Pembe Alt Ton Cilt Nasıl Anlaşılır?

09.11.2022 0 Comments

Pembe Alt Ton Cilt Nasıl Anlaşılır
Cilt Alt Tonu Nedir?

 1. Soğuk cilt alt tonu : Soğuk alt tonlu ciltlerde, pigmentler pembe renktedir.
 2. Sıcak cilt alt tonu : Sıcak alt tonlu ciltlerde, cildin pigmentleri sarıdır ve onlara da yine sıcak alt tonlu renkler yakışır.

Meer items

Sarı alt ton ve pembe alt ton Nasıl Anlaşılır?

Cilt Alt Tonunu Nasıl Belirlersin? – Cilt alt tonunu belirlemek için yapman gereken tek şey bileklerindeki damarları gün ışığında incelemek. Cilt alt tonları temelde üç gruba ayrılır: Sıcak alt ton, soğuk alt ton ve nötr alt ton. Eğer bileklerindeki damarlar yeşil ağırlıklı bir renge sahipse, cildinin alt tonu sıcak demektir.

Eğer mavi ve mor tonlarında damarlar görüyorsan, o halde soğuk alt tona sahipsin. Hem mavi hem de yeşil ağırlıklı renkler varsa, nötr alt tona sahip olma ihtimalin oldukça yüksek. Cilt alt tonu, sanılanın aksine ten renkleri ile bağlantılı değil. Örneğin; yalnızca soluk beyaz tenli kişilerin cildi soğuk alt tonlu olmak zorunda değil.

Oldukça esmer bir ten rengine sahipsen de soğuk alt tonlu bir cildin olabilir. Aynı durum tam tersi ihtimaller için de geçerli. Soğuk cilt alt tonu, derinin altındaki renk pigmentlerinin pembe ağırlıklı olduğu anlamına gelir. Sıcak cilt alt tonuna sahip birinin cildinin altındaki pigmentler ise sarıdır.

Sarı alt ton pembe alt ton nedir?

Sıcak cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmenti sarı, soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmenti pembe ve nötr alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmenti ise bej olarak karşımıza çıkar.

Pembe alt tonlu cilt nedir?

4. Soğuk Ton – Pembe Alt Ton Cilt Nasıl Anlaşılır Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri kırmızı/pembedir. Bu nedenle bu cilt alt tonuna pembe alt tonlu da denmektedir. Sanılanın aksine soğuk alt tonlu ciltlerin mutlaka soluk pembe beyaz olması şart değildir. Oldukça esmer bir kişi de soğuk alt tonlu olabilir.

You might be interested:  Madoka Magica 4. Cilt Ne Zaman Çıkacak?

Açık buğday ten rengi nasıl olur?

Ten rengi konusunu günlük yaşamımızda da tartışmış ve konuşmuş olabiliriz. Hatta çevremizden esmer ten rengi ya da beyaz ten rengine sahip gibi söylemlere sıklıkla rastlamış olabiliriz. Bu ten renklerinin anne ya da babadan geldiğini de bilmekteyiz. İşte bu durum bizlere ten renklerinin genetik faktörlere bağlı olduğunu da göstermiştir.

Ten Renkleri Ve İsimleri Nelerdir? Ten renklerini insandaki melanin miktarının belirlediğini söyledik. O halde ten renkleri ve isimlerine geçmeden önce melanin ne demek bunu bilelim. Genellikle kahve rengi ve sarı olan suda erimeyen fazla yoğunlaştığı taktirde de karşımıza kara renk olarak çıkan pigmentin ismi melanindir.

Melanin aslında üç kahverengi pigmentten bir tanesidir. Diğer ikisinin ismi ise hemosiderin ve lipofuscin olarak bilinmektedir. Melanin pigmentlerinden olan eumelanin tene siyah ya da kahverengi rengini verir. Melanin pigmentlerinden olan pheomelanin ise tene sarı ve kırmızı rengi verir.

Bu bilgiden hareketle anlayacağımız ten rengi kahverengi ve siyah ola insanların yani koyu renk olan kişilerin cildindeki eumelanin üretimi fazladır. Tenleri açık renk olan insanlarda ise ciltlerindeki pheomelanin miktarının fazla olduğu söylenmektedir. Birbirinden çeşitli olan ten renklerinin isimleri şöyle sıralanmaktadır: Buğday Bronz Esmer Beyaz Her insanın ten rengi aslında aşağı yukarı bellidir.

Cilt derisi çok koyu olan insanlara esmer deriz. Cilt derisi oldukça açık olan kişilere de beyaz deriz. Cilt derisi hafif kırmızımsı ise bronz diyebiliriz. Cilt derisi esmer kadar koyu olmayan ve beyaz kadar da açık olmayan tam ortada kalan kişilere de buğday diyebiliriz.

 1. Ten Rengi Özellikleri Hakkında Bilgi Buğday, bronz, esmer ve beyaz gibi ten renklerinin birbirinden farklı özellikleri vardır.
 2. Bu özellikler sayesinde bir kişinin esmer mi yoksa buğday tenli mi olduğunu anlarız.
 3. Hatta bazı kişisel gelişim uzmanları genetik olarak bizlere gelen bu ten renklerinin kişilik özelliklerimizin belirlenmesinde de etkili olduğunu söylemektedir.
You might be interested:  Normal Ve Karma Cilt Nasıl Anlaşılır?

