Kalıcı Eyeliner Sonrası Hangi Krem Kullanılır?

01.12.2022 0 Comments

Kalıcı Eyeliner Sonrası Hangi Krem Kullanılır
Güneşlenme ve Solaryum Cildin su içeriği ve esnekliği güneşlenme ve solaryumdan dolayı azalır. Bu nedenle daha hassas olur, anesteziden sonra bile acı seviyesi artar ve daha kolay kanar. Yeni yapılan kalıcı makyajlar güneş ışığıyla doğrudan etkileşim halinde olmamalıdır çünkü bu durum iyileşme sürecini etkileyebilir.

Kalıcı makyaj tedavisinden sonra iki hafta müşteri mümkün olduğunca doğrudan güneş ışığından ve solaryumdan uzak durmalıdır. Eğer bu basit ve önemli kurallara uyulmaya devam edilirse kalıcı makyaj yaz aylarında bile yapılır. Su, Plaj, Sağlıklı Yaşam Kalıcı makyaj tedavisinden sonra, cilt suyla çok ıslatılmamalı, cildin çok ıslak ve nemli olması durumunda pigmentler ayrılırken arkasında leke bırakarak solabilir veya deriden ayrılabilir.

Kalıcı makyajdan hemen sonra plaja gitmek yada sağlıklı yaşam programları yapmak nem, su ve enfeksiyon riski nedeniyle yasaklanmıştır. Dövme Yüzeyi Korunmalıdır Herhangi bir çeşit mekanik yada ovma,kaşıma,yarayı yolma gibi zarar verecek durumlar yasaklanmıştır,müşteriler sabırlı olmalı ve yaranın kendiliğinden düşmesini beklemelidir,cilt yaraları düşer düşmez iyileşme süreci tamamlanır.

Dövme yüzeyi her türlü salgı,bulaşıcı malzeme,besin-maddeleri gibi zararlı olabilcek durumlardan korunmalıdır. Uçuklar Uçuklar genellikle doğal konturları bozarlar.Bu nedenle,uçuktan zarar gören (muzdarip olan ) insanların kalıcı dudak prosedürünü birkaç kez yaptırmaları gerekebilir.Bir kez uçuk çıkaran birinin vücudunda virüs uyku halinde kalır stres gibi önemli etkenler virüsü tekrar aktif hale getirir.

Kalıcı dudaklar promlemlere neden olabilecek strese sebep olabilirler. Fakat bunun bir çözümü vardır, anti-uçuk ilaçları kullanılarak bu durum önlenebilir. Doktor talep üzerine böyle ilaçlara reçete yazabilir( Tel viran, Herpesin). Müşteri kalıcı makyaj tedavisinden üç gün önceden bu ilaçları almaya başlamalıdır ve kalıcı makyajdan sonra üç gün boyuncada almayı bırakmamalıdır, yani ilaçlar düzenli olarak 1 hafta boyunca kullanılmalıdır.

 • Işinin güçlü ve daha aktif bir uçuğa sahip olması durumunda,ilacın açıklamasına ve doktora danışılarak daha yükse dozda kullanılabilinir.
 • Ontakt Lensler,Yapay Kirpikler Kalıcı kaş ve eyeliner öncesinde takma kirpikler ve kontakt lensler çıkarılmalıdır aksi tadirde prosedürün yapılmasına engel olurlar.İki hafta sonra,kalıcı makyaj iyileştiğinde tekrar takılabilirler.

Enfeksiyon Kalıcı makyajın öncesinde ve sonrasında,cilt geniş spectrumlu,alkollü olmayan bazı anstiseptiklerle sterilize edilmelidir. Kullanılan aletler tek kullanımlık, kullan-at iğneler/hijyen modülleri kullanıldığından beri temizlerdir. Çalışırken kullandığımız her alet(araç-gereç) strerilize olmalıdır ya da tek kullanımlı plastik film içine sarılmış olmalıdır (El modülü, lamba vs).

Kalıcı eyeliner sonrası ne yapılmalı?

Kalıcı Eyeliner Sonrası Teramisin – Bu işlem sonucunda genellikle teramisin kremi uygulansa da bölgeye vazelin de sürmeyi ihmal etmemeniz tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra E vitamini içeren kremleri de kullanabilme şansınız bulunmaktadır. Ya da göz çevresi için özel olarak üretilen içerisinde kimyasal ürün barındırmayan kremleri de kullanabilirsiniz. MAKYAJ HİZMETLERİ

You might be interested:  Reparil Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

Kalıcı eyeliner kaç gün sonra yıkanır?

Uygulamadan Sonra Sizi Neler Bekliyor? – Kalıcı makyaj eyeliner ve dipliner işlemleri bittikten sonra hayatınıza hemen normal bir şekilde devam edebilirsiniz. Araba kullanabilir, evinize hemen dönebilir ve ertesi gün de işinize gidebilirsiniz. Yapamayacağınız tek şey makyaj yapmak, özellikle de rimel kullanmak.

 1. Zaten buna ihtiyaç duymayacağınızdan gayet eminiz.
 2. Diğer yandan işlemi takip eden 24 saat boyunca göz bölgesinin su ile temas etmemesi gerektiğini de söylememiz gerekiyor.
 3. İlk 2 hafta sıcak duş almamaya, saunaya ve hamama gitmemeye, havuza ve denize girmemeye özen göstermelisiniz.
 4. Alıcı eyeliner ve dipliner sonrasında birkaç gün boyunca kirpiklerinizden küçük siyah pulların düştüğünü fark edebilirsiniz.

Bunun gayet normal olduğunu belirtelim. Hatta pullanıp dökülmelerin ardından kalıcı makyaj uygulamasının artık tamamen oturduğundan emin olabilirsiniz. Normal kalınlıkta bir kalıcı makyaj eyeliner uygulamasının genellikle 3 ila 7 gün içinde iyileşmesi beklenir.

Kalıcı eyeliner rötuş ne zaman yapılır?

Kalıcı Eyeliner &Dipliner Uygulaması – Eyeliner kontür uygulamasını kişiye özel olarak, kişinin göz yapısına göre belirlenen şekilde çizim yaparak gerçekleştiriyoruz. İşlem yapımı 1 ila 2 saat arası sürmekte 30 gün sonra ise bir rötuş işlemi yapılmaktadır.

Kalıcı eyeliner sonrası şişlik nasıl geçer?

Eyeliner – Kusursuz bir eyeliner çizgisi çizmek herkesin başarabileceği bir işlem değildir. Zahmetli olduğu kadar çehreyi değiştiren şık bir hamledir. Dikkatli yapılmadığında ise tüm makyajı kötü gösterebilecek kadar da etkilidir. Her gün eyeliner tazelemek ya da simetrik şekilde uygulamak pek mümkün olmayabilir.

Mükemmel görünüme ulaşmak ve bunun için uzun uğraşlar vermek istemeyenler için kalıcı eyeliner en ideal çözümdür. Göz kapağı üzerine kuyruklu veya kuyruksuz çizgi şeklinde yapılan makyaj türünün özel boyalarla işlenmesine kalıcı eyeliner uygulaması denir. Kuyruksuz kalıcı eyeliner, göz kapağının iç kısmından kirpik hattının bittiği noktaya kadar çekilen yöntemdir.

Kuyruklu kalıcı eyeliner ise kirpik hattının bitiminden birkaç milim daha uzun yapılmaktadır. Bir diğer eyeliner yöntemi ise kalıcı buğulu eyeliner yani eyelinerın göz kapağına yayılmış ve ton geçişleri bulunan halidir. Gösterişli göz makyajı sevenlerin tercih ettiği bu yöntem de kalıcı makyaj tekniği kullanılarak yapılabilmektedir.

