Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer?

22.10.2022 0 Comments

Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer
Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer 03.04.2021 13:11 Son Güncelleme: 03.04.2021 13:13 Yara izlerini geçirmek için kullanılan birçok tedavi seçeneği vardır. Bu tedavi seçenekleri ile birlikte yaralar kısa süre içerisinde geçmektedir. Özellikle yara izlerine sahip olan kişiler doğal tedavi seçeneklerine başvurmaktadırlar.

 1. Yüz yaraları deri hastalıklarına neden olabilmektedir.
 2. Bundan dolayı tedavi edilmesi çok önemlidir.
 3. Yara İzi Nasıl Geçer? 1) Limon Limon cilt yaraları için birebir olarak tercih edilmektedir.
 4. Limon yüzdeki tüm yara faktörlerini ortadan kaldırıcı özelliktedir.
 5. Yaraların üzerine doğrudan etki eder ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Limon yoğun miktarda c vitamini içerir. C vitamini ile cildi besler ve ciltte yara izlerinin olmasını da engellemektedir. Limon aynı zamanda cildin gerekli mineral ihtiyacını da karşılar. Cilt bakımı açısından da limon önemlidir. Limon ile yara izlerini tedavi etmek için düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.2) Bal Cilt yaralarını geçirmek için kullanılan bir diğer besin de baldır.

Bal cilt yaralarını tedavi etmek için son derecede önemlidir. Bal aynı zamanda cildi önemli ölçüde temizler ve onarır. Ciltteki yararlı hücrelerin çoğalmasını sağlamaktadır. Bal cilt yara izlerini de geçirmektedir. Bundan dolayı cilt yaraları için mutlaka bal tercih edilmelidir. Bal ile birlikte kabartma tozu ile cilt yaralarınızı tedavi edici bir maske oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde bal maskesi ile birlikte yara izleri önemli ölçüde geçer.3) Buz Buz kürü de yine yaraların geçmesi açısından son derecede önemlidir. Buzu cildin üzerinde gezdirerek yaraların çabucak iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Buz yara tedavisinde kullanılmaktadır.

Yaranın içerisinde yer alan iltihaplı hücrelerin de yok olmasını sağlar. Bundan dolayı buz iyi bir alternatif yöntem olarak bilinmektedir. Buz kürünü günde 2 defaya mahsus olmak üzere yapabilirsiniz. Bu şekilde yüzde ya da cildin herhangi bir noktasında yer alan yara izlerinden kurtulabilirsiniz.4) Soğan Kürü Soğan kürü ile de yüzdeki ve ciltteki yaralarınızın hızlı bir şekilde geçirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüz ve cilt yaraları için kullanılan bir diğer kür ise soğan kürüdür.

Soğan kürü soğanın özü içinden oyulduktan sonra ovalama şekli ile cilde uygulanır. Bu şekilde soğan kürü doğrudan yara izlerine etki eder. Ayda bir kez soğan kürünü cilt yaralarına uygulanması durumunda yara izleri önemli ölçüde geçmektedir. Soğan kürünü cildiye doktorları tarafından da önerilen bir kür olduğu bilinen bir gerçektir. Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer Yüzdeki Yara İzleri En Kolay Nasıl Geçirilir? 1) Salatalık Maskesi Salatalık maskesi yüz yaraları için oldukça iyidir. Salatalık maskesi ile birlikte yüzdeki bütün yaraları ve sivilceleri geçirebilirsiniz. Bunun için salataları yatay şekilde kesmeniz gerekiyor. Yatay şekilde kestikten sonra yara olan bölgelere salatalığı koyabilirsiniz.

Yara izlerinin geçmesi için ne yapılmalı?

Olgunlaşmış yara izlerinde lazer tedavisi fayda sağlar. Lazerle birkaç seans yara izi görüntüsü azaltılabilir. Bazı yara izlerinin altına PRP yapılabilir. Eğer iz çökükse izin altına yağ enjeksiyonu yapılabilir.

Yüzde yara izi ne zaman geçer?

Yara izi travma veya ameliyat gibi herhangi bir nedenle deri bütünlüğü bozulduğunda oluşur. Oluşan yara dikişler yardımı ile kapatılabildiği gibi pansumanlarla kendiliğinden kapanır veya farklı teknikler ile yara bölgesine doku aktarılarak kapatılabilir.