Esmer ten renginin özellikleri arasında güneşin zararlı etkilerine karşılık doğal filtre görevi görmeleri gelmektedir. Bunun nedeni ise ciltteki yoğun renk pigmentleridir. Ülkemizde de esmer renkli insanlar oldukça çoğunluktadır. Esmer ten renklerinin bir diğer özelliği de ciltlerinin diğer ten renklerine göre daha kolay bir şekilde sarkmasıdır.

 1. Esmer ten rengi gevşemeye meyillidir.
 2. Bu gevşeme ve gerginlik çoğu zaman esmer tenli insanların kilolarına bağlıdır.
 3. Ilosu fazla olan esmer tenli insanlarda cilt yağ dokusu da fazladır.
 4. Bu sayede cilt gergin kalabilir.
 5. Öncelikle bilinmesi gereken buğday ten renginin beyaza yakın olmasıyla beraber hafif kavruk görünmesidir.

Yani buğday renk aslında beyaz ve esmer ten rengi arasında kalmaktadır. Bu sebepten dolayı da buğday ten renginde sarı renk pigmentleri daha etkindir. Hafif kavrukluğu veren bu sarı renk tonlarıdır. Esmer tenin biraz daha açığı buğday ten olarak anlatılmaktadır.

Ivory rengi ne demek?

Natural Color System / NCS S 0505-G10Y –

Onaltılı renk kodu ile ivory / Fildişi rengi renk #fffff0, sarı-yeşil ‘ın çok açık bir tonudur. RGB renk modellemesinde #fffff0; 100% kırmızı, 100% yeşil ve 94.12% maviden oluşur. HSL renk modellemesinde #fffff0; 60° (derece) tonu, 100% dogunluk ve 97% açıklık içerir. Bu rengin dalga boyu yaklaşık olarak şudur 570.47 nm.

 • Ters Çevrilmiş #00000f
 • 25% Doygun #ffffee / #ffe
 • Grilik Skalası #f8f8f8
 • 25% Daha Açık #ffffff / #fff
 • Orjinal #fffff0
 • 25% Daha Koyu #ffff8d
 • Web Renkleri: white #ffffff / #fff
 • 25% Desatüre #fdfdf2
 • HTML: ivory #fffff0
 • Turuncu alt ton sıcak mı soğuk mu?

  Sıcak cilt alt tonu Bu tip kişilere turuncu, turuncuya çalan kırmızı, yeşil tonları ve canlı, sıcak renkler çok yakışır.

  Buğday tenliler hangi renk fondöten kullanmalı?

  Buğday tenliler için fondöten önerisi – Buğday tenli biri olarak fondöten rengini seçerken sıcak tonlu renklere yönelmelisin. Sıcak alt tonlu bir cilde sahip olduğun için, sarı alt tonlu fondötenler sana uyacak ve cildinin çok daha sağlıklı görünmesini sağlayacak.

  Eğer pembelik içeren bir fondöten tercih edersen cildin donuk ve yorgun görünebilir. Eğer cildinle birebir uyum sağlayacak, kusursuz ve sağlıklı bir bitiş veren, doğal kapatıcılığa sahip bir fondöten kullanmak istersen, Maybelline Affinitone Fondöten’in sarı alt tonlu renklerini tercih edebilirsin. Affinitone Fondöten 03 Sand Light Beige, 14 Creamy Beige ve 24 Golden Beige renkleri buğday ten rengi için uygun renkler.

  Hyaluronik asit içeren formülü ile cildi nemlendiren bu fondöten, çok doğal, taze ve sağlıklı bir görünüm veriyor. Cildinin pürüzsüz görünmesini ve fondötenin yokmuş gibi durmasını isitiyorsan Affinitone Fondöten tam sana göre.

  Sıcak alt tona hangi saç rengi?

  Cilt alt tonunuza göre saç rengi seçimi – Soğuk alt tona sahipseniz platin veya şampanya renklerini tercih edebilirsiniz. Kahverengi tonlarda ise küllü olanlar daha çok soğuk alt tonlulara yakışır. Kızıllarda çilek renkleri gibi açık kırmızılar yakışabilir. Ayrıca koyu kırmızılar ve koyu kumral da güzel olacaktır.

  Sarı alt tona hangi renkler yakışır?

  Pembe Alt Ton Cilt Nasıl Anlaşılır Sıcak (Warm) cilt alt tonuna sahip kişilerin makyaj renkleri – Sıcak alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri sarıdır. Bu yüzden sarı alt tonlu cilt olarak da tanımlanmaktadır. Bu tip kişilere mercan, şeftali, kahverengi, kızılkahve, sütlü kahve,toprak, toprak tonları (küllü hariç), bakır, altın, mercan, somon, kayısı, fıstık yeşili, kiremit tonları çok yakışır. Pembe Alt Ton Cilt Nasıl Anlaşılır Allık: Bronz, turuncu ve şeftali tonlu allıklar sizin için idealdir. Soğuk pembelerden uzak durun. Nars Taj Mahal (kiremit mercan), Exhibit A (kırmızı) ve Shiseido Mat Bronzer ‘lar size mükemmel uyar. Ruj: Şeftali tonlarında rujlar,nude renkler ve vişne tonları kullanabilirsiniz.

  Cilt rengi nasıl eşitlenir?

  Cilt Tonu Dengeleyici Maske – Peelingle birlikte cilt tonu eşitleyici maske kullanımıyla, daha etkili sonuçlara ulaşabilirsin. Limon özü ve kil içeren maskeler, cildin arınması ve renk düzensizliklerinin eşitlenmesi için etkili çözüm sunuyor. Özellikle limon, içerdiği meyve asitleri ve C vitamini sayesinde cilt tonu eşitlemek için birebir.