Kantaron Yağli Krem Ne Işe Yarar?

25.11.2022 0 Comments

Kantaron Yağli Krem Ne Işe Yarar
Kantaron Yağı Kremi Faydaları – • Cilt için faydalı bir nemlendiricidir. • Cildin ihtiyaç duyduğu besinlere sahiptir. • Cildi iyileştirmeye yardımcıdır. • Cilt sorunlarını gidermede yardımcıdır. • Dolayısıyla sınırsız kullanım alanına sahiptir. • Çok amaçlı bir gece bakım kremidir.

 1. 100 Faydalı Formül Cildin temizlenmeye, arınmaya ve besine ihtiyacı vardır.
 2. Temizlenen cilde doğru besinleri, doğru şekilde sunduğunuzda cilt, hem nemini hem de elastikiyetini yeniden kazanarak canlanır ve sorunlardan hızla uzaklaşır.
 3. Bunun sonucunda da parlak, canlı ve doğal bir görünüm kazanır.
 4. Faydalı formülüyle Kantaron Yağlı Kremden alınan etkili sonuç, binlerce memnun kullanıcının geri bildirimiyle kulaktan kulağa yayılmıştır.

Kullanım Şekli El, yüz, saç ve tüm vücutta rahatlıkla kullanılabilir. %100 etken maddeden oluşan Kantaron Yağlı Kremden az miktarda alınır, masaj yaparak cilde yedirilir. Hızlı emilen formülü sayesinde, ciltte yağlılık hissi bırakmaz ve asla yağlandırmaz.

Tüm cilt tipleri için uygundur. Etkili Kullanım Fermente Mutfağım’ın el işçiliği ile üretilmiş Artisan Sabunları’yla temizlenen cilt, Fermente Cilt Toniği ile silinir. Ardından sürülen Kantaron Yağlı Krem, cilde masajla yedirilir. Her akşam kullanılması tavsiye edilir. Gündüzleri aynı işlemler yapıldıktan sonra krem olarak; Nar Çekirdeği Yağlı Güneş ve Gündüz Bakım Kremi uygulanır.

Gramaj ve Muhafaza Şekli • 29 ml’lik cam kavanozdadır. • Ağzı kapalı olarak doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, 1 yıl boyunca muhafaza edilir. Büyük Boy Kullanım Avantajı 29 ml Büyük Boy Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem yanında, 40 ml’lik boş küçük cam 5 adet satın alarak 5 küçük kreme daha ekonomik fiyata sahip olabilirsiniz.

Böylece baş ucunuzdan eksik etmediğiniz ve herkese tavsiye ettiğiniz kantaron kreminizi, sevdiklerinizle de paylaşmış olacaksınız. *İçindekiler Zeytinyağlı kantaron yağı, lavanta uçucu yağı, kakao yağı, hindistan cevizi yağı, ham balmumu, bitkisel gliserin. GMP Standartlarında Üretim Tıpkı tüm temizlik ürünlerimiz ve sabunlarımız gibi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerimiz de kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı yağlar ve faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

Uyarı! İçinde bulunan ham balmumu, bala alerjisi olanlar için uygun olmayabilir. Kullanmadan önce bileğin iç kısmına sürerek test edebilirsiniz. Kantaron Yağlı Kremin ” Vegan Sertifikalı ” seçeceği de mevcuttur. İçindeki Yağlar Kantaron Yağı Binlerce yıldır böcek ve yılan ısırığı gibi rahatsızlıkların iyileşmesine destek amacıyla kullanılmıştır.

Ayrıca, çil ve lekeler üzerindeki etkisi için de tercih edilmiştir. Cilde tek başına sürmenin yan etkileri olabileceği için en faydalı formu, Kantaron Yağlı Krem içinde olandır. Lavanta Yağı Lavanta yağı, stres ve anksiyeteyi azaltmaya ve sinir gerginliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olan güçlü bir yağdır.

Aynı zamanda doğal sinek kovucu özelliği ile bilinir.

Contents

You might be interested:  Cilt Kırışıklığına Hangi Krem Iyi Gelir?

Kantaron yağı kremi neye iyi gelir?

