Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun?

22.10.2022 0 Comments

Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun
Cilt bakımının ayrılmaz bir parçası olan yüz maskelerini nasıl seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz? – Maskeler, cilt bakımının temizleme ve nemlendirme gibi temek adımlarının etkisini artırmaları nedeniyle bakım rutininize mutlaka eklenmesi gereken kozmetik ürünleri,

Ancak tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi maske seçiminde de yanlış türde bir ürüne yönelmek cildinize fayda yerine zarar verebilir. Temel maske türlerini tanımak, hangisinin hangi cilt tipine uygun olduğunu öğrenmek ve doğru maskeyi cilt bakım rutininize eklemek için hemen maske rehberimize göz atın.

Kil Maskeler Kil bazlı maskeler yağlı ve akne problemli ciltler için uygundur çünkü kilin ciltteki fazla yağı yok etme özelliği vardır. Üstelik kil bazlı maskeler ciltte akne oluşmasına neden olan bakterileri de öldürür. Cildi yumuşatıp pürüzsüzleştirirken aynı zamanda sıkılaştırır, gözenekleri tıkamadan onların küçülmesini sağlar. Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun Krem Maskeler Adından da tahmin edebileceğiniz üzere, krem maskeler daha çok cildi nemlendirmek ve yumuşatmak amacıyla kullanılır. Dolayısıyla normal ve kuru ciltler için uygundurlar. Aynı zamanda anti-aging özelliklerine de sahip olan bir krem maske tercih ettiğinizde cildinize gençlik ve enerjiyle dolu bir ışıltı katabilir; yılların bıraktığı izlerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun Jel Maskeler Jel maskeler genel olarak bütün cilt tiplerine uygun olsalar da daha çok hassas veya kuru ciltler için önerilirler.

Kil maskesi kimler için uygundur?

Kil maskesi uygulamasının cilde pek çok faydası kanıtlanmıştır. Cildi canlandırarak pürüzsüz görünmesini sağlamayan bu uygulama, farklı cilt türlerine göre farklı şekillerde yapılmalıdır. Peki kil maskesi hangi ciltlere uygulanır? Cilt tiplerine göre kil maskesi uygulamaları nasıl olmalı? – Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun Cilde kil maskesi uygulamak, cildi canlandırarak pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Çok faydalıdır. Tüm cilt tipleri uygulayabilmektedir. Fakat ciltte aşırı bekletmek; hassas ve kuru ciltler için problem yaratabilmektedir. Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi Yağlı ciltler için kil maskesi uygulamak oldukça faydalıdır.

 1. Ciltteki aşırı yağın emilmesini sağlayarak, sivilce ve akne oluşumlarını hafifletmektedir.
 2. Ancak kil tercihi; yeşil kil olmalıdır.
 3. Uru Ciltler İçin Kil Maskesi Ciltte nem az olduğundan dolayı 2 yemek kaşığı beyaz kil, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve deniz yosunu ile karıştırılarak uygulanması, 10 dakika bekletilerek temizlenmesi gerekmektedir.

Sonrasında tonik olarak gül suyu nemlendirmeyi de sağlamaktadır. Normal Ciltler İçin Kil Maskesi Cilt tipi için kil maskesi beyaz kil ile uygulanmalıdır. Aynı şekilde kuru ciltler için uygulanan maskenin aynısı tercih edilebilir. Bekleme süresi kuruyana kadar olmalıdır.

Hassas Ciltler İçin Kil Maskesi Hassas ciltler çoğu ürüne reaksiyon gösterebilmektedir. Bu yüzden kil maskesi uygulandığında kesinlikle 5 dakikadan fazla bekletilmemelidir. Kil maskesi uygulandığında ciltteki kızarıklığı alarak, pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Karma Cilt Tipi İçin Kil Maskesi Karma cilt yapısı yanaklar kuru, T bölgesi yağlı olan ve bakımı zor olan cilt tiplerindendir.

Bu yüzden kil maskesi uygulandığında T bölgesindeki fazla yağlanmayı dengelemektedir. Fakat kuru bölgelerde çok fazla bekletilmemesi önerilmektedir.

Kil maskesi kimler kullanamaz?

Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun Doğanın bize sunduğu mucizevi cilt bakım malzemelerinden biri olan kil; yeryüzünde bol miktarda yer alan, sarımsı, kırmızımsı, esmerimsi vb. farklı renkleri bulunan bir madde olma özelliği taşıyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen kil maskesinin fazla miktarda kullanıldığında cildinizde deliklerin açılmasına sebep olduğunu biliyor muydunuz? İşte kil maskesinin cilde zararları.

