Anti Age Krem Ne Işe Yarar?

29.11.2022 0 Comments

Anti Age Krem Ne Işe Yarar
Kozmetik sektöründe sıklıkla duyduğumuz anti aging yaşlanma sürecini tersine çevirmek, yavaşlatma adına kullanılan yöntemlerin genel adıdır. Bu yazımızda anti aging nedir, neden bu kadar önemli, hangi ürünler için kullanılıyor bunları inceleyeceğiz. Eğer sen de anti aging konusunda daha fazla şey öğrenmek istersen bu yazımız tam sana göre Anti aging nedir? İlk olarak bu kavramın ne ifade ettiğini iyi anlamak gerekiyor.

 • Peki, Anti aging ne demek? Anti agingde hedef cildin yenilenmesi, hormonların dengelenmesi ve yaşlanmaya bağlı rahatsızlıkların en aza indirilmesidir.
 • Cilt yaşlanmasının pek çok nedeni vardır.
 • Bu nedenleri azaltma için anti aging özellikli ürünler tercih ediliyor.
 • Serbest radikaller, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma, azalan hormon, stres, sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, durağan yaşam tarzı hızlı yaşlanmanın temel nedenleri arasında sayılabilir.

İnsan cildi, hem çevre hem de yaşam tarzına bağlı olarak hızlı bir şekilde olumsuz yönde etkilenir. Fakat bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak imkânsız değildir. Sağlıklı beslenme, spor, kötü alışkanlıklardan uzaklaşma ve doğru ürünlerin kullanımı ile zamanı tersine çevirmek mümkün olabiliyor.

Anti aging yöntemleri nelerdir? Yaşın ilerlemesi ile birlikte kemik, yağ ve kas oranında azalmalar meydana gelir. Ayrıca genetik faktörler, yer çekimi ve elbette çevresel faktörler yaşlanma sürecini hızlandırır. Tüm bu etkenleri bilmek bu duruma karşı alınabilecek ve zamanı yavaşlatmaya yardımcı tedbirleri kavrama adına önemlidir.

Anti aging yöntemler arasında cilt kremleri, cilt serumları gibi ürünler bulunuyor. Bu ürünler doğal içerikleri ile cildin beslenmesine, yaşlılık belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor. Anti aging krem Her ne kadar 20’li yaşlarla birlikte cilde düzenli bakım yapmak gerekse de özellikle yaşlanma etkilerinin görüldüğü 30’lu yaşlarda anti aging bakım daha önemli bir hale geliyor.

 1. Cildin daha taze, canlı ve genç görünmesi adına kremler kullanılabilir.
 2. A vitamini ile güçlendirilmiş kremler ciltte kolajen sayısını artırmaya yardımcı oluyor.
 3. Derideki sıkılık kaybının önlenmesi adına destek veriyor.
 4. Soyucu özelliği olduğundan yıpranmış cildin altından taze bir derinin gelmesine destek oluyor.
You might be interested:  Magnis Krem Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Ciltteki renk tonu değişikliği zamanla çok daha fazlalaşır. A vitamini ciltte güneş lekelerinin oluşturduğu renk dengesizliğini gidermeye destek verir. AHA yani Alfa Hidroksi asitleri cilt bakım ürünlerinde kendisine sıklıkla yer bulur. Meyve asidi içerikli ürünlerin cilde sağladığı katkılar bilinmektedir. Anti aging etkili içeriğinde C vitamini bulunan ürünler cilde oldukça iyi bir destektir.

Anti aging krem nasıl kullanılır?

Kırışıklık karşıtı kremleri, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulamamız gerekiyor. Aynı zamanda kırışıklık karşıtı bir kremin etkisini en üst düzeye çıkarmak istiyorsan, başka herhangi bir ürünü uygulamadan önce ürünün iyice emilmesi için yeterince zaman vermelisin. Ardından diğer ürünleri kullanabilirsin.

Yaşlanma karşıtı kremler işe yarıyor mu?

Kırışıklık giderici kremler reçetesiz olarak kullanıldıkları için ilaç olarak sınıflandırılmadıklarından, etkinliklerini kanıtlamak için bilimsel çalışmalara tabi tutulmazlar. Dolayısı ile kırışıklık kremlerinin etkinliklerini kanıtlayan bilimsel yayınlar son derece nadirdir.

Yüz Nemlendiricileri göz altına sürülür mü?

Göz kremini ne zaman sürmeli? – Anti Age Krem Ne Işe Yarar Göz kremini ilk defa kullanacak olanlar göz kremi sürme sırasını genellikle karıştırıyor. Göz kremi mutlaka sabah ve akşam olmak üzere iki kere uygulanmalıdır. Günde iki kere göz kremi sürerek göz çevrenin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Göz kremini, cilt bakım rutinin en son aşamasında kullanmanı öneririz.

 1. Yani, cildine nemlendirici, serum veya maske uygulaması yaptıktan sonra en son adımda göz kremi sürmelisin.
 2. Sadece tek bir istisna var, o da güneş kremi ! Eğer güneş kremi sürüyorsan, göz kreminden sonra güneş kremini uygulamalısın.
 3. Bu kural dışında göz kreminin her daim cilt bakımının en son adımında uygulandığını unutmamalısın.
You might be interested:  Dövme Yapıldıktan Sonra Hangi Krem Sürülmeli?

Editörün önerisi: Cilt bakımı kremlerini sürerken yüz kremlerini göz çevresine dokundurmamalısın. Göz kremi adımına geçmeden önce sürdüğün nemlendirici ve serumlar her daim göz çevresinin dışında kalmalı.

Kırışıklık için krem mi serum mu?

Krem cildi derinlemesine nemlendirir ve besler; serum ise belli bir sorunla mücadele eder: kuruluk, düşük cilt tonu ve kırışıklıklara hızlı ve yoğun bir şekilde etki eder. Serumlar ise iki aylık kürler halinde uygulanır: bu süre boyunca 3-4 damla ürün yüz ve dekolte bölgesine uygulanır.

Yüz kırışıklığı için ne iyi gelir?

Bal Maskesi: 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 adet yumurta sarısını karıştırın. Karışımı parmak uçlarınızla masaj yaparak cildinize uygulayın. Özellikle kırışıklıkların bulunduğu bölgelere gerdirerek uygulayın. Karışımı 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.