Tüy Dökücü Krem Yüzümü Yaktı Ne Yapmalıyım?

30.11.2022 0 Comments

Tüy Dökücü Krem Yüzümü Yaktı Ne Yapmalıyım
Nair gibi tüy dökücüler popüler bir tüy giderme yöntemidir çünkü bunların kullanımı kolaydır, jiletle alamadığın zor yerlerdeki tüyleri alabilir ve sonuçlar tıraş etmekten daha uzun ömürlüdür. Tüy dökücü kremler tüyleri parçalamak için kimyasal maddeler kullanır ve maalesef bu aynı kimyasallar hem cildini tahriş edebilir hem de döküntüye (dermatit) neden olabilir.

 1. 1 Bir reaksiyon fark eder fark etmez kremi sil. Biraz karıncalanma olması normaldir ama cildin yanmaya başlarsa kremi cildinden hemen temizle. Bazı markalar, ürünü sıyırmaya yardımcı olması için bir spatula verir; kremi cildinden çıkarmak için spatula ya da yumuşak bir bez kullan.

  Kremi çıkarmak için cildini ovalama ya da sert veya aşındırıcı bir şey (örneğin, lif ya da peeling eldiveni) kullanma. Cildini çizmek ya da daha fazla tahriş etmek istemezsin.

 2. 2 O bölgeyi 10 dakika soğuk suyun altına tut. Tahriş olan yerin üzerine sürekli akan su olması için muhtemelen bunu yapmak için duşa girmen iyi olur. Hâlâ vücudunda olabilecek tüm kremi, kalıntıları dâhil temizlediğinden emin ol.
  • Vücudunu durularken o bölgeyi temizlemek için sabun, vücut şampuanı ya da başka bir ürün kullanma.
  • Duruladıktan sonra cildini hafifçe dokunarak kurula.
 3. 3 Başın dönerse, şiddetli yanma ya da uyuşma yaşarsan ya da kıl foliküllerinin etrafında açık ya da sızıntılı yaralar çıkarsa acil tedavi gör.

  Tüy dökücü krem yüze sürülürse ne olur?

  Tüy Dökücü Krem Yüze Sürülür Mü? Tüy dökücü krem kullanıldığı çoğu bölgede kıl köklerine etki ederek dökülmesini destekler. Fakat bu bölgeleri her ne kadar istenmeyen tüylerden uzaklaştırsa da güçlü formülü sebebiyle ciltte hassasiyet oluşturarak istenmeyen sonuçlar alınmasına sebep olabilir.

  Tüy dökücü krem cildi tahriş eder mi?

  Tüy Dökücü Krem Kullanmanın Avantajları – Henüz tüy dökücü krem kullanmayan insanların aklında pek çok soru takılırken bu sorulardan biri de ” tüy dökücü krem avantajlı mı ” sorusu oluyor. Kısaca açıklamak gerekirse tüy dökücü kremler tüylere doğrudan etki eder ve onların dökülmesini sağlar.

  Tüy dökücü krem neden yakar?

  Tüy dökücü krem içerdiği kimyasallardan dolayı, alerjik bünyeye sahip olanlarda alerjiye neden olabilir. Tüy dökücü krem, alerjik cilt yapısına sahip olan kimselerde yanma yahut kızarmaya yol açmaktadır.

  Yüzdeki kılları almak zararlı mı?

  Doğru yöntemle ve özenli uygulamalarla alındığı takdirde yüz tüylerini almanın bir zararı yoktur. Yüz tüyleri koyu renkli, kalın ve uzunsa estetik olarak rahatsız edebileceği gibi makyaj yapmayı zorlaştırır, sürülen krem veya serumlar cilt yüzeyine daha az etki eder, cilt altına ise ulaşamaz bile

  Tüy dökücü krem ile bıyık alınır mı?

  İster birkaç tel olsun ister tamamen tüylenmiş bir bıyık, üst dudak tüyleri çoğu kıza göze hoş görünmeyen bir utanç kaynağı gibi gelir. Bıyıklarını almak istiyorsan tıraş olmayı geç ve ağda, tüy dökücü krem, elektroliz veya lazerle alma gibi daha kalıcı yöntemleri tercih et. Ayrıca üst dudak tüylerinin rengini açarak da görünümlerini en aza indirebilirsin.

  1. 1 Acısız bir seçenek için bir tüy dökücü krem seç. Tüy dökücü kremler cildinin yüzeyindeki tüyleri yok eder. Doğru şekilde kullanılırsa bu kremler acısızdır, bu yüzden ağda veya epilatörlerin sebep olduğu acıdan kaçınmak istiyorsan bu yöntemi seç.
  2. 2 Yüz tüyleri için uygun olan bir tüy dökücü krem bul. Bu işlemle alakalı kimyasallar sert olduğu için hassas cilt için tasarlanmış bir krem seç. Bir güzellik malzemeleri mağazasına git ve yüz tüyleri için olduğu özellikle belirtilen bir ürün ara. Emin değilsen mağaza çalışanından sana bir tane göstermesini iste.
  3. 3 Kremi cildinin bir yerinde test et.

   Tüy dökücü krem tüyleri artırır mı?

   Bu halk arasında doğru bilinen yanlışlardan bir tanesidir. Tüy dökücü kremler, tüyleri ilk çıkma aşamasında daha kalın veya çok çıkıyormuş gibi hissettirse de kesinlikle tüyleri çoğaltmaz ve kalınlaştırmaz. Var olan kılların dökülmesini sağlayan tüy dökücü kremler, yeni kılların çoğalmasına neden olmaz.

   Yüzdeki tüyler nasıl alınır?

   Bu tüyleri almanın birçok yönteminin olması şaşırtıcı değildir: epilasyon, cımbız, ağda, şeker, ip, yakma, tüy alma veya ağartma yöntemini kullanabilir, kremler, lazerler, IPL, elektroliz veya makyajdan yararlanabilirsiniz. Tüy alma gibi yüzeyden temizleme yöntemleri kısa ve kolaydır, ancak kısa tüyler hızla geri uzar.

   Epify tüy dökücü krem yüze sürülür mü?

   Yüz hariç tüm vücutta kullanıma uygundur. Epify Tüy Dökücü Krem Kullanımı Temiz ve kuru cildinize Epify jeli uygulayabilirsiniz.5-8 dakika bekledikten sonra ılık su ile jel uygulanan bölgeyi yıkayabilirsiniz.