Kil, toprağın yararlı minerallerinden ve yanardağların içinden çıkmış olan lavlardan dolayı içerisinde bolca mineral barındırır. Antik çağlardan beri güzelleşmek için kullanılan kil maskesi, uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre düzensiz kullanıldığında ve aşırı oranda cilde sürüldüğünde gözeneklerin fazla açılarak cilt üzerinde minik delikler açılmasına sebep olduğu ortaya çıktı.

Kil maskesinin cilde bilinmeyen zararları sadece yasemin.com’da ! Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun Kilin sağlık için bilindik bir zararı yoktur. Cilt maskesi için kullanıldığında ciltte birkaç dakikadan fazla bekletilmemelidir. Aksi halde cilt tahrişine yol açarak faydasından ziyade daha çok zarar oluşturabilir. Günümüzde kadar kilin zararını açığa koyan bir araştırma bulunmamaktadır.

Kil maskesi, uzun süre cilt üzerinde bekletildiğinde ve uygulama esnasında aşırı baskı yapıldığında tahrişe neden olabilir. Kil, yüzün çok fazla gerilmesine sebep olduğundan kırışıklıklara yol açar. Özellikle akciğer ve böbrek hastaları yüzündeki lekeleri gidermek için kullanmak istiyorsa mutlaka uzmana danışmalıdır.

İLİŞKİLİ HABER Kil maskesinin saça faydaları nelerdir? Kil saça nasıl uygulanır? UYARI: Katkı maddeli ve bakanlık onayı olmayan maskelerin kullanımı cildinizi güzelleştirmek bir yana cildinizde yan etkiler doğurabilir. Bu yüzden mutlaka kapalı maskelerden satın almalı, Bakanlık onayı olmayan ürünleri yalnızca ucuz olduğu için satın almamalısınız!

Cilt için hangi kil kullanılmalı?

Kil maskesinin faydaları nelerdir? Kil maskesi cildinizdeki yağ dengesini sağlar ve fazla yağın giderilmesinde çok etkilidir. Gözeneklerinizi derinlemesine temizler ve sıkılaştırır. Cilteki ölü ve tabakalaşmış derinin atılmasına yardımcı olur. Dolayısıyla cildinizdeki var olan lekelerin giderilmesinede yardımcı olacaktır.

Tanecikli yapıları sayesinde yüzünüzde çok güzel bir peeling etkisi yartacaktır. Akne oluşumunuda engellemekle kalmayıp var olan sivilcelerinizin iyleşme sürecini hızlandırır. Killerin çeşidi ise bir hayli fazla Cilt problemlerinize uygun kil seçmeniz elbetteki çok önemli bir nokta killer renklerine göre çeşitlere ayrılıyor: Pembe kil: Ciltteki kızarıklıklerı azaltmak için kullanabilirsiniz.

Özellikle cildiniz hassassa pembe kil size uygun olacaktır. Mavi kil: Leke problemleri yaşıyorsanız mavi kili denemelisiniz. Mavi kilin leke açma özelliği vardır. Ciltteki pigment problemlerini düzenler. Beyaz kil: Her cilt tipine uygundur. Fakat akne ve sivilce problemlerinde kullanılması tavsiye edilir.

Yeşil kil: Yağ dengeleyici özelliğe sahiptir. Akne ve sivilceli ciltler tercih edebilir. Sarı kil: Sarı kil cilt gözeneklerini tıkayan mikropları yok eder. Ve ciltte canlanma sağlar. Kırmızı kil: Kırmızı kil kuru ciltlere uygundur. Ciltteki yağ dengesini sağlar ve cilt pullanmalarını engeller. Kil maskesini göz altınıza uygulamayın Göz altlarımız yüzümüzde en ince ve en hassas yere sahip bu yüzden yaptığınız kil maskesini göz altlarınıza uyulamaktan kaçının.

Uyguladığınız takdirde bir süre sonra göz altlarınızda istemediğiniz kırışıklıklar, nem dengesizlikleri gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kil maskenizi yüzünüzdeki sorunlu bölgelere uygulayabilirsiniz. Kil maskesini gereğinden fazla uygulamayın Herşeyin azı karar çoğu zarar aslında bu durum kil maskesindede geçerli bir durum.

