Momecon Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

30.11.2022 0 Comments

Momecon Krem Ne Kadar Süre Kullanılır
Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar: Kremi gözlerinize temas ettirmeyiniz. MOMECON’u yüzünüze 5 günden fazla sürmeyiniz. Çocuklarda 5 günden uzun süre kullanmayınız. Büyük miktarlarda, vücudun büyük alanını kaplayacak kadar uzun süre kullanmaktan kaçınınız.

Momecon ne işe yarıyor?

MOMECON ; psöriyazis (sedef hastalığı), atopik dermatit, tahriş edici maddelere bağlı ve/veya alerjik dermatit gibi mometazon furoata yanıt veren bazı iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Momecon losyon kortizon içerir mi?

MOMECON renksiz, berrak bir sıvı olup 30 mL losyon içeren plastik şişelerde bulunmaktadır. MOMECON, deriye damlatılarak kullanılmak üzere hazırlanmış, kortizon -tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır.

Momecon ne işe yarar Ekşi?

Mometazon furoat etken maddeli kortikosteroiddir. elocon, codermo, m-furo losyon eşdeğeridir. kortikosteroidlere yanıt veren dermatozların iltihap ve kaşıntı ile seyreden belirtilerini ortadan kaldırmak için kullanılır.

Momecon krem antibiyotik mi?

MOMECON, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır. Bu ilaçlar belirli cilt problemlerinden kaynaklanan kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla cildin yüzeyine uygulanır.

Momecon ne kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı : 21.29 TL
Barkod : 8699569350095
Fiyat geçerlilik tarihi : 09.07.2022

Momecon krem hangi hastalıklarda kullanılır?

MOMECON nedir ve ne için kullanılır? MOMECON beyaz, homojen krem olup, 30 gram krem içeren alüminyum tüplerde bulunmaktadır. MOMECON, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır.

Kortizonlu krem kaç gün kullanılır?

Kortizon kullanma korkusu Kortikofobi; kortizon içeren ve kortikosteroid olarak isimlendirilen ilaçların kullanımına bağlı oluşan korkudur. Kortizonlu ilaçlar, insanda böbreküstü bezlerinden salınan kortizol adlı hormonun sentetik olarak üretilmesi ile elde edilirler.

Tıpta birçok hastalıkta uzman hekimlerin önerdiği doz ve sürede kullanıldıklarında hastalıkların çok büyük kısmında tam düzelmeler sağlanabilmektedir. Kortikosteroidler yine hekimlerin önerdiği biçimde idame(devam) tedavilerinde de kullanılmaktadır. Normalde her gün 3-5 miligram kortizol hormonu böbreküstü bezlerinden salgılanır.

Bu hormon vücudumuzun tüm fonksiyonlarının düzenli olarak gerçekleşmesindeki ana hormonlardandır. Birçok deri hastalığında gerekli testler yapıldıktan sonra hekimlerin önerdikleri doz ve sürelerde kortizonlu ilaçlar kullanılabilir. Hatta bazı deri hastalıklarında sürekli düşük doz (günde 7,5 mg dan az) ağızdan veya enjeksiyon biçiminde kortizonlu haplar veya iğnelerin kullanımı önerilmektedir.

 • Deri hastalıklarında, deriye doğrudan sürülen kortizonlu kremler ise birçok deri hastalığında kullanılagelen türde ilaçlardır.
 • Bu ilaçlar dermatologlar tarafından tarif edildikleri biçimde kullanıldıklarında oldukça güvenli ilaçlardır.
 • Deri hastalıkları için kullanılan kortizonlu ilaçlar; krem, pomad, losyon veya solusyon biçimindedir.
You might be interested:  Imex Sivilce Krem Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Genelde bu ilaçların kullanım süreleri, deri hastalığına bağlı olmakla beraber kısa sürelidir. Kortizonlu kremler hekim tarafından günde 1 veya 2 kez olmal üzere 7-15 gün süreyle kullanılacak şekilde önerilir. Uzun süreli kullanımlarda ise aralıklı kullanım biçimleri önerilir.

Bu kullanım şekilleri 5 gün kullanım, 2 gün ara ya da 2 hafta kullanıp bir hafta ara gibi periodları içerir. Sedef hastalığı, Ala (Vitiligo) hastalığı gibi bazı deri hastalıklarında daha uzun süreler kullanılması gerekebilir. Bu süreyi dermatologunuz belirleyecektir. Kortizonlu kremler hastalara miktar olarak bir parmak ucunu kaplayan alan ile (ki yaklaşık 0,5 gram kadardır) tarif edilerek önerilir.

