M Furo Mant Krem Ne Işe Yarar?

30.11.2022 0 Comments

M Furo Mant Krem Ne Işe Yarar
M – FURO ; psöriyazis (sedef hastalığı), atopik dermatit, tahriş edici maddelere bağlı ve/veya alerjik dermatit gibi mometazon furoata yanıt veren bazı iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

M FURO merhem nedir ne işe yarar?

M – FURO FA; genellikle enflamasyon (iltihap), kızarıklık, kabuklanmış yara ve kaşıntı ile seyreden ve alerjik kaynaklı da olabilen egzama tipi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

M FURO krem açık yaraya sürülür mü?

M Furo Mant Krem Ne Işe Yarar Eczanede cilt hastalıkları için satılan birbirinden farklı kremler bulunuyor. İçerikleri neredeyse birbirine yakın olan kremlerden biri de M-Furo kremdir. Uzman doktorların reçete ettiği krem M-Furo krem cilde faydaları ve kullanımı nedir? Detaylar yazımızda.

Etken maddesi Mometazon furoat olan M-Furo krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir ilaçtır. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit ( deterjan kullanımı gibi) ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı kafa derisinde ve diğer bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler) gibi iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

Normal reçeteli ve mavi beyaz kutusu olan M-Furo krem, kortizon içermektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Orva İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş’dir, Çiğli-İzmir’de üretilmektedir. İltihaplı deri hastalıklarına bağlı kaşıntının ve iltihap belirtilerinin giderilmesi için kullanılmaktadır.30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. M Furo Mant Krem Ne Işe Yarar M-FRO KREM NASIL KULLANILIR? Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. lacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz.

You might be interested:  Voltaren Emulgel Krem Ne Için Kullanılır?

M FURO krem hangi hastalıklara iyi gelir?

M – FURO ; psöriyazis (sedef hastalığı), atopik dermatit, tahriş edici maddelere bağlı ve/veya alerjik dermatit gibi mometazon furoata yanıt veren bazı iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

M-FURO krem hamilelikte kullanılır mı?

M – FURO gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır. Hamile kadınlarda topikal uygulanan kortikosteroidlerin teratojenik etkilerini gösteren çalışmalar yoktur. Bu nedenle hamilelik sırasında bu tür ilaçlar, yarar ve riskleri dikkate alınarak kullanılmamalıdır.

Momecon Furoat nedir?

MOMECON nedir ve ne için kullanılır? MOMECON beyaz, homojen krem olup, 30 gram krem içeren alüminyum tüplerde bulunmaktadır. MOMECON, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır.