Basur Çatlağına Hangi Krem Iyi Gelir?

11.12.2022 0 Comments

Basur Çatlağına Hangi Krem Iyi Gelir
Makat Çatlağı Kremleri – Piyasada makat çatlağı için birkaç farklı ürün bulunmaktadır Bunlardan bazıları kimyasal içerikli kremler bazıları da bitkisel içerikli ürünlerdir. Bu yazımızda Rectoderm, Rectogesic, Anrecta, Anuflex kremleri ve içerikleri ayrıntılı olarak incelenecektir.

Basur ve çatlağa ne iyi gelir?

Makat çatlağı için ne iyi gelir? – Makat çatlağı, lifli gıdaların tüketilmesi ile erken dönemlerde düzeltilebilir. Yine bu dönem içerisinde su tüketiminin artırılması da çatlağa iyi gelebilir. Günde 2 – 2,5 litre su içilebilir. Herhangi bir iyileşme süreci görülmemesi durumunda doktor tarafından ağrıların azaltılması için ağrı kesici reçete edilebilir.

 1. Ayrıca kişilerin beslenme düzeni de gözden geçirilmelidir.
 2. Makat çatlağında kişiler yaşamlarını bir parça değiştirmelidirler.
 3. Özellikle yeme içme konusunda kendilerinde olmayan alışkanlıkları kazanmaları hastaların yararına olabilmektedir.
 4. Makat çatlağı hastalığından muzdarip olan kişilerin beslenmede dikkat etmesi gerekenler hakkında makat çatlağında beslenme yazımızı okuyabilirsiniz.

Anal fissüre iyi gelmeyecek tüm gıdalardan hasta uzaklaştırılmalıdır.

Bepanthol makat çatlağına iyi gelir mi?

Bepanthol Hamilelik Sürecinde Yanınızda – Basur Çatlağına Hangi Krem Iyi Gelir Hamilelik döneminde değişen hormonlar ve ani kilo alımı nedeniyle ciltte çatlaklar meydana gelir. Özellikle hamileliğin dördüncü ayından sonra karın bölgesindeki deri bebeğin büyümesine bağlı olarak gerilir. Bu gerilme derinin çatlamasına ve yırtılmalara neden olur.

 • Bu çatlaklar ise zaman içinde pembe ve mordan beyaz renge dönerek kalıcı bir şekilde yerleşebilir.
 • Bunun önüne geçebilmek için Bepanthol çatlak önleyici krem kullanmalısınız.
 • Bu krem içerisindeki besleyici yağlar sayesinde derinin içerisine nüfuz ederek etkili bir nemlendirme ve bakım sağlar.
 • Formülünde zeytinyağı, centella, provitamin B5, asiatica bulunan krem cilt elastikiyetini arttırır.

Esnek ve neme doymuş cilt gerilmelerden etkilenmez. Bu sayede gebelik sürecini en az hasarla atlatabilirsiniz. Bepanthol hamilelik çatlak kremi anne adaylarının daha kolay bir hamilelik süreci geçirmesi için var. Kremin düzenli kullanımı etkisini arttırdığı gibi cildin daha bakımlı olmasını da sağlar.

 • Hücre yenilenmesine destek veren formül pürüzsüz ve canlı görünen bir tene sahip olmanıza yardımcı olur.
 • Hamilelikte meydana gelen kilo alımları sadece karın bölgesinde değildir.
 • Arın bölgesinin büyümesi ile beraber kalça, bacak, baldır ve diz arkasında da kilo alımından dolayı çatlaklar oluşabilir.
 • Bunların önüne geçmek için Bepanthol çatlak önleyici kremi bu bölgeler için de kullanabilirsiniz.
You might be interested:  Hydrafacial Cilt Bakımı Ne Kadar Sürüyor?

Güçlü etkiye sahip krem sayesinde gebelik çatlakları sorun olmaktan çıkar. Koruyucu, paraben, sls, renklendirici içermediği için siz ve bebeğiniz için tehlike oluşturmaz. Ayrıca alerjik olarak da test edilen ürün bütün cilt tipleri için uygundur. Kendine önem veren ve bakımını ihmal etmeyen annelerin tercihi olan Bepanthol çatlak önleyici krem her zaman yanınızda.

 1. Bepanthol çatlak kremi yorumları kullanıcıların olumlu deneyimlerini yansıtan şekildedir.
 2. Vitamin kompleksi ile hazırlanan kremlerin cilt bariyerini güçlendirici etkisi olduğundan teninizi dış etkilerden korur.
 3. Dış etkenlerden korunan cilt daha pürüzsüz ve daha canlı bir görünüme kavuşur.
 4. Böylece güzel bir cilde sahip olmak kullanıcıları memnun eder.

A, C ve E vitaminleri hücrelerin beslenmesini sağlarken cildin günlük ihtiyaç duyduğu vitamini verir. Su bazlı olduğundan dolayı cilt tarafından kolaylıkla emilir. Bununla beraber dudak bakım kremleri de dudakların çatlamasını engeller. Ayrıca içerdiği balmumu dudakların yumuşak olmasına yardımcı olur.

Buna ek olarak UVA ve UVB ışınlarına karşı dudakları koruyarak gereksiz yere yıpranmalarının önüne geçebilirsiniz. Zararlı ışınlar dudakları tahrip ederek erken yaşlanmaya neden olabilir. Ancak Bepanthol koruyucu dudak kremi 30 SPF koruma ile dudaklarınızı güneşe karşı korur. Bepanthol çatlak önleyici krem kullananlar hamilelik sürecini daha rahat atlatır.

Karın bölgesi belli bir süreden sonra gerilerek derinin çatlamasına neden olur. Bu olumsuz durumun yaşanmaması için hamileliğin ilk aylarında düzenli bir şekilde çatlak önleyici krem kullananlar bu problemin önünü kesmiş olur.