Cilde uygulandığında, sarı kantaron yağı etkilenen bölgeye kan akışını artırarak yanıkları ve sıyrıkları tedavi eder. Kremlerin içindeyken mikroorganizmaları öldürerek açık yaraların temiz kalmasına yardımcı olur. Ayrıca hassas cildi yatıştırmaya yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Kantaron yağı ciltte ne kadar sürede etki eder?

Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemi nasıl uygulanır? – Kantaron yağı ile cilt beyazlatma nasıl olur, önce bunu öğrenerek başlayalım. Ve hemen ardından cildinizde nasıl etkiler görebileceksiniz bunu keşfedelim. Kantaron yağı ile cilt beyazlatma yöntemini uygulamak için şu adımları izlemeniz yeterli: Evde kendi kantaron yağınızı hazırlayacaksanız kantaron bitkisinin çiçeklerini ayıklayıp duru suyla yıkayarak güzelce tozdan, kirden arındırın ve kurulayın.

Ardından hava almayacak şekilde kapatılabilen cam bir kavanoza çiçekleri yerleştirip üzerini geçecek kadar bolca zeytinyağı ilave edin. Bu şekilde yaklaşık 45-50 gün bekletin. Bu süre içinde her gün en az 1 kez kavanozu çalkalamayı unutmayın. Rengi koyulaşmaya başlayan kantaron yağını bu sürenin sonunda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde hazırladığınız ya da hazır olarak aldığınız kantaron yağını cilt beyazlatmak için kullanmak için önce uygulayacağınız bölgeyi güzelce yıkayıp durulayın. Temiz cildinize bir pamuk yardımıyla kantaron yağını uygulayın. Uygulama sırasında cildinizi hafifçe ovun ki yağ her yere güzelce yayılsın.

Kantaron yağı kıllanma yapar mı?

Kantaron yağı faydaları, kantaron yağı cilde nasıl uygulanır? Bilinen en eski tedavi materyali olan bitkiler, günümüzde bilimin de bir konusu olarak hem modern hem de geleneksel tıptaki önemli yerini koruyor. Bugün bilimsel olarak laboratuvar ortamında geliştirilen ve kullanıma sunulan ilaçların neredeyse tamamında, doğadan ilham alındığını biliyoruz.

 1. Binlerce ilacın etken maddesi, bitkilerden elde ediliyor.
 2. Peki Kantaron yağının faydaları nelerdir ve cilde nasıl uygulanır? Kantaron otu, çağlar boyu geleneksel tıpta en sık faydalanılan bitkilerin ilk sıralarında yer alıyor.
 3. Sıcak ve ılıman iklimlerde yetişen kantaron otunun dünya üzerinde bilinen tür sayısı 400ʼden fazla.

Türkiye topraklarında 43 tanesi endemik olmak üzere, mayasıl otu, püren, binbirdelik otu, kepir otu, kılıç otu, kuzu kıran, sarı kantaron, kanat otu, yara otu gibi isimlerle bilinen 89 türü yetişir. Kantaron bitkisinden değişik yöntemlerle elde edilen ve çeşitli formlarda hazırlanan ürünler, başta sinirleri yatıştırmak için olmak üzere çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Biz de gerek kantaron yağı hakkında bilgi sahibi olmak gerekse de cildine bakım yapmak isteyenler için kantaron yağı ile ilgili faydaları nelerdir, nasıl kullanılır, ne işe yarar gibi bilgileri derledik. KANTARON YAĞI FAYDALARI? Kantaron yağı, bitkinin çiçekli dallarının uç kısımlarına yakın yerlerinden toplanan çiçeklerin, taze olarak ya da kurutulduktan sonra, zeytinyağı dolu cam kavanozlarda ve güneş gören bir yerde dinlendirilmesiyle elde edilir.

Bitkinin bileşiminde bulunan naftodiantronlar kantaron yağına kırmızı rengini verir. Bu yağ Anadoluʼda yaygın olarak, yaraların iz bırakmadan iyileşmesi için sürülerek ve mide yaralarını iyileştirmek için içilerek tüketilir. Bitkinin etken maddelerini cilde taşıma görevini yerine getirecek olan yağ tercihi, karışımın etkisini belirleyen önemli bir faktördür.