Yani sürülecek miktar, tedavi edilecek alana göre bir ya da birkaç parmak ucu ünitesi kadar olabilir. Bu kullanım şekli hastalığa, hastanın yaşına, hastalığın bulunduğu vücut bölgesine göre dermatolog tarafından tarif edilecektir. Kortizonlu kremlerin dermatolog tarafından önerildiği şeklin dışında bilinçsiz şekilde kullanılması sonucunda öncelikle deride yanma hissi, kaşıntı, kuruluk, kızarıklık, damarlanma, deride incelme hissi, morluk ve bazen kıllanma artışı ortaya çıkabilir.

Ortizonlu kremler, dermatologlar tarafından özellikle çocuklarda daha da dikkatli kullanılmaktadır. Çocukların belirli bölgeleri ilaç kullanımı için özellik göstermektedir. Bu alanlar; yüz, boyun bölgesi, dirsek iç kısmı, diz arka kısmı ve genital bölgedir. Bu alanlar için önerilen kortizonlu kremler en fazla 7 gün kullanılmalı eğer hastalıkta düzelme olmaz ise hekime tekrar başvurulmalıdır.

Günümüzde tıbbi bilgilerin elde edilmesinde internet kullanımı giderek artmaktadır ancak bu oranda artan başka bir konu ise yanlış, tıbbi olmayan bilgilere ulaşılmasıdır.

Kortizon ne kadar süre kullanılır?

Kortizon tedavisinden korkmamalısınız. Kortizon vücutta üretilen doğal bir hormondur. Kortizon ilaçları vücutta üretilen kortizon hormonunun bir kopyasıdır. Kortizon tedavisi birçok hastada hızlı ve etkili bir ağrı ve iltihap kontrolü sağlamaktadır. Kortizon tedavisi sıklıkla romatizmal hastalığın başlangıç dönemlerinde, hastalık baskılayıcı ilaçların etkilerinin ortaya çıkmasına kadar geçen ilk 1-3 aylık sürede ve hastalığın alevlendiği dönemlerde kullanılmaktadır.

 1. Bazı hastalarda sürekli kortizon kullanılması gerekli olabilmektedir.
 2. Ortizon tedavisi yarar sağladığı gibi bazı yan etkilere de yol açabilmektedir.
 3. En sık yan etkileri kan şekerinde yükselme, hipertansiyon, kemik erimesi, ödem, erken damar sertliği ve katarakt gelişimi, kaslarda erime ve güçsüzlük, ciltte morluklar, sivilceler ve çatlaklar, ay dede yüzü, infeksiyonlara karşı direnç düşüklüğüdür.
You might be interested:  Limon Suyu Ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çoğu kez bu yan etkiler kullanılan kortizonun dozu ve kullanım süresine bağlıdır. Uzun süre kortizon kullanımında hastalık belirtilerini kontrol altına alabilecek kortizon dozunun günde tek doz kullanımı esastır. Bu yan etkileri önlemek için tuz kısıtlanması, kalsiyum ve D vitamini alınması, bol süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi önerilmektedir.

 • Yüksek doz kortizon kullanımlarında mutlaka tuz kısıtlaması yapmalısınız.
 • Düşük doz kortizon kullanımlarında tuz kısıtlaması gerekli olmayabilmektedir.
 • Temel bilinenin aksine kortizon kilo aldırmaz fakat iştahı arttırır.
 • Ortizon kullandığınız süre içinde iştahınızı kontrol altında tutmalısınız.
 • Ortizon ilaçları romatizmal hastalıkların tedavisinde temel ilaçlar değildir.

Kortizon ilaçları mutlaka doktorunuzun denetimi altında ve önerdiği şekilde kullanınız. Kortizon kullanıyorsanız herhangi bir sebeple başvurduğunuz her doktora mutlaka kortizon kullandığınızı söyleyiniz. Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Prof.


<h4><span id=M-FURO yüze sürülür mü?

M-Furo Losyon Yüze Sürülür Mü? – Yüze sürülür ama yüzde 5 günden uzun süre kullanılmamalıdır.

M-FURO mant krem kaç gün kullanılır?

Bir seferde uygulama süresi 7 günü geçmemelidir. M – FURO FA’yı doktorunuz önermediği sürece geniş ya da birbirine temas eden deri yüzeylerinde (kasık, koltuk altı bölgesi gibi) uzun süre kullanmayınız, tedavi edilen deri bölgesini sargı ya da başka herhangi bir pansumanla kapatmayınız.

Momecon krem kaşıntıya iyi gelir mi?

Momecon Krem Nedir? 🤔 – Momecon krem, beyaz homojen bir kremdir.30 gram krem içeren alüminyum tüplerde satışa sunulur. Direkt olarak cilt üzerine sürmek üzere hazırlanmıştır. Momecon krem, kortizon türü bir hormon ilacıdır. Baskın cilt rahatsızlıklarında cilt üzerinde meydana gelen kızarıklık, kaşıntı, pullanma gibi sorunları iyileştirmek amacıyla kullanılmaktadır.

