Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Krem Kullanılmalı?

21.11.2022 0 Comments

Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Krem Kullanılmalı

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Bepanthen Plus

E*** 02 Mart 2020 Koltuk altı, bacak ve genital bölgeye lazer epilasyon yaptırdım. Estetisyen lazerden sonra bepanthene plus krem kullanmamı söyledi. Cildimin kurumasını önlemek için 3 gün mutlaka kullanmam gerektiğini söyledi. Eczaneye gittim artık bepanthene plus krem yokmuş ellerinde. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruma olması beklenen bir reaksiyondur. Bu nedenle lazer epilasyon sonrası cildin nemlendirilmesi önemlidir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde, lazer epilasyonu takiben ciltte tahriş oluşmaması için cildi nemlendirmek daha fazla önem kazanır.

Bepanthene plus krem deksapantenol ve klorheksidin hidroklorür içerir. Deksapantenol cildi nemlendirir, onarır ve tüm bepanthol kremlerinin etken maddesidir. Klorheksidin hidroklorür ise mikrop öldürücü özelliği ile enfeksiyon gelişme riskini önler. Dolayısıyla açık yara, yanık gibi enfeksiyon riski olan durumlarda kullanılır.

Yani; lazer epilasyondan sonra ciltte yanık gibi bir problem yoksa bepanthen plus kullanmaya gerek yoktur. Bepanthol serisinden cilt bakım kremi veya bepanthol vücut losyonu kullanılabilir. Veya deksapantenol gibi güçlü nemlendirici özelliği olan herhangi başka bir nemlendirici krem/losyon da kullanılabilir. K*** 18 Mart 2020 Kızım lazer epilasyona başladı. Lazer epilasyon yaptırdığı yerde lazerden sonra bepanthen krem sürmesini söylemişler. Eczaneye gittim, bepanthen kremin birkaç çeşidi var. Hangisini almalıyım, bepanthen plus daha mı etkili olur? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olur. Bu nedenle cildin nemlendirilmesi önerilir. Bepanthene krem içeriğindeki deksapantenol ile cildi nemlendirir ve onarır. Bepanthene Plus ilave olarak klorheksidin hidroklorür içerir. Bu etken madde mikrop öldürücü özelliğe sahiptir ve enfeksiyon gelişme riski olduğunda kullanılır. N*** 23 Eylül 2021 Merhaba, lazer sonrası cildim kuru olduğu için nemlendirici kullanmam gerektiği söylendi Bepanthol plus bulamadım Bepanthol cilt bkaım nemlendirici kremleri olur mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler Merhaba, lazer epilasyon sonrası ciltte kuruluk görülebilmektedir.

Epilasyon yaptıktan sonra ne sürülmeli?

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler – Seans sonrasında bazı kişilerde işlemin uygulandığı bölgede kızarıklık, ödem, su toplaması gibi durumlar gözlenebilir. Kimisinde bu sorunlar yaklaşık 1 veya 2 saat sonunda yok olsa da bazılarında biraz daha uzun sürdüğü görülmüştür.

Bu nedenle işlem sonucunda arzu halinde söz konusu bölgeye soğuk buz uygulaması yapılabilir veya nemlendirici kremler sürülebilir. Lazer epilasyon işleminden sonra en dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de güneşten korunmaktır. Bunun için yüksek faktörlü güneş koruyucuları kullanılabilir. Bölgeye nemlendirici kremler sürülebilir ve arzu hallinde ağrı kesici ilaç alınabilir.24 saat içinde herhangi bir ağrı veya şişme durumu söz konusu olur ise yumuşak beze sarılı buz uygulaması yapılabilir.

Ayrıca işlemin uygulandığı yere sıcak su değdirmekten kaçınılmalıdır. Söz konusu bölge 2 gün tıraş edilmemelidir ve kabuklanma olursa el değdirilmemelidir. Seans sonrasında tüyler 2 hafta süre içinde uzar ve hemen ardından dökülürler. Bu nedenle ağda veya tüy dökücü krem gibi işlemlerin asla uygulanmaması gerekir.

 • Işi işlem uygulanan bölgeyi asla kaşımamalı ve bölgeye hassas davranmaya özen göstermelidir.
 • Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise lazer epilasyon yaptıran kişinin, tedavi sonrasında 2-3 gün spor yapmaması, ağır hareketlerde bulunmamasıdır.
 • Ayrıca işlemden sonraki 24 saat içinde bölgeye fondöten, allık veya kapatıcı gibi ürünler sürülmemelidir.

Herhangi bir mikrop kapma durumu söz konusu olur ise hemen lazer epilasyon uygulayan kişi aranmalıdır.

Lazer sonrası krem şart mı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Hangi Krem Kullanılmalı?