 1. Ciltle ilgili kullanımlarda zeytinyağı yerine cildi besleyici özelliği olan lavanta, papatya, biberiye gibi başka uçucu yağlar da kullanılabilir.
 2. Antaron Yağı ile Cilt Beyazlatma Kantaron yağının düzenli kullanımla ciltteki renk farklılıklarını dengelediği bilinir.
 3. Cildin rengini açmaz ama deri hücrelerinin onarımını yaparak, kırışıklıkları azaltarak, cildin daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm almasını sağlayarak bu izlenimi yaratır.
You might be interested:  Pişik Için Hangi Krem Iyi Gelir?

Öte yandan ışıkla tepkimeye giren etken maddeler, kantaron yağının aşırı kullanımına ya da aşırı güneş ışığına maruz kalındığı hallerde ciltte koyu lekelere sebep olabilir. Kantaron Yağı Göz Altına Sürülür mü? Göz altlarındaki deri, yüzün diğer yerlerine nazaran daha ince bir yapıya sahiptir.

Kantaron yağı yüzdeki kırışıklıklara iyi gelir mi?

Kantaron yağının cilde faydaları – Kantaron yağının en önemli faydalarından bir tanesi, cilt sağlığını koruma üzerindeki etkileridir. Kantaron bitkisinden elde edilen yağlar, hücre yenilenmesini destekler ve hızlandırır. Herhangi bir karışım hazırlanmasını gerektirmeden doğrudan cilt üzerine uygulanabilen kantaron yağı yaşlanma belirtilerini geciktirmeye, kırışıklıkları önlemeye ve cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur.

Cildin olması gereken nem dengesine sahip olmasını sağlarken daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. Kantaron yağının cilt üzerindeki önemli etkilerinden bir diğeri ise lekeleri ortadan kaldırmasıdır. Bu etki sayesinde düzenli olarak kantaron yağı kullanımı ile birlikte yüzde veya vücutta yer alan yara, yanık ve sivilce izleri giderilebilir.

Yaşlılık, hamilelik, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle cilt renginin bölgesel olarak farklılaştığı veya lekelendiği yerlerde düzenli olarak kantaron yağı uygulaması ile cilt tonu eşitlenerek daha hoş bir görünüm elde edilebilir. Kantaron yağının cilde olan olumlu etkilerinden faydalanabilmek için yağı direkt olarak cildinize uyguladıktan sonra cildinizin emmesini bekleyebilirsiniz.

Kantaron yağı hangi hastalıklara iyi gelir?

Cilt bakım yağı olarak kullanılan kantaron yağı saç bakımında da tercih edilmektedir. Migren, varis, bel ağrıları, iltihap ve güneş yanıklarına iyi gelir. İçildiği zaman kan şekerini düşüren kantaron yağını kullanırken dikkat etmek gerekir.

Kantaron özlü krem nerelerde kullanılır?

Kantaron Yağı Kremi Faydaları – • Cilt için faydalı bir nemlendiricidir. • Cildin ihtiyaç duyduğu besinlere sahiptir. • Cildi iyileştirmeye yardımcıdır. • Cilt sorunlarını gidermede yardımcıdır. • Dolayısıyla sınırsız kullanım alanına sahiptir. • Çok amaçlı bir gece bakım kremidir.

%100 Faydalı Formül Cildin temizlenmeye, arınmaya ve besine ihtiyacı vardır. Temizlenen cilde doğru besinleri, doğru şekilde sunduğunuzda cilt, hem nemini hem de elastikiyetini yeniden kazanarak canlanır ve sorunlardan hızla uzaklaşır. Bunun sonucunda da parlak, canlı ve doğal bir görünüm kazanır. Faydalı formülüyle Kantaron Yağlı Kremden alınan etkili sonuç, binlerce memnun kullanıcının geri bildirimiyle kulaktan kulağa yayılmıştır.

Kullanım Şekli El, yüz, saç ve tüm vücutta rahatlıkla kullanılabilir. %100 etken maddeden oluşan Kantaron Yağlı Kremden az miktarda alınır, masaj yaparak cilde yedirilir. Hızlı emilen formülü sayesinde, ciltte yağlılık hissi bırakmaz ve asla yağlandırmaz.