Alıcı dövme uygulamalarının aksine kalıcılığı daha kısa süren eyeliner kalıcı makyaj tekniği biraz daha farklıdır. Göz kapağının hassas bir bölge olmasından dolayı kullanılan kalıcı eyeliner boyası ve ekipmanlar tamamen bu işleme özeldir. Kalıcı eyeliner kaç günde iyileşir? Normal kalınlıkta bir kalıcı makyaj eyeliner uygulamasının genellikle 3 ila 7 gün içinde iyileşmesi beklenir.

Ancak daha kalın bir eyeliner uygulamasının iyileşmesi 7 ila 10 gün sürebilir. Kalıcı eyeliner ne kadar dayanır? Kalıcı eyeliner süresi yaklaşık 1,5-2 yıl arasında değişebilir. Dövme gibi derinin alt tabakasına işlem yapılmaz fakat dövmede kullanılan teknik uygulanır.

Uzman kişilerin tercih edilmesi ve gerektiğinde bakımlarının yapılması ile 3 yıla kadar kalıcılığı devam edebilir. Kalıcı eyeliner sağlıklı mı? Kalıcı eyeliner ya da kalıcı dipliner yapımında kullanılan boya pigmentleri ise yüzde yüz doğal olduğu için cilde hiçbir şekilde zarar vermez. Herhangi bir kimyasal içermedikleri için de kalıcı dipliner sonrası yaklaşık 1,5 sene sonra boyaların soluklaşmaya başlaması oldukça normaldir.

Kalıcı eyeliner sonrası ne sürülür? E vitamini kremleri,vazelin. Özellikle,göz çevresi için yapılan kremler kalıcı eyeliner sonrasında bakım kremleri olarak kullanılabilinir. Kalıcı eyeliner sonrası şişlik ne zaman geçer? Oluşan şişlik 4-5 saat sonra kendiliğinden geçer,

Günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Kalıcı eyeliner abdest geçİrir mi? Tıpkı eyeliner işlemi ve microblading işlemi gibi abdest geçirmeme gibi bir durumu bulunmamaktadır. Bu işlemi uygulatmak isteyen birçok insan bu konu sebebiyle kararsız kalmaktadır. Ancak makyaj kolaylığı olarak görülen bu işlemlerin dinen bir zararı olmadığı söylenmektedir.

3D KIL TEKNİĞİ VE KALICI EYELİNER – Kalıcı Makyaj Hakkında Gerçekler.

Kalıcı eyeliner Kaç Seans? Ortalama 1 saat süren kalıcı eyeliner işlemi için 1 ay sonra gerekirse ikinci seans uygulanır. Dolayısıyla işlemin dayanıklılık süresi daha da arttırılır. Tekrar uygulama için 2 senede bir yapılması yeterlidir. Kalıcı eyeliner rötuş ne zaman yapılır? İşlemin kalıcılık süresi cilt tipine göre 3-4 sene aralığındadır.Eğer gerekirse 1 ay sonunda rötuş işlemi yapılabilir.

You might be interested:  Voltaren Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

Kalıcı makyajdan sonra ne sürülür?

Kalıcı makyaj uygulamasından hemen sonra saf E vitamini sürülmesi gerekir. E vitamini çok yoğun bir nemlendirici olduğu için kaş bölgesinin kurumasını ve kabuklanmasını engeller.3 gün boyunca sabah-öğlen-akşam E vitamini kulak temizleme çubuğu ile sürülmelidir.4.

Gün sabah duş alınabilir.4.ve5. gün birer kez sürülmelidir. Özellikle ilk 3 gün kaş bölgesine su gelmemesi gerekir. Bunun için saçlarınızı kuaförde yıkatmalısınız. Vücut yıkanırken de çok sıcak su ile yıkanmamalıdır. * Bir hafta boyunca denize girmemek gerekir (tuzlu sudan kaşlarınızı korumalısınız) * Bir ay boyunca kaş bölgesi ovalanarak duş alınmaz.