A*** 17 Ekim 2019 Merhaba, ben 41 yaşındayım. Önümüzdeki hafta lazer epilasyon yaptırmaya başlayacağım. İş yerinden arkadaşlarımın önerisiyle buz lazer yaptırmayı tercih ettim. Lazer epilasyonla ilgili hiç bir bilgim yok. Lazere gitmeden önce biraz bilgi sahibi olmak için kafama takılan sorulara cevap arıyorum. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra cildi nemlendiren kremler kullanabilirsiniz. Özellikle kuru ciltlerde lazer epilasyondan sonra cildi nemlendiren, yatıştıran kremlerin kullanılması önemlidir. Hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra cilt hassasiyeti artabilir, ciltte kızarıklık gelişebilir. E*** 21 Ekim 2019 lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bana herhangi bir krem önermediler. geçen hafta gittim seansa, bacaklarım sanki bayağı kurudu lazerden sonra. bunun için herhangi bir krem kullanmam gerekir mi,hangi kremi önerirsiniz? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra nemlendirici bir krem kullanmanızı öneririz. Lazer ışını cilt yüzeyinde belli bir ısı yaratır ve dolayısıyla cilt kurur. Bu normal bir durumdur. Doktorunuzun önerdiği bir kremi kullanmanız en doğrusudur. Ancak size hiç bir krem önerilmediği için herhangi bir nemlendirici krem veya losyon kullanabilirsiniz. M*** 25 Ekim 2019 lazer epilasyondan sonra cildim çok kurudu. lazer yaptırdığım merkez herhangi bir krem önermedi.hangi kremi önerirsiniz, günde kaç kere sürmek gerekir? teşekkür ederim. Merhabalar lazer epilasyondan sonra cildi yatıştıran,nemlendiren kremler kullanılması önerilir. Ciltte tahriş varsa yatıştırıcı özellikte kremler kullanılmalıdır. Cilt kuruluğunu gidermek için de nemlendirici özelliğe sahip kremlerden yararlanılır. Yoğun nemlendirici özeliğe sahip bir kremi sabah akşam kullanabilirsiniz. L*** 30 Ekim 2019 İyi günler, lazer epilasyon yaptırdıktan sonra cildime sürmek için hangi kremi önerirsiniz? Benim cildim biraz hassas ve her kremi kullanamıyorum.

Lazer yapılan bölgeye krem sürülür mü?

Tedavi Öncesi Hazırlık – Lazerle epilasyon tedavisi öncesinde güneşlenilmemelidir. Bronz ve güneş yanığı olan tene lazer epilasyon yapılması etkinliği azaltacaktır. Bronz tene sahip olanların güneşlenmeye en az 3 hafta ara vermesi ve tedavi öncesi ten renginin açılması beklenmelidir.

 • Uygulamadan önce kıllar ağda, ip, cımbız veya epilasyon makinaları ile alınmışsa yüz bölgesinde 2 hafta, vücut bölgelerinde 3-4 hafta kılların bir miktar uzaması için beklenmelidir.
 • Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
 • Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit gibi)10 gün önce bırakılmış olmalıdır.

Tedaviden 1-2 gün önce tüylerin traş edilerek kısaltılması gerekir. Bu işlem trimer veya jilet ile lazer uygulama merkezlerinde de yapılabilmektedir. Tedavi öncesi cilde krem vb kozmetik ürünler sürülmemeli, sürekli kullanılan ürünler varsa cilt bir temizleyici vasıtasıyla tamamen temizlenmelidir.

Uygulama esnasında cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır. Hastada herpes simplex geçmişi varsa tedaviden aktive olma ihtimaline karşı bir gün öncesinden başlayarak bir prophilactic(koruyucu) oral antiviral ilaç başlanabilir. Fetüsün ne şekilde etkilenebileceği konusunda yeterli klinik araştırma olmaması dolayısıyla gebelikte lazer epilasyon yapılmaz.

Süt verirken yapılmasında sakınca olduğunu gösteren bir klinik bulgu yoktur. Açık renk cilt yapısına sahip olanlar koyu renk cilde sahip bireylerden lazerle epilasyon yönteminden daha iyi sonuç alırlar. Prensip olarak sarı, beyaz, kızıl renkli tüyleri gören bir lazer sistemi yoktur.

Lazerden kaç gün sonra krem sürülür?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız lazer epilasyon sonrası nelere dikkat etmemek gerektiğini tüm detayları ile anlattı.

Cildinizi UV ışınlarından koruyunuz (güneşlenmeyin ve solaryuma girmeyin).En az iki hafta güneşe çıktığınızda güneş koruyucu krem kullanınız.24 saat boyunca lazer uygulanan bölgeyi kaşımayın, parfüm uygulamayın, çok sıcak su ile yıkamayın.Peeling veya aşındırıcı ürünleri 1 hafta uygulamayın.

Uygulamadan hemen sonra izlenen kıl çevresindeki kırmızılık ve işlik etkili uygulamanın etkisidir. Kısa süreli soğuk uygulaması ile geçecektir. Uzamış kırmızılıklarda kortikosteroidli kremler (prednol krem) 3 gün günde 2 kez sürülebilir. Kılların çok sert ve kalın olduğu bölgelerde, cildi sivilcelere yatkın olan kişilerde lazer uygulaması sonrası o bölgede sivilceler olabilir, endişelenmeyin. Kıl kökü derin olan kıllar yandığı zaman vücut bunu atabilmek için yabancı cisim reaksiyonu vermektedir.

Sivilceler bu nedenle oluşmaktadır. Kalıcı değildir, isterseniz doktorunuz tarafından daha kolay geçmesi için krem yazılabilir. Kılların dökülmesi; Kılların bir kısmı (kalın ve yüzeyel olanları) uygulama sırasında yanarak dışarı çıkar. Kökleri daha derin olan kılar ilerleyen günler içinde dökülecektir, siz bunları cımbız ile çektiğinizde tereyağından kıl çeker gibi gelir bunlar yanan kıllardır, çekebilirsiniz.

Çektiğinizde kolayca gelmeyen kıllar yanmamış kıllardır. Büyüme döneminde olmayan kıllar lazerden etkilenmeyeceği için bu kıllar başka seanslara ihtiyaç gösterecektir. Kolayca gelmeyen kılları çekmeyin ki diğer seansta yakabileceğimiz kıl kökü kalabilsin. lazer uygulamasından sonra büyüme dönemindeki kıllar yanar ve yok olur, dinlenme dönemindeki kılar lazerden etkilenmez. Dinlenme dönemindeki kıllarında büyüme dönemine geçmesi beklenip diğer seans yapılır bu yüzden birinci seanstan 4-5 hafta sonra ikinci seansa gelmezin gerekmektedir.

