Momecon 0.1 Krem Ne Için Kullanılır?

03.12.2022 0 Comments

Momecon 0.1 Krem Ne Için Kullanılır
MOMECON ; psoriasis (sedef hastalığı), atopik dermatit, tahriş edici maddelere bağlı ve/veya alerjik dermatit gibi mometazon furoata yanıt veren bazı iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Momecon krem ne işe yarar sivilce?

Momecon Krem Nedir? 🤔 – Momecon krem, beyaz homojen bir kremdir.30 gram krem içeren alüminyum tüplerde satışa sunulur. Direkt olarak cilt üzerine sürmek üzere hazırlanmıştır. Momecon krem, kortizon türü bir hormon ilacıdır. Baskın cilt rahatsızlıklarında cilt üzerinde meydana gelen kızarıklık, kaşıntı, pullanma gibi sorunları iyileştirmek amacıyla kullanılmaktadır.

  • Sadece rahatsızlık yaşanan bölgeye kullanımı yeterlidir.
  • Momecon krem ; atopik dermatit, sedef hastalığı, egzama, alerjik dermatit gibi bazı iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
  • Mometazon furoata yanıt veren hastalıklarda doktor tarafından reçete edilir.
  • Momecon krem in amacı doğrudan rahatsızlığı tedavi etmek değil, cilt üzerinde beliren ve kişiye günlük yaşamında rahatsızlık veren olumsuz semptomları baskılamak amacıyla başvurulmaktadır.

Dirsekde dizde ve derinin ince olmadığı vücudun diğer bölgelerinde yaşadığınız kaşıntı, pullanma ve pembe lekelere karşı Momecon krem kullanımı tercih edilebilir. Yardımcı maddeler: Beyaz balmumu (bal arısından gelen bal mumu), hekzilen glikol, beyaz vazelin, stearil alkol, propilen glikol stearat, setearet 20, titanyum dioksit, alüminyum nişasta ektenil süksinat, fosforik asit, saf su.

Momecon krem antibiyotik midir?

MOMECON, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır. Bu ilaçlar belirli cilt problemlerinden kaynaklanan kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla cildin yüzeyine uygulanır.

Momecon kortizon mu?

MOMECON, deriye damlatılarak kullanılmak üzere hazırlanmış, kortizon -tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır. hastalıklarının tedavisinde kaşıntı ve iltihap belirtilerini ortadan kaldırmak için kullanılır.

You might be interested:  Madeleb Krem Ne Işe Yarar Nasıl Kullanılır?

Momesalic merhem yakar mı?

mometazon furoat ve salisilik asit içeren sürme ilaç. daha çok sedef hastalığının tedavisinde kullanılır seboreik dermatit için de kullanılan bir merhem. sedef hastaligi icin kullanilan ama cilt pullanmasi dokulmesi gibi durumlarda da (sedef degil) ise yarayan icindeki asit sebebiyle ilk basta surdugunuz yeri guzelce yakan ve is goren merhem seboreik dermatit ‘in kökünü kazıyan merhem. bu da işe yaramayacak diyerek umutsuzca kullandığım ama beni şoka sokan krem. egzamada çok ciddi faydasını gördü bir arkadaşım çok dikkatli kullanılması gereken krem. sürüldüğü kısmı hafiften yakıyor ve iyice yumuşatıyor. onun için nemlendirici krem gibi ellerinizin her yerine değil de sadece pullanmış kısımlarına sürmeniz gerekmektedir. aksi takdirde el parmaklarınızda tırnakların olduğu kısımdaki deriyi de iyice yumuşatır ve sizler de o kısımlarla oynayip koparınca parmaklarınız kanayabilir. bir iki kez başıma geldi çünkü 4 parmağıma da yara bandı taktığım zamanlar oldu. * şu an ise kullanmayı biliyorum tabii. bir sorun çıkmıyor. kollarımda ve sırtımda bulunan sedef hastalığı kaynaklı kızarma\pullanma\kaşınma sorunlarıma iyi gelen krem.

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry’leri takip etmek için giriş yapmalısın.

Momesalic merhem nereye sürülür?

Uygulama yolu ve metodu: MOMESALİC, hastalıklı deri bölgesine ince bir tabaka şeklinde sürülerek kullanılır. Her kullanım sonrasında ellerinizi sabunla iyice yıkayınız. ‘Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak ilacınızın dozunu belirleyecek ve size uygulayacaktır.’