştirmek amacıyla kullanılmaktadır. S*** 26 Eylül 2021 Merhaba geçen gün lazer epilasyon 3. seansına gittim ve akşamına bacak bölgemdeki yanık izlerini fark ettim. Sizce ne yapabilirim? Madecassol kullansam iyi gelir mi? Merhabalar, cildinizdeki 1. ve 2. derece yanıklar için madecassol kremi kullanabilirsiniz. Madecassol yanıklardan sonra ciltteki hasarı onarmak için kullanılmaktadır. Dolayısıyla yanık gibi yan etkilerden sonra madecassol kullanabilirsiniz. Yanıklar geçmezse doktora görünmenizi tavsiye ederiz. g*** 08 Ekim 2021 merhaba dünkü lazer epilasyon seansımdan sonra kollarımda ve bacaklarımda yanıklar oluştu. eczaneye gittiğimde madecassol krem verdi. Kullanmamda bir sakınca var mı ve yanıkları geçirir mi? Merhabalar, madecassol krem ciltteki 1.

Epilasyon izine ne iyi gelir?

Lazer epilasyon özellikle de kadınlar arasında popüler olan tüylenme sorununu komple ortadan kaldıran ve kişileri bu anlamda oldukça özgür kılan bir uygulamadır. Uygulamanın erkek bireyler üzerinde de rahatlıkla uygulanabildiği ve herhangi bir cinsiyet ayrımının bulunmadığı da belirtilmelidir.

Lazer epilasyon uygulaması nda kişilerin öncesi ve sonrası dönem bakımından akıllarına çeşitli sorular takılmaktadır. Bu sorulardan biri de; lazer epilasyon yanıkları nasıl geçer, sorusudur. Lazer epilasyon sırasında kişilerde bir makine kullanılır. Bu makineden çıkan lazerler kişilere gereğinden uzun süre tutulduğunda yanıklara neden olur.

Bu nedenle uygulamayı yapan kişinin tecrübeli ve bilinçli olması çok önemlidir. Bilinçsiz kişilerce uygulandığında deride kalıcı yanık izleri meydana gelebilir. Ancak bilinçli bir uzman uyguladığında yanıklar daha nadir ve daha az yer kaplayacak şekilde meydana gelmektedir.

Lazer uygulamasında meydana gelen yanıklar ın ana sebebi kılların yoğun olduğu bölgelerde makineyi fazla tutmaktır. Ancak bu yoğun bölgelere ve diğer tüm bölgelere makine aynı noktalar üzerine çok da sık tutulmamalı ve bunun süresi iyi kontrol edilmelidir. Burada cildi çok hassas olan bireylerde uygulamayı yapan kişiden bağımsız olarak da yanıklar meydana gelebilir.

Bu durumda uygulamaya daha da dikkatli yaklaşmak sorunun daha da büyümesini engeller. Kişilerde meydana gelen yanıklarda cilt bakımı uygulamaları ile ortadan kaldırılması mümkündür. Bu durumun doğal bir şekilde gerçekleşebileceği ve suçun tamamen uygulamayı yapan kişiden kaynaklanmadığı da bilinmelidir.

Lazer epilasyon yanıklarını geçirmek için ilk birkaç gün yanıklara ciddi anlamda faydası olan kantaron yağı uygulaması yapılabilir. Bunun yanı sıra hakiki zeytinyağı uygulaması yapılabilir. Güzellik merkezi veya cildiye uzmanı tarafından önerilen yanık giderici bitkisel ürünler kullanılabilir. Bu yanıkların çok büyük alanlarda değil de daha giderilebilir şekilde gerçekleştiği ve hızlı davranıldığı takdirde ortadan kaldırılabildiği unutulmamalıdır.

Bu nedenle eğer lazer epilasyon uygulaması yaptırmayı düşündüğünüz aşamalarda uygulamadan yanık oluşabilir diye vazgeçmeyi düşünüyorsanız bunun yersiz bir endişe olduğunu ve normal cilt yanıkları gibi ileri derecede problemlerin oluşmadığını aklınızda bulundurmanızda fayda vardır.

You might be interested:  Tarihi Geçmiş Krem Sürülürse Ne Olur?

İşlem öncesinde cildinizin yapısının bu gibi durumlara elverişli olup olmadığını da ön muayene sırasında lazer epilasyon uygulamasını size yapacak olan uzmandan bilgi talebinde bulunarak öğrenebilirsiniz. Genellikle birçok hastada herhangi bir sorun yaşanmadan istenmeyen tüyler tamamen rahat bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Bu nedenle yanık konusunda herhangi bir uzmana danışmadan önce endişe duymamalı ve muayene olmalısınız.

İğneli epilasyon sonrası yaraları ne zaman geçer?

1. iğneli epilasyon sonrası oluşan yaralar ve izlerden özellikle bahsetmek istiyorum. bunlar normal şartlarda 3 hafta için de geçmelidir. Güneşten korumadığınızda o süre uzar ve korumamaya devam ederseniz kalici olur.

Iğneli epilasyondan sonra iz kalır mı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap İğneli Epilasyon Zararlı Mı?

L*** 19 Kasım 2019 Lazer epilasyon yaptırmak için evimizin yakınındaki bir yere gittim. Koltuk altı, bacak, genital ve yüz için görüştüm. İğneli epilasyon yapıyorlar,nasıl yapılacağını falan anlattılar. Bu lazer gibi değil dedim. Lazer gibi sonuçları aynı, Hem iğneli epilasyon daha etkili falan dediler. Merhabalar, iğneli epilasyon lazer sistemi değildir. Kıl köklerine iğne yardımıyla elektrik akımı verilerek kıl kökü yakılır. Her kıl köküne tek tek bu işlem yapılır ve dolayısıyla uygulama çok uzun sürer. İğneli epilasyonda ağrı fazladır ve genellikle uygulamadan önce lokal anestezik krem sürülür.

