Bb Krem Renk Tonu Nasıl Seçilir?

11.12.2022 0 Comments

Bb Krem Renk Tonu Nasıl Seçilir
Bu ürünlerin fondötenler gibi çok farklı tonları ve numaraları bulunmaz. Genellikle medium orta ton bb kremler çoğu cilt rengine uygundur. Cilt tonu fazla beyaz olan kişiler ise açık tonlu bb kremler tercih etmelidir.

BB krem renk tonu nasıl açılır?

FONDÖTEN RENGİNİ 1 TON AÇAN YÖNTEM İçine günlük nemlendirici kreminizden ufak bir miktar ekleyin. Fondöten ve krem oranını 3 birim fondötene 1 birim nemlendirici olarak düşünebilirsiniz. Fondöteni kullanmadan önce içine nemlendirici ekleyerek 1 ton açma işlemini yapabilirsiniz.

Buğday ten rengine hangi renk yakışır?

Şık görünmek için, ten rengi ile kıyafetlerde seçilen renklerin uyumuna dikkat etmek gerekir. Ten renginin yanı sıra saç ve göz rengi de bedeninize uygun renkleri belirlerken dikkate alınmalı. Bb Krem Renk Tonu Nasıl Seçilir Esmer tenli ve siyah saçlılar hemen tüm renklerde giysileri iyi taşırlar. Biraz dikkat çekmek isteyenlere beyaz ya da kan kırmızısı gibi tenleriyle kontrast renklerden faydalanmaları önerilir. Dikkat edilmesi gereken, tunç ve dore renkler gibi ten rengini donuk gösterecek sarımsı tonlardan kaçınmaktır. Bb Krem Renk Tonu Nasıl Seçilir Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, yeşilin birçok tonu, pastel renkler rahatça kullanılabilir. Çok açık renklerden ise kaçınılmalı. Açık tenli ve kızıl saçlılar ise açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ve gri-mavi tonlarında giyinebilirler. Mercan rengi de açık tenli kızılların iyi taşıdığı tonlardandır. Bb Krem Renk Tonu Nasıl Seçilir Buğday tene en iyi uyum sağlayan renklerin başında mavi ve lila gelir. Buğday tenli ve sarışınlar pembe ve açık mavi tonlarını mutlaka kullanmalı. Kırmızının koyu tonları ile parlak maviler ise mizacı olduğundan sert, kişiyi fazla ciddi göstereceğinden önerilmez.

You might be interested:  Yeni Kimliklerde Cilt No Seri No Nerede?

Buğday tenliler hangi renk far kullanmalı?

1. Buğday tenliler için far renkleri – Buğday ten doğal makyajın en çok yakıştığı ten renklerinden biridir. Buğday ten rengine ve kahverengi gözlere sahipseniz doğal tonlar olan bej ve kahverengi far rengi seçimine rahatlıkla yönelebilirsiniz. Yeşil, altın tonları, haki ve bakır da teninize yakışan diğer renklerden bazıları.

Mavi alt tona sahip olan renklerden mavi, pembe ve leylak gibi renklerden ise uzak durmalısınız. Bu renkler sıcak renk tonu olan buğday rengiyle uyum sağlamaz. Göz kaleminde ise kahverengi ve siyah etkileyici bakışlara sahip olmak için tercih edebileceğiniz göz kalemi renkleridir. Buğday tenlilerde koyu kahverengi, siyah ve lacivert renkler de özel bir davet için muhteşem görünür.

Derin, siyah eyeliner gibi temel malzemeleri her zaman çantanızda taşıyın.

Buğday tenliler ne renk allık kullanmalı?

Buğday Tenliler İçin Allık Önerileri – Allık konusunda en şanslı olanlar, buğday tenliler! Genel olarak tüm allık tonları, buğday tenlilere çok yakışıyor. Özellikle eğer sıcak alt tonlu buğday tenin varsa şeftali tonlarını kullanmanı tavsiye ederiz. Soğuk cilt alt tonuna sahipsen de pembe allıkları kullanabilirsin. Ürünü buradan inceleyebilirsin.