40 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

23.10.2022 0 Comments

40 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı
40’lı Yaşlarda Sıkı Görünen Bir Cilt – 25 yaşından itibaren cilt, kolajen üretmeyi yavaşlatıyor. Bununla birlikte göz çevresinde ince çizgiler oluşuyor ve zaman bir nevi kendini hatırlatmaya başlıyor.30’lu yaşlarda bu etkiler yavaş yavaş yerini ince kırışıklıklara çevirirken 40’lı yaşlardan itibaren yaşlanma belirtileri net bir şekilde görülmeye başlıyor.

 1. Cildinize bakım yapmadan önce sağlıklı bir görünüm için bazı noktaları hayatınıza adapte etmeniz gerekmektedir.
 2. Öncelikle kesinlikle sigaradan uzak durmalısınız.
 3. Çünkü sigara cilt görünümünü olumsuz yönde etkileyen faktörlerden biridir.
 4. Yine sağlıksız beslenmek, düzensiz uyku saatleri, yeterli uykuyu almamak bu faktörlerden bazılarıdır.40’lı yaşlarda güzel görünen bir cilde kavuşmak için ayrıca 25’li yaşlardan itibaren net bir anti aging bakımı yapmak gerekir.

Bunlar dışında 40’lı yaşlara sahip kadınlar için cilt bakımı önerisi sunacak olursak; • 4 mevsim güneş kremi kullanın. Cilt yaşlanmasını tetikleyen faktörlerin başında güneşin zararlı UV ışınları gelir. Güneşin zararlı UV ışınları cildi yorar ve cilt kalitesini olumsuz yönde etkiler.

 • Bu nedenle 40’lı yaşlarda bakım için dört mevsim güneş kremi kullanmalısınız.
 • Çünkü güneşin zararlı UV ışınları dört mevsim etkili.
 • Bol su için.
 • Cildin sağlıklı bir görünüme ulaşması için bol su tüketmek önemli.
 • Günde en az iki litre su içerek cildinizi içten de destekleyebilirsiniz.
 • Unutmayın su hayattır.

• Cilt bakımınızı aksatmayın. Cilt bakımı her yaşta önemli. Cilt bakım rutininizi eksiksiz tamamlayarak cildinizin güzelliğine katkıda bulunabilir, cildinizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Günlük nem, temizleme ve güneşten koruma aşamaları ile cildinizin bakımını rahatlıkla yapabilirsiniz.

 • İyi uyuyun.
 • Günlük uyku saatlerinize dikkat ederek, düzenli uyuyarak cildinizin güzelliğini destekleyebilirsiniz.
 • Güzellik uykusu diye boşuna geçmemiş literatürlere.
 • Unutmayın uzmanlar cilt güzelliği için özellikle 11 ile 2 arasında uyumanın öneminden bahsediyor.
 • Göz çevrenize mutlaka bakım yapın.
 • Göz çevresi, doğal yaşlanma belirtilerinin en fazla görüldüğü bölgelerden biridir.

Bu nedenle cildin bu bölgesine mutlaka bakım yapılmalıdır. Dermoeczanem.com’da cildin yaşlanma etkisine bakım yapan, cilde enerji be gençlik kazandırmaya yardımcı çok kaliteli ürünler yer almaktadır. 40 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Olgun cilt kaç yaş oluyor?

Anti – Aging bakımları na ve ürün kullanımına hangi yaşlarda başlamalı? 20′ li yaşların ortalarına doğru cilt gelişim sürecini tamamlar. Yani 25 yaşında hücre yenilenmesi tamamlanır. Ciltte yavaş, yavaş eksilmeler görülür, cildin yağ ve nem dengesi bozulur.

You might be interested:  Tüy Dökücü Krem Ne Kadar Sürede Çıkar?

Yaşadığımız ortam, mimik çizgilerinin ve kırışıklıkların oluşumuna zemin hazırlar.30′ lu yaşlarda kırışıklıkların belirginleştiği yaşlardır. Fakat bu yaşlarda cilt yaşlanmasına ve kırışık oluşumuna karşı Anti – Aging bakımlarına, ürün kullanımına başlanılmaz. Çünkü cildin koruyucu fonksiyonları halen yüksektir.

Bu genç yaşlarda, cilt temizliği ve bakımı büyük önem taşır. Cildin yağ ve nem dengesini düzenleyen, Biyolojik, problem çözümleyen kozmetik ürünleri ve doğal etken madde içerikli nemlendiriciler kullanılmalıdır. Örn. ” Clear Silver Face Crem, Hydro Lotion, Capillary Booster Cream, 24 Depot Moısturızer, Hyaluron Forte Serum “,

 • Böylece cildin yağ ve nem denge-si düzenlenir, problem oluşumu önlenir.
 • Cildin esneklik ve sıkılığı sağlanarak tazeliği korunur.
 • Anti- Aging Genç Ciltlere Zarar Verir! Bir çok sebepten dolayı tavsiye edilmez ve edilmemelidir.
 • Özellikle 30 yaş ve 30’un alt yaşları, cilt yaşlanmasına karşı olan Anti – Aging uygulamaları ve ürünleri uygun değildir.