 1. Çok fazla uyguladığınız takdirde cildinizin yapısı bozulabilir.
 2. Buda hiç istemediğimiz bir durum elbetteki bu yüzden kil maskenizi cildinizin ihtiyacına göre haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.
 3. Il maskesi nasıl hazırlanır Kil masesiniz hazırlamak oldukça basit gereken mazemeler cilt tipinize uygun renkte kil ve su bu iki mazemeyi çamur kıvamına gelene kadar karıştırın.
You might be interested:  Cilt Temizleme Cihazı Ne Işe Yarıyor?

Çok sulu ya da çok kuru olmamasına dikkat edin. Hazırladığınız maskenizi cildinize sürerek kuruyana kadar bekleyin sonrasında ılık su ile yıkayın. Kil maskesi nerde bulunur Kil maskesini rahalıkla aktarlardan teğmin edebilirsiniz.

Kil maskesi Kuru cilde mi?

Kil Maskesi Nedir? – Günümüzde cilt bakımı denildiğinde kil maskelerinin ne denli trend olduğu biliniyor. Trend olmasının sebebi cilde olan faydaları elbette. Ciltte tam bir detoks etkisi yaratan ve kullanımı oldukça kolay olan kil maskeleri hakkında daha fazla şey öğrenmek istemez misin? Bu yazımızda kil maskesi nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi konuları detaylı bir şekilde ele alacağız.

 1. O zaman başlayalım Kil Maskesi Nedir? Sabahları uygulanan makyaj, kir, toz zaman içerisinde gözeneklerde ciddi kalıntılar bırakabilir.
 2. Her ne kadar cilt temizleme ürünleri sık bir şekilde kullanılıyor olsa da bu faktörlerin ciltte zamanla kalıcı birtakım etkiler bıraktığı da bir gerçek.
 3. Zamanla tıkanan ve genişleyen gözenek görünümü farklı pek çok cilt sorununa da kapı açıyor.

Özellikle yağlı ya da yağlıya dönük bir cilt söz konusu ise bu konuda çok daha hassas olmak gerekiyor. Etkili bir yüz temizleme için kullanılan kil maskelerinin en büyük özelliği silis, potasyum, demir, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller ile zenginleştirilmiş olması. Kil Maskesi Faydaları Cildin yenilenmesine, tazelenmesine katkı sağlayan ve bu nedenle kadınların sıklıkla tercih ettiği kil maskesinin faydalarını madde madde sıralamak gerekirse;

Cildi fazla yağdan arındırır: Ciltteki sebum fazlalığı hem cildin daha parlak görünmesine hem de akne gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Uygulanacak maske ile ciltteki fazla yağı dengelemek mümkündür. Cilt olgunlaşma sürecini yavaşlatmaya yardımcıdır: Ciltte çevresel faktörler nedeni ile erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir. İnce çizgi oluşumu bu belirtilerin en açık olanıdır. Zamanı yavaşlatmak ve cildi çevresel faktörlerin etkisinden kurtararak daha genç bir görünüme sahip olmak kil maskeleri ile mümkün olabiliyor. Ciltteki mikropları temizlemeye yardımcıdır: Yine çevresel faktörler nedeni ile ciltte gözle görünmeyen ancak cildi gerçek anlamda etkileyen bakteri ve mikrop gibi oluşumları ortadan kaldırmak için cilt maskesinden faydalanmak mümkündür. Cilt renk tonunu düzenlemeye yardımcıdır: Cilt tonundaki eşitsizlikler kötü bir görünüm oluşturur. Fazla güneş ışınlarına maruz kalma ya da yetersiz bakım nedeniyle cilt tonunda eşitsizlikler meydana gelebilir. Kil maskeleri içeriğindeki bileşenler sayesinde bu durumu da kontrol altına almaya ve cilt tonunu eşitlemeye destek olur.

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır? Kil maskesi özellikle rahat bir uygulama olduğundan ötürü tercih edilmektedir. Pek çok farklı güvenilir markanın sunduğu kil maskeleri bulunuyor. Bu kil maskelerini cilde düzenli bir şekilde uygulayarak gözle görülür bir etki sağlamak mümkündür.

Kil maskesi sivilce yapar mı?

Özellikle cilt üzerinden sağlamış olduğu yararlar ile beraber kil maskesi düzenli şekilde kullanılır. Aynı zamanda sivilceye karşı yararlı olup olmadığı da yine merak edilen konular içerisinde gelmektedir. Peki kil maskesi sivilce yapar mı yoksa geçirir mi tüm detayları ile derledik.

