Tüy Dökücü Krem Alerji Yaptı Ne Yapmalıyım?

11.12.2022 0 Comments

Tüy Dökücü Krem Alerji Yaptı Ne Yapmalıyım
Vücut tüylerinden acısız ve kolayca kurtulmak için tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Ancak, bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor. En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” olarak, tüy dökücü krem nasıl kullanılır hakkında bilgiler sunuyoruz. Tüy Dökücü Krem Alerji Yaptı Ne Yapmalıyım Tüy dökücü krem kullanmadan önce tüylerin olduğu bölgeyi duş jeli veya sabunla temizleyin. Krem öncesinde cildinizde kremli ya da yağlı bir doku olmaması gerekir. Daha sonra tüy dökücü kremin içinden çıkan spatulanın üzerine kremi sıkın. Tüy dökücü kremi bu spatulayı kullanarak cildinize uygulayın.

Ellerinizle uygulamak herhangi bir tahrişe ve alerjiye neden olabilir. Kremle tüm istenmeyen tüylerinizi kaplayın. Cildinizin kızarmaması için kremi 6 dakikadan fazla tutmayın. Tüylerin kolayca alındığından emin olmak için spatulanın ucuyla küçük bir bölüm üzerindeki kremi temizleyebilirsiniz. Tüyleriniz saptulaya geldiğinde tıpkı ağda yapar gibi tüylerin çıkış yönünün tersine kremin tamamını temizleyin.

Daha sonra cildinize ılık su tutarak kremin kalıntılarını da temizleyin. Yumuşak bir havluyla cildinizi kurulayın. İsteğe göre nemlendirici kullanabilirsiniz. Tüy dökücü kremi tüm vücutta kullanmadan önce elinizin içinde küçük bir noktaya sürün.3-4 dakika kadar bekleyin ve herhangi bir alerji olup olmadığını görün.

Tüy dökücü krem alerji yapar mi?

Kimyasal içerikli tüy dökücü kremler, ciltte alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bu nedenle ürünü aldıktan sonra kullanmadan önce uygulama yapacağınız bölgede küçük bir alanda ürünü test etmeniz önerilir. Eğer cildiniz reaksiyon gösteriyorsa, bölgeyi hemen üründen arındırmalı ve kullanıma devam etmemelisiniz.

Tüy dökücü krem neden kaşıntı yapar?

Tüy dökücü krem içerdiği kimyasallardan dolayı, alerjik bünyeye sahip olanlarda alerjiye neden olabilir. Tüy dökücü krem, alerjik cilt yapısına sahip olan kimselerde yanma yahut kızarmaya yol açmaktadır.

Tüy dökücü krem yanma yapar mı?

Tüy dökücü krem içerdiği kimyasallardan dolayı, alerjik bünyeye sahip olanlarda alerjiye neden olabilir. Tüy dökücü krem, alerjik cilt yapısına sahip olan kimselerde yanma yahut kızarmaya yol açmaktadır.