* 15 gün boyunca solaryuma girmemeniz gerekir. * 15 gün boyunca hamam, sauna ve buhar banyosuna girmemeniz gerekir. * Kalıcı Makyajdan Sonra Ne Zaman Rötuş Yapılır? * 15 gün ile 20 gün içerisinde aynı pigmentler ile fakat yeni iğne ile tazeleme yapılması gerekir.

Kalıcı eyeliner da boya neden tutmaz?

Kalıcı eyelinerın ömür boyu kalıcı olmamasının bir diğer sebebi de derinin sadece 1-2 katman altına enjekte ediliyor olmasıdır. Dövmeciler, dövme yaparken dövme iğnelerini derinin en az 5 ya da 6 kat altına enjekte eder ve dövme boyalarını oraya yerleştirirler.

Kalıcı eyeliner kirpikleri döker mi?

Kalıcı makyaj uğruna sayısız kadın gözünden oluyor. Fakat bu durum duyurulmuyor. Hani ” Kaş yapayım derken göz çıkarmak ” denir ya, söz aynısıyla bu işlem sonrasında ortaya çıkıyor. Sonuçta komplikasyonlar, uygun olmayan kişilere yapılan uygulamalar ve hatalar ortaya çıkmakta. Kalıcı Makyaj Eyeliner uygulamasına bağlı dernmatoşalazis’in tedavi öncesi ve sonrası (Goldman A,Wollina U Severe unexpected adverse effects after permanent eye makeup and their management by Q-switched Nd:YAG laser Clin Interv Aging.2014; 9: 1305–13

Kalıcı eyeliner su geçirir mi?

Tıpkı eyeliner işlemi ve microblading işlemi gibi abdest geçirmeme gibi bir durumu bulunmamaktadır. Bu işlemi uygulatmak isteyen birçok insan bu konu sebebiyle kararsız kalmaktadır. Ancak makyaj kolaylığı olarak görülen bu işlemlerin dinen bir zararı olmadığı söylenmektedir.

Kalıcı eyeliner çok acıyor mu?

Acıyor mu? – En çok sorulan sorulardan bir diğeri de budur. “Kalıcı makyaj yaptırırken acır mı, canım yanar mı?” Çoğu kişi başlangıçta bunu soruyor, ancak işlem sonunda hiç de bekledikleri şekilde olmadığını, rahatsızlık hissetmediklerini ve mutlu olduklarını belirtiyorlar.

Kalıcı eyeliner Kaç Seans?

Kalıcı Makyaj – Kalıcı Dipliner Uygulaması (Kirpik dibi kalıcı makyajı) – Kalıcı dipliner da amaç kirpik diplerini takip ederek çok ince bir çizgi ile kirpikleri daha belirgin, dolgun ve gözleri daha çekici hale getirmektir. Rimel kullanılmadığı durumlarda bile gözünüzde hafif rimel kalmış gibi gözlerdeki çekici ifade devam eder.

You might be interested:  Aloe Vera Cilt Bakım Kremi Evde Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner kimlere yapılmaz?

Hamilelere, emzirenlere, şeker hastalarına yapılmaz. AIDS ve HIV virüsü taşıyanlara yapılmaz. Kanser hastalarına doktor onayı ile birlikte yapılabilir.

Kalıcı eyeliner göze zarar verir mi?

Kalıcı Eyeliner Uygulaması Göze Zarar Verir mi? Doğru ürün kullanıldığında göze herhangi bir zarar vermez.

Dipliner gözü büyütür mü?

Uygulandığı forma bağlı olarak kalıcı dipliner, gözlerinizi daha küçük ya da daha büyük gösterebilir.

Microblading sonrası kaç gün vazelin kullanılır?

Microblading Sonrası Yapılması Gerekenler – Öncelikle şunu belirteyim; microblading 1-2 saat süren bir işlem ve işlem sonrasında normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. İşlem yaptırdıktan sonra 1 hafta boyunca dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde sorun yaşamaz, süreci rahatlıkla atlatabilirsiniz.