– Daha genç bir görünüm sağlamak ve yeni hücreler oluşturmak için kil maskesi cilt üzerinde önemli katkılar sağlar. Aynı zamanda bu katkının sivilce üzerinden de yaşanıp yaşanmadığı pek çok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Özellikle kil maskesinin sivilce mi yaptığı yoksa sivilce geçirdiği mi önemli hale geliyor.

Kil Maskesi Sivilce Yapar mı? Kil maskesi düzenli olarak kullanıldığı vakit sivilce ile beraber akne gibi sorunların önüne geçiyor. Özellikle bu problemleri engelleme konusunda yardımcı bir etken olarak ifade etmek mümkün. Bununla beraber üstelik düzenli kullanımı sivilceden sonra kalan lekelerin de tamamen ortadan kalkmasına fırsat tanımaktadır.

Tabii haftada bir kere ortalama kullanımı ile birlikte bunun etki yapacağını söylemek gerekir. Hem sivilce hem de aknelerin ortadan kalkması ile beraber lekeleri de yok etmek için önemli maske çeşitleri arasında geldiğini söylemek mümkün. Kil Maskesi Sivilceleri Geçirir mi? Sivilceleri yok etme konusunda kil maskesi en önemli yöntemler içerisinde geliyor.

Özellikle içeriğindeki yapısı ile birlikte sadece sivilceleri yok etmekle kalmıyor. Aynı zamanda sivilce ve akne üzerinden geride kalan lekeleri de ortadan kaldırıyor. Tabii haftada bir kere kullanımı üzerinden bunun gerçekleşmesi gerekmektedir. Kısa bir zaman içerisinde başta yüz bölgesi olmak üzere, cildin birçok farklı noktasında olumlu etkileri almak mümkün.

 1. Il Maskesi Faydaları Sivilce ve beraber aynı zamanda kil maskesi daha birçok farklı fayda üzerinden önemli bir yer tutuyor.
 2. Özellikle cilt üzerinde yaşanan pütürlenme genelde ölü derilerin birikmesi nedeniyle yaşanmaktadır.
 3. Bu gibi problemlere karşı düzenli olarak kil maskesi yapmak, ölü derilerin ortadan kalkmasına fırsat tanır.

Bununla beraber ölü hücreleri ortadan kaldırırken yeni hücre yapımı noktasında oldukça etkilidir. Tabii düzenli olarak ortalama haftada en az bir kez kil maskesi yapmak önemli bir yer taşır.

Kil maskesi sivilceyi önler mi?

Kil Maskesi Ne İşe Yarar? –

Cildi temizler, gözenekleri açar, Ölü deriyi alır, nazik bir peeling etkisi sağlar. Cildi canlandırır, parlaklık verir. Fazla yağlı cilt görüntüsünü ortadan kaldırır. Düzenli kullanımda gözenekleri sıkılaştırır. Cildi sıkılaştırma etkisi vardır. Akne ve siyah noktaları temizler, akne ve siyah nokta oluşumunu engeller. Düzenli kullanıldığında cilt lekelerini açma özelliğine sahiptir. Cildi tonunu eşitler, cildi beyazlatır. Kan dolaşımını hızlandırır, cildin yenilenmesini destekler. İnce kırışıkları açar, yaşlanma karşıtı koruma etkilidir.

Kil maskesi sivilceyi kurutur mu?

Kil maskesi yüzyıllardır kadınlar ve erkekler tarafından kullanılagelmiştir. Kil maskesini hazırlamak oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan şeyler yalnızca su ve kildir. Kili aktardan ve kozmetikçilerden temin edebilirsiniz. Kil maskesinin cilde faydaları saymakla bitmez.

 • Siyah noktaları giderir, sivilceleri kurutur, ciltteki ölü hücreleri yok eder, cilt tonunu dengeler, kan dolaşımını hızlandırarak parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Il maskesi antik çağlardan beri kullanılmıştır.
 • Hatta güzelliği ile dillere destan olan Kleopatra’nın kil maskesi yaptığı bilinmektedir.
You might be interested:  Ayak Deri Soyulmasına Hangi Krem Iyi Gelir?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır? (Sivilce Kurutucu Kil Maskesi Tarifi) Kil maskesi şu şekilde yapılır; Aktardan 10 liralık toz kil satın alınır. Bir kase içerisinde 1 yemek kaşığı kile biraz su karıştırıp macun kıvamına getirilir. Elde edilen karışımı, parmaklarınız yardımıyla yüzünüze sürün.