Genç yaşlarda önlem almak istiyorsanız, öncelikle sağlıklı yaşam stilini seçmeniz, günlük cilt temizliğini yapmanız, yaşınıza ve cilt tipinize uygun ürünler kullanarak genç yaşlarınızı koruyarak daimi sürdürebilir-siniz. Birçok Anti – Aging kremler, serumlar yoğun etken madde içeriklidir.

 1. Olgun yaş ve cilt tiplerinde etkin bir şekilde pozitif yansır.
 2. Bu etken maddeler ” Peptitleri, Hyaluronic Acid, Lipide, Amino Asitler, Argireline ” gibi.
 3. Bağ doku ve hücre oluşumunu geliştirici, kolajen ve elastin kaybını önliyici, kırışık açan, yapılandıran ve gerginlik kazandırıcı etkilidir.
 4. Olgun yaşlarda olanlarda cilt yaşlanmasını yavaşlatan ve önliyici olarak etkilidirler.

Ama genç yaşlarda olanlara bir fayda sağlamadığı gibi, ciltlerinde negatif etkiler yaratır. Cilde bu etken maddeler çok ağır geldiğinden dolayı, ciltte kusmalar, yanmalar, kaşıntı, şişme ve cildi aşırı kurutarak pul, pul döküntü yani soyulmalar yaratır.

 • Anti – Aging 40 Yaş İçin Önliyicidir Anti – Aging ürünleri 40 yaş ve üzeri olmak üzere geliştirilmiştir, kremler ve serumlar olarak.
 • Ama genç yaşta olanlara, bir fayda sağlamadığı gibi ters tepki yaratırlar.
 • Eğer kırışık ve çizgilerin oluşumuna önlem almak istiyorsanız, yaşınıza ve cilt yapınıza uygun geliştirilmiş olanları seçmelisiniz.

Hatta bebeklerin de ürünleri var bildiğiniz gibi ” Bebek Kozmetiği ” onlar için de ürünler geliştiriliyor. Tabii ki her zaman için, sağlıklı beslenme, sağlıklı uyku, temiz hava ve bilinçli bakım bir yaşam stilimiz olmalıdır. Sağlıklı ve Güzellik dolu günler dileği ile Int.

You might be interested:  Saç Boyasına Krem Ve Su Katmak Ne Ise Yarar?

Kırışıklık için hangi serum?

Kırışıklıklar için en etkili serum ve krem önerisi – 40 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı Kırışıklıklarına en iyi gelecek serum ve krem arayışında olanla r L’Oréal Paris Revitalift Saf Retinol Gece Serumu ile birlikte L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi’ni mutlaka kullanmalılar. Gündüz kremi, konsantre Pro-Xylane, adenozin ve parçalanmış hyaluronik asit içeriyor.

 1. Böylece anti aging bakımında değerli içerikleri yoğun bir şekilde kullanmış oluyorsun.
 2. Birbirini tamamlayan L’Oréal krem ve serum ikilisi sayesinde yaşlanma belirtileri hızlı bir şekilde ortadan kalkıyor ve cildinde etkili bir gençlik ifadesi oluşuyor.
 3. Düzenli olarak Revitalift Lazer X3 gündüz kremini kullandığında cilt dokusunun düzeldiğini, cildinin sıkılaştığını ve eğer varsa cildindeki sarkmaların toparlandığını görürsün.

Editörün önerisi: Gündüz ve gece bakımında göz çevresini de es geçme. Göz çevresindeki derimiz çok ince olduğu için yüz kremleri bu bölge için uygun değil. Yaşlılık belirtilerini azaltmak için göz çevresine L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi kullanmanı öneririz.

En iyi serum hangisi?

En İyi Cilt Serumu Listesi

Sıra Markalar Editör Puanı
1 Mamaaura Concentrate Serum 10/10
2 Collagen Life Pro 10/9.9
3 Estee Lauder Advanced Night Repair 10/9.8
4 Pure Vitamin C + Hyaluronic Acid 10/9.7

Yüze önce krem mi serum mu?

Cilt Bakım – Sahip olduğunuz ürünlerin cildinize uygunluğu kadar onları doğru sırayla kullanıp kullanmadığınız da bu cilt bakım ürünlerinden alacağınız verimi doğrudan etkiler. Ürünleri doğru sırayla kullanmak bu yüzden önemlidir. Günlük cilt bakım rutininizde sıralama ‘temizleme (temizleyici/tonik), nemlendirme (serum/nemlendirici) ilkesine dayalı olmalıdır.