 1. Büyüme dönemindeki kılların oranı kişiden kişiye, mevsimle, hormonal nedenlerle çok değişiklik gösterdiği için seans sayılarında kişiden kişiye değişmektedir.
 2. Bir sonraki seansa gelene kadar kıllarınız uzar ise kesebilirsiniz (makas, jilet, tüy dökücü krem) ama cımbız, ağda gibi kılı kökünden alan yöntemleri uygulamayın ki bir sonraki seansta yakacak kıl kökü kalsın.
You might be interested:  Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Nasıl Olur?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Fatma Yıldız

Lazer kaç seansta sonuç verir?

Lazer epilasyon kaç seans uygulanır? – Lazer epilasyonun ortalama 6 seans uygulanması başarılı bir sonuç sağlar. Yüz bölgesi ve hormonal nedenli tüylenmelerde seans sayısı ortalama 10 olur. Seans aralıkları vücut bölgelerinde ortalama 2 ay, yüzde ise 1 aydır.

Lazer epilasyon sonrası vazelin kullanılır mı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Vazelin Kullanımı?

R*** 05 Mart 2020 Dün lazer epilasyon yaptırdım. Bu benim ilk seansımdı. Koltuk altı, genital bölge ve bacaklarıma yaptırdım. Güzellik uzmanı lazerin cildi kuruttuğunu mutlaka nemlendirici krem kullanmam gerektiğini söyledi ve bana bir krem önerdi. Güzellik salonundan krem almak fikri hoşuma gitmedi, üstelik krem bayağı pahalıydı. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra uygulama yapılan alanlarda cilt bir miktar kurur. Bu yüzden cildi mutlaka nemlendirmek gerekir. Bu amaçla nemlendirici özelliği sahip herhangi bir krem kullanılabilir. Eğer ciltte uzun süre geçmeyen kızarıklık, yanık gibi komplikasyonlar oluşmamışsa sadece nemlendirici özellikte bir krem kullanmak yeterli olur. K*** 19 Mart 2020 çok kuru bir cildim var. vazelin kullanıyorum cildime iyi geliyor. lazer epilasyondan sonra doğal olarak cildim iyice kuruyor, lazer epilasyondan sonra vazelin kullanmamın bir zararı olmaz umarım. vazelin sürmeye devam etsem olurmu? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olması normaldir. Kuru ve hassas ciltlerde lazer epilasyondan sonra daha fazla kuruma olur. Bu nedenle lazer epilasyondan sonra cildi nemlendirmek gerekir. Vazelin yoğun nem tutma kapasitesine sahiptir., cildi nemlendirir. Lazer epilasyondan sonra vazelin kullanabilirsiniz. S*** 26 Eylül 2021 Merhabalar, gelecek ay lazere başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon için nemlendirici nitelikte krem kullanmam gerektiğini belirtti fakat önerdiği kremin fiyatı oldukça yüksek, bunu almak zorunda mıyım? Kendi bütçeme göre olan vazelin krem uygularsam herhangi bir sorunu olur mu? Merhaba, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruluk olabilmektedir. Bu sebeple nemlendirici etkili kremler kullanmakta fayda vardır. Vazelin de bu kremlerden biridir. Dolayısıyla lazer epilasyon sonrası vazelin krem kullanılabilir. S*** 08 Ekim 2021 Merhabalar, gelecek ay lazer epilasyona başlayacağım. Gittiğim merkez lazer epilasyon sonrasında nemlendirici krem kullanmam gerektiğini belirtti benim de aklıma vazelin geldi.

Lazer epilasyondan en iyi sonucu almak için ne yapmalı?

En iyi lazer epilasyon deneyimi için, lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken hususları Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu sizler için yazdı. En iyi lazer epilasyon cihazı hangisidir? En iyi lazer epilasyon kişiye özel olarak belirlenir. Kıl yapısı, kıl rengi, ten rengi lazer epilasyon cihazı seçimine etkili faktörlerdir.

Örneğin kalın, koyu renkli ve açık tenli kişilerde Alexandrite lazer epilasyon en uygun yöntem ve cihazdır. Bronz tene lazer epilasyon yapılır mı? Lazer koyu renkli pigment olan melanini hedefler. Eğer cildiniz kahverengi ise lazer ışığı kıl kökünden önce cilt tarafından emilir ve ciltte yanık gelişebilir Aynı zamanda kıl köküne gitmesi gereken enerji ciltte emildiği için epilasyon da etkisiz olur.

Yazın epilasyon yaptıranlarda bronz ten sebebi yanık ve cilt lekesi gelişmesi muhtemeldir. Bu sebeple yazın bronzlaştıktan sonra 6 hafta lazer epilasyon yapılmaz. Lazer epilasyon öncesi traş Lazer epilasyon öncesi jilet ile tüyleri kısaltma işlemi 3 gün öncesinden yapılmalıdır.

 • Lazer epilasyon öncesi tüyler uzunsa lazer enerjisi tüy boyunca dağılır ve kıl köküne ulaşan enerji yeterli seviyelere ulaşamaz.
 • Il boyunca dağılan enerjinin oluşturduğu ısı ciltte yanık oluşturabilir.
 • Lazer epilasyon kimlere yapılır ? Lazer epilasyonun hedefi olan kıla siyah rengi veren, koyu renkli pigment melaninin az olduğu, “beyaz, kızıl, gri veya sarı tüylerde” lazer epilasyon etkili değildir.

İnce tüylerde ve açık renkli tüylerde iğneli epilasyon önerilir. Lazer epilasyon seans aralıkları ne kadar olmalıdır? Yüze lazer epilasyonda seans aralıkları 4-6 haftada, tüm vücut lazer epilasyon seans araları 6-8 haftada bir en iyi sonuç için verir.