 • Sadece rahatsızlık yaşanan bölgeye kullanımı yeterlidir.
 • Momecon krem ; atopik dermatit, sedef hastalığı, egzama, alerjik dermatit gibi bazı iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Mometazon furoata yanıt veren hastalıklarda doktor tarafından reçete edilir.
 • Momecon krem in amacı doğrudan rahatsızlığı tedavi etmek değil, cilt üzerinde beliren ve kişiye günlük yaşamında rahatsızlık veren olumsuz semptomları baskılamak amacıyla başvurulmaktadır.

Dirsekde dizde ve derinin ince olmadığı vücudun diğer bölgelerinde yaşadığınız kaşıntı, pullanma ve pembe lekelere karşı Momecon krem kullanımı tercih edilebilir. Yardımcı maddeler: Beyaz balmumu (bal arısından gelen bal mumu), hekzilen glikol, beyaz vazelin, stearil alkol, propilen glikol stearat, setearet 20, titanyum dioksit, alüminyum nişasta ektenil süksinat, fosforik asit, saf su.

M FURO krem kortizonlu mu?

M – FURO, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanmış, kortizon -tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır.

Travazol ne işe yarar eksi?

deride meydana gelen mantar,iltihap,alerji gibi durumları 1-2 hafta gibi çok kısa bir sürede tedavi edebilen krem.eczanelerde rahatlıkla bulunabilir,bu tür sorunları olanlara tavsiye edilir. diflukortolon valerat ve izokonazol maddelerini içeren, kanımca ayak mantarına en etkili ilaçtır. hem antifungal hem de antiinflamatuar etkilidir. (bkz: mantar enfeksiyonları ) eldeki ve ayaktaki kaşıntılara, egzamalara oldukça etki eden mucize krem. egzamaları rahatlatır ama kesin çözüm getirdiğini pek göremedim. genitalde de kullanilir. mantar için süper çözüm.! boyutu küçük ama çok etkili! deneyiniz, denetiniz! askere gidecek her bireyin yanına birkaç kutu depolayıp götürmesi gerekir. asker demek, mantar demek. çözümü ise bu krem. ama mantar denen illet öyle bir gecede gidivermez. en az 2 hafta düzenli kullanım gerekir. (günde 1 kere, temiz ve kuru cilde) bir süre sonra mantar etkileri gitmiş gibi görünse de kullanımı tam kesmeyin, sıklığı azaltın. ben 1 ay yoğun, 3 ay ara ara kullandım, anca geçti. denemeden önce yorumları merak ettim, tecrübelerimi yazarım. edit: ı. tecrübelerimi yazamıyorum zira eczacı kardeşimiz yerine fuggy adlı ilacı verdi durumu eve gidip poşeti açınca farkettim, tekrar eczaneye gitmeden bir araştırma yaptım ve muadili olduğunu öğrenmeme müteakip sonuçları gözlemlemek istedim. ıı. şimdi şöyle bir durum var yine aynı kapıya mı çıktı bilmiyorum ama iyileşme var tabi önemli ölçüde lakin birde travazol satın alacağım tüpler küçük ve çabuk bitiyor zira. bana asıl reçete edilen ilaç da bu olduğuna göre yanlış bir karar olmayacak sanırım, zaten aynı eczaneden alıp durumu da anlatacağım böyle birşey yapmıştınız diye. ııı. bazı eczaneler sanırım böyle şeyler yapıyorlar elinde asıl ürün olmayınca ama rahatsız edici bir durum değilmi.

You might be interested:  Evde Yüz Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry’leri takip etmek için giriş yapmalısın.

Momecon krem hangi hastalıklarda kullanılır?

MOMECON nedir ve ne için kullanılır? MOMECON beyaz, homojen krem olup, 30 gram krem içeren alüminyum tüplerde bulunmaktadır. MOMECON, deriye sürülerek kullanılmak üzere hazırlanan, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır.

Momecon losyon nedir nasıl kullanılır?

MOMECON, deriye damlatılarak kullanılmak üzere hazırlanmış, kortizon-tipi bir hormon ilacıdır. Güçlü kortikosteroidler sınıfında yer alır. Bu ilaçlar belirli cilt problemlerinden kaynaklanan kızarıklık ve kaşıntıyı azaltmak amacıyla cildin yüzeyine uygulanır.

M FURO krem nedir ne işe yarar?

M – FURO FA; genellikle enflamasyon (iltihap), kızarıklık, kabuklanmış yara ve kaşıntı ile seyreden ve alerjik kaynaklı da olabilen egzama tipi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Mometazon Furoat nedir ne işe yarar?

Mometazon furoat sentetik bir glukokortikoiddir. Beklometazonun 16 alfa metil analoğudur. Alerjik rinitte burun içi sprey olarak, dermatolojik hastalık- larda ise topikal olarak başarıyla kullanılmaktadır.