Stilex Krem Nedir Ne Işe Yarar?

11.12.2022 0 Comments

Stilex Krem Nedir Ne Işe Yarar
Stilex Jel Nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır? Güncel fiyatı ne kadar? Kullananların yorumları ve yan etkileri gibi detayları bu makalemizden öğrenin. Stilex Jel nedir? Ne İşe yarar? Kullanıcı yorumları gibi temel detayları bu makalemizden öğreneceksiniz.

Stilex Jel Nedir? Sorusunun cevabını ayrıntılı ve net bir şekilde öğreneceksiniz. Stilex Jel krem olarak kullanılan bir üründür. Ancak Stilex Jel krem olarak ne işe yarıyor? Ne gibi durumları tedavi ediyor? Yan etkileri nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bilmek önemlidir. Stilex Jel ciltte oluşan sorunları gidermeye yarayan bir kremdir.

Deriyi korumada gerçekten etkin bir rol oynar. Stilex Jel Mepiramin Maleat, Lidokin hidroklorür, ve Dekspantenol gibi etken sağlayıcı maddeler içerir. Stilex Jel o kadar çok etkilidir ki sorun olan bölgeye sürdüğünüz zaman o bölgede oluşan sinek ısırığı, alerjik durumları ortadan kaldırmaya başlar.

  1. Bunun yanında diğer cilt sorunlarında da tedavi edicidir.
  2. Yaz aylarında oluşan güneş yanıkları ve hafif oluşacak izleri de ortadan kaldırır.
  3. Stilex Jel kullanılmadan önce kremin içerisinde bulunan ilaç kılavuzunu detaylı bir şekilde okumalısınız.
  4. Nasıl ne şekilde kullanacağınızı bilmek kremin etkisini artıracaktır.

Mutlaka bu kremi kullanmadan önce doktorunuzdan detaylı bir bilgi alın ve ona göre kullanın. Doktor tavsiyesi ya da bilgisi olmadan kullanmayınız. Her krem aynı sonuçları vermeyebilir. Her cilt türü farklı olduğu için cildiye doktoruna gitmeden kullanmayınız.

Stilex nedir nasıl kullanılır?

STİLEX güneş yanıkları, böcek sokmaları, ürtiker, kaşıntı ve birinci derece yanıklarda kullanılır.4.2. Pozoloji ve uygulama şekli Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi : STİLEX, günde birkaç kez lezyonlu bölgeye sürülür.

Stilex jel tarihi geçerse ne olur?

Tarihi geçmiş ilaçların neden olduğu sorunların önlenmesi için ilaç saklama alışkanlıklarının değiştirilmesi gerektiği bildirildi. – Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müberra Koşar, ilaçların içeriğindeki etken maddelerin belli bir süreden sonra değişime uğrayarak etkisinin ve güvenliğinin azaldığını, bu nedenle ilaçların belirtilen son kullanma tarihleri kapsamında kullanılmaları gerektiğini vurguladı.

Son kullanma tarihlerinin ilaç içeriğindeki etken maddelerin özelliğine göre değişebildiğini ifade eden Prof. Dr. Koşar, şu bilgileri verdi: “İlaçların içeriğindeki etken madde, belli bir süre sonra parçalanır ve değişime uğrar. Bu nedenle, son kullanma tarihi geçmiş ilaçların kullanılmasını kesinlikle önermiyoruz.

Süresi geçmiş ilaçların kullanılması hem etki azalmasına yol açarken, hem de istenmeyen reaksiyonlara neden olabilir. Bir diğer önemli konu da ilaçların uygun koşullarda ve önerildiği şekilde saklanmasıdır. Aksi takdirde doğru şekilde saklanmayan ilaçlar üzerinde belirtilen son kullanma tarihlerinden daha da önce etkilerini kaybedebilir.” “MUTFAKTA İLAÇ SAKLAMAYIN” İlaçların amacına uygun bir şekilde kullanılabilmesi için saklama koşullarının büyük önem taşıdığını vurgulayan Koşar, insanların genellikle bu koşullara dikkat etmediğini ifade etti.

İlacın son kullanma tarihine kadar maksimum şekilde korunması için serin, karanlık ve nemsiz ortamların tercih edilmesi gerektiğini bildiren Prof. Dr. Koşar, şöyle devam etti: “Sıcaklık ve nem, ilaçların etken maddesinin daha kısa sürede özelliğini kaybetmesine neden olmaktadır. Mesela sıcak ortamda bekletilen krem veya pomat gibi ilaçların bütünlüğünün bozulduğu gözle görülebilir.

Bu durum ilacın bozulduğunun göstergesidir. İnsanımız genellikle saklama koşullarına çok fazla dikkat etmiyor. Genellikle ilaçlar mutfakta saklanıyor. Mutfaklar ise güneş alan, evin diğer bölümlerine göre daha nemli ve daha sıcak olan yerlerdir. Bu nedenle, mutfakta ilaç saklama alışkanlığımızı değiştirmemiz gerekir.