Proctolog Rektal Krem Ne Işe Yarar?

04.12.2022 0 Comments

Proctolog Rektal Krem Ne Işe Yarar
PROCTOLOG hemoroid krizleri sırasında ağrılı ve kaşıntılı anal semptomların ve fissürlerin semptomatik tedavisinde endikedir.

PROCTOLOG krem ne kadar süre kullanılır?

1.Hemoroid tedavi edilebilir mi ? Öncelikle hastadaki yakınmaların nedeninin hemoroide bağlı olduğunu ortaya net bir şekilde koymak gereklidir.Hemoroidin tipi, derecesi öncelikle belirlenmelidir. Birinci ve ikinci derecedeki hemoroidlerde öncelikle kabızlıkla mücadele etmek gereklidir.Hastanın beslenmesine dikkat etmesi son derece önemlidir.Hastanın kabızlık sorunu halledilir, gaita kıvamı yumuşak hale getirilir ise hemoroidin tedavisi çok kolaydır.

 • Ağrı ve kaşıntının giderilmesinde kortizon ve lokal anestezik içeren merhemler ve suppozituarlar (fitiller) yararlı olur.Bugün eczanelerde hemoroid tedavisinde kullanılan birçok merhem ve fitil bulunmaktadır.
 • Topikal merhem ve fitillerin kullanımı ; anüs bölgesinin temiz tutulması, yeterli egzersiz yapılması ve dışkının yumuşak kalmasını sağlayabilecek çeşitli önlemlerin alınmasını içeren komple bir tedavi programının sadece bir parçası olabilir.

Hemoroidal damarlardaki tonüsü artırarak hemoroidlerin küçülmesine ve ağrının azalmasına yardımcı olabilecek ağız yoluyla alınan ilaçlar kullanıyoruz.Bu ilaçlar ile hem hemoroid küçülüyor hem de kanama kontrol altına alınmaktadır. Günde 1-2 kez antiseptik ilave edilmiş sıcak suda 5-10 dakika oturmak kısmi rahatlama sağlayabilir.2.

 1. Eczanelerde satılan hemoroid ilaçları ve hemoroid kremleri nelerdir? Öncelikle şu husus çok önemli; hemoroid ilaçları ve kremlerinin temel görevi hemoroidli hastayı rahatlatmaktır.
 2. Yani bu ilaçların hemoroidi kalıcı olarak tedavi etme özellikleri yoktur.
 3. Hemoroid tedavisi mutlaka uzman bir doktor tarafından yürütülmelidir.

-Ağızdan alınan ilaçlar; Daflon; Makat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı, şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet, şikayetin çok arttığı dönemlerde ise günde 4-6 tablet alınır. Doxium: Daha çok mikrodolaşımı düzenleyerek toplar damar dönüşünü rahatlatır.

 1. Böylece basurdan kaynaklanan rahatsızlıklar geriler.
 2. Şikayetin derecesine göre günde 1-3 tablet alınır.
 3. Ağrı kesiciler; Ağrının yoğun olduğu dönemde ağrıyı azaltmak için kullanılır.
 4. Rem şeklinde uygulanan basur ilaçları; Anestol; Hemoroid, fissür (çatlak) gibi ağrılı her durumda kullanılabilir.
 5. İçindeki bölgesel uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır.
You might be interested:  Eko Deri Krem Ne Işe Yarar?

Sadece dış kısma sürülmektedir. Hedensa pomad; içerdiği maddeler bölgesel olarak ağrıyı ve şişliği azaltır, mentol serinlik hissi vererek rahatlatır. Hem dışarı hemde kanülle anüs içine sıkılarak uygulanır. Hemoralgine pomad; İçerdiği uyuşturucuyla ağrıyı, damar büzücülerle kanamayı azaltır, dışarı ve kanülle anüs iç kısmına günde iki defa uygulanabilir.

 1. Ortos krem; içerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır.Günde iki defa uygulanabilir.
 2. Procto-Glivenol krem; İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltır.
 3. Günde iki defa uygulanabilir.
 4. Proctolog krem; kaşıntı ve şişlik hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir.