 1. Buna rağmen ağrının çok şiddetli hissedildiği bildirilmektedir.
 2. Uygulamadan sonra da yanma hissi ve sızı devam eder.
 3. Bu nedenle kılların yoğun ve kalın olduğu bölgelerde ve geniş alanlarda iğneli epilasyon önerilmez.
 4. İğneli epilasyon sonrasında ince ciltlerde ve koyu renkli ciltlerde kalıcı iz ve leke kalma olasılığı fazladır.

Uygulama sonrası genellikle sivilce benzeri ucu beyaz yapılar görünür ve bu durum 1 hafta ile 10 gün arasında sürebilir. Kabuklanma, alerji, kabartı,1-2 hafta sürebilen kızarıklık olasılığı yüksektir. İğneli epilasyonda hijyen çok önemlidir. Enfeksiyon riskine karşı kişiye özel iğneler kullanılmalıdır. K*** 04 Aralık 2019 lazer epilasyona başlamak için bir kaç yerle görüştüm.gittiğim yerlerden bir tanesi iğneli epilasyon yapıyor.iğneli epilasyonu öyle bir anlattıki kafam karıştı acaba lazer yerine iğneli epilasyon mu yaptırsam diye düşünmeye başladım.iğneli epilasyon yaptıran tanıdığım hiç kimse yok. bu nedenle size sormak istedim, iğneli epilasyonun herhangi zararı varmı? Merhabalar, iğneli epilasyonda kıl köklerine iğne ile elektrik akımı verilir ve kıl kökleri yakılır. Her kıl köküne bu işlem tekrarlanır. Dolayısıyla hem oldukça ağrılı hem de uzun süren bir uygulamadır. Uygulamadan sonra da yanma hissi genellikle devam eder. E*** 21 Ekim 2021 merhaba dün bir klinik ile görüştüm iğneli lazer epilasyon yöntemini kullanıyorlarmış daha etkiliymiş çünkü kıllara tek tek uygulama yapılıyormuş ne kadar doğru birde iğneli ya canım çok ağrı ve yan etkisi olur mu ? Merhabalar, öncelikle iğneli lazer epilasyon demişsiniz fakat iğneli epilasyon bir lazer sistemi değildir.

İğneli epilasyon ne kadar sürede iyileşir?

İğneli epilasyonda ince bir iğne şeklindeki uygulama ucu kıl köküne kadar ilerletilir ve elektrik akımı verilir. Bu şekilde kılı oluşturan kıl kökü yanar. Sonrasında estetisyen tarafından kıl gövdesi cımbızla alınır. Eğer kıl rahat bir şekilde geliyorsa işlem başarılı olmuş demektir. Iğneli Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı Aynı zamanda iğneli epilasyonda kıl kökünün rengi ve kalınlığı önemli değildir çünkü işlem direkt kökü yakar. Özellikle lazer epilasyondan kalmış incelmiş ve rengi açılmış tüylerde çok etkilidir. Maalesef hala çoğu merkez etkilidir diye bayanlarımızı kandırarak bu tarz tüylerde lazer epilasyon uyguluyor azalacağına tüyler daha da kalınlaşıp sayıca artıyorlar.

 • Peki bu kadar etkili olan bir yöntem neden lazer epilasyon kadar popülerlik kazanmıyor ? İşte nedenleri : – İşlem öncelikle lazer epilasyona göre daha ağrılı.
 • Özellikle yüz bölgesi ve dudak bölgelerinde hassasiyet daha fazla.
 • Ağrı yanında estetisyenin tecrübesine göre işlem uzun da sürüyor.
 • Geniş alanlarda 1 saat veya 1.5 saat süren seanslar gerekebiliyor.

Bu ağrı uyuşturan kremlerle bir nebze de olsa azaltılabiliyor. Iğneli Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı – İnce cilt veya koyu tenli cilt yapısına sahip kişilerde iz kalma ihtimali yüksek. Özellikle cihazın kalitesi ve estetisyenin deneyimi bu konuda çok önemli. Ama yine de küçük çukurluk veya leke şeklinde iz kalma ihtimali var. İz kalma ihtimali özellikle yaz ayları gibi güneşin yoğun olduğu zamanlarda ve güneş gören yerlerde çok daha fazla.

 1. İşlemden sonra yanık kıl kökleri sivilce gibi görünüyor ve iyileşmeleri için 1 hafta – 10 gün gerekebiliyor.
 2. Geniş alanlarda bu durum daha da rahatsız edici olabiliyor.
 3. Bu nedenlerden dolayı biz iğneli epilasyonu daha çok küçük bölgelerde, az sayıda tüyde ve özellikle ince, açık renkli lazerin etkili olmayacağı tüylerde tavsiye ediyoruz.

İğneli epilasyondan sonra kalmış iz ve lekeleri ise çeşitli ilaç ve yöntemlerle tedavi edebiliyoruz. Iğneli Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı Dermatoloji Uzmanı Dr. Sertaç Sever

İğneli epilasyon tüyleri çoğaltır mı?

İğneli Epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılları ve tüyleri kalıcı olarak yok etmek için kullanılan en etkili yöntemdir. Kalıcılığı kesindir ve kılları kökünden, %100 yok eder.