Sessizliğin Sesi 6. Cilt Ne Zaman?

11.11.2022 0 Comments

Sessizliğin Sesi 6. Cilt Ne Zaman
Sessizliğin Sesi Cilt 6

Çevirmen: Reyyan Göçeri
Yayın Tarihi: 19.01.2022
Orijinal Adı: Koe no Katachi 6
ISBN: 9786257641340
Dil: TÜRKÇE

Nog 4 rijen

Sessizliğin Sesi 7 ne zaman çıkacak?

Sessizliğin Sesi Cilt 7

Çevirmen: Reyyan Göçeri
Yayın Tarihi: 17.03.2022
ISBN: 9786257641357
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 196

Sessizliğin sesi ne anlatıyor?

Sessizliğin Sesi 6. Cilt Ne Zaman

Yayın Tarihi 2020 Cilt Durumu Ciltsiz Yazar Myron Uhlberg Basım Dili Türkçe Sayfa Sayısı 224

Tüm Özellikler Sessizliğin Sesi 6. Cilt Ne Zaman

Ürün Açıklaması Kampanyalar 2 Değerlendirmeler (63) Soru & Cevap Taksit Seçenekleri Alışveriş Kredisi İptal ve İade Koşulları

Sessizliğin Sesi – Myron Uhlberg SESSİZLİĞİN SESİ Duyabilen Biri Olarak İşitme Engelli Ebeveynlerle Büyümek. İşitme engelli bir çiftin duyabilen oğlu olarak dünyaya gelen Myron Uhlberg’in öğrendiği ilk dil işaret dili, ilk işaret ise « Seni Seviyorum » oldu.

 • Amerika’daki Büyük Kriz yıllarında bile Uhlberg Ailesi’nin sessiz evi, sevgi, sıcaklık ve iyimserlikle doluydu.
 • Dışarıda ise durum tamamen farklıydı.
 • Henüz Amerikan İşaret Dili kabul edilmemişti ve işitme engelliler görmezden geliniyor, aşağılanıyordu.
 • Myron ebeveynlerinin işaretlerini İngilizceye, konuşmaları ise işaret diline çevirerek onların dış dünya ile iletişimini sağlıyordu.

Myron bir gün, içinde büyüdüğü dünya ile ileride kendisinin olacak dünya arasında sıkışıp kaldığını fark etti Sessizliğin Sesi, yazar Myron Uhlberg’in gerçek yaşamından anılar içermektedir. Kitap, işitme engellilerin günlük mücadelelerini bazen sıra dışı bazen komik bir dille anlatmaktadır.

 • Arka kapak yazısı) Yazar Hakkında: Myron Uhlberg Ödüllü yazar Myron Uhlberg, işitme engelli bir çiftin ilk çocukları olarak dünyaya geldi.1951’de Brandeis Üniversitesi’ne bir futbol bursuyla girdi.
 • Üniversitenin futbol onur listesinde yer aldı.1955 yılında mezun olduktan sonra Amerikan Hava Kuvvetleri’ne katıldı.

Sonraki kırk yılını erkek giyimi sektöründe çalışarak geçirdi. Boş zamanlarda koşmayı seven Myron Uhlberg, Boston ve New York’ta yirmi kez maraton koşusuna katıldı. İlk kitabı altmış yaşındayken yayınlandı.

You might be interested:  Erkek Cilt Bakımı Evde Nasıl Yapılır?
Marka Beyaz Balina Yayınları

table>

Basım Dili Türkçe Boyut Normal Boy Cilt Durumu Ciltsiz Sayfa Sayısı 224 Yayın Tarihi 2020 Yazar Myron Uhlberg

table> Diğer

Yurt Dışı Satış Yok Stok Kodu HBV00000RZBQH

Sessizliğin sesi var mı?

Ses Nedir? – Sessizliğin ne olduğunu tartışmadan önce, sesin ne olduğunu ve sesin nasıl oluşturulduğunu tanımlamak önemlidir. Bir madde bir titreşim şeklinde enerji yaydığında ses üretilir (atomlar hızla ileri geri hareket eder). Bu titreşim, titreşim yapmak için katalizör çevresinde hava, sıvı ya da bir katı gibi bir ortamı zorlar ve hareketli hava yayılan enerjiyi her yöne taşır. Bu titreşim, ses (sonik) dalgası olarak adlandırılan kesin bir model üretir. Ses dalgası ne kadar büyükse, yüksek genlik veya yüksek yoğunluklu ses dalgaları denir ve ses daha yüksek olur. Yüksek frekans olarak da adlandırılan daha yüksek genlikli ses, saniyede daha yüksek genlikli bir ses den daha fazla enerji dalgası üretir.

 1. Bu yüzden insanlar müzikal akorlar, soprano’dan bas’a kadar uzanan ses aralığı veya harmonikler ve ses tonları gibi daha yüksek seslere kıyasla temel ses arasındaki farkı duyarlar.
 2. Üretilen enerji, ses dalgalarında benzersiz şekiller yaratmak için birlikte çalışır ve farklı ses türleri olarak algılanan türlerle sonuçlanır.

Dahası, bazı sesler diğerlerinden daha hızlı yayılır. Havadaki atomlar, sıkıştırma ve nadirlik kabiliyetlerini yitirdikçe, farklı sesler oluşur. Bu varyasyonlar, ses dalgasının frekansları ve genlikleri arasındaki belirgin farklar olup, Decibels (dB) olarak ölçülür.

 • Enerji ya da dalgaların itmesi ve çekilmesi, insanların çoğu zaman titreşim olarak adlandırdıkları şeydir.
 • Bir insan, hayvan veya bir ses giriş cihazı mevcut olduğunda, titreşimler yavaş yavaş ses olarak yorumlanabilen elektrik sinyallerine dönüştürülür.
 • Bir insan kulağında, dış kulak kanalının huni benzeri yapısı (pinna) havadaki ses dalgalarını toplar ve kulak zarını titreştirir.
You might be interested:  Bacak Arası Kararması Nasıl Geçer Krem?

Ses titreşimleri daha sonra iç kulak ve kokleaya doğru çekiç (malleus), örs (incus) ve üzengi (stapes) olarak adlandırılan üç küçük kemiğin karmaşık bir diziliminden geçerler. Ses titreşimleri kokleada sıvının hareket etmesine neden olur, bu da saç hücrelerinin iç kulak içinde bükülmesine neden olur. Bu nedenle, ses iki farklı şekilde ifade edilir. Bir yol, bir ortam boyunca hareket eden enerjiden oluşan fiziksel bir süreçtir. Diğeri ise, algılayıcının içinde meydana gelen, enerjiyi çoğunlukla ses, konuşma ya da müzik olarak adlandırılan duyusal deneyimlere dönüştüren fiziksel süreçten etkilenen fizyolojik ya da psikolojik bir süreçtir.