Eğer lazer epilasyon seans araları uzar ise etkili sonuç alınamaz ve seans sayısı artar. Lazer epilasyon ve ilaç kullanımı Lazer epilasyon yaptıranlar kullandıkları ilaçları doktorlarına iletmelidir. Lazer epilasyon sırasında antibiyotik kullanılmamalıdır. Lazer epilasyon merkezi seçimi En iyi lazer epilasyon şüphesiz doktor kontrolünde yapılandır.

Lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi lazer epilasyon öncesinde ziyaret edin. Ön görüşme sırasında hangi lazer epilasyon cihazları ile çalışıyorlar ve doktor kontrolünde olup olmadığını sorun. Daha fazla bilgi için: https://www.tarikcavusoglu.com/ Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.

Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız.

Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz.

Lazere ne zaman gidilmez?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Adetten Kaç Gün Sonra Yapılır?

L*** 10 Aralık 2019 Benim üç gün sonra lazer epilasyon randevum var. Dün adet gördüm. Aslında hafta sonuna doğru adet olurum diye hesaplamıştım ama erken oldum. Randevumu iptal etmek için aradım, çok yoğunlarmış iptal ederlerse 15 gün sonraya ancak randevu verebiliyorlar. Merhabalar, adet döneminde kişi daha hassas olacağı için bu dönemde lazer epilasyon yaptırılmaması önerilir. İdeali adet bittikten 2-3 gün sonra lazer epilasyonun yapılmasıdır. Ancak adet döneminde lazer epilasyon yaptırmanın tıbbi olarak bir sakıncası yoktur. K*** 19 Aralık 2019 Adet döneminde lazer epilasyon yaptırmak doğru değilmiş.Ben iki gün önce adet gördüm, ne zaman lazer epilasyon yaptırabilirim? Merhabalar, adet döneminde kişinin ağrıya hassasiyeti daha fazla olacağı için bu dönemde lazer epilasyon yaptırılmaması önerilir. Adet bittikten 2-3 gün sonra lazer epilasyon yaptırılabilir. M*** 18 Şubat 2020 Benim gelecek lazer epilasyon seansım muhtemelen adet olduğum döneme gelecek. Adet döneminde lazer yapılmıyor bildiğim kadarıyla. Adetten kaç gün sonra lazer epilasyon yaptırmak gerekir? Teşekkürler. Merhabalar, adet döneminde kişi ağrıya karşı daha duyarlı ve daha hassas olacağı için lazer epilasyon yaptırılmamalıdır. Adet döneminin bitiminden 2-3 gün sonra lazer epilasyon yaptırılması uygundur. A*** 06 Mayıs 2020 Ayın 11 kuaförler açılacağı için mutluyuz. Buz lazere gidiyorduk 2 aydır gidemiyoruz malum durum için, şimdi ayın 11 de açıldığında, adet olmamin üzerinden 10 gün geçmiş olacak kuaförun açıldığı gün gitmelimiyim yoksa bir sonraki adet olmayı mi beklim Merhabalar, adet gördüğünüz tarihten 10 gün sonra lazer epilasyon yaptırmanızda hiç bir sakınca yoktur.

Madecassol lazer sonrası kullanılır mı?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Madecassol Kullanımı?

D*** 04 Mart 2020 Lazer epilasyona gittiğim yerden hiç memnun kalmadım. İki gün önce ilk seansıma girdim. Hem çok acıdı hem de lazeri yapan kız hiç düzgün bilgi vermedi. Lazer epilasyondan sonra da bacaklarım, kollarım ve bikini bölgesi çok kızardı. Eve gidince buz koydum ama hala sızlıyor ve kızarıklıklar geçmedi. Merhabalar, madecassol krem 1. ve 2. derece cilt yanıklarında kullanılan bir kremdir. Cilt yanıklarından sonra ciltte oluşabilecek hasarları iyileştirmek amacıyla kullanılır. Madecassol krem aynı zamanda cildi onarır ve yanıkların iyileşmesini hızlandırır. N*** 19 Mart 2020 Yüzüme lazer epilasyon yaptırdım ve bıyık bölgemde yanık oldu. Madecassol diye bir krem önerdiler, bu krem lazer yanığına iyi gelirmi acaba? Acilen cevap bekliyorum lütfen. Merhabalar, madecassol krem 1. ve 2. derece yanıklardan sonra ciltte oluşacak hasarı iyileştirmek amacıyla kullanılır. Bu nedenle lazer yanıklarından sonra da cildi onarmak ve yanığı iyileştirmek amacıyla kullanılmaktadır. S*** 26 Eylül 2021 Merhaba geçen gün lazer epilasyon 3. seansına gittim ve akşamına bacak bölgemdeki yanık izlerini fark ettim. Sizce ne yapabilirim? Madecassol kullansam iyi gelir mi? Merhabalar, cildinizdeki 1. ve 2. derece yanıklar için madecassol kremi kullanabilirsiniz. Madecassol yanıklardan sonra ciltteki hasarı onarmak için kullanılmaktadır. Dolayısıyla yanık gibi yan etkilerden sonra madecassol kullanabilirsiniz. Yanıklar geçmezse doktora görünmenizi tavsiye ederiz. g*** 08 Ekim 2021 merhaba dünkü lazer epilasyon seansımdan sonra kollarımda ve bacaklarımda yanıklar oluştu. eczaneye gittiğimde madecassol krem verdi. Kullanmamda bir sakınca var mı ve yanıkları geçirir mi? Merhabalar, madecassol krem ciltteki 1.

You might be interested:  Hobby Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Lazer epilasyon sonrası ne yapılmaz?

Lazer epilasyon öncesi gerçekleştirilmesi gereken uygulamaların olduğu gibi, lazer epilasyon sonrası yapılması ve dikkat edilmesi gereken yöntemlerde mevcuttur. Epilasyon uygulamasından sonra dışarıya çıkma durumlarında operasyon gören bölgelerin güneş ışınlarına denk gelmesinden kaçınılmalıdır.