 • Hangi nedenle olursa olsun hangi yöntemle yara kapatılırsa kapatılsın onarım bölgesinde bir tamir süreci başlar.
 • Yara izinin son halini alması 1-2 yıl sürer.
 • Zamanla yara izi ten rengine döner.
 • Başlangıçta hissedilen sertlik yumuşar ve daha düzenli hale gelir, ancak iyi veya kötü mutlaka bir iz kalır.
 • Bir yara izi oluştuğunda izin zamanla değişeceği bilinmeli ve sabırlı olunmalıdır.

Bekleme döneminde bir plastik cerrahın kontrolünde olunmasında yarar vardır. Yara izlerinin düzeltilmesi estetik cerrahide önemli bir konudur, daha estetik bir görünüm kazandırmak için çok farklı yöntemler kullanılır. Aşağıda açıklanmaya çalışıldığı üzere bir yara izinin oluşması ve tedavi edilmesinde plastik cerrah yanında birçok faktör rol oynar.

Yüzdeki yara izi nasıl silinir?

Yara izleri vücudun her yerinde olmakla birlikte yüzde de oluşabilmektedir. Özelikle yüzde oluşan yara izlerinin görünümü canımızı daha çok sıkabilir. Yüzde oluşan yaraların büyüklüğü ve ne çeşit bir nedene bağlı olduğu tedaviyi hızlandırmada etkilidir. Peki, yüzdeki yara izleri nasıl geçer? işte cildinizi onarmaya yardımcı doğal ürünler. – Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer Sivilce ve siyah noktaların bıraktığı izler, deri hastalığına bağlı ciltte oluşan izler veya kaza ve yaralanmalardan oluşabilecek tüm yaralanmaların izleri bazen geçici olsa da zaman zaman iz bırakabilirler. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak geçici bir yöntem olmasının yanı sıra cildin sürekli kimyasal ürünlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir.

 • Ciltte oluşan yaraların güneş ile aşırı teması da aynı şekilde yara izlerinin kalıcılığını sağlar.
 • Yüksek korumalı güneş kremi kullanmak cildi bu zararlı etkenlerden korumaya yardımcı olmaktadır.
 • Yara izlerini çeşidine göre tedavi uygulamak yara izlerinin iyileşmesinde daha etkili bir yöntem olabilir.

Lazer ile tedavisi mümkün olabilen yara izlerini doğal malzemelerle cilde zarar vermeden belirginliğini azaltmak ve yok etmek mümkün olabilir. İşte bu doğal yollarla yüzdeki yara izleri nasıl geçer? İşte yanıtı Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer YÜZDEKİ YARA İZLERİ NASIL GEÇER? BAL İLE YARALARIN ONARILMASINI SAĞLAYIN Bal cildi yenileyici ve hücre oluşumunu arttırma özelliğinden dolayı yara izlerini geçirmede etkili bir uygulamadır. Ciltteki yaraların iyileşmesini ve izlerin belirginliğinin azalmasına yardımcı olmaktadır.1 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı kabartma tozunu bir kasede karıştırın.5 dakika boyunca yara izinin üzerinde dairesel hareketlerle masaj yaparak ovun.

Daha sonra sıcak bir havluyu yara izinin olduğu bölgeye koyun.5 dakika bu şekilde beklettikten sonra durulayabilirsiniz. LİMON İLE YARALARIN GÖRÜNÜMÜNÜ AZALTIN Limon renk açıcı ve iyileştirici özelliğinden dolayı yaraların tedavisinde de kullanılmaktadır. C vitamini açısından zengin olan limon cilde gerekli vitamin ve mineralleri sağlayarak cildin onarılmasını ve yaraların iyileşmesini sağlar.

Düzenli olarak 1 ay boyunca kullanmanız sonucunda etkisini muhakkak göreceksiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa 1 çay kaşığı limonu pamuğa damlatarak yara izinin bulunduğu bölgeye sürün ve nazikçe masaj yapın. Ardından 10 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın.

You might be interested:  Alberlys Lazer Sonrası Krem Ne Işe Yarar?

Yüzde yara izi kalmaması için ne yapmalı?

1. Geniş yara oluşmuşsa, dikiş için hastaneye başvurun Küçük sıyrık yada çizikler dikiş atılmadan kendiliğinden iyileşirken, geniş ve derin yaralara uzman müdahalesi gerekir. Yara yerinin ilk 24 saat içinde temizlenip dikiş ile kapatılması, oluşacak yara izini azaltır.

