Koltuk Altı Pişiğine Hangi Krem Iyi Gelir?

11.12.2022 0 Comments

Koltuk Altı Pişiğine Hangi Krem Iyi Gelir
En iyi Koltuk Altı Beyazlatıcı Kremler

 • Bephantene Plus Krem Bephantene krem grupları aslında doğrudan beyazlatıcı etkiye sahip pigmentasyon ile ilgili kremler olmasalar da, uygulama bölgesindeki bakterilerin oluşumunun önüne geçerek koltukaltı kararmalarını engeller ve etki mekanizması bu şekilde çalışır.
 • Redist Beyazlatıcı Krem
 • Fadeout Krem
 • Arap Kızı Kremi
 • Arnavut Kremi
 • Madecassol Krem
 • Çörek Otu Kremi
 • Biolyn Whitening Krem

Meer items

Pişik olan koltuk altına ne sürülür?

Pişik genellikle sıcak havalarda karşılaşılan bir cilt problemidir. Bacak araları ve koltuk altları gibi birbirine sürtünen bölgelerde terleme ile birlikte görülen kızarıklıklara pişik denilmektedir. İleri seviyelerde yoğun olarak acı hissettiren pişik, kişinin yürümesini bile zorlaştırmaktadır.

Peki, pişik nasıl geçer? Sizler için pişiğe iyi gelen çözüm yollarını derledik. Sıcak aylarda terlemenin de oluşmasıyla artan pişik problemleri sıcaklık dışındaki faktörlerden de etkilenebilmektedir. Bu bağlamda; fazla kilo, sentetik çamaşır kullanımı ve kimyasal içeren ıslak mendiller de pişik oluşumunu tetiklemektedir.

Pişik olmamak için bu faktörlerden uzak durulması gerekmektedir. Ancak pişik oluştuktan sonra da iyileştirilebilen bir rahatsızlıktır. Pişiğe ne iyi gelir? Pişik yoğun olarak bebeklerde görülmesine rağmen, yetişkinlerde de ortaya çıkabilmektedir. Bu bağlamda, tüm yaş gruplarına pişik olduktan sonra buna uygun yapıdaki kremleri kullanması tavsiye edilmektedir.

 1. Tedavi etmeye yönelik ve mantar önleyici yapıdaki bu kremler pişikten dolayı oluşan yanma hissini gidermeye yardımcı olmaktadır.
 2. Buna ek olarak olası mantar problemlerinin de önüne geçmektedir.
 3. Pişikten dolayı oluşan kızarıklık ve acıyı hafifletmeye yardımcı bir üründe bebek pudralarıdır.
 4. İsmi bebek pudrası olmasına rağmen bu ürünlerin yetişkinler açısında da etkili olduğu kabul edilmektedir.
You might be interested:  Jelgo Jel Krem Ne Işe Yarıyor?

Pudra sayesinde pişik alanında oluşan nemli yapı da daha kuru bir hale getirilmektedir. Pişik nasıl geçer? Pişik başladığı andan itibaren önlem alınması gereken bir rahatsızlıktır. Çünkü tedavi edilmeyen pişikler, ilerleyen günlerde mantar enfeksiyonlarına sebep olabilmektedir.

Hatta uzun süre devam edince kişinin sosyal hayatını da kısıtlamaktadır. Pişik, özellikle ilk evrelerde basit yöntemlerle hafifletilebilmektedir. Bu bağlamda bebek pişikleri için zeytinyağı ve lavanta yağı önerilirken yetişkinler pişikleri için de yoğurt ve Hindistan cevizi yağı önerilmektedir. Orijinal zeytinyağı ve lavanta yağı, özellikle bebeklerde oluşan pişiklerde hızlı sonuçlar vermektedir.

Pişik olan bölgeye bu yağlar ile masaj yapmak pişiğin iyileşmesi için yeterli olmaktadır. Cildi çok hassas olanlar için lavanta yağının su ile seyreltildikten sonra uygulanması gerekmektedir. Hindistan cevizi yağı ve yoğurt da pişiğin iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Bu bağlamda, yetişkinler için Hindistan cevizi yağının 4 gün kadar pişik üzerine sürülmesi yeterli olmaktadır. Bu süre sonunda pişiğin büyük bir oranda iyileştiği gözlenmektedir. Hindistan cevizi yağına benzer şekilde ilgili alana yoğurt sürülerek farklı bir tedavi de uygulanabilmektedir. Yoğurt tüketildiği zaman da vücuttaki enfeksiyonları engellemeye yardımcı bir besin olarak görev üstlenmektedir.

Pişiği önlemenin yolları nelerdir? Pişik, gün içerisinde yapılan bazı alışkanlıklar değiştirildiği taktirde önlenebilen bir problemdir. Bu bağlamda kimyasal içerikli mendillerden ve sentetik çamaşırlardan uzak durulması gerekmektedir. Islak mendillerin fazla tüketilmesi, buradaki cildin tahriş olmasına neden olmaktadır.

En iyi pişik Merhemi hangisi?

1. Bepanthol pişik kremi – Koltuk Altı Pişiğine Hangi Krem Iyi Gelir En iyi pişik kremi denildiğinde akla gelen ilk ürün, Bepanthol pişik kremi. Hem içeriği hem de koruyucu etkisi ile performansı çok beğenilen Bepanthol pişik kreminin özelliklerine yakından bakalım.