 • Bu gibi durumlarda bu bölgelerde lekeler olmasına neden olur.
 • Eğer güneşli bir havaya maruz kalmak imkansız ise, koruyuculuğu yüksek olan, güneş kremi sürmek gereklidir.
 • Epilasyon sonrası, uygulama gören yerin kılları 3-15 gün içerisinde uzar ve kendiliğinden dökülür.
 • Bu dökülme, cilt çok kuru ise 20 gün kadar sürebilir.

Uzama durumunda, paniğe kapılıp işe yaramadı diye tereddüt edilmemelidir. Tahrişi Önlemek İçin Bunlar Önemli! Epilasyon sonrası, uygulanan bölgelerin tahriş olmaması için, ilk 24 saat su temasından kaçınmak gereklidir. Zorunlu kalındığında, sıcak su tercih edilmeden, ılık su ile banyo yapılabilir.

Ama tercihen soğuk su kullanılması daha istenilen bir durumdur. Epilasyon sonrası, banyo esnasında kese kullanılmamalıdır. Peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar kullanılmamalıdır. Epilasyon sonrası, tedavini uygulandığı yerde, kızarıklık, şişkinlik, kabarıklık olabilir. Bu süreçte sizlere sürmeniz için verilen kremleri kullanmanız yararlı olacaktır.

Uygulanan sistem sonrası, kaşıntı yapacaktır. Bu bölgeleri kaşımaktan sakınmak gerekir. Travmatize etmemek gerekmektedir. Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler bu şekilde sıralanabilir. Reçete Önem Taşıyor! Epilasyon sonrası, sizlere reçete olarak yazılan nemlendirici kremleri kullanmaya özen gösteriniz.

 1. Bu daha bir rahat süreç geçirmenizi sağlayacaktır.
 2. Epilasyon sonrası, cildinizi tahriş etmeyecek bebek şampuanı kullanmanızda bir sakınca yoktur.
 3. Epilasyon sonrası, plan dahilinde olan tatillerinizde girmek istediğiniz, hamam, sauna, banyo gibi cezbedici yerlere gitmeyi 5-7 gün ertelemelisiniz.
 4. İşlem yapılan bölgelere, parfüm, deodorant, alkollü temizleme bezleri kullanmamalısınız.

Bu uygulamadan sonra, cildin hassasiyeti nedeni ile, cildi tahriş edebilecek tüm uygulama ve durumlardan kendinizi geri tutmalısınız. Her hangi bir tahriş durumunda cildinizde oluşa bilecek yara veya deri kopmaları gibi durumlar mikrop kapmanıza neden olacak ve daha çok sıkıntılara yol açacaktır.

Epilasyondan sonra ne yapılmaz?

Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

En az 3 hafta öncesine kadar ağda, cımbız veya epilatör ile kılları kökünden alma işlemleri yapılmamış olmalıdır. Bunun nedeni lazerin etkileyeceği kıl köklerinin oluşumunu beklemektir. Tüyler isterseniz kısaltma makinesi ya da makas yardımı ile kısaltılabilir. Tüylerin uzun olmaları gerekmez, cilt yüzeyinde görünür olması yeterlidir. İsterseniz hiç bir şey yapmadan da bekleyebilirsiniz. Uygulama bölgesi güneş ve solaryumla bronzlaşmamış olmalıdır. Uygulama bölgesi cilt rengi, kişinin normal cilt renginden daha bronz-koyu olmamalıdır. Bronzlaşmış ciltlerde, cildin normal rengine dönmesi beklenir. Uygulama bölgesine son 15 gün içinde peeling gibi (kimyasal, mekanik) cilt bütünlüğünü bozacak işlemler yapılmamış olmalıdır. Tedavi öncesi tüy rengini açıcı ürünler kullanılmamalıdır. Uygulama bölgesine kozmetik amaçla başka lazer uygulaması, botox, dolgu, mezoterapi uygulaması yapılmışsa uzmana bilgi verilmelidir. Işığa hassasiyeti oluşturan ilaç (Roaccutane,R.acid vb) kullanılması durumlarında uygulama yapılmaz. Uzmana ilaç bilgisi verilmelidir. Tekrarlayan deri enfeksiyonu olan hastalar, yüksek tansiyon hastaları, mantar olan bölgeler, bazı kanser hastaları, kalp pili olan hastalara uygulama yapılmaz. Gebelik durumlarında epilasyon yapılması önerilmemektedir. Uygulama bölgesi temiz olmalı, kozmetik kremler ve makyaj temizlenmelidir. Kulak tedavilerinde, kulak içerisine beyaz pamuk yerleştirilmelidir. Tedavi bölgesinde bulunan ben ve dövmeler beyaz göz kalemi ile tamamen kalın bir tabaka halinde kapatılmalıdır. Hiçbir koşulda üzerlerine uygulama yapılmamalıdır.

Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

İşlem sonrası işlem yerlerinde hafif bir kızarıklık, kabarıklık veya kaşıntı olabilir. İşlemden sonra uyguladığımız kremler sizin rahatlığınızı sağlayacaktır ancak işlem bölgelerini kaşımamalı ve travmatize etmemelisiniz. İşlem sonrası ilk günlerde daha sık olmak üzere ortalama iki kez işlem bölgelerinize size reçete edilen nemlendirici kremi özenle kullanınız. İşlem yapılan bölgelerinizi güneş ışınlarınızdan özenle koruyunuz. Yüzünüz başta olmak üzere, koltuk altı, kol, bikini bölgesi ve bacaklarınıza uygun faktörlü güneş koruyucunuzu yazın 4 saatte bir tekrarlamak üzere sürün. Kış aylarında da güneşten korunmaya devam etmelisiniz. Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir. Epilasyon yapılan bölgelerinde yaklaşık 12 saat deodorant, parfüm ve alkollü temizleme ürünleri kullanmayınız. İşlemden en az sekiz saat sonra soğuğa yakın ılık su ve cildinizi tahriş etmeyecek türden (bebek şampuanı vb) şampuanlar kullanarak duş alabilirsiniz. Cilt bakımı, peeling, kese yapımı, sıcak küvette banyo, hamam, sauna vb. cildinizde tahriş yapabilecek işlemler epilasyon sonrası yaklaşık 5-7gün ertelenmelidir.

