Aloe Vera Krem Evde Nasıl Yapılır?

03.12.2022 0 Comments

Aloe Vera Krem Evde Nasıl Yapılır
2 yemek kaşığı aloe vera jelini derin ve dar bir kasede çırparak kremi hazırlamaya başlayın. Aloe vera jelinin üzerine balı ve limon suyunu ekleyerek tahta kaşıkla karıştırmaya devam edin. Bu kremi, cildinizde oluşan kaşıntı ve sivilce gibi yaralar için kullanabilirsiniz.

Aloe vera yüze nasıl yapılır?

Aloe vera jeli, yüze farklı yöntemler ile uygulanarak çeşitli cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Uygulama direkt yapılabileceği gibi çeşitli malzemeler ile karışımlar, maskeler hazırlayarak etkisini hızlandırabilir, aynı zamanda daha fazla etki görebilirsiniz.

İyileştirici özelliği oldukça fazla olan aloe vera doğal bir şifa kaynağı olarak çoğu cilt sorununa da iyi gelmektedir. Aloe vera jeli nasıl uygulanır? Sivilce için nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar. – Aloe vera jeli, aloe vera bitkisinin yaprakları arasında oluşan yapışkan bir sıvıdır. Bu sıvı yapraklar kesilerek ve orta kısmından kesilerek ortaya çıkmaktadır.

Ciltte başta sivilce olmak üzere birçok soruna iyi geldiği bilinmektedir. Üstelik her cilt tipine yani karma, yağlı, kuru fark etmeksizin uyum sağlayarak etki göstermektedir. Aloe Vera Jeli Yüze Nasıl Uygulanır ve Sürülür? Aloe vera jeli, cildin temizlenmesini, nemlendirilmesini, kirden arınmasını, gözeneklerin arınmasını, sivilcelerin kurumasını, lekelerin onarılmasını vb.

Birçok etki sağlayan mucizevi bitkisel bir jeldir. Aloe vera jeli, aloe vera bitkisinin yaprak içlerinden elde edilmektedir. Dış görünüşte en önem verdiğimiz bölge olan yüz, zamanla çeşitli cilt sorunları yaşar. Bu sorunlar yüzde kötü görüntüye neden olurken cilt sağlığı açısından da olumsuz etkiler gösterir.

Aloe vera jeli yüze uygulanarak cilt sorunlarının önüne geçilebilir, yeni sorunların yaşanması engellenebilir. Aloe vera jeli yüze uygulanma ve sürülme yöntemlerinden bazıları şöyledir; Uygulama 1; Aloe vera jeli yüze direkt olarak günde iki kez uygulanabilir.

 • Sabah akşam bitki içerisinden çıkarılan jel saf hali ile yüze sürülür ve parmak uçları ile masaj yapılarak uygulanır.
 • Soğuk su ile durulanır.
 • Uygulama 2; Çıkarılan aloe vera jeli blender yardımı ile pürüzsüz bir kıvam alana dek çekilir.
 • İçerisine limon suyu eklenir.
 • Bu sayede jelin etkisi artırılarak yüzde ekstra temizlik ve bakım sağlanır.

Aloe Vera Yüzde Sivilce İçin Nasıl Kullanılır ve Sürülürse Ne Olur? Aloe vera, yüzde sivilce için kullanılabilecek en iyi doğal yöntemlerden biridir. Doğal yöntem olması cilde zarar vermeden temizlenmesini ve gözeneklerin sağlıklı bir şekilde kapanmasını sağlamaktadır.

 • Aloe vera jelinin sivilce için yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
 • Ancak günde iki kez den fazla uygulama zarar verici olabilir.
 • Dozu ve kullanım sıklığı doğru olmalıdır.
 • Aloe vera jeli sivilce için cilde birkaç farklı yöntem ile uygulanabilir.
 • İlk yöntem en basit olanıdır.
 • Çünkü jel katkısız bir şekilde cilde sürülür.
You might be interested:  Reparil Gel N Krem Ne Işe Yarar?

İsteğe göre sivilceler üzerine daha yoğun uygulama yapılabilir. Aloe vera jeli sivilce için yüze peeling şeklinde de uygulanabilir. Bunun için jelin içerisine bir miktar tuz ya da şeker eklenerek pütürlü bir yapı elde edilir. Özellikle sivilcelerin yoğunlaştığı bölgelere nazik bir şekilde yoğunlaşarak masaj uygulaması yapılabilir.

Evde yetiştirilen aloe vera nasıl kullanılır?

Bitkinin bir yaprağını alın ve kökten uca doğru ince parçalar halinde ayırın. Yaprakta olan jeli, kullanacağınız miktar kadar aldıktan sonra cildinizde sürmek istediğiniz bölgeye uygulayın. Cildinizdeki morluklar, kızarıklar ve lekeler için kullandığınızda etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Aloe vera gozaltina surulur mu?