Günde iki defa uygulanabilir. -Fitil şeklinde uygulanan basur ilaçları; Kortos fitil (supozituvar); içerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır.

PROCTOLOG antibiyotik mi?

Proctolog Rektal Krem Ne Işe Yarar Günümüzde yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve az su tüketimi gibi nedenlerden dolayı oluşan hemoroid sorunun için kullanılan Proctolog Rektal krem hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Proctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzu bugünkü yazımızda.

 1. Etken Maddesi Ruskogenin, Trimebutin olan Proctolog Rektal krem, anal bölgedeki (makattaki) iç ve dış hemoroid (basur), iltihabi hastalıklar, makat çatlakları (anal fissür) ve ağrı, kaşıntı, şişkinlik hissi ile belirgin anal bölgenin diğer hastalıklarında kullanılır.
 2. Bu krem, tekrarlayan karın ağrısı, bağırsak yolunun hareketi, i̇shal, bağırsak cerrahisi, anal fissür, anal bölgede kanama, zorlanma, yanma, tahriş, karıncalanma, kaşıntı, hemoroid ve anal çatlaklar gibi hastalıkların, rahatsızlıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Bu rektal krem burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir. Vücuttaki iltihabı azaltan bir steroid ilacı olan bu ürün, hemoroidlerin veya rektum veya anüsün diğer enflamatuar durumlarının neden olduğu kaşıntı veya şişliği tedavi etmek için kullanılır.18 yaşından küçüklerde kullanılmaması gereken bu ilacı yalnızca eczanelerden satın alabilirsiniz. Proctolog Rektal Krem Ne Işe Yarar PROCTOLOG REKTAL KREM NASIL KULLANILIR? Makat bölgesi kullanımı için tasarlanmış bir formdur. Gün bir ya da iki kez olacak şekilde makat bölgesine sürülerek kullanılır. Makat bölgesinde sorunlu bölgenin üzerine nohut büyüklüğünde alınarak hafif parmak darbeleriyle yedirilerek sürülür.

You might be interested:  Prednol 125 Krem Ne Işe Yarar?

Makat çatlağı için hangi krem kullanılır?

Anuflex Merhem – Bahsedilen kremler kimyasal içerikli ürünlerdir. Hepsinin içerisinde nitrogliserin bulunmaktadır. Nitrogliserin yan etki olarak hastalarda şiddetli baş ağrısına neden olmaktadır. Bu yan etkilerin bertaraf edilmesi ve yan etkisiz bir tedavi süreci için bitkisel içerikli ürünlerin kullanılması önerilmektedir.

Piyasada bitkisel içerikli ve makat çatlağı tedavisi için özel olarak üretilmiş tek bir ürün bulunmaktadır. Anuflex merhem bitkisel içerikli ve yan etkisi bulunmayan bir makat çatlağı kremidir. Bitkisel Makat Çatlağı Tedavisi Makat çatlağı tedavisinde amaç istemsiz olarak kasılan makat kaslarının gevşetilmesi ve bu sayede makat derisinde oluşan yaranın iyileşmesine olanak sağlanmasıdır.

Anuflex pomad içerisinde bitkisel makat çatlağı tedavisi için gerekli bütün bitkisel özler bulunmaktadır. Proctolog Rektal Krem Ne Işe Yarar Anuflex Pomad İçerisinde Bulunan Bitkisel Özler Kimyasal içerikli olan ürünlerde kasların gevşetilmesi sentetik madde olan nitrogliserin ile sağlanmaktadır. Anuflex merhemde bu etki bitkisel bir yağ olan Aynı safa yağı ya da Latince tabiri ile (Calendula Officinalis Flower Oil) ile sağlanmaktadır.

Aynı safa yağı kasları gevşetir ve istemsiz olarak kasılmalarını engeller. Kimyasal içerikli ürünlerde uyuşturma özelliği bulunmadığı için ek olarak anestol merhem kullanılması gerekmektedir. Anuflexin içerisinde bulunan karanfil yağı sayesinde uyuşturma özelliği de bitkisel olarak sağlanmaktadır. Bu sayede dışkılama esnasında acı yaşanmaması için ekstra bir ürün daha kullanılmasına gerek kalmamaktadır.

