Yüksek Frekans Cilt Bakım Cihazı Nasıl Kullanılır?

11.11.2022 0 Comments

Yüksek Frekans Cilt Bakım Cihazı Nasıl Kullanılır
A.Cam tüpünü cihaza vidalayınız.b.Ardından talk pudrasına elinizi sürüp cam tüpü tutun. Cihazı kapattığınızda cihaza güç gelmeye ve uygulama başlar.c.Masaj uygulamasını boyundan başlayarak çeneye kadar ve alnınızda gezdirerek yapın.

High frekans nasil kullanilir?

YMR High Frequency Cilt Bakım Cihazı Kullanımı ve Fiyatı Masaj uygulaması boyundan başlayarak çeneye kadar yapılır. Alın bölgesi için de kullanıma uygundur. Yağlı ve doğal ciltler için doğrudan uygulama önem kazanır. Yüze ‘z’ şeklinde masaj yaparak alın, burun ve yanaklarla birlikte çeneye de uygulama yapabilirsiniz.

Yüksek frekans nedir ne işe yarar?

Jellia Sivilce Kurutucu Cilt Gencleştirme Cihazı Yüksek Frekans (Sivilce Kurutucu Cilt Bakım Cihazı) nın sahip olduğu 4 farklı prop sayesinde, uygulanan etki maddelerinin cildinize daha hızlı emilmesine olanak tanırken aynı zamanda porlarınızın daralmasına ve aknelerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. High Frequency’ın Faydaları Nelerdir? – Sinir yatıştırmaya yardımcı olan analjezi işlevi vardır. – Sterilizasyon için UV ışınlar üretir, yaraların iyileşmesine yardımcı olur ve porların (gözeneklerin) genişlemesine engel olup cildin sıkılaşmasını sağlar. – Cildin PH değerini korur. – Kan dolaşımını hızlandırır ve metabolizmayı arttırır. – Kırışıklık ve yaşlılık karşıtı olmakla birlikte cildi sıkılaştırma işlevi vardır. Mantar Başlıklı Prop – Cilde uygulanacak etki maddelerinin (ampul-serum), cilde uygun metodla, cildin orta tabakası olan dermise kadar ulaştırılmasını sağlar. – Etki maddelerinin normalde olduğundan çok daha etkili bir şekilde hedef hücreler tarafından emilimini hızlandırır. – Kan dolaşımını hızlardırır. – Metabolizmayı arttırır. – Cilde değdirelerek kullanılır. Kaşık Başlıklı Prop – Cildin hassasiyetini gidererek daha dirençli olmasını sağlar. – Cildi dezenfekte ederek mikroorganizmalardan arındıdır. – Porları daraltarak cildin daha sıkı ve düzgün görünmesini sağlar. Çubuk Başlıklı Prop – Antibakteriyel özelliktedir. – Kronik inflamasyon durumlarında iltihabı kurutmak için kullanılır. – Cilde doğrudan temas ettirmeden, mesafesi ayarlanarak işlem yapılır. Tarak Başlıklı Prop – Saç derisi için uygundur. – Saç derisindeki porları açarak, uygun etki maddelerini (ampul-serum) dermiste daha hızlı emilmesini sağlar.
You might be interested:  Cire Aseptine Zeytinyağlı Krem Ne Işe Yarar?

Yüksek frekans hangi islemin aşamasıdır?

Cihaz ile Aşamalı Peelingler – Medikal cilt bakımı 1.5-2 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizini takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir. Uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de ölü tabakalar uzaklaştırılır. Daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır, siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir.

Sonraki aşamada yüksek frekans cihazı ile dezenfeksiyon yapılır ve cilt hassasiyeti giderilir. Tonik uygulanmasından sonra yüz masajı yapılarak kişi rahatlatılır. Cildin gereksinimine göre yüze değişik serumlar ve maskeler de uygulanabilir. Bakım sonunda tonikleme ve nemlendirme işlemi yapılarak, medikal cilt bakımı sonlandırılır.

Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir yapılmalıdır. CİLT BAKIMINDA İZLENEN GENEL PROSEDÖR • Cilt tipinin ve ihtiyacının belirlenmesi • Temizleme; ciltteki yağ, makyaj artıkları, vb • Peeling; ölü derinin ciltten arınması • Buhar aromaterapi, kan dolaşımı aktivasyonu, gözeneklerin açılması, rahatlama, yumuşama • Ozon buharı-ozon terapisi; dezenfektasyon, yağ salgısı düzenleyici • Siyah nokta, yağ butonlarının alınması • Yüksek frekans; dezenfektasyon • Maske; yüz ve göz maskesi cildin ihtiyacına göre, besleme, nem, hassasiyet Kabin bakımları ihtiyacınıza göre; lifting(sıkılaştırma), akne, leke, hassas cilt, havyar, fitohormon olmak üzere, doktorunuz tarafından belirlenerek uygulanır.

