Muscoflex Tiyokolşikosid Krem Ne Işe Yarar?

04.12.2022 0 Comments

Muscoflex Tiyokolşikosid Krem Ne Işe Yarar
MUSCOFLEX esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir. MUSCOFLEX, yetişkinlerde ve 16 yaştan itibaren ergenlerde ani ortaya çıkan omurilik kaynaklı ağrılı kas kasılmalarının ek tedavisinde kullanılır.

Muscoflex nedir nasıl kullanılır?

Uygulama yolu ve metodu: MUSCOFLEX sadece ağızdan kullanım içindir. Kapsülleri çiğnemeyiniz. Kapsülleri yeterli miktarda su ile (örneğin, bir bardak su ile), yemeklerden sonra alınız. Önerilen dozu aşmayınız ve uzun süreli kullanımdan kaçınınız.

Tiyokolşikosid ne işe yarar?

Tiyokolşikosid ; Kas gevşeticidir. Ağrılı kas spazmları ile ilişkili semptomların tedavisinde kullanılır.

Tiyokolşikosid zararlı mı?

Akut toksisite: Tiyokolşikosid, yüksek dozlarda, oral yoldan akut uygulamayı takiben köpeklerde şiddetli kusmaya, sıçanlarda diyareye ve hem rodentlerde hem de rodent-olmayanlarda konvülsiyonlara sebep olmuştur.

Muscoflex uyku yapar mı?

Muscoflex doz aşımı – İlacın etkin maddesi tiyokolşikosid gerektiğinden fazla alındığında bazı ciddi yan etkilere neden olabilir. Eğer doktorunuzun önerdiğinden fazla kullandıysanız ve uykulu hissetme, mide ağrısı veya hareketlerinizde gevşeme gibi belirtiler yaşıyorsanız hemen doktorunuza ya da eczacınıza danışın. Eklem ağrısı neden olur? Nasıl geçer? En etkili tedavi yöntemleri

Kas gevşetici krem nasıl kullanılır?

Teknolojinin gelişmesiyle sürekli bilgisayarlarla dolayısıyla masa başından iş yürütmek, her boş zamanda akıllı telefonlarla vakit geçirmek, yaz sıcaklarından kaçıp klima karşısında serinlemek derken bunların her biri boyun-bel bölgesi kaslarının aşırı gerilmesine yani tutulmasına yol açıyor Bunlar da günlerce sürebilen ağrı ve sancıları beraberinde getiriyor.

You might be interested:  Lamiderm Repair Krem Ne Işe Yarar?

Ayrıca burkulma, ezilme, incinme gibi durumlar da günlük rutinimizi olumsuz etkileyerek hareketi de kısıtlıyor. Kas Gevşetici Kullanımı Bu sorunlardan kısa sürede kurtulmak için kullanılan krem ve kapsüller yardıma yetişiyor. Kas gevşetici kremler arasında çok sık kullanılan Muscoflex nedir ve nasıl kullanılır sorularının cevabını yazımızda bulabilir ve bu şikayetlerden hemen kurtulabilirsiniz! Muscoflex nedir ve nasıl kullanılır? Boyun tutulması, bel ağrısı, sırt ağrısı, ayak burkulması gibi birçok nedenle kas kasılmaları ağrılı bir şekilde kendini gösteriyor.

Günlerce geçmek bilmeyen bu ağrı çok rahatsız edici olduğundan Muscoflex gibi kas gevşetici kremler imdada yetişiyor. Bu jelin kullanımında dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alıyor: Ciltte yara, egzama, enfeksiyon, isilik gibi bölgeler varsa buralara kullanılmamalıdır.

Jelin sürüldüğü bölgeye göre, uygulandıktan sonra cildin emmesi ve kuruduktan sonra giyinilmesi önerilir. Kullanımından en az bir saat sonra duş yapılmamalıdır. Uygulama bölgesi bezle sarılmamalı, sıcak havlu ya da su torbası gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.15 yaşından küçük çocuklarda, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımından kaçınılmalıdır.

Muscoflex jel kullanırken günde 2 veya 3 defa ince bir tabaka halinde ağrılı bölgeye sürmek ve hafif masaj yaparak uygulamak yeterli oluyor. Bu ilacın kullanımını sakıncalı hale getiren durumlardan biri, hamilelik ve emzirme döneminde kullanıldığında ortaya çıkarabileceği etkilerdir.

Gebelikte Kas Gevşetici Kullanımı Hamilelikte Kullanımı: Gebelikte Muscoflex gibi tüm kas gevşeticilerin kullanımı risklidir. Hamilelik dönemi ilerledikçe vücudun ağırlık merkezinde değişiklikler meydana gelir. Bu nedenle anne adaylarının sık sık bel ağrısından yakındığı bilinir. Bel ağrısı kendini çok ciddi boyutta gösterdiği zamanlarda, kas gevşetici ilaçların kullanımı düşünülür ancak bu jeller cilt tarafından emildiğinde bebek için zararlı olabilir.

Özellikle bebeklerde kalp rahatsızlıklarını tetikleyici olduğu düşünülen kas gevşetici ilaçların gebelik döneminde kullanılması önerilmemektedir. Emzirme döneminde de aynı durum geçerlidir. Kas gevşetici merhem veya kapsül fark etmeksizin, bunların içindeki etken maddeleri anne sütüne geçerek bebeğin toksik maddelere maruz kalmasına yol açabilir.

You might be interested:  Coresatin Kırmızı Krem Ne Işe Yarar?

Kas gevşetici ilaç ne kadar süre kullanılır?

Antispazmodik Kas Gevşetici İlaçlar Yatıştırıcı ve ağrı sinyallerini baskılayıcı özellikleri sayesinde etki gösterdikleri düşünülmektedir. Olası yan etkileri nedeniyle 2-3 haftadan daha uzun süre kullanılmaları önerilmez.

Muscoflex fiyatı ne kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı : 40.64 TL
Barkod : 8699569150237
Fiyat geçerlilik tarihi : 09.07.2022

Muscoflex tiyokolşikosid 8 mg ne ise yarar?

MUSCOFLEX esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir. MUSCOFLEX, yetişkinlerde ve 16 yaştan itibaren ergenlerde ani ortaya çıkan omurilik kaynaklı ağrılı kas kasılmalarının ek tedavisinde kullanılır.

Muskofleks krem nasıl kullanılır?

Muscoflex nasıl kullanılır? –

Muscoflex’i mutlaka doktorunuzun uygun gördüğü doz ve sıklıkta kullanın. Tedavinizi doktorunuza danışmadan sonlandırmayın. Muscoflex’in kapsül formunu bir bardak suyla, çiğnemeden yutun. İlacınızı zamanında alın. Ampul formu bir sağlık uzmanı tarafından kas içine enjekte edilerek kullanılır. Krem ve jel formunu ağrılı, spazmlı bölgeye, cilt üzerine yavaşça ovarak sürün. Açık yaraya ya da tahriş olmuş cilde uygulamayın.

Kas ağrısı neden olur? Nasıl geçer? Belirtileri ve tedavisi