8 seans lazer kaç ay sürer?

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalı? – Lazer epilasyon seans aralıkları, uygulamanın ilerlemesine ve tüylerde meydana gelen azalmalara göre değişebilir. Yüz bölgesi lazer epilasyon genellikle 4 hafta aralıklarla yapılır. Vücut bölgesinde ise seanslar arasında 6 ile 8 hafta koyulabilir.

Lazerin etkili olduğunu nasıl anlarız?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor ?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en güvenilir ve en etkili yöntem lazer epilasyondur. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de lazer epilasyona yoğun ilgi gösteriyor. Lazer epilasyon nasıl bir tedavi sürecine yayılıyor? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor ve siz tüylerinize ne zaman veda ediyorsunuz? Tüm bu detayları sizler için derledik.

Doğru Uygulama ile Hızlı Tedavi Lazer epilasyonda hızlı ve etkili sonuç alabilmek için öncelikle doğru uygulamayı tercih etmek çok önemlidir. Doğru uygulama kıl ve cilt tipine uygun dalga boyuna sahip sistemelri tercih etmek anlamına geliyor. Örneğin; koyu cilt tipleri ve bronz ten için Alexandrite lazer cihazları uygun değildir.

Bronz tende Alexandrite lazerlerin yanık yapma riski oldukça yüksektir. Yine yüzdeki ayva tüyleri içinn Alexandrite lazerler uygun değildir, çünkü Alexandrite lazerler ayva tüylerinde aktivasyon yapabilirler. Bu sebeple uygun dalga boyuna sahip lazer epilasyon cihazlarının seçimi oldukça önemlidir.

Günümüzde ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenli olan Buz Lazer ile tüm cilt ve kıl tiplerinde lazer epilasyon yapmak mümkün olmaktadır. Buz Lazer yaz ayalrında da yan etki riski olmadan uygulanan gelişmiş bir lazer epilasyon yöntemidir. ICE Teknolojisi ile cildi -3 dereceye kadar soğutan Buz Lazer ağrısız, acısız ve konforlu bir lazer epilasyon sunmaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor ? Lazer epilasyondan önce kıllar jilet yardımı ile kısaltılır. Bu işlem bazı lazer epilasyon yöntemlerinden 2-3 gün önce yapılır, Buz Lazer epilasyondan ise 1 gün önce yapılması önerilir. Lazer epilasyondan sonra, uygulama yapılan alandaki kıllar yaklaşık 3-4 gün sonra cilt yüzeyine çıkmaya başlar.

 1. Lazer epilasyon büyüme evresindeki kıl köklerinde etkili olur.
 2. Tüm kılları ayna anda büyüme evresinde yakalamak mümkün değildir.
 3. Bu nedenle birden çok seans gerekir.
 4. Il büyüme döngüsü göz önünde bulundurularak, uzayan kılların maksimum 2-3 hafta sonra döküleceğini söyleyebiliriz.
 5. Illar bu sürede elle çekmeye gerek kalmadan kendiliğinden dökülür.

Bu döngü tüm lazer epilasyon yöntemlerinde aynıdır. Uzayan kılların dökülmesi tamamlandıktan sonra ortalama 4 ile 6 hafta arası kadar bir süre kıl uzamaz. Bu süreçten sonra artık yavaş yavaş tekrar kıllar uzamaya başlar. Kılların yeniden uzamaya başlaması yeni bir seansın geldiğinin habercisidir.

 1. Bu sebeple seans aralıkları yüz için 4-5 hafta, vücut için 6-8 hafta arasında olmalıdır.
 2. Lazer epilasyon seanslarına düzenli devam etmek ise hem daha hızlı hem de daha etkili sonuç alınmasına neden olur.
 3. Her seansta bir miktar hasar gören kıl kökü, sonunda kıl üretemeyecek düzeyde tahrip olur ve lazer epilasyon tamamlanmış olur.

Her lazer epilasyon seansında kıl kökü bir miktar tahrip olur. Ve her uzadığında bir miktar incelmiş olduğu fark edilir. Bu nedenle lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor diye merak edenler için, ilk seanstan sonra bile etkisini göstereceğini söylemek mümkün.

15 günde bir lazer yapılır mı?

15 günde bir lazer yapılır mı araştırmaların belirli faktörler bulunur. Bu faktörlere göre seans sayıları ve aralıkları değişebilir. Kıl yapısı ve yoğunluğu, yaş, hormonel durum, ten yapısı ve kilo epilasyon uygulamasını etkiler. Seans sayıları kişiden kişiye değişebilir.

Ortalama olarak kadınların vücut bölümlerinde 4 ile 6 seans süren lazer epilasyon seansları yüz bölgesinde 8 ile 10 seans arasında sürebilir. Kök bakımından ince olan tüyler 4 seansta sonuç verebilirken daha sağlım kök yapısına sahip tüyler 8 seans sürebilir. Uzman kişiler tarafından doğru cihazlarla lazer epilasyon uygulaması yapılması ile lazer seansları hem daha kısa sürebilir hem de çok daha az olabilir.