 • Maske kuruyunca yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.
 • Il maskesinden cildinize her zaman kullandığınız nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz.
 • Il maskesi yukarıda bildirdiğimiz gibi yalnızca kil ve suyla hazırlanabildiği gibi bal, yoğurt, süt, süt tozu, rendelenmiş portakal kabuğu ve yulaf ezmesi katılarak da yapılabilir.

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir? Kil maskesi düzenli kullanımda cildin müthiş görünmesine yardımcı olacaktır. Kil maskesi yapmak için herhangi bir cilt sorununuz olması şart değildir. Cildiniz güzelse bile cilt güzelliğini korumak için kil maskesi yapabilirsiniz.

 • Il maskesi cildi zararlı maddelerden arındırır pürüzsüz bir cilt sağlar.
 • Il maskesi yağlı ciltler için en tavsiye edilen maske çeşididir.
 • Ciltteki fazla yağı giderir, cildin yağını dengeler ve normal bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Cildi, gözenekleri sıkılaştırır, böylece daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kil maskesi iltihaplı sivilce ve sivilce lekelerine iyi gelir. Kil maskesinin önemli faydalarından biri de ciltte yeni hücre üretimine yardımcı olmasıdır. Kilde çeşitli vitamin ve mineraller bulunur. Kilde Çinko, Bakır, Magnezyum ve Fosfor gibi mineraller vardır.

Bu sayede güzel bir cilde kavuşmanızı sağlar. Düzenli kullanımda sivilcelerde kurtulmanıza yardımcı olur. Kil yüzü fazla yağdan arındırır. Kil maskesi tahriş cildi yatıştırır, ciltteki kızarıklığı geçirir. Kil maskesi cildi sıkılaştırır, sarkmaları toparlar. Cildin toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Cildiniz şayet pütür pütürse ciltte ölü hücreler birikmiş demektir. Her hafta kil maskesi yapmak ciltteki ölü hücreleri giderecektir. Cilt tonunu eşitler, ciltteki farklı renkleri giderir tek ton renge kavuşmanızı sağlar. Cilt lekeleri olanlar bilir bu lekeleri gidermek çok zordur.

Düzenli olarak haftada 1 defa kil maskesi yaparak her türlü cilt lekesinden kurtulabilirsiniz. Kil maskesinin kan hızlandırıcı etkisi vardır. Dışarıdan gözükmeyen ve eller ile yüze dokunulduğunda rahatsız edici bir takım pütürler vardır. Bu pütürlerin geçmesini sağlayan kil maskesi çok iyi gelecektir.1 aylık kullanım sonucunda, pütürlerden iz kalmayacaktır.

Kil Maskesinin Zararları Nelerdir?

  Kil maskesinin cilde bazı zararları da vardır.

  Kil maskesi yüzü neden yakar?

  Güzellik ve bakım için denenmiş birçok yol bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygını ve işe en çok yarayanı ise kil maskesidir. Kil maskesinin mucizelerini duymayan yoktur. Her güzellik salonunda hatta erkek kuaförlerinde bile kil maskesi uygulanmaktadır.

  Her kil çeşidini cilde uygulamak doğru değildir. Cilde uygulanacak kil maskesinde kullanılan killerin hepsi cilt tipinize uygun olacak çeşitler içerisinden seçilmelidir. – KİL MASKELERİNİN CİLDE YARARLARI Kil maskesini yüzünüze sürdüğünüz anda cildinizin uyarıldığını hissedersiniz. Bu kan akışınızın hızlandığını ve hücrelerinizin yenilenmeye başladığını gösteren ilk etkidir.

  Kil maskelerini düzenli uygulayanlar ciltlerindeki lekelerden kurtulabilirler. Bunun için 6 aylık istikrarlı bir kullanım gerekmektedir. Sivilcelerinden ve cildindeki pürüzlerden kurtulmak isteyenler de kil maskesini 1 ay boyunca düzenli uyguladıklarında mutlaka sonuç alacaklardır.

  • Sadece elinizle dokunduğunuzda hissettiğiniz pürüzler bile bu 1 ay sonunda yok olmuş olacak.
  • Il maskesi uygulandıktan sonra cilt mutlaka nemlendirilmelidir.
  • Bu hem cildin kurumasını engelleyecek hem de kilin etkisini arttıracaktır.
  • İL MASKESİ NE KADAR SIKLIKLA UYGULANMALIDIR? Kil maskesini her gün uyguladığınız takdirde cildinize zarar verirsiniz.

  İlk uygulamada cildinizin pürüzsüzlüğünü hissedip ertesi gün de kil maskesini uygulamak isteyebilirsiniz ancak kendinizi tutun ve minimum 4 gün arayla kil maskesini yüzünüze uygulayın. Kil maskesi yüzü gerer, sivilcelerinizden ya da lekelerinizden kurtulmak için kil maskesini kullanıyorsanız eğer dikkat edin bu sefer de aşırı maske uygulaması nedeniyle kırışıklıklara sahip olabilirsiniz.

  Gözenekler için hangi kil?

  Kil Maskesi Türlerini Keşfet! –

  Yeşil Kil: Yağlı ciltler için vazgeçilmez kil türlerinden olan yeşil kil, cilt üzerindeki fazla sebumu arındırmaya yardımcı olur. Cilt üzerinde bulunan geniş gözenekler üzerinde etkili olan yeşil kil, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlaya da yardımcıdır. Cilt temizleyici özellikleri de bulunan yeşil kil çeşitleri, cilde doğal bir ışıltı vererek daha aydınlık bir görünüm sunar.

  Kırmızı Kil: Nemsiz ve hassas ciltler için önerilen kırmızı kil, güneş kaynaklı leke görünümü, cilt kusuru, solgun ve yorgun görüntü, mat görüntü gibi istenmeyen cilt görünümleri üzerinde etkilidir. Eğer hassas bir cilde sahipsen bu maske türü tam sana göre. Kırmızı kil maskesini yağlı bir cilt tipine sahip olanlar da kullanabilir.

  Beyaz Kil: Cilt bakımında mükemmel bir etki yaratan beyaz killer; siyah noktalar, cilt tonu eşitsizliği, geniş gözenek görünümü gibi istenmeyen görünümlerin azalmasında yardımcıdır. Eğer sen de bu tip istenmeyen görünümlerden mustaripsen Kiehl’s beyaz kil maskesi Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque ile harika bir deneyim yaşayabilirsin.

  En kaliteli kil maskesi hangisi?

  Kil Maskesinin Faydaları Ve Kil Maskesi Çeşitleri – İnsanlar daha sağlıklı bir cilt ve saç derisine sahip olmak için yüzyıllardır kil maskeleri kullanıyor. Kil yüz maskeleri, kaolin veya bentonit gibi çeşitli kil türlerinden birinden yapılır. Kil maskesi yapmak, yağlı ve karma ciltlerin sıklıkla tercih ettiği bir cilt bakım yöntemidir.

  Il maskeleri, cildinizdeki yağı emme ve sivilce gibi hafif akne biçimlerini önleme potansiyeline sahiptir. Aynı zamanda gözeneklerin tıkanmasıyla oluşan siyah nokta ve beyaz butonlar, düzenli kil maskesi yapıp gözeneklerin temizlenmesi yoluyla önlenebilir. Sivilceli ciltler için en rahatlatıcı ve en basit bir bakım yöntemi olan kil maskesi, ciltte sebum dengesi sağlar ve sivilceli ciltleri oldukça rahatlatır.

  Doğal olarak yağlı bir cildiniz varsa, düzenli olarak haftada bir veya iki kez kil maskesi uygulamak fazla yağın kontrol altına alınmasına yardımcı olabilir. Kuru ciltler kil maskesi kullanamaz mı? sorusu aklınızda yankılanıyor olabilir. Bunun cevabı evet, kullanabilirler.

  Ancak kil maskelerinin de çeşitleri mevcuttur ve kuru ciltli insanlar kırmızı kil maskesi tercih etmelidir. Kırmızı kil maskesinin kuru ciltler için daha uyguna olduğu çeşitli araştırmalarla karar verilmiştir. Şimdi kil maskesi çeşitlerine bir göz atalım. Yeşil Kil Maskesi: Yeşil kil, cilt bakımında bulabileceğiniz en yaygın kil türlerinden biridir.

  Öncelikle volkanik kül ve mineral olan Montmorillonit’ten oluşur, bazen deniz kili, bentonit kili veya Montmorillonit kili olarak adlandırılır.

  Kil maskesi lekelere iyi gelir mi?

  5. Cilt lekeleri için birebir çözümdür. Cildinizde güneş lekesi, sivilce lekesi vb. gibi lekeleri düzenli bir kil maskesi yardımı ile kısa sürede yok edebilirsiniz. – Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun Renk açıcı bir özelliğe de sahip olduğu için cildinizdeki renk farklılıklarını bu sayede en az seviyeye indirir hatta belki de cildiniz uygunsa tamamen de yok edebilir.