Aloe vera jeli göz altına sürülür mü? Evet, aloe vera jeli, cildi yenilemesi için göz çevresine uygulanabilir. Göz içine değmeyecek şekilde dikkatli kullanıldığında göz altındaki morlukların giderilmesine destek olur. Parmak uçlarıyla göz altına masaj yaparak sürebilirsiniz.

Aloe vera göz altına iyi gelir mi?

Op. Dr. Selçuk Aytaç önerdi – Aloe Vera Krem Evde Nasıl Yapılır Göz altında beliren morlukların en belirgin nedeni, göz çevresindeki pigmentlerin fazlalığından kaynaklanıyor. Ayrıca bölgedeki yağ katmanının azalması, yine Panda göz diye tabir edilen bu estetik dışı görüntüyü tetikliyor. Göz altı morluklarının nasıl tedavi edilebileceğini açıklayan Op.

Dr. Selçuk Aytaç, “Asyalı ve Afrikalı kadınlarda daha sık rastlanan göz altı morlukları, derinin doğal bir parçası olan göz altında mavimsi siyah gölgelere sebep olurken, daha ilerlemiş vakalarda göz altlarında sarkma ve yağ yoksunluğuyla birlikte kan damarlarının daha fazla görülmesine neden oluyor” diyen Op.

Dr. Selçuk Aytaç, “Aynaya baktığınızda, göz çevrenizde koyu halkalar görüyorsanız, yalnız olmadığınızı, hatta yapılan araştırmalar neticesinde her 3 kadından birinin göz altı morluk sorunu yaşadığını söyleyebiliriz. Göz altı morluk tedavisi amacıyla gelen hastalarımızın hemen hemen hepsi, özellikle uykusuz kaldıklarında ve yorgun olduklarında, gözaltlarında beliren koyu halkalardan ve şişliklerden rahatsız olduklarını belirtirler.

 • Öncelikle sorunun neden kaynaklandığına bakmak lazım.
 • Eğer göz altı morlukları bölgedeki yağ miktarının azalmasıyla beliren çöküklükten kaynaklanıyorsa, yağ transferi gerektirir.
 • Sadece pigment sorunu varsa, bunun için de fraksiyonel lazer ve duruma göre iğneli mezoterapi uygulaması yapılabilir.
 • Yağ transferinde hastanın kendi bölgesel yağından alarak, kök hücreden zenginleştirilmiş şekilde enjeksiyon yapıyoruz.
You might be interested:  Sarı Alt Ton Cilt Nasıl Anlaşılır?

Son derece hassas olan göz altı bölgesi, bu yağ transferiyle yenileniyor, canlanıyor ve olası komplikasyon risklerini de barındırmıyor” şeklinde konuştu. “DEMİR EKSİKLİĞİ EN BÜYÜK NEDEN” Göz altı morluğu sorunuyla gelen hastalarda başarılı sonuçların alınabilmesi için, öncelikle altında yatan nedenlerin belirlenmesi gerektiğini söyleyen Aytaç, “Hastanın öncelikle demir eksikliği veya böbrek yetmezliği gibi sorunları olup olmadığını irdeleriz.

 1. Eğer var ise bunların tedavisi için yönlendirme yaparız.
 2. Dolayısıyla uygun kişiye, uygun tedavi yapıldığı takdirde en verimli sonuç alınacaktır” dedi ve diğer olası nedenleri şöyle sıraladı: “Panda gözleri olarak da bilinen göz altı morlukları aynı zamanda kötü beslenme, alkol, sigara kullanımıyla ortaya çıkabilir ve hatta bir başka hastalığın nedeni olabilir.

Burun tıkanıklığı göz altlarınızda morluklara sebep olabilir. Tıkanan burun kanalları, bu bölgede bulunan damarların şişmesine yol açar. Ayrıca alerji sorunları, saman nezlesi gibi hastalıklarda aynı şekilde, zaman içinde göz altı morluklarına neden olabilirler.

Aloe vera Vazelin ne işe yarar?

Cildi nemlendirir, besler, yumuşatır. Kuru, gerilen ve çatlayan ciltlerin bakımında idealdir. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi nemlendirir, cilt bariyerini güçlendirmeye, ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Yüze sürülen aloe vera ne kadar kalmalı?

Aloe vera özellikle iyileşmeyi kolaylaştırmak, cilt sorunlarını ve yanıkları etmek gibi çeşitlilik gösteren tıbbi amaçlar için kullanılmış doğal bir şifa kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aloe Vera Yüze Nasıl Uygulanır? Aloe vera’nın cilde faydalarından yararlanmak adına bu parmak uçları yardımıyla nazik bir şekilde yüze uygulanır,

Yüzünüzde bulunan aloe vera’dan tam anlamıyla yararlanmak adına hafifçe kurulamak gerekir. Aloe veranın yüze uygulanması esnasında yüz bölgesine derinlemesine bir masaj yapılmasına gerek yoktur. Aloe vera’nın çok fazla emilmesi söz konusu olur ise ters etkiye sebebiyet verebilir ve yüz bölgesinin kurumasına yol açabilir.

