Jelgo Jel Krem Ne Için Kullanılır?

11.12.2022 0 Comments

Jelgo Jel Krem Ne Için Kullanılır
JELGO travma sonucu oluşan ezik, çürük, burkulma (distorsiyon), kan toplanması (hematom) ve kiriş kılıfı yangısında (tendovaginit) durumlarında, omurga kemiğinin ağrılı durumlarında (servikal sendrom, sırt ağrısı, bel ağrısı, siyatik), yüzeysel toplardamar iltihabı (tromboflebit) ve varisleşmiş damarlarda

Jelgo krem nereye sürülür?

JELGO travma sonucu oluşan ezik, çürük, burkulma (distorsiyon), kan toplanması (hematom) ve kiriş kılıfı yangısında (tendovaginit) durumlarında, omurga kemiğinin ağrılı durumlarında (servikal sendrom, sırt ağrısı, bel ağrısı, siyatik), yüzeysel toplardamar iltihabı (tromboflebit) ve varisleşmiş damarlarda

Ödem ve morluk nasıl geçer?

Çoğunlukla vücuda alınan darbeden ya da spor yaralanmalarının sonucunda ortaya çıkan bu morluk nasıl geçer? Morluk nasıl geçer? Vücutta morluk tedavisi ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde – Jelgo Jel Krem Ne Için Kullanılır Genellikle basit yüzeysel hasarlar olan ve herhangi bir tedavi uygulanmaya gerek olmadan, kendiliğinden geçen morluklar, nadiren ciddi hastalıkların da belirtisi olabilir. Peki, Morluk nasıl geçer? Vücutta morluk tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenler haberimizde MORLUK (ÇÜRÜK) NASIL OLUŞUR? Çoğunlukla bir çarpma veya düşmeden kaynaklanan morluklar, derinin altındaki küçük kan damarları yırtıldığında veya hasar gördüğünde oluşur.

Kan derinin altındaki dokulara sızar ve siyah ve mavi rengin ortaya çıkmasına neden olur. MORLUKLAR NASIL DEĞİŞİR? Derinin altında toplanan kan, zaman geçtikçe, darbe aldığın andan tamamen iyileşene kadar farklı görünür. İlk başta, derinin altındaki kan gibi kırmızımsı bir renktir. Bir veya iki gün sonra, kan hücrelerinden gelen oksijen emilir ve morluk, mavi veya siyah renge döner.

Ağrılı nokta bu gölgede bir hafta kadar kalabilir. Siyah-mavi fazdan sonra, morluk solmaya başlar. Kırmızı kan hücreleriniz oksijen taşıyan hemoglobinin parçalanmasından dolayı yeşile veya sarıya döner. Birkaç gün sonra kahverengimsi sarıya veya açık kahverengiye döner.

Yaklaşık 2 hafta içinde morluk tamamen iyileşir ve cilt tekrar normal görünür. MORLUK NASIL GEÇER? Morluğun üzerine, birkaç gün boyunca her birkaç saatte bir 15 dakika boyunca buz koymak; iltihaplanmayı ve şişmeyi önleyerek morluğun daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. İltihaplanmayı buzla azalttıktan sonra ılık kompres uygulanabilir.

Bu, dokuların kan dolaşımını artırır ve iyileşme sürecini hızlandırır. Morluk, kaldırabileceğin bir uzvunda ise morluğun olduğu yere giden kan dolaşımı azaltmak için morluğu kalp hizasından yukarı kaldır. Bu şişmeyi azaltır ve renk bozukluğunun artması engellenir.

Morluk oluştuktan sonraki bir-iki gün boyunca ağır egzersizlerden kaçınmak önemlidir. Egzersiz sırasında morluk olan bölgeye daha çok kan akışı olacağından; morluğa ne kadar çok kan giderse morluk o kadar kötüleşir. Morluğun dış kısmının etrafına masaj yapılabilir. Bunun için baş parmağını kullanabilisin.

Ancak masal yaparken fazla bastırmamaya ve morluğun ortasına masaj yapmaya çalışmayın. Küçük, dairesel hareketlerle masaj yapmak lenfatik süreci etkinleştirir ve vücudun morluktan kendi kendine kurtulmasını sağlar. Morluğun olduğu yer günde 10 ila 15 dakika doğrudan güneş ışığı alırsa; mor ötesi radyasyon, morluğun sarıya dönmesine neden olan bilirubin’i yıkmaya başlar. Jelgo Jel Krem Ne Için Kullanılır VÜCUTTA MORLUK TEDAVİSİ Çoğu morluk endişe nedeni değildir ve kendi başlarına giderler.

You might be interested:  Rapider Bariyer Krem Ne Ise Yarar?

Jel krem ne için kullanılır?

Jelgo Jel Krem Ne Için Kullanılır Günümüzde sadece eczanelerde satılan kremlere olan ilgi çok büyük. Özellikle ağrıyan bölgelerine çare bulmaya çalışan kişilerin internet üzerinde karşılaştıkları Tiyokas jel krem gerçekten işe yarıyor mu diye araştırıyorlar. Peki Tiyokas jel krem ne işe yarar? Tiyokas jel krem nasıl kullanılır? Tiyokas krem fiyatı nedir? İşte sorunun cevabı: Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan Tiyokas jel krem ; ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici bir ilaçtır.30 gramlık ve 50 gramlık formlar şeklinde sadece eczanelerde satılan bu jel, kas gevşetici olarak bilinmektedir.

  1. Ancak sadece kas gevşetici özelliği bulunmaz, ateş düşürücü ve kireçlenme problemlerinde kullanın bir kremdir.
  2. Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
  3. Tarafından Düzce’de üretilen bu krem, kısa sürede etki sağladığı için kullananlar çok seviyor.
  4. Lavanta kokulu, kutusu beyaz olan bu jel, eksketoprofen, steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar içerisine giren bir üründür.

Kas da oluşan gerginliği tedavi eden Tiyokas jel burkulma, ezilme,şişme, incinme gibi doku tahribatlarının tedavisinde kullanılır. Jelgo Jel Krem Ne Için Kullanılır TİYOKAS JEL NASIL KULLANILIR? Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. lacı ağrılı bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif hareketlerle masaj yaparak günde 2-3 defa uygulayın. Günde 2 ya da 3 defa kullanılmalıdır. Bu kullanımlarda 6 ile 8 saat arasında zaman dilimleri olmalıdır. Jelgo Jel Krem Ne Için Kullanılır TİYOKAS JEL FİYATI 2020 Tiyokas jel fiyatı 28.36′ TL ‘den satılmaktadır. TİYOKAS JEL YAN ETKİLERİ NELERDİR? Tiyokas jel yan etkileri az olmakla beraber vardır. Bunlar, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.