 • Ayrıca dikiş, yara dudaklarını uç uca getirdiği için yara daha hızlı iyileşecektir.2.
 • Erken dönemde yara yerini kuru tutun Yara oluşunca deri bütünlüğü bozulmuştur.
 • Esi ilk 48-72 saatte epitelizasyonunu yani yüzeysel iyileşmesini tamamlar.
 • Bu sayede su geçirmez olur.
 • Erken dönemde kesi yerini kuru tutunuz, su ile temas ettirmeyiniz.

Büyük yara ve kesiler için bu süre daha uzun olabilir.3. Yara yerini temiz tutun Yara izi kalmaması için en önemli nokta enfeksiyondan korumaktır. Açık yarada düzenli pansuman yapmak gerekir. Yara yeri de oluşan enfeksiyon iyileşmeyi geciktirir. Enfeksiyon gelişen bölgede belirgin yara izi gelişmesi muhtemeldir.4.

Dikişlerinizi zamanında aldırın Yara izi, estetik dikiş atılsa bile minimal kalabilir. Ancak dikişler geç alındığında yara izine dik olacak şekilde tren yolu görünümünde iz kalabilir. Bu konuda doktorunuzun önerdiği zamanda dikişlerinizi aldırın, ötelemeyin.5. Yara yerini güneşten koruyun Güneş yara izini kızartır ve kabartır.

Bilinenin aksine güneş görünce yara izleri kaybolmaz. Güneş ışını yara izinin kalıcı olmasına neden olur. İlk altı ay yara izinin direk güneşe maruziyeti engellenmelidir. Güneş kremi ve UV filtreli mayolar yara izini korur.6. Yara izi giderici kremler Silikon bazlı kremler yara izinde kabarıklığı azaltır.

Silikonun doğal nemlendirici etkisi kaşıntıyı da azaltır. Aynı zamanda renginin solmasını da sağlar. Fakat yara izi giderici kremleri kullanmak için yara tamamen kapanmasını beklemek gerekir. Açık yaraya uygulanmamalıdır. Doktorunuz aksini söylemediyse yara oluşumundan üç hafta sonra başlayabilirsiniz.7.

Yara izine erken müdahale Tüm önlemlere rağmen belirgin kırmızı ve kabarık yara iziniz gelişmiş olabilir. Bu duruma erken dönemde plastik cerrah müdahalesi ile yara izi inceltilebilir. Kabaran yara izlerine kortizon enjeksiyonu, lazer müdahalesi veya silikon tabaka yapıştırması uygulanabilir.8.

Yüz yaralarına hangi krem iyi gelir?

Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer Yara izleri vücudun her yerinde olmakla birlikte yüzde de oluşabilir. Yüzde oluşan yaraların büyüklüğü ve ne çeşit bir nedene bağlı olduğu tedaviyi hızlandırmada etkilidir. Cildinizdeki yara izlerini gidermek isterseniz eczanedeki kremleri kullanabilirsiniz.

Peki en etkili yara izi kremi hangisi? Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2021? işte sorunun yanıtı: Düşme, vurma veya sinek ısırığı kaşıntısı ya da yanıklar, ameliyatlar sonrasında sebebiyle sonradan oluşan ciltteki yara izleri kalıcı olabiliyor. Zamanla geçmeyen bu yara izlerini kimyasal yöntemlerle kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Dermatologlar yara ve sivilce izleri için İğneli Lazer, Kimyasal Peeling, Radyofrekans ve IPL lazer gibi uygulamaları önerebilir. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak geçici bir yöntem olmasının yanı sıra cildin sürekli kimyasal ürünlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir. yara sonrası dikiş izi

CONTRACTUBEX KREM:

CONTRACTUBEX Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür.

FUCİDİN KREM:

FUCİDİN İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Bu ilaç yanık tedavisinde de iz kalmaması için kullanılabilir.Epilasyon işlemi sonrasında ciltte tahriş, sivilce vb. gibi istenmeyen durumlar oluşmaması için Fucidin kullanılabilir.

MADECASSOL KREM:

Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer MADECASSOL Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahip bir medikal kremdir.

Yara izi nasıl Sildirilir?

