Bebek Gibi Cilt Icin Ne Yapmali?

31.10.2022 0 Comments

Bebek Gibi Cilt Icin Ne Yapmali
Cilt, sahip olunan en büyük organ, üstelik dış dünyayla sürekli temas eden bir organ olması nedeniyle düzenli bir bakım rutinine ihtiyaç duyar. Parlayan cilt tipik olarak sağlık ve canlılığın bir işareti olarak görülür. Öte yandan donuk veya kuru cilt, bir şeylerin ters gittiğine dair önemli işaretlerdir. Bebek Gibi Cilt Icin Ne Yapmali Birkaç doğal ürünün doğru kullanımı, günlük rutindeki ufak değişiklikler cildinizde beklemediğiniz kadar etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle sadece beş adımı uygulamak, canlı ve parlak bir cildin yanı sıra yaşlanmaya karşı koruyucu etki oluşturabilirsiniz. İşte o 5 adım CİLDİ SAF HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI İLE YATIŞTIRIN Hindistan cevizi yağı anti-inflamatuar, antioksidan ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Bu sayede cildinizde yenilenmeyi tetikleyerek hem cilt dokusunu güçlendirir hem de sivilce veya izlere karşı etkili bir bakım sunar.

Makyaj temizleme Cilt bariyerini güçlendirme Cildin alt tabakasındaki sağlıklı olan nemli cildi ortaya çıkarma

Bu durum, hindistan cevizi yağının iyi bir nemlendirici olduğunu gösterir. Az miktarda hindistancevizi yağını yüzünüze masaj yapmayı deneyin. Günlük yüz temizleme jeli ile yıkamadan önce birkaç dakika bekletin. CİLDİ GÜÇLÜ VE SAĞLIKLI TUTMAK İÇİN ALOE VERA KULLANIN Aloe vera iyileştirici özelliklere sahiptir ve hücre büyümesini destekler. Ayrıca gözenekleri tıkamadan yatıştırır ve nemlendirir. Aloe vera’yı her gün yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanmak cildinize sağlıklı bir ışıltı verebilir.

Yüz her gün yıkanmalı mı?

İdeal olan yüzü günde 2 kez yıkamaktır Uzmanlar, ikinin sihirli sayı olduğu konusunda hemfikirler; sabah bir kez ve gece bir kez yıkamalısınız. Gece uyuduğunuzda cildinizde bakteri birikir, bu yüzden sabahları cildinizi yıkamanız gerekir.

Gece cilt bakımı nasıl olur?

Gece Cilt Bakımı Sıralaması – Tıpkı gündüz cilt bakım rutininde olduğu gibi gece cilt bakım rutininde de belirli bir sıra söz konusudur. Çünkü her ürün bir diğerinin tamamlayıcısı niteliğinde ve ancak doğru bir sıra ile bu bakımın faydasını görmek mümkün.

You might be interested:  Elidor Elektriklenmeyi Önleyen Krem Nasıl Kullanılır?

Güzel bir yüz nasıl olmalı?

2. Simetirk özelliklerdeki yüz daha çekicidir. – Bu simetri hipotez ile tanımlanmıştır. (Rhodes, Roberts, & Simmons, tarafından 1999). Yüzün simetrisini fenotip ve genetik yapı belirlemektedir. Yüzün simetrisi ile ilgili daha detaylı bilgi için. Belkide 3 bir kriter olarak bu kompozit yapıyı oluşturan destek dokuların çekiciliğidir.

Örneğin deri kalitesi ne kadar yüksek ise yani yumuşak, dolgun ve lekesiz ise yüz daha çekicidir. Bu kriterler içerisinde simetrinin rolü kapsamlı olarak araştırılmış. Yüzler dikey bir orta hat tarafından bölünmüş, sağ ve sol yüz yarıları kopyaları ile birleştirerek sağ ve sol yüzler elde edilmiştir. Ancak bu yüzler mükemmel simetrik iken orijinaline göre daha çekici olamamıştır.

(Kowner, 1996; Langlois vd., 1994; Samuels, Butterworth, Roberts, Graupner 1994 çalışmaları). Simetrik sağ ve sol yüzün elde edilmesi sırasında mükemmel bir simetrinin yakalandığını ancak burada doğal şeklin ortalamadan uzaklaştığını öne sürmüşlerdir. Aslında estetik çekiciliği tüm ırklar, yaş ve cinsiyette tanımlarken yüzde simetri ve ortalam değerler = çekicilik = psikolojik sağlık ve harmoni = doğurganlık = genel sağlık ve yaşam kalitesi olarak tanımlayabiliriz. Yüzün estetik olarak güzel ve çekici algısı yüzün anatomik alanları arasında simetri, denge,harmoni ve ortalama değerlere sahip olmasına bağlıdır. Farklı ırklar ve kültürlerde yapılan çalışmalarda insan yüz çekiciliğinde seksüel hormonların rol oynadığı gösterilmiştir. Örneğin;

Geniş ve belirgin çene, ince dudaklar, kalın kaşlar, belirgin elmacık kemikleri erkeklerde seksüel çekiciliği desteklemekte ve erkekte dominant yapıyı göstermektedir( ancak geniş çene ergenlikte fazla teftesteron aktivitesi ile ilişkidir. Fazla testesteron immüniteyi baskılamakta buda ergenikte hastalık riskini arttırmaktadır). Kadınlarda belirgin elmecık kemikleri, büyük gözler, geniş alın, kaşların kalkık ve martı kanadı gibi olması, küçük burun ve çene, geniş ve estetik bir gülme, dolgun dudaklar seksüel çekiciliği desteklemekte. Yüzde deri ve deri ekleride çekici olmalıdır. Herhangi bir lezyon, döküntü, siğil, kist, tümör, akne, kıllanma olmamalı. Vücuta sekonder seksüel alanlar dışında kıllanmanın olmayışı ve problemsiz bir cilt seksüel çekiciliği göstermektedr. Deri rengi açısından ise açık deri rengi koyu, mavi-yeşil renge göre daha çekçi gelmektedir. Kırmızı renk pozitif ancak çekicilikte değil. Bazı görüşlere göre ise kırmızı yüz kişilere canlı, kanlı ve çekici gelmekte.

You might be interested:  Iltihaplı Sivilceye Hangi Krem Iyi Gelir?

Çekiciliğin algısında fizyolojik hormonsal değişimlerde önemlidir. Örneğin kadınlarda ovulasyonda daha maskülen erkek yüzü diğer zamanlarda daha feminen yüz çekici gelmektedir.