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Ne Olmalıdır? 15 günde bir lazer yapılır mı konusunda seans sayısı ve içerikler kişiye özel olarak hazırlanır. Herkesin kıl yapısı, kıl rengi, cilt tipi ve cilt rengi farklıdır. Kişiye özel olarak sunulan bu seanslardan verim alınabilmesi bu etkenlere bağlıdır.

You might be interested:  Cilt Lekeleri Ne Kadar Sürede Geçer?

Uzmanlar lazer epilasyon öncesi kişinin cilt ve tüy yapısını detaylı olarak inceler. Bu analizler baz alınarak epilasyon süreci planlanır. Tüylerde meydana gelen azalmaya göre uygulamanın ilerlemesi takip edilir. Yüz bölgesi için seans aralıkları 4 hafta olmalıdır. Vücut bölgelerinde ise 6 ile 8 hafta arasında seans aralıkları belirlenebiliyor.

Genel olarak lazer epilasyon seans aralıkları iki ay olarak belirleniyor. İlk seanstan 15 gün sonra genel kontrol yapılır. Rötuş yapmak adına bir seans daha uygulanabilir. Bundan sonra ise ortalama 2 ay sonrasında ikinci seans için tarih belirlenir. Lazer Epilasyon Seans Sayıları Nasıl Belirlenir? 15 günde bir lazer yapılır mı konusunda ilk seans sonrasındaki 15 gün genel kontrol yapılır.

Ortalama iki ay seanslar arasında olabilir. Bu süre içinde lazer epilasyon işlemi yapılan alanda tüyler dökülmeye başlayacaktır. Tüylerin tekrar çıkmaya başladığı ikinci seans sonrasında ise kıl kökleri zayıflamaya başlar. Kıllar büyürken 4 farklı evreden geçmektedir. Lazer uygulamaları kılların büyüme evresinde daha verimli sonuçlar sağlar.

Bu evrede köklerine kuvvetli bir şekilde bağlı olan kıllar lazer epilasyon cihazları ile daha başarılı bir şekilde yok edilebilir. Epilasyon seans sayılarını pek çok faktör etkiler. Bunlar arasında bireyin cilt rengi, kıl ve tüy rengi, tüylerin kalınlık ya da incelik durumu, kullanılan lazer cihazı ve hormon durumu yer alır.

Lazer epilasyona gittikten sonra ne yapılır?

Ben tüylerimden kurtulmak için lazer epilasyona gittim ve tüm seansları tamamladım. Fakat tüylerin tamamı dökülmedi. Kalan tüyleri jiletle mi almam gerekiyor yoksa ağdayla mı Bilgisi olan var mı? Benim sormak istediğim lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır olacak çünkü benim hala dökülmeyen tüylerim var ve bunları öylece bekletip bekletmemelimiyim bilmiyorum. Buket hanım merhaba, lazer epilasyonum ilk seansını bitirdim ve yeni kıllar çıkmaya başladı ben bu lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır nasıl almalıyım? Teşekkürler. Hocam ilk seansımı tamamladım henüz çok fazla tüy kaybetmedim. Ama zamanla bunlar döküldüğünü farkediyorum.acaba döküldükten sonra lazer epilasyon sonrasında çıkan tüyler nasıl alınır, yani nasıl almalıyım ki daha da çoğallmasıın zaten varolan tüyler. Merhaba Buket hocam ben bundan 2 sene önce lazer epilasyon seansımı tamamlamıştım. Fakat daha sonra yeniden çıktılar. Lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır bir bilgi verebilir misiniz? Lazer epilasyonda seans sonrasında tekrar çıkan tüyler nasıl allınır?ağdayla alabilirmiyim? Merhaba,kol ve bacakalarım için lazer epilasyona gidiyorum ve haftaya son seansıma gidicem.kıllarımın çogu döküldü, kalanlarsa cok geç uzuyor. epilasyon sonrası kalan tüyler nasıl alınır? Merhabalar,,İlk lazer epilasyon seansımı 3 hafta önce yaptırdım ve ilk başta dökülseler de şimdi yeni yeni çıkmaya başladılar. Bu çıkan tüyleri nasıl almak gerekiyor?Bilgi için teşekkürler. Lazer seansımdan sonra çıkan tüyler az olsa da bunları da yok etmek istiyor.

Lazer epilasyon sonrası hangi nemlendirici?

Buz Lazer Lazer Epilasyon Soru & Cevap Lazer Epilasyon Sonrası Bepanthen Plus

E*** 02 Mart 2020 Koltuk altı, bacak ve genital bölgeye lazer epilasyon yaptırdım. Estetisyen lazerden sonra bepanthene plus krem kullanmamı söyledi. Cildimin kurumasını önlemek için 3 gün mutlaka kullanmam gerektiğini söyledi. Eczaneye gittim artık bepanthene plus krem yokmuş ellerinde. Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte kuruma olması beklenen bir reaksiyondur. Bu nedenle lazer epilasyon sonrası cildin nemlendirilmesi önemlidir. Özellikle kuru ve hassas ciltlerde, lazer epilasyonu takiben ciltte tahriş oluşmaması için cildi nemlendirmek daha fazla önem kazanır.

 • Bepanthene plus krem deksapantenol ve klorheksidin hidroklorür içerir.
 • Deksapantenol cildi nemlendirir, onarır ve tüm bepanthol kremlerinin etken maddesidir.
 • Lorheksidin hidroklorür ise mikrop öldürücü özelliği ile enfeksiyon gelişme riskini önler.
 • Dolayısıyla açık yara, yanık gibi enfeksiyon riski olan durumlarda kullanılır.