Skar Tedavisi Nasıl Yapılır? – Skar tedavi edilmesi için birkaç seçenek bulunur. Bunlar cerrahi tedavi, baskı tedavisi, lokal steroid tedavisi, PRP tedavisi ve lazerdir. Cerrahi tedaviler, kötü iyileşen yara izlerinde cerrahi operasyon ile o bölgenin çıkartılarak tekrar dikilmesiyle olur.

 1. Tekrar iyileşme aktive edildiğinde kötü ve belirgin bir iyileşme de söz konusu olabilir.
 2. Bu yüzden hekimlerimiz bunun yanında koruyucu önlemler de alır.
 3. Yakından takip ettiğimiz hastalarımız için plastik cerrahi ile yapılan kesiklerin yerleşim yerleri değiştirilerek daha güzel iyileşmesi de sağlanabilir.

Ayrıca bu skar tedavi yöntemi ile azaltılır.

Yara izi nasıl beyazlar?

Yara izi doğal yöntemler ile birlikte geçmektedir. Bu yöntemleri evde uygulayarak kısa süre içerisinde yara izlerinden kurtulmak mümkündür. Üstelik bu yöntemler cilt sağlığı açısından da son derecede faydalı olan yöntemlerdir. Yara izi nasıl geçer? Limon: Limon cilt sağlığına iyi geldiği gibi ayrıca yara izlerinin de geçmesini sağlamaktadır.

 • Yara izinin olduğu yerde tedaviye başlamadan önce limon ile birlikte temizlenmesi gerekir.
 • Daha sonra limon suyunu bir pamuğa döktükten sonra yara izinin olduğu bölgeye sürebilirsiniz.
 • Bu şekilde hızlı bir yara izi iyileşmesi sağlanacaktır.
 • Ovma işlemini bu şekilde 10 dakika yaparak yara izlerinden kurtulabilirsiniz.
You might be interested:  Kerium Ds Krem Ne Işe Yarar?

Bal: Bal ile birlikte yara izlerinizden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Bal en etkili doğal tedavi seçenekleri arasındadır. Öyle ki bal tedavisi ile birlikte yara izlerinden kurtulmak mümkündür. Bal ile birlikte kabartma tozunu karıştırın. Elde edilen karışımı yara izi olan bölgeye sürünüz.

 • Bu şekilde yara izlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.
 • Soğan: Soğanın cilde iyi geldiği bilinen bir gerçektir.
 • Dolayısıyla soğan kullanarak yara izlerinizden kısa süre içerisinde kurtulmanız mümkündür.
 • Soğanın özünü ezdikten sonra yara izi olan bölgeye sürün.
 • Bu şekilde bir süre ovduktan sonra yara izlerinden kısa sürede kurtulduğuna sizler de şahit olacaksınız.

Fakat soğan tedavisi uygulamadan önce cildinizin soğana alerji olup olmadığını iyi bilmeniz gerekmektedir. Soğan tedavisi hassas cilde sahip olan kişilerde olumsuz yan etkileri doğurabilmektedir. Yara izlerinin iyileşme süreci nasıldır? Yara izleri kimi zaman kalıcı olabilmektedir.

Dolayısıyla yara izlerinin kalıcılığını bir müddet geçirmek için bitkisel olan bu çözüm metotlarını kullanabilirsiniz. Yara izlerinin iyileşme süreci zamanla olan bir durumdur. Kimi yara izleri hızlı bir şekilde iyileştiği gibi, daha derin olan yara izlerinin iyileşme süreci biraz daha zaman almaktadır.

Yara izleri için kullanılan bitkisel tedavinin de sürece doğrudan etkisi olduğu bilinmektedir. Hastanın yaşı da yine yara izlerinin geçmesi açısından önemli bir faktördür. Daha genç yara izine sahip olan kişilerde yaşlılara göre yara izlerinin iyileşme süreci daha hızlı olacaktır.

 • Özellikle ciltte bazı yerlerde ortaya çıkan yaralar daha da fazla kalıcı olabilmektedir.
 • Omuz ve göğüs kısmında ortaya çıkan yara ilerinin iyileşme süreci de uzun olabilir.
 • Genetik yatkınlık da yine yara izlerinin iyileşme sürecini etkiler.
 • Genetik olarak yara izlerinin kalıcı olmaya meyilli olan kişilerde yara izleri daha kalıcı olabilmektedir.

