Sırt Ağrısına Ne Iyi Gelir Krem?

06.12.2022 0 Comments

Sırt Ağrısına Ne Iyi Gelir Krem
Voltaren Krem – Sırt Ağrısına Ne Iyi Gelir Krem Sırt ağrıları ve boyun ağrıları için birebirdir. Bir kas gevşetici ve ağrı kesici niyetine de kullanılabilen bu krem, eklem ve kas ağrılarını çok kısa bir sürede söküp atmaya yardımcı olmaktadır.

Sırt ağrısı en hızlı nasıl geçer?

Sırt ağrısı nasıl geçer evde yapılabilecek şeyler nelerdir derseniz, sıcak ve soğuk kompres uygulamak ağrıyı hafifletebilir.15-20 dakikadan fazla kompres uygulamanızda fayda var. Bunun yanında ağrıyan bölgeyi rahatlatacak ufak egzersizler ve hareketler de etkili olabilir.

Sırtım çok ağrıyor ne yapmam gerekiyor?

Sırt ağrısının nedenine ve ağrı şiddetine göre lokal etkili merhemler, kas gevşeticiler kullanılabilir. İlaç tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda ise fizik tedavi, nöral terapi, akupunktur, soft lazer, masaj gibi alternatif tedaviler uygulanmalıdır. Bu tedavilere ek olarak stres faktörü de ortadan kaldırılmalıdır.

Sırt ağrısı ne zaman tehlikeli olur?

Sırt ağrıları; omuzlarda başlayıp kaburgaların bitimine kadar olan bölgede oluşan ağrıdır. Sırt ağrısı zamanla boyna, omuzlara ve bele doğru yayılabilir. Genelde sırt ağrısı nefes alıp verirken batmalara sebep olurken belli hareketleri yaparken ağrı şiddetlenebilir.

Bu rahatsızlığa erkeklere oranla kadınlarda daha sık rastlanılmaktadır. NEDENLERİ: Sırt ağrısının en önemli nedeni sırt kaslarında oluşan kas spazmıdır. Ayrıyeten günlük hayatta uğraştığınız işle alakalı olarak, sürekli eğilerek aynı pozisyonda çalışmak ya da duruş bozukluğu da sırt ağrılarına neden olabilmektedir.

Omurgada oluşabilecek iltihap ve romatizmal hastalıklar, kemik erimesi, bel ve kalçadaki şekil bozuklukları, sırt bölgesindeki omurgada kireçlenme, skolyoz hastalığı, iç organlardan yansıyan hastalıklar, kamburluk, sırtta ve boyunda oluşan fıtık ya da kireçlenmelerdeki ağrıların sırta yansıması gibi birçok nedeni de sırt ağrısına sebep olan nedenler arasında sayabiliriz.

NE ZAMAN TEHLİKELİDİR? Sırt ağrısı bazı durumlarda daha da tehlikeli hale gelebilmektedir. Yukarıda sayılan nedenlerin yanında; şiddetli ağrı, gece terlemesi, zayıflama, boy kısalması, bacaklarda kuvvet kaybı ya da uyuşma, solunum sıkıntısı, kan tahlilinde görülen yüksek sedimantasyon ve idrarda protein gibi bulgularda yer alıyorsa sırt ağrıları ciddiye alınmalı ve ileri derece tetkikler yaptırılmalıdır.

Ayrıca kürek kemiğine vuran ağrılar kalp krizinin belirtisi de olabilir. Ağrı özellikle de gece başlıyorsa, sürekli ve şiddetli bir şekilde oluşuyorsa, hastada kilo kaybı da yaşandıysa vakit geçirmeden bir uzmana başvurulmalıdır. Nasılkolay.com’dan alınmıştır.

You might be interested:  Hindistan Cevizi Yağı Cilt Için Nasıl Kullanılır?

Hangi ağrı kesici kas gevşetici?

Antispazmodik Kas Gevşetici İlaçlar Klorzoksazon, tizanidin, siklobenzaprin gibi moleküller bu gruptaki ilaçlar arasındadır. Tizanidin aynı zamanda kas spastisitesi tedavisinde de kullanılır. Tizanidin hem omurilik hem de beyin kaynaklı spastisite tedavisinde tercih edilebilmektedir.