Yani; lazer epilasyondan sonra ciltte yanık gibi bir problem yoksa bepanthen plus kullanmaya gerek yoktur. Bepanthol serisinden cilt bakım kremi veya bepanthol vücut losyonu kullanılabilir. Veya deksapantenol gibi güçlü nemlendirici özelliği olan herhangi başka bir nemlendirici krem/losyon da kullanılabilir. K*** 18 Mart 2020 Kızım lazer epilasyona başladı. Lazer epilasyon yaptırdığı yerde lazerden sonra bepanthen krem sürmesini söylemişler. Eczaneye gittim, bepanthen kremin birkaç çeşidi var. Hangisini almalıyım, bepanthen plus daha mı etkili olur? Merhabalar, lazer epilasyondan sonra ciltte bir miktar kuruma olur. Bu nedenle cildin nemlendirilmesi önerilir. Bepanthene krem içeriğindeki deksapantenol ile cildi nemlendirir ve onarır. Bepanthene Plus ilave olarak klorheksidin hidroklorür içerir. Bu etken madde mikrop öldürücü özelliğe sahiptir ve enfeksiyon gelişme riski olduğunda kullanılır. N*** 23 Eylül 2021 Merhaba, lazer sonrası cildim kuru olduğu için nemlendirici kullanmam gerektiği söylendi Bepanthol plus bulamadım Bepanthol cilt bkaım nemlendirici kremleri olur mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler Merhaba, lazer epilasyon sonrası ciltte kuruluk görülebilmektedir.

Epilasyon tamamen bittikten sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı?

Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Tüyler Nasıl Alınmalı? – İstenmeyen tüylerin alınması için geçmişten beri birçok farklı yöntem uygulanmıştır. Cımbızla kılların alınması, ağda, jilet ve tüy dökücü kremler bu yöntemlerden bazılarıdır. Son yıllarda daha çok tercih edilen ve diğer yöntemlere göre daha etkili olabilen ve kalıcı sonuçlar alınabilen popüler yöntem ise lazer epilasyondur.

 • Lazer epilasyon yönteminde cilde gönderilen lazer ışınları cildin alt tabakasına iner.
 • Burada kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve ısı enerjisine dönüşür.
 • Bu da kıl kökünde küçük çaplı bir tahribat oluşmasını sağlar.
 • Seanslara devam edildiği sürede de kıl kökleri yavaş yavaş zayıflamaya başlayabilmektedir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan yani seanstan sonra tüyler genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden dökülebilmektedir. Bu süre bazı kişilerde iki – üç haftayı da bulabilir. Bu sürede tüylerden rahatsız olan kişiler tüyleri almak isteyebilmektedir. Seans sonrasında istenmeyen tüyler ağda ve cımbız gibi tüyü kökünden alan yöntemlerle alınmamalıdır.

Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl dökülür?

Lazer epilasyon uygulaması sayesinde birçok kişi istemediği tüylerden tamamen kurtulmaktadır. Hormon dengesini koruduğu sürece de hiçbir koşulda alınan tüyler yeniden çıkmamaktadır. İşlem yalnızca tüylerin köklerine hitap ettiğinden başka herhangi bir yan etki, hayati organlara zarar vermesi gibi durumlar da söz konusu değildir.

Birçok kişi lazer epilasyon uygulaması sırasında tüm tüylerin alındığını ve pürüzsüz şekilde güzellik merkezi veya hastane gibi İşlemin yapıldığı ortamdan tıpkı ağda yapılmış gibi evine döneceğini zanneder. Ancak durum hiç de zannedildiği gibi değildir. Lazer epilasyon sonrası kılların dökülmesi zaman almaktadır.

Bu zamanın genetik faktörler, yaş, kıl kökü kalınlığı, kılların rengi ile cildin rengi arasındaki ton farkı gibi faktörler kaynaklı bireyden bireye değişiklik gösterebilmektedir. Lazer epilasyon sonrası kılların dökülme süreci işlemi takip eden 10 – 12 günü kapsamaktadır.

 • Tüyler anında belirli bir gün içerisinde dökülmez.
 • Dökülme işlemi yavaş yavaş dökülerek en son en inceleri ve kullanılan makinenin görmediği tüyler dışında tamamen dökülür.
 • Bu tüyler için de bir sonraki seans sırasında değerlendirme yapılır.
 • Bu nedenle uygulamayı yaptıran kişilerde seans sonunda özellikle de ilk seans bitiminde işlemin işe yaramadığı gibi korkular meydana gelebilmektedir.

Ancak bu doğal bir durumdur. Kıl köklerinde bulunan foliküllerin lazerin etkisi ile zarar görerek (kıl köklerini yok etmekten bahsediyoruz) dökülmesi zaman alan bir işlemdir. Bu nedenle anında farkı fark edemezsiniz. Ancak uzun vadede tüyleriniz tamamen ortadan kaldırıldığında oldukça yüz güldürücü sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Genetik yapı Tüylenmenin yoğunluğu Hormon dengesi Kortizon içerikli ilaç kullanımı Hormon bozukluğu yaratan hastalıkların varlığı

şeklinde sıralanabilir. Tüyler döküldükten ve tamamen vücuttan yok edildikten sonra kişide hormon dengesini bozacak bir durum gelişirse yeniden işleme ihtiyaç duyulabilir. Ancak eskisi gibi bütün tüyler geri gelmediğinden işlem daha kısa sürede ve daha az bölgeye uygulanacaktır.

 1. Bu nedenle tüylerin yeniden geri gelmesine dair kişilerin endişe duyması tamamen yersizdir.
 2. Ek seanslar ile veya kısa bir tedavi planlaması ile hormon durumundan kaynaklanan sorun kolaylıkla giderilir.
 3. Hormon durumunda bir değişim yaşanmaz ise kişide bundan sonraki yaşamı boyunca yeniden tüylenme gözlemlenmemektedir.

Bu nedenle işlemin kalıcılığından endişe duyulmamalıdır. İşlem istenilen tüm bölgelere genital bölge de dahil olmak üzere kalıcı şekilde uygulanmaktadır.