Tüm cilt tipleri için uygundur. Etkili Kullanım Fermente Mutfağım’ın el işçiliği ile üretilmiş Artisan Sabunları’yla temizlenen cilt, Fermente Cilt Toniği ile silinir. Ardından sürülen Kantaron Yağlı Krem, cilde masajla yedirilir. Her akşam kullanılması tavsiye edilir. Gündüzleri aynı işlemler yapıldıktan sonra krem olarak; Nar Çekirdeği Yağlı Güneş ve Gündüz Bakım Kremi uygulanır.

You might be interested:  Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Evde?

Gramaj ve Muhafaza Şekli • 29 ml’lik cam kavanozdadır. • Ağzı kapalı olarak doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, 1 yıl boyunca muhafaza edilir. Büyük Boy Kullanım Avantajı 29 ml Büyük Boy Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem yanında, 40 ml’lik boş küçük cam 5 adet satın alarak 5 küçük kreme daha ekonomik fiyata sahip olabilirsiniz.

 1. Böylece baş ucunuzdan eksik etmediğiniz ve herkese tavsiye ettiğiniz kantaron kreminizi, sevdiklerinizle de paylaşmış olacaksınız.
 2. İçindekiler Zeytinyağlı kantaron yağı, lavanta uçucu yağı, kakao yağı, hindistan cevizi yağı, ham balmumu, bitkisel gliserin.
 3. GMP Standartlarında Üretim Tıpkı tüm temizlik ürünlerimiz ve sabunlarımız gibi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerimiz de kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı yağlar ve faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

Uyarı! İçinde bulunan ham balmumu, bala alerjisi olanlar için uygun olmayabilir. Kullanmadan önce bileğin iç kısmına sürerek test edebilirsiniz. Kantaron Yağlı Kremin ” Vegan Sertifikalı ” seçeceği de mevcuttur. İçindeki Yağlar Kantaron Yağı Binlerce yıldır böcek ve yılan ısırığı gibi rahatsızlıkların iyileşmesine destek amacıyla kullanılmıştır.

Ayrıca, çil ve lekeler üzerindeki etkisi için de tercih edilmiştir. Cilde tek başına sürmenin yan etkileri olabileceği için en faydalı formu, Kantaron Yağlı Krem içinde olandır. Lavanta Yağı Lavanta yağı, stres ve anksiyeteyi azaltmaya ve sinir gerginliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olan güçlü bir yağdır.

Aynı zamanda doğal sinek kovucu özelliği ile bilinir.

Basur memesine kantaron yağı iyi gelir mi?

Kırmızı kantaron yağının içeriğindeki maddeler virüslere ve zararlı bakterilere iyi gelmektedir. Bu yüzden basur sorunu çeken kişiler de tedavi için kırmızı kantaron yağını kullanmayı tercih edebilir.

Kantaron yağı ciltte ne kadar durmalı?

Kantaron yağının cilde faydaları – Kantaron yağının en önemli faydalarından bir tanesi, cilt sağlığını koruma üzerindeki etkileridir. Kantaron bitkisinden elde edilen yağlar, hücre yenilenmesini destekler ve hızlandırır. Herhangi bir karışım hazırlanmasını gerektirmeden doğrudan cilt üzerine uygulanabilen kantaron yağı yaşlanma belirtilerini geciktirmeye, kırışıklıkları önlemeye ve cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur.

Cildin olması gereken nem dengesine sahip olmasını sağlarken daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm elde edilmesine katkıda bulunur. Kantaron yağının cilt üzerindeki önemli etkilerinden bir diğeri ise lekeleri ortadan kaldırmasıdır. Bu etki sayesinde düzenli olarak kantaron yağı kullanımı ile birlikte yüzde veya vücutta yer alan yara, yanık ve sivilce izleri giderilebilir.

Yaşlılık, hamilelik, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle cilt renginin bölgesel olarak farklılaştığı veya lekelendiği yerlerde düzenli olarak kantaron yağı uygulaması ile cilt tonu eşitlenerek daha hoş bir görünüm elde edilebilir. Kantaron yağının cilde olan olumlu etkilerinden faydalanabilmek için yağı direkt olarak cildinize uyguladıktan sonra cildinizin emmesini bekleyebilirsiniz.