Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Evde?

15.11.2022 0 Comments

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Evde
Kuru ciltler için: 1 ezilmiş muzla 1 çorba kaşığı balı karıştır Normal ciltler için: 1 çorba kaşığı aloe verayla 1 çorba kaşığı balı karıştır Yağlı ciltler için: 1 tatlı kaşığı kozmetik kille 1 tatlı kaşığı balı karıştır

Kuru ciltler için cilt bakımı nasıl yapılır?

1) Kuru Cilt Nasıl Temizlenir? – Pul pul döküldüğü ve mütamediyen ölü deri ile kaplı olduğu için kuru cildi fırçalama, keseleme, peeling gibi uygulamalarla temizleme çalışmak anlaşılır bir reflekstir ve en büyük hatadır. Köpük ya da yüz yıkama jeli gibi ürünler, kuru ciltler için üretilmiş olsa da cildinizin kurumasına neden olabilir.

  • Su bazlı krem losyon kullanın, uzun ve nazik bir masajla cildinizi ovun ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın.
  • Doğal yağ içeren cilt temizleme balmları ile ikinci kere daha nazik bir ovma daha yaptıktan sonra soğuk normal ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Kuru cilt kırışır mı?

Kuru cilt nemli cilde göre daha çabuk kırışır. Günlük olarak yapılması gereken Eğer kuru bir cildiniz varsa, cildinizi nemlendirici bakımla korumaya özen gösterin.

Kuru ciltler hangi maskeyi kullanmalı?

Cilt bakımının ayrılmaz bir parçası olan yüz maskelerini nasıl seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz? – Maskeler, cilt bakımının temizleme ve nemlendirme gibi temek adımlarının etkisini artırmaları nedeniyle bakım rutininize mutlaka eklenmesi gereken kozmetik ürünleri,

  1. Ancak tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi maske seçiminde de yanlış türde bir ürüne yönelmek cildinize fayda yerine zarar verebilir.
  2. Temel maske türlerini tanımak, hangisinin hangi cilt tipine uygun olduğunu öğrenmek ve doğru maskeyi cilt bakım rutininize eklemek için hemen maske rehberimize göz atın.

Kil Maskeler Kil bazlı maskeler yağlı ve akne problemli ciltler için uygundur çünkü kilin ciltteki fazla yağı yok etme özelliği vardır. Üstelik kil bazlı maskeler ciltte akne oluşmasına neden olan bakterileri de öldürür. Cildi yumuşatıp pürüzsüzleştirirken aynı zamanda sıkılaştırır, gözenekleri tıkamadan onların küçülmesini sağlar. Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Evde Krem Maskeler Adından da tahmin edebileceğiniz üzere, krem maskeler daha çok cildi nemlendirmek ve yumuşatmak amacıyla kullanılır. Dolayısıyla normal ve kuru ciltler için uygundurlar. Aynı zamanda anti-aging özelliklerine de sahip olan bir krem maske tercih ettiğinizde cildinize gençlik ve enerjiyle dolu bir ışıltı katabilir; yılların bıraktığı izlerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Evde Jel Maskeler Jel maskeler genel olarak bütün cilt tiplerine uygun olsalar da daha çok hassas veya kuru ciltler için önerilirler.