High frekans cihazı nedir?

Yüksek Frekanslı Elektroterapi Önemli Bir Güzellik Cihazıdır. Yüksek Frekanslı Akım Üretmek İçin Cam Elektrot Tüpünden Geçer Ve Cilde Uygulanır. Sinirleri Sakinleştirmeye Yardımcı Olur Ve Analjezi İşlevi Vardır. Salgılamayı İyileştirir, Ph Değeri Cildin Tarafsızlığa Neden Olur.

High frekans başlıkları ne işe yarar?

High Frequency’ın Faydaları Nelerdir? – – Sinir yatıştırmaya yardımcı olan analjezi işlevi vardır. – Sterilizasyon için UV ışınlar üretir, yaraların iyileşmesine yardımcı olur ve porların (gözeneklerin) genişlemesine engel olup cildin sıkılaşmasını sağlar.

You might be interested:  Pire Isırığına Hangi Krem Iyi Gelir?

Yüksek frekans nasıl elde edilir?

Yüksek frekanslı enerji magnetrondan bir halka vasıtasıyla sağılır.10 GHz altında ki frekanslarda bu halka bir eşeksenel (koaksiyel) kablonun ortasında ki iletken bükülerek ve ardından dış iletkene lehimlenerek yapılır.

Yüksek frekansın fizyolojik etkileri nelerdir?

Vücut Bakımı Güzellik Uzmanlığı Estetisyenlik Kursu Eğitim Programı Dahilinde Verilen Eğitimlerdendir. Yüksek Frekans / High Frekans dezenfekte amaçlı kullanılır. Bakteri öldürücü etkisi vardır. İşlem sonrası oluşan hassasiyeti, kızarıklığı giderir ve sakinleştirir.

  1. Saçta kepeklenme problemlerinde etkilidir.
  2. İyontoforez ile vücut bakımı, belirli maddeleri galvanik akım kullanarak vücut cildine nüfuz ettirme yöntemidir.
  3. Ullanılan Akım Türleri İyontoforez işleminde bu işlem için üretilmiş “+” veya “-” değerli kozmetikleri vücuda nüfuz ettirebilmek için dalgalanmayan (doğru, düz) bir elektrik akımına ihtiyaç vardır.

Akım çeşitleri içerisinde bu özellikte olan ise galvanik akımdır. Estetik Mutluluk Veren Bir Biçimlendirmedir! Gin Akademi Gönül İnanır Güzellik Eğitim Kurumları Kalitesiyle!

Cilt bakımının ilk basamağı nedir?

Temizleme – Temizleme cilt bakımının sabah ve gece ilk basamağı. Özellikle gece cilt temizliği son derece önemlidir. Tüm gün boyunca cildin üzerinde deri döküntüleri, sebum, makyaj ürünleri, cit bakım ürünleri ve güneşten koruyucular ve çevresel kirler birikmekte.

Bunlar deri yüzeyinde gözeneklerden derine yerleşmekte hatta sebum ile birleşerek yapılar oluşturmakta. Bunlar ancak yağlı bir cilt temizleme ürünü ile silinebilmelidir. Bu rün ile deriye zarar vermeden yumuşak bir hareket ile cilt temizlenir. Sonra bu yağı temizleyiciyi durulanır. Orta pH değerli bir köpük temizleyici ile deride fazla yağın temizlenmesi sağlanır.

Aynı köpük temizleyiciyi temizleme aparatları kullanılarak tekrar 2. kez uygulanır.

Yüksek frekans kaynağı nedir?

Yüksek frekans endüksiyon kaynağı dikişli boru üretiminde elektrik direnç kaynağı grubunda bulunan ve bu grupta en çok kullanılan kaynak yöntemidir. Yüksek frekans endüksiyon kaynağında bant kenarları ısı ve basıncın etkisi ile ve herhangi bir katkı maddesi kullanmaksızın birleştirilir.

You might be interested:  Tüy Dökücü Krem Ne Zaman Çıkar?

Yüksek frekans sivilce probu ne işe yarar?

Tarak Prob – * Saç derisi için uygundur * Saç derisindeki porları açarak, saç derisine masaj yapar smas etkisi yaratır ve uygun etki maddelerini (ampul-serum) dermiste daha hızlı emilmesini sağlar.Çubuk Prob * Antibakteriyel özelliktedir. * Kronik inflamasyon durumlarında iltihabı kurutmak için kullanılır. * Cilde doğrudan temas ettirmeden, mesafesi ayarlanarak işlem yapılır.