Bebek Gibi Cilt Için Ne Yapılmalı?

29.10.2022 0 Comments

Bebek Gibi Cilt Için Ne Yapılmalı
Cilt, sahip olunan en büyük organ, üstelik dış dünyayla sürekli temas eden bir organ olması nedeniyle düzenli bir bakım rutinine ihtiyaç duyar. Parlayan cilt tipik olarak sağlık ve canlılığın bir işareti olarak görülür. Öte yandan donuk veya kuru cilt, bir şeylerin ters gittiğine dair önemli işaretlerdir. Bebek Gibi Cilt Için Ne Yapılmalı Birkaç doğal ürünün doğru kullanımı, günlük rutindeki ufak değişiklikler cildinizde beklemediğiniz kadar etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle sadece beş adımı uygulamak, canlı ve parlak bir cildin yanı sıra yaşlanmaya karşı koruyucu etki oluşturabilirsiniz. İşte o 5 adım CİLDİ SAF HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE YATIŞTIRIN Hindistan cevizi yağı anti-inflamatuar, antioksidan ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Bu sayede cildinizde yenilenmeyi tetikleyerek hem cilt dokusunu güçlendirir hem de sivilce veya izlere karşı etkili bir bakım sunar.

Makyaj temizleme Cilt bariyerini güçlendirme Cildin alt tabakasındaki sağlıklı olan nemli cildi ortaya çıkarma

Bu durum, hindistan cevizi yağının iyi bir nemlendirici olduğunu gösterir. Az miktarda hindistancevizi yağını yüzünüze masaj yapmayı deneyin. Günlük yüz temizleme jeli ile yıkamadan önce birkaç dakika bekletin. CİLDİ GÜÇLÜ VE SAĞLIKLI TUTMAK İÇİN ALOE VERA KULLANIN Aloe vera iyileştirici özelliklere sahiptir ve hücre büyümesini destekler. Ayrıca gözenekleri tıkamadan yatıştırır ve nemlendirir. Aloe vera’yı her gün yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanmak cildinize sağlıklı bir ışıltı verebilir.

Sut gibi beyaz bir ten için ne yapmali?

4. Limon – Bebek Gibi Cilt Için Ne Yapılmalı Ölü hücreleri arındıran, içeriğindeki sitrik asit ile cildi beyazlatan limon, kararmış ciltler için uygulanabilecek çözümler arasında bulunur.Limon ile cilt beyazlatmaya geçmeden önce kararan bölgenin güzelce temizlenmesi gerekir. Daha sonra taze limon suyu bu bölgeye sürülür ve yarım saat kadar bekletilir. Sonrasında ise durulanır. Limon suyu ile peeling etkisi isteyenler ise:

You might be interested:  Sağlıklı Bir Cilt Için Ne Yemeli?

Karbonat ya da şeker ile limon suyunu karıştırabilirler. Her iki malzeme de bir macun elde edilene kadar karıştırılır. Bir yemek kaşığı karbonat ya da şeker için bir iki damla limon suyu kullanmak yeterlidir. Kararan bölge bu macun ile güzelce ovulur, on beş dakika sonra soğuk ile durulanır. Ancak limonun asit oranı yüksek olduğu için bu, hassas ciltler için uygun bir yöntem değildir.

Yüzümüzün daha güzel olması için neler yapmalıyız?

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN KORE CİLT BAKIMI : Bebek gibi bir Cilde Sahip Olmanın Sırrı!

Yüzünüze yalnızca 2 dakika masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Badem yağı, argan yağı veya zeytinyağı ile cildinize dairesel hareketlerle uygulayacağınız masaj cildinizde mükemmel bir gençlik etkisi bırakacaktır.