Provitamin B5 içeriği ile cildin hem doğal bariyer fonksiyonunu koruyor hem de cildi nemlendirerek esneklik kazandırıyor. Yapışkan olmayan yapısıyla bebeğine ekstra rahatlık sunarken sana da kolay temizleme imkanı veriyor. Parfüm, koruyucu, renklendirici içermeyen özel ve güvenli formülü ile her bez değişiminde güvenle kullanabilirsin. Bepanthol Baby pişik önleyici merhemin fiyatı ortalama olarak 65 TL değerinde.

You might be interested:  Pürüzsüz Bir Cilt Için Ne Yapmalı?

Bepanthol pişik kremi kullananlar, ürünü kullandıkları ilk günden beri bebeklerinin cildinde kızarıklık oluşmadığını söylemişler. Daha etkili bir sonuç almak için pişik oluşmadan önce kullanmak gerektiği özellikle vurgulanmış.

Tahriş olan koltuk altına ne iyi gelir?

Nemlendirici ve iyileştirici etkisiyle tahrişi ve kaşınmayı azaltır. Koltuk altınızı antiseptik sabun ve ılık suyla yıkayın. Yumuşak bir havluyla iyice kuruladıktan sonra biraz karite yağı sürün. Günde birkaç kez uygulayın. –

Koltuk altı pişik neden olur?

Pişik durumu hayat kalitesini etkileyen bir rahatsızlıktır. Bu durum günlük akışın bozulmasında önemli bir etkendir ve önemli sorunlara neden olabilir. Pişik durumunun geçmesi oldukça kolay yöntemlerle sağlanabilir. Yetişkinlerde Pişik Neden Olur? Pişik durumunun temel nedenleri arasında bağışıklık sisteminin zayıf olması gelmektedir.

Bağışıklık sisteminin zayıf olması durumunda genital ve vajinal bölgelerde mantar oluşumu sık görülen bir durumdur. Mantar oluşmasının ardından da pişikler oluşmaya başlar. Bunların yanı sıra sıcaklık ve terleme de pişik nedenleri arasında gelmektedir. Özellikle ter durumunun oluşturduğu mantar ve benzeri lifler pişiklerin oluşmasında en önemli etkendir.

Kimyasal mendil (yüksek alkollü), dar giyinme, saten ve sentetik iç çamaşırı kullanımı da pişiğe neden olabilir. Aşırı kilolu insanlarda da koltuk altı, genital ve vajinal bölgelerde pişik durumu sık görülür. İshal, cilt hastalıkları, sindirim sistemi bozuklukları, idrar yolu enfeksiyonları, genital ve vajinal bölgelerde görülen hijyen eksikliği de pişiklerin başlıca nedenidir.

Pişik Nasıl Geçer? Pişik neden olur sorusunun yanı sıra pişik nasıl geçer sorusu da halk arasında oldukça merak edilmektedir. Öncelikle pişik oluşumunu engellemek için vücudun katlanan yerlerini (kasık, koltuk altı, bacak arası) deri temasından kesmek gerekir. Bu bölgeleri kumaş ile muhafaza etmek pişik oluşumunu engellemektedir.

You might be interested:  Kuyruk Yağı Cilt Kremi Nasıl Yapılır?

Pişik olunduğu takdirde profesyonel bir yardım almadan da kremler ile kişisel tedavi mümkündür. Ancak pişik bölgesinde görülen morarma ve kızarmaların artması durumunda mutlaka doktora başvurulmalıdır. Krem tedavisinin yanı sıra pudra kullanımı da pişik olan bölgede yanma hissini dindiren en önemli etkenlerin başında gelmektedir.

 1. Bunların yanı sıra pişik olan yerleri sabun kullanmadan soğuk su ile bolca yıkamalı ve iyice kurulanması gerekmektedir.
 2. Pişik olan bölgelere buz konması da etkili olsa da direk olarak bölgeye uygulanması çatlakların görülmesine sebep olabilir.
 3. Pişik Ne Kadar Sürer? Pişik durumunun geçme süresi tam olarak hesaplanamaması ile birlikte tamamen uygulanacak olan önlemler ile paralel bir durumdur.

Hemen müdahale edilen pişikler 2 – 3 saat içerisinde geçerken geç müdahale durumunda bu süre daha fazla uzayabilir. Öte yandan mantar ve cilt hastalıkları nedeniyle oluşan pişiklerin geçme süresi tedavi sürecine bağlıdır.

En iyi pişik kremi hangisi yetişkin?

5. Yoğun vitamin korumasına hazır olun! – Koltuk Altı Pişiğine Hangi Krem Iyi Gelir Mustela Vitamin Barrier Pişik Önleyici Krem zengin içeriyle tam bir korumayı garanti ediyor, %98 doğal içeriğinde ise B5 vitamini, çinko oksit ve Shea yağı bulunuyor. Hem cilt koruması hem de pişik tedavisi temini ile gönlünüzü çalacak bu ürünün bir diğer güzelliği ise leke yapmayan formüle sahip olması.

Bepanthol krem pişik için kullanılır mı?

Bepanthol® Baby Pişik Önleyici Merhem Nedir? – Bepanthol ® Baby Pişik Önleyici Merhem, pişik oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki %5 oranındaki Provitamin B5 ile cildi nemlendirir. Cildin sahip olduğu bariyer fonksiyonunu koruyarak bebek cildinin nemli, yumuşak, pürüzsüz, esnek tutulmasına yardımcı olur.

Pişiğe zeytinyağı iyi gelir mi?

Zeytinyağı, bebeklerde oluşan pişikleri tedavi eden doğal bir malzemedir. Zeytinyağının onarıcı yapısı ile bebeklerin hassas cildi hızla onarılır ve pişiğin oluşturduğu yanma hissi ortadan kalkar. Doğal zeytinyağını bebeklerde pişik olan bölgeye doğrudan sürebilirsiniz.