Ayrıca neredeyse tüm anal fissür hastalarında görülen kanama şikayeti de ürünün içerisinde bulunan ve damarları büzüştürme etkisi olan at kestanesi özü sayesinde tedavi edilmektedir. At kestanesi damarları büzüştürme etkisi olan bir üründür. Bu nedenle hemoroid tedavisi için hazırlanan bitkisel karışımların içerisinde de at kestanesi özü bulunmaktadır.

Asları gevşemesine, damarlın büzüşmesine ve uyuşturma etkisine ek olarak anuflex pomad içerisinde yara iyileştirme etkisi bulunan sarı kantaron yağı bulunmaktadır Bu sayede tedavi süreci daha hızlı ve etkili olmaktadır. Anufex Pomad Fiyatı Ürünün 2020 yılı güncel satış fiyatı 59.99 TL dir. Anuflex tüm eczanelerden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

You might be interested:  Hamilelikte Hangi Tüy Dökücü Krem Kullanılır?

Anuflex Nasıl Kullanılır? Yaklaşık olarak nohut büyüklüğünde krem dışkılama sonrasında el yardımı ile makat içerisinde doğru ittirilerek kullanılır. Ürünün etkili olması için mutlaka makat içerisine doğru uygulanması gerekmektedir. Kimyasal içerikli kremlerin 18 yaş altı bireylerde ve hamilelerde kullanılması önerilmez. Proctolog Rektal Krem Ne Işe Yarar

PROCTOLOG fitil kimler kullanamaz?

PROCTOLOG gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında uygun bir doğum kontrol yöntemi kullanma gereksiniminizi doktorunuza danışınız. PROCTOLOG ‘un üreme yeteneği üzerinde etkisi bilinmemektedir. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Basur tedavisi evde ne iyi gelir?

Dış basura ne iyi gelir? – Bu bağlamda basur şikayeti olanların; düzenli yoğurt tüketmesi, akşam öğünlerine çorba ilave etmesi ve gazlı içeceklerden de olabildiğince uzak durması gerekmektedir. Keçiboynuzu, papatya çayı ve toz zerdeçal tüketiminin de basura karşı alınabilecek yöntemler olduğu kabul edilmektedir.

Basur ve makat çatlağına ne iyi gelir?

Makat çatlağı için ne iyi gelir? – Makat çatlağı, lifli gıdaların tüketilmesi ile erken dönemlerde düzeltilebilir. Yine bu dönem içerisinde su tüketiminin artırılması da çatlağa iyi gelebilir. Günde 2 – 2,5 litre su içilebilir. Herhangi bir iyileşme süreci görülmemesi durumunda doktor tarafından ağrıların azaltılması için ağrı kesici reçete edilebilir.

Ayrıca kişilerin beslenme düzeni de gözden geçirilmelidir. Makat çatlağında kişiler yaşamlarını bir parça değiştirmelidirler. Özellikle yeme içme konusunda kendilerinde olmayan alışkanlıkları kazanmaları hastaların yararına olabilmektedir. Makat çatlağı hastalığından muzdarip olan kişilerin beslenmede dikkat etmesi gerekenler hakkında makat çatlağında beslenme yazımızı okuyabilirsiniz.

Anal fissüre iyi gelmeyecek tüm gıdalardan hasta uzaklaştırılmalıdır.

Makatta yırtık nasıl geçer?

Hafif makat çatlakları genellikle eczanelerde reçetesiz olarak satılan krem, jel veya merhem gibi ilaçlarla tedavi edilir. Bunun dışında, makat çatlağı tedavisinde kişinin evde kendi uygulayabileceği bazı yöntemlerin de etkili olduğu söylenebilir. Bu açıdan en çok tercih edilen yöntem, oturma banyosudur.

Procto krem nasıl kullanılır?

Uygulama şekli: Rektal yoldan uygulanır. – PROCTO -GLYVENOL krem, iç hemoroidlerin tedavisinde, yanında bulunan kanülle (kanül tüpe takılır.) uygulanır. – Kullanmadan önce koruyucu kapak çıkarılır ve kullanıldıktan sonra yerine takılır.