 1. Aş kontürü işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler; İşlem bittikten 30 dakika sonra kaşlarınızı içme suyuyla nemlendirilmiş bir pamuk kullanarak, cildinizi germeden nazikçe temizleyin.
 2. Pamuk üzerinde hiç pigment ve renkli lenf izi kalmayıncaya dek bu işlemi tekrarlayın.
 3. Böylece aşırı lenfi temizlemiş olur ve istenmeyen yara oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun, sürekli kullandığınız veya işlemi yapan uzmanımızın önerdiği kremle işlem yapılan bölgeyi nemlendirin. Bu prosedürü gün içerisinde 3-5 kere tekrarlamanız gerekir. Şayet işlemi öğleden sonra yaptırdıysanız ve 3-5 kez tekrarlamak için zamanınız yoksa yatmadan önce son defa kaşlarınızı duruladıktan ve kreminizi sürdükten sonra PhiPatch Plaster’ı uygulayın ve bu şekilde uyuyun.

 • Sonraki 6 gün boyunca artık lenf salgısı olmayacaktır bu nedenle temizlemenize gerek yoktur ancak günde 3-5 kez önerilen kremi sürmeye devam etmeniz gerekir.
 • İlk 7 gün boyunca kaş bölgesinde koruyucu kremler dışında hiçbir kremi kullanmayın.
 • Makyaj yapmayın özellikle fondöten sürmeyin.
 • Aşırı terlemenizi sağlayacak egzersiz, sauna, yüz masajı gibi aktivitelerden uzak durmalısınız.

Dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

Kalıcı eyeliner kaç para?

Kalıcı eyeliner fiyatları 2500 TL – 2750 TL aralığında değişmektedir. Yaptığımız kalıcı eyeliner uygulamalarının en büyük avantajı, ortalama 2 yıl kadar kalıcılık sağlamasıdır.

Kalıcı eyeliner kirpikleri döker mi?

Kalıcı makyaj uğruna sayısız kadın gözünden oluyor. Fakat bu durum duyurulmuyor. Hani ” Kaş yapayım derken göz çıkarmak ” denir ya, söz aynısıyla bu işlem sonrasında ortaya çıkıyor. Sonuçta komplikasyonlar, uygun olmayan kişilere yapılan uygulamalar ve hatalar ortaya çıkmakta. Kalıcı Makyaj Eyeliner uygulamasına bağlı dernmatoşalazis’in tedavi öncesi ve sonrası (Goldman A,Wollina U Severe unexpected adverse effects after permanent eye makeup and their management by Q-switched Nd:YAG laser Clin Interv Aging.2014; 9: 1305–13

Kalıcı eyeliner gusül gerektirir mi?

Tıpkı eyeliner işlemi ve microblading işlemi gibi abdest geçirmeme gibi bir durumu bulunmamaktadır. Bu işlemi uygulatmak isteyen birçok insan bu konu sebebiyle kararsız kalmaktadır. Ancak makyaj kolaylığı olarak görülen bu işlemlerin dinen bir zararı olmadığı söylenmektedir.

Kalıcı eyeliner kimlere yapılmaz?

Hamilelere, emzirenlere, şeker hastalarına yapılmaz. AIDS ve HIV virüsü taşıyanlara yapılmaz. Kanser hastalarına doktor onayı ile birlikte yapılabilir.

Kalıcı eyeliner çok acıyor mu?

Acıyor mu? – En çok sorulan sorulardan bir diğeri de budur. “Kalıcı makyaj yaptırırken acır mı, canım yanar mı?” Çoğu kişi başlangıçta bunu soruyor, ancak işlem sonunda hiç de bekledikleri şekilde olmadığını, rahatsızlık hissetmediklerini ve mutlu olduklarını belirtiyorlar.