 • Gündüz ve gece aynı sıralamayı takip edebilirsiniz.
 • Hadi adım adım gidelim! 1) Temizleme işlemine, sabah cilt tipinize uygun yumuşak bir temizleyici ile başlayın.
 • Akşam, sabah ile aynı yumuşak temizleyiciyi kullanabilirsiniz.
 • Shiseido Benefiance Extra Creamy Cleansing Foam, cilt yüzeyindeki kirleri ve yaşlanmaya sebep olan ölü yüzey hücrelerini cildin ihtiyacı olan nemini almadan nazikçe arındıran zengin, köpüren temizleyicidir.

Cildin doğal nemini bozmadan ciltte derinlemesine temizlik sağlar. İçeriğindeki Bio-Hiyalüronik asit içeren granüller uygulama esnasında erir ve cildi yumuşatmak için nemlendirir. Tüm cilt tipleri kullanabilir. 2) Cildi tonikle silmek, temizleme işleminin ikinci adımıdır. Tonik, temizleyiciyi destekler, gözeneklerin nefes almasını ve sıkılaşmasını sağlar. Nars Multi-Action Hydrating Toner, gözeneklerin görünümünü düzelterek cildi anında nemlendiren çift etkili toniktir.

 • Alkolsüz formülüyle cildi nazikçe soyarken cilt tonunu eşitler, cildi pürüzsüzleştirir ve gözenekleri küçültür.
 • Nars’ın tüm cilt bakım serisinde olan ‘Light Reflecting Complex’ teknolojisini içerir.
 • Böylece cildin ışığını ortaya çıkarır, aydınlık ve parlak bir cilt yaratır.
 • Tüm cilt tipleri ve her yaştan kadın kullanabilir.3) Özel bir ürün kullanıyorsanız, sıra ona geldi.
You might be interested:  Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur?

Sorunlu bölgelere odaklı ürününüzü kullanın. Sivilce, leke, kızarıklık vs gibi. Örneğin, Shiseido Ibuki Multi Solution Gel gibi. Bu ürün, cilt tarafından kolay emilen bir jel kremdir. Sivilcelerin görünümünü en aza indirir. Cildi rahatlatmak ve yumuşatmak için salisilik asit içerir.4) Serum kullanıyorsanız onunla devam edin.

Serumlar konsantre ürünlerdir, emilimleri çok iyidir. Üzerine sürülen ürünün etkinliğini arttırırlar. O yüzden nemlendiriciden önce mutlaka serum kullanın. Size bu noktada özel bir önerimiz var: Ultimune, Ultimune, Shiseido’nun tam 20 yıllık çalışmasının bir sonucudur. Ultimune’un bu kadar özel ve eşsiz kılan şey ise; cildin savunma gücünü arttırmasıdır.

Cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, esnek ve genç görünmesine yardımcı olur. Ultimune’u 1 ay boyunca düzenli kullandığınızda çizgilerinizi azalttığını, renk tonu eşitlenmiş parlak yani sağlıklı bir ten elde ettiğinizi, üzerine uygulanan serum ve kremlerin etkisini arttırdığını göreceksiniz. 40 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı 5) Nemlendiricinizi Ultimune’dan sonra tüm yüz, boyun ve dekoltenize uygulayın.

Ağlamak cildi yaşlandırır mı?

Bu nedenle kısa süreli ağlamalarda cilt etkilenmese de sürekli gözyaşı döküldüğünde pH farkı nedeniyle cildiniz hafif tahriş olabilir. Ancak burada önemli olan sadece gözyaşının pH seviyesi değildir. Ağlama sırasında yaptıklarınız da cildi olumsuz etkileyebilir.

Yüzde kırışıklık kaç yaşında başlar?

Cildimizin yenilenme hızı 20’li ve 30’lu yaşlardan itibaren azalmaya başlıyor ve 30’lu yaşlardan sonra yaşlılık belirtileri göstermeye başlıyor.Vücudumuzun gün içerisinde en çok kullandığımız kısmı olan yüzümüz ve çevresel faktörlere en çok maruz kalan kısım gene yüzümüz.

En iyi kırışıklık giderici krem hangisi?

Kırışıklık Karşıtı Krem Listesi

Sıra Markalar Editör Puanı
1 Mamaaura Face & Decollete 10/10
2 W-Lab 10/9.8
3 L’Oreal Paris 10/9.7
4 Diadermine Lift+Nutritive 10/9.6

Loreal 40 yaş kırışıklık kremi nasıl kullanılır?

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 40 + Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem Uygulama şekli. Her gün iyice temizlediğiniz yüz (göz çevresi hariç) ve boyun bölgesine dairesel hareketlerle uygulayın.

En iyi güneş koruyucu yüz kremi hangisi?

Güneş Ürünleri Güneş kremlerine tavsiye olarak; Hamilton Everyday Face Spf50+ Yüz için Güneş Koruyucu Krem, Heliocare Ultra Protection Gel, La Roche Posay Anthelios Anti Shine gibi ürünler verilebilir.