  Kil maskesi yağlı ciltlere iyi gelir mi?

  4. Sivilceler İçin Kil Maskesi – Kil maskesi faydalarından biri yağlı ciltlere ve özellikle bu cilt tipinde oluşan sivilce problemlerine iyi gelmesidir. Üstelik sivilceler ile baş etmek için kil maskesi kullananlar da oldukça fazla. Peki, sivilceler için kil maskesi nasıl yapılır? İşte bu kil maskesi tarifi için ihtiyacınız olanlar:

  50g maden suyu 1 dilim limon suyu 30g gül suyu 3 tatlı kaşığı kil

  Malzemeleri krem kıvamı alıncaya kadar karıştırdıktan sonra yüzünüze sürerek kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla durulayabilirsiniz. Sivilceler için kil maskesini 3 günde bir uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz hassas ise bu maskeyi ve limon suyu içeren diğer maske tariflerini kullanmanızı önermiyoruz.

  Kil maskesi cildi beyazlatır mı?

  7. Cildi beyazlatır, tonunu eşitler – Kil maskesinin bir diğer faydası ise cilt tonunu eşitlemesi. Ciltteki renk eşitsizlikleri ve lekelerin görünümünü azaltıyor, cildin daha eşit tonda ve aydınlık görünmesini sağlıyor.

  Kil yüzde kaç dakika durmalı?

  Kil maskesi toprağın yararlı minerallerinden yanardağların içinden çıkmış olan lavlardan dolayı içerisinde bolca mineral barındırır. Kilin rengini genellikle toprağın rengi belirliyor. Dolayısıyla bu nedenden dolayı kil maskeleri de kendi içerisinde belirli gruplara ayrılıyor.

  Bu kil maskeleri yeşil, pembe, beyaz, sarı olmak üzere gruplara ayrılıyor. İçerisinde çok fazla mineral barındırmasından dolayı kil maskelerinin cilt için inanılmaz faydaları bulunuyor. Antik çağlardan beri güzelleşmek için kullanılan kil maskelerinin faydalarını henüz bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte kil maskesinin faydaları Yağ dengelemesini sağlar Ciltteki fazla yağı alan kil maskesi, cildinizi arındırarak daha aydınlık bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

  Aynı zamanda fazla yağlanmayı önler ve cildinizde yağ dengesi sağlamanıza yardımcı olur. Gözenekleri sıkılaştırır Cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan kil maskesi aynı zamanda gözenekleri temizleyerek, sıkılaşmasını sağlamaktadır. Cildin rengini düzenler Cildinizin renginde ton farkı varsa bu sorunu kil maskesi yöntemiyle çözebilirsiniz.

  1. Düzenli olarak yapılan kil maskesi cilt tonunuzu dengelemeye yardımcı olacaktır.
  2. Akne oluşumunu engeller Kil maskesi düzenli olarak yapıldığında akne ve sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
  3. Ölü derileri arındırır Cildinizde pütürlenme meydana geliyorsa bu durum cildinizde ölü derilerin birikiyor olmasından kaynaklanabilir.

  Haftada bir kez kil maskesi yaparak, cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Lekelerin açılmasını sağlar Cildinizde güneşten dolayı meydana gelen koyu lekelerin zaman içerisinde açılmasına yardımcı olur. Kil maskeleri çeşitli gruplara ayrıldığı için faydaları da çeşitlerine göre değişmektedir.

  • Beyaz kil maskesinin faydaları – Beyaz kil maskesinin diğer maskelerden farkı cildi tüm toksinlerden arındırmaya yardımcı olmasıdır.
  • Beyaz kil maskesi cildiniizn canlı ve dinç görünmesine yardımcı olmaktadır.
  • Beyaz kil maskesi cildinizde bulunan sebum oranını düşürdüğünden gözeneklerin hızlı bir şekilde açılmasına neden olur.

  Bu nedenle beyaz kil maskesini uyguladıktan sonra muhakkak nemlendirici uygulamanız gerekmektedir. Pembe kil maskesinin faydaları Pembe kil maskesi hassas ciltler için uygundur. Yeşil kil maskesi de yağlı ciltler için sıkça tercih edilir ve oldukça yararlıdır.