Bunun için aloe vera’yı yüze yalnızca ince bir jel tabaka şeklinde uygulamak önemlidir. En iyi sonuçların sağlanabilmesi için, aloe vera’yı yüz bölgesinde yaklaşık 10 dakika kadar bir süre bekletmekte yarar olacaktır. Daha sonra yüz bölgesi soğuk su ile durulandıktan sonra kurulanmalıdır.

 • Aloe Vera Maskesi Nasıl Hazırlanır? Aloe vera maskesi farklı cilt tiplerine uygun olarak hazırlanabileceği gibi tüm cilt tiplerine uygun olarak da rahatlıkla hazırlanabilir.
 • Tüm cilt tiplerine uygun olan Aloe vera maskesi: Öncelikle iki tane aloe vera yaprağının jeli çıkarılarak blender’ın içine konur.

Sonrasında üzerine yarım limonun suyunu eklenir ve yaklaşık olarak bir dakika kadar bir süre boyunca karıştırılır. Bu şekilde hazır hale getirilmiş olan aloe vera maskesi cilde uygulanır. Maskenin cilde uygulanmasından sonra 15 dakika kadar bir süre beklenir ve sonrasında ılık su ile cilt durulanır.

Eğer cilt yapısı hassas değilse bu maskeyi haftada iki defa uygulamak ideal olacaktır. Siyah nokta önleyici aloe vera maskesi: Yarım salatalığın kabuğu soyulur ve dilimlenir. Sonrasında blendar’dan geçirilir ve üzerine 2 yemek kaşığı aloe vera jeli ilave edilir. Ardından 1 yemek kaşığı bal, yarım limon suyu, 2 yemek kaşığı yoğurt ilave edilir ve karıştırmaya devam edilir.

Malzemelerin tamamının iyice karıştırılmasından sonra 2 yemek kaşığı kil ilave edilip macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Hazır olan maske cilde kalın bir tabaka halinde sürülüp 15 dakika bekletilir. Ardından soğuk suyla durulanır. Bu maske haftada 1 kez cilde uygulanabilir.

You might be interested:  Farmasi Balsam Krem Ne Işe Yarar?

Aloe vera ciltte ne kadar kalmalı?

Aloe vera maskesi nasıl kullanılır? –

Aloe vera bitkisinden bir bölüm kesin. Bir kaba dikey şekilde koyun ve jeldeki sıvının bu şekilde kendini akıtmasını bekleyin. Ardından jeli almak için bitkiyi ayırın ve çok derin kesmemek ve latekse değmemek kaydıyla jeli ince bir işçilikle içinden alın.

Peki, ev hediyesi olarak sevdiklerinize götürebileceğiniz ve kendi evinizde sık sık şifasına başvurabileceğiniz aloe veranın yetiştirilme tüyolarını biliyor musunuz? Öğrenmek için Şifa Dolu: Aloe Vera Bakımı yazısına göz atabilir, ayrıca temizsozluk.com ‘da farklı tüyolar da bulabilirsiniz.

Cildinizi aloe veraya alıştırmak için suyla ya da balla önce seyrelterek kullanabilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra direkt jel uygulayabilirsiniz. Jeli 10 dakikadan uzun süre bekletmemeye dikkat! Aloe vera jelini maske olarak uygulayabileceğiniz gibi, antibakteriyel ve antiviral özelliklerinden faydalanmak için temizleme jeli olarak da kullanabilirsiniz. Masaj yaparak cildinize yedirin ve ılık suyla durulayın. Peki, yüz peeling’i hazırlamaya ne dersiniz? Avucunuza aldığınız jele esmer şeker ekleyin ve dairesel hareketlerle cilde masaj yaparak ölü derilerden kurtulun. Erkekler için bir tüyo! Aloe vera ciltte tahriş durumunu yatıştırdığı için tıraş sonrasında rahatlatıcı bir görev de görebilir. Küçük kesiklerin kendilerini onarmalarına da yardımcı olacaktır. Sivilcelerinize nokta müdahalede bulunmak için aloe vera jelini çay ağacı yağıyla karıştırabilir ve kulak çubuğunu bu karışıma batırıp aknenin üzerine uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı yağlar bakımından zengin olan birçok besin cildin esnek ve nemli kalmasına yardımcı oluyor. Avokado,ceviz, brokoli, bitter çikolata gibi besinler de cilde iyi gelen besinler arasında. Bu besinlerin tüketimini arttırabilirsiniz. Önemli not: Aloe Vera’yı cilt bakımınıza eklemeden önce mutlaka doktorunuza danışın.