Kaç gün sürer? Yara izlerinin iyileşme süreci yaradan yaraya değişkenlik göstermektedir. Kimi yaralar 1 hafta gibi kısa süre içerisinde iyileşirken, kimi yara izleri ise aylar süren bir iyileşme süreci içerisinde olabilirler. Bu tamamen kişide ki genetik yatkınlık ve yaşına göre değişen bir durum olarak bilinmektedir.

Eski yara izleri nasıl geçer krem?

Cildinizdeki yıllardır geçmeyen yaralara, ameliyat izlerine hatta en hasarlı dikiş izlerinize bile çözüm olacak bir kremi sizlerle tanıştırıyoruz. Contractubex krem son günlerin en çok konuşulan ürünleri arasında olmakla beraber kullanan birçok sorunlarına çare oluyor.

Yara, sivilce izlerini geçirecek olan Contractubex krem nasıl kullanılır? bu haberimizin detaylarında kolayca bulabilirsiniz. Contractubex krem ; Vücutta yıllardır iyileşmeyen yara izler ya da ameliyat sonrası kalan dikiş izleri, kalıcı hasar bırakan yanıklar, koparılmış sivilce izleri gibi kolay kolay geçmeyen izleri kısa sürede geçiren aynı zamanda yalnızca eczanelerde satılan medikal bir kremdir.

Cildin veya vücudun dış yüzeyinde bulunan kusurları gidermede oldukça başarılı olan Contractubex jel, var olan bu kusurları kolayca ortadan kaldırılabilir. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izleri ya da ağır yaralanmanın etkisi olan vücuttaki izleri gideren bu jel, hamilelerin korkulu rüyası olan çatlakları da mucize bir şekilde ortadan kaldırıyor.

Sayısız faydasıyla günümüzde popüler hale gelen bu jel krem aynı zamanda derinleşmiş akne izleri, kaşıma sebebi ile oluşan ciltte belirgin izleri hatta ameliyat ile alınmış benlerden kalan izleri yok etmesi gibi faydaları da bulunmaktadır. Etken maddesi Extractum Cepea, Allantıin ve Heparin sayesinde bulunan yaraların ve ölü dokunun yenilenmesi iyileşmesini kısa bir sürede sağlanıyor.

Contractubex jeli genellikle hamilelik döneminde aşırı kilo alan kadın lar sonrasında kilo vermesi nedeniyle vücudun belirli bölgelerinde çatlaklar için kullanılması öneriliyor. Harika sonuçlar verdiği görülmüştür. Contractubex krem ne işe ayrar Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır.

 • Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür.
 • Sivilce izleri içinde etkili sonuçlar alabileceğiniz Contractubex jel ile ergenlik dönemimde oluşan sivilcelerin yok edilmesinde hatta geçse bile sivilcelerin yerine gelen çukurlukların, izlerin yok edilmesinde Contractubex Jel’i kullanarak olumlu sonuçlar almanız mümkündür.

CONTRACTUBEX KREM NASIL KULLANILIR? Deri üzerinde bulunan yara, yanık, kesik, çatlak, çizik, ameliyat izler ve buna benzer izlerin üzerine sürülür ve hafif masaj yapılarak sorunlu bölgeye uygulanır. İlacın etkisinin ortaya çıkması için gün içerisinde an az 2 yada doktorunuzun tavsiyesi ile önerdiği sıklıkta kullanılır.

Yüzdeki yara izleri nasıl geçer doğal yöntemler?

Haberler > Yüzdeki Yara İzleri Nasıl Geçer? 23.11.2021 – 11:01 Yara izi, cildin çeşitli sebepler ile hasar görmesidir. Bu hasarlar farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Örneğin; yaralanmalar, kesikler, yanıklar, akne ve ameliyat kaynaklı faktörlere bağlı gelişebilirler. Yüz bölgesinde kolayca fark edilmeleri nedeniyle daha çok moral bozucudurlar. Yara izlerinin tedavisinde uzman doktorların önereceği tedavi seçenekleri mevcuttur. Diğer yandan bitkisel tedaviler ile yara izleri ortadan kaldırılabilir. Peki, yüzdeki yara izleri nasıl geçer? İşte merak ettiğiniz tüm detaylar Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer Bazen yüzünüzdeki oluşan büyük ya da küçük bir yara izi kendinizi mutsuz hissetmenize neden olabilir. Bu bir piercing izi olabilir ya da sivilce, akne gibi cilt sorunlarından kaynaklanabilir. Yara izlerinin tedavisinde dermatologlar kimyasal peeling, dermabrazyon, ve IPL lazer gibi uygulamalar kullanmaktadır. Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer Yüzdeki yara izlerinin tedavisinde pek çok insan öncelikle doğal yöntemlere başvurur. Özellikle küçük yararalar için tercih edilen bu yöntemler, düzenli uygulamalarda etki sağlar. Yara izi için kullanabileceğiniz kortizonlu ya da farklı kremleri doktorunuz önerisi dahilinde kullanmanız gerekir.