  1. Pembe kil maskesi cildi tahriş etmeden temizlemeye yardımcı olur.
  2. Hassas ciltlerdeki çabuk tahrişi ve yıpranmayı bir süre sonra azaltır.
  3. Cildi temizlerken aynı zamanda nemlenmesini sağlar.
  4. Pembe kil kan dolaşımını hızlandırdığından cildinizin canlı ve aydınlık durmasına yardımcı olur.
  5. Il maskesi yaparken bir takım püf noktalarına dikkat etmek gerekir.

  Kil maskesini daha önce yapmadıysanız size vereceğimiz tarifi uygulayabilirsiniz. Kil maskesi nasıl yapılır? Kil Maskesi Hangi Cilt Tipine Uygun Malzemeler Dilediğiniz miktarda kil ve yeterli miktarda su Yapılışı Kili ve suyu muhallebi kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

  Kil maskesi cildi neden yakar?

  Kil maskesi yüzde Fazla kalırsa ne olur? – Kil maskesi, uzun süre cilt üzerinde bekletildiğinde ve uygulama esnasında aşırı baskı yapıldığında tahrişe neden olabilir. Kil, yüzün çok fazla gerilmesine sebep olduğundan kırışıklıklara yol açar. Özellikle akciğer ve böbrek hastaları yüzündeki lekeleri gidermek için kullanmak istiyorsa mutlaka uzmana danışmalıdır.

  Kil maskesi yaptıktan sonra yüze ne sürülmeli?

  Kil Maskesi Nasıl Kullanılır? –

  Kil maskesi güçlü bir maskedir ve her gün kullanımı önerilmez. Haftada 1 ya da 2 defa, cildinizin en yağlı bölgelerine (T bölgesi başta olmak üzere) uygulayın.10 dk bekletip ıslak (ılık olmalı) bir havluyla, kuruyan kilin kabasını alın. Kil maskesini fazla bekletirseniz cildinizi kurutabilir. Tamamen kurumadan, hafif katılaştığında temizleyebilirsiniz. Kil maskesini uyguladıktan sonra gözeneklerinizi sıkılaştıracak bir tonik uygulamayı ihmal etmeyin. Dışarı çıkmadan önce de mutlaka güneş kreminizi uygulayın.

  Önemli not: Kil maskesini bakım rutininize eklemeden önce mutlaka doktorunuza danışın.

  Kil maskesinden sonra yüz neden kızarır?

  Güzellik ve bakım için denenmiş birçok yol bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygını ve işe en çok yarayanı ise kil maskesidir. Kil maskesinin mucizelerini duymayan yoktur. Her güzellik salonunda hatta erkek kuaförlerinde bile kil maskesi uygulanmaktadır.

  • Her kil çeşidini cilde uygulamak doğru değildir.
  • Cilde uygulanacak kil maskesinde kullanılan killerin hepsi cilt tipinize uygun olacak çeşitler içerisinden seçilmelidir.
  • İL MASKELERİNİN CİLDE YARARLARI Kil maskesini yüzünüze sürdüğünüz anda cildinizin uyarıldığını hissedersiniz.
  • Bu kan akışınızın hızlandığını ve hücrelerinizin yenilenmeye başladığını gösteren ilk etkidir.

  Kil maskelerini düzenli uygulayanlar ciltlerindeki lekelerden kurtulabilirler. Bunun için 6 aylık istikrarlı bir kullanım gerekmektedir. Sivilcelerinden ve cildindeki pürüzlerden kurtulmak isteyenler de kil maskesini 1 ay boyunca düzenli uyguladıklarında mutlaka sonuç alacaklardır.

  1. Sadece elinizle dokunduğunuzda hissettiğiniz pürüzler bile bu 1 ay sonunda yok olmuş olacak.
  2. Il maskesi uygulandıktan sonra cilt mutlaka nemlendirilmelidir.
  3. Bu hem cildin kurumasını engelleyecek hem de kilin etkisini arttıracaktır.
  4. İL MASKESİ NE KADAR SIKLIKLA UYGULANMALIDIR? Kil maskesini her gün uyguladığınız takdirde cildinize zarar verirsiniz.

  İlk uygulamada cildinizin pürüzsüzlüğünü hissedip ertesi gün de kil maskesini uygulamak isteyebilirsiniz ancak kendinizi tutun ve minimum 4 gün arayla kil maskesini yüzünüze uygulayın. Kil maskesi yüzü gerer, sivilcelerinizden ya da lekelerinizden kurtulmak için kil maskesini kullanıyorsanız eğer dikkat edin bu sefer de aşırı maske uygulaması nedeniyle kırışıklıklara sahip olabilirsiniz.