Evinizde uygulayacağınız doğal tedaviler ile yara izlerinin görünümlerinde önemli ölçüde azalma sağlayabilir hatta yaranın boyutuna bağlı olarak tamamen yok edebilirsiniz. İşte yüzdeki yara izleri nasıl geçer sorusunun yanıtını şu şekilde verilebilir; Elma Sirkesi Toniği: Elma sirkesi yara izlerimi kurutmaya yardımcı olur.

Pamuk yardımı ile her akşam yatmadan önce elma sirkesi toniğini yüzünüzdeki yara izine sürebilirsiniz. Aloe Vera Jeli: Cilt bakımının önemli bir parçası olan aloe vera jeli, yüzdeki yara izlerinin tedavisine ek olarak oluşabilecek iltihaplanmayı da azaltır.

Yaranın olduğu bölgeye aloe vera bitkisinden çıkarılan jeli kullanabilirsiniz. Deniz Tuzu: Deniz suyu ciltteki sivilce ve akne izlerinin giderilmesine yardımcı olur. Deniz suyu yerine yaraların üzerini tuzlu su ile silebilirsiniz. Limon: Pigmantasyon ya da sivilce izleri için limon suyunu kullanabilirsiniz.

Limon suyunu gül suyu ile karıştırmak yara izlerine doğrudan etki eder. Yüksek C vitamini özelliği bulunan limon cilt için gerekli mineral ihtiyacını da karşılamaya yardımcı olur.

You might be interested:  Funderyl Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

Yara izlerini en iyi ne geçirir?

Yara izi, yara iyileştikten sonra kişinin cildinde kalan işarete denilmektedir. Bu izler iyileşme sürecinin bir parçası olarak tanımlanmaktadır. Bazı durumlarda bu izler tamamen kaybolmamakta ancak büyük oranda iyileşmektedir. Farklı fiziksel travmalardan dolayı ortaya çıkabilmektedir ve her kişide oluşan yara izi birbirinden farklıdır. Yüzde Oluşan Yara Izi Nasıl Geçer Yara izlerine iyi gelen doğal ve bitkisel çözümler Genelde boyutu büyük olan yaralar dikişe ihtiyaç duymakta ve daha büyük bir iz kalmasına neden olmaktadır. Ayrıca bu büyük izlere en kısa sürede dikiş atılması da gerekmektedir. Çünkü dikiş atılmadığı sürece yara izi daha büyük bir boyutta ortaya çıkabilmektedir.

 1. Pek çok kişinin bedeninde oluşan bu yara izine iyi gelen doğal çözümler nelerdir? Yara izlerine iyi gelen bitkiler nelerdir? Yara İzine İyi Gelen Doğal Çözümler Yara izinin evde geçmesine yardımcı olabilecek maddelerden biri elma sirkesidir.
 2. Sirke ciltte peeling etkisi oluşturmaktadır.
 3. Besleyici yönüyle birlikte yara izinin iyileşmesine yardımcı olabilmektedir.

Bir diğer madde ise Hindistan cevizi suyudur. Pek çok vitamini ve minerali içerisinde bulunduran bu su oldukça faydalıdır. Bir diğer yöntemde ise kakao yağı kullanılmaktadır. Günde 3 defa uygulanacak olan bu yağ oldukça iyi gelmekte ve yara izinin iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Bu yöntemlerin cildi tahriş etmesine izin vermeden dikkatli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Yara İzlerine İyi Gelen Bitkiler Yara izinin geçmesini sağlayan pek çok etken bulunmaktadır. Ancak her kişide farklı maddeler daha iyi etki gösterebilmektedir. Genelde bitkisel çözümlere başvurulmaktadır.

Limon, aleo vera ve bitkisel yağların kullanımı ciltte bulunan yara izlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle aleo vera iltihaplanmayı gideren ve nemlendiren bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yara izinde oldukça sık kullanıma sahiptir. Sürüldükten sonra biraz bekletilmesi ve bölgeye masaj yapılması oldukça faydalı gelmektedir.

 1. Evde yara izi en hızlı nasıl geçer konusu pek çok kişi tarafından sıkça merak edilen sorulardan biridir.
 2. İzlerin evde geçmesi için doğal ve bitkisel yöntemlere başvurulmakta ve bu sayede izlerin tamamen geçmesi ya da büyük oranda azalması sağlanmaktadır.
 3. Evde Yara İzi En Hızlı Nasıl Geçer? Kişilerin ciltlerinde farklı nedenlerden dolayı oluşan yara izleri oldukça can sıkıcı bir hale gelebilmektedir.

Özellikle büyük boyutta olan izler kişinin psikolojik anlamda etkilenmesini ve kendini kötü hissetmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı da farklı yöntemler denenerek yara izleri geçirilmeye çalışılmaktadır. Evde uygulanabilecek pek çok farklı doğal ve bitkisel yöntemler bulunmaktadır.

Bal Limon Karbonat Aleo vera Bitkisel yağlar Elma sirkesi Kakao yağı Hindistan cevizi suyu

Yara İzine İyi Gelen Yağlar Bitkisel yağların düzenli bir şekilde yara üzerine uygulanması büyük oranda bir iyileşmeyi ortaya çıkarabilmektedir.

Eski yara izleri nasıl geçer krem?

Cildinizdeki yıllardır geçmeyen yaralara, ameliyat izlerine hatta en hasarlı dikiş izlerinize bile çözüm olacak bir kremi sizlerle tanıştırıyoruz. Contractubex krem son günlerin en çok konuşulan ürünleri arasında olmakla beraber kullanan birçok sorunlarına çare oluyor.

 1. Yara, sivilce izlerini geçirecek olan Contractubex krem nasıl kullanılır? bu haberimizin detaylarında kolayca bulabilirsiniz.
 2. Contractubex krem ; Vücutta yıllardır iyileşmeyen yara izler ya da ameliyat sonrası kalan dikiş izleri, kalıcı hasar bırakan yanıklar, koparılmış sivilce izleri gibi kolay kolay geçmeyen izleri kısa sürede geçiren aynı zamanda yalnızca eczanelerde satılan medikal bir kremdir.

Cildin veya vücudun dış yüzeyinde bulunan kusurları gidermede oldukça başarılı olan Contractubex jel, var olan bu kusurları kolayca ortadan kaldırılabilir. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izleri ya da ağır yaralanmanın etkisi olan vücuttaki izleri gideren bu jel, hamilelerin korkulu rüyası olan çatlakları da mucize bir şekilde ortadan kaldırıyor.

Sayısız faydasıyla günümüzde popüler hale gelen bu jel krem aynı zamanda derinleşmiş akne izleri, kaşıma sebebi ile oluşan ciltte belirgin izleri hatta ameliyat ile alınmış benlerden kalan izleri yok etmesi gibi faydaları da bulunmaktadır. Etken maddesi Extractum Cepea, Allantıin ve Heparin sayesinde bulunan yaraların ve ölü dokunun yenilenmesi iyileşmesini kısa bir sürede sağlanıyor.

Contractubex jeli genellikle hamilelik döneminde aşırı kilo alan kadın lar sonrasında kilo vermesi nedeniyle vücudun belirli bölgelerinde çatlaklar için kullanılması öneriliyor. Harika sonuçlar verdiği görülmüştür. Contractubex krem ne işe ayrar Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır.

Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür. Sivilce izleri içinde etkili sonuçlar alabileceğiniz Contractubex jel ile ergenlik dönemimde oluşan sivilcelerin yok edilmesinde hatta geçse bile sivilcelerin yerine gelen çukurlukların, izlerin yok edilmesinde Contractubex Jel’i kullanarak olumlu sonuçlar almanız mümkündür.

CONTRACTUBEX KREM NASIL KULLANILIR? Deri üzerinde bulunan yara, yanık, kesik, çatlak, çizik, ameliyat izler ve buna benzer izlerin üzerine sürülür ve hafif masaj yapılarak sorunlu bölgeye uygulanır. İlacın etkisinin ortaya çıkması için gün içerisinde an az 2 yada doktorunuzun tavsiyesi ile